piątek, 11 sierpnia 2017

HIPOKRYZJA !!.
             Hipokryzja zapanowała niepodzielnie. Polityka wykorzystuje każdy argument jeżeli tylko pasuje do ich puzzli. Tym razem ten obrazek pasuje do każdej partii z wyjątkiem KUKIZ-15, których mam za niedorozwiniętych w rozwoju.

Pamiętamy rozpoczynający się okres przedwyborczy roku 2010 i rozpoczęcie przez Lecha Kaczyńskiego kampanii wyborczej w Katyniu, która nie doszła do skutku z pamiętnego, tragicznego wydarzenia.Lech Kaczyński w przededniu wyborów cieszył się 12-14% poparciem i Jarosław Kaczyński /zawsze dziewica/ razem z PIS kombinowali jak podwyższyć notowania swojego prezydenta.

Obraz Lecha Kaczyńskiego w odbiorze społecznym był fatalny.
Po mocnej „Solidarnościowej” karcie zostaje szefem NIK-u , Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym oraz prezydentem Warszawy. Przyznać trzeba, że jego zasługą jest Muzeum Powstania Warszawskiego. W końcu zostaje wybrany prezydentem RP co okazało się za wysokimi progami dla jego kompetencji. Wraz z upływem kadencji, za niewątpliwą namową brata zaczyna popełniać fatalne błędy np. podpisanie umowy klimatycznej /którą z trudem odkręcił Donald Tusk/, wchodzi w kompetencje zarezerwowane dla rządu nazwane walkę o krzesła i samolot. Zapomina, że rząd prowadzi politykę zagraniczną a na jego czele stoi premier a nie prezydent. Nie tylko Polska się śmieje z jego wpadek, kabaretowych wręcz zachowań oraz zmian stanowiska na skutek interwencji brata i dochodząc do szczytowego /moim zdaniem/ osiągnięcia. W uroczystym orędziu ogłosił, że ......nie rozwiąże sejmu !.
Lech Kaczyński próbował się wryć na spotkanie premiera Tuska – z premierem Putinem w dniu 10 kwietnia 2010 czego skutkiem było ogłoszenie, że kancelaria prezydenta jest organizatorem wylotu do którego rząd ma się nie wtrącać. Donald Tusk przełożył więc spotkanie w Katyniu ze swoim odpowiednikiem czyli Władymirem Putinem na 7 kwietnia.

10 kwietnia 2010 roku do Katynia wyleciał wraz z innymi mały, swarliwy, strzelający fochy powodujący wiele okazji do żartów oraz niesamodzielny prezydent a wrócił na marach jako Wielki Prezydent /prawie tysiąclecia/, Zbawca Gruzji i Europy Wschodniej, wzór polityka i patrioty.
Promowanie przez PIS Lecha Kaczyńskiego jako wielkiego Polaka jest w pełni zrozumiałe. Muszą mieć na podorędziu jakiegoś politycznego idola, wywyższając go a nawet fałszując jego życiorys.
Nie rozumiem jednak hipokrytów z innych partii, którzy przy różnych okazjach przywołują słowa Lecha Kaczyńskiego pełne banałów i oklepanych frazesów wygłaszanych przy okazji partyjnych konwentykli. Te banały Lecha Kaczyńskiego o przestrzeganiu prawa, konstytucji, niezależności sadów, mediów, trójpodziału władzy itd. wygłaszane w twarz z trybuny sejmowej przez posłów PO Jarosławowi Kaczyńskiemu /zawsze dziewicy/ musiały go w końcu rozwścieczyć, że wyskoczył na mównice sejmowa i ukazał swoją prawdziwą, bandycką twarz.


Cytaty z Lecha Kaczyńskiego używa się instrumentalnie - wg mojej oceny był najsłabszym prezydentem RP chociaż zawzięcie próbuje go przeskoczyć Adrian.


Kilka cytatów z Lecha Kaczyńskiego:


-Za to, że Lepper i Giertych zostali wicepremierami, odpowiedzialność ponosi PO. To oczywiste.

-Roker Perejro to... ale dobry był także nasz bramkarz, Artur Borubar.

-Odra to jednak piękna rzeka /patrząc na Wartę w Gorzowie Wielkopolskim/.

-Chciałbym wyrazić najgorsze wyrazy współczucia.

-Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani tego, wykończę panią, nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie.

-Tu nasuwa się porównanie z pewną częścią twórczości naszego wybitnego poety Herberta: Trzeba kochać ludzi, bo szybko odchodzą.

Oraz przykład praworządności w praktyce Lecha Kaczyńskiego;
Co z tego, że wygrałem wszystkie sprawy sądowe? Do dnia dzisiejszego wykonanie wyroku przez pana Kaczyńskiego nie jest realizowane. Jest to trochę przykre mówić, że głowa państwa pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości nie przestrzega tego prawa. Zastanawialiśmy się z Lechem Wałęsą, czy oddać ta sprawę do Strasburga, ale muszę wziąć pod uwagę słowa Lecha Wałęsy: „Czy bracia Kaczyńscy nie ośmieszają już wystarczająco Polski, by jeszcze głowę państwa ścigać w Strasburgu?”. Wyrok nie został wykonany. Głowa państwa nie przestrzega prawa.
Mieczysław Wachowski


Jako minister spraw zagranicznych mówię: panie prezydencie, klękam przed panem na kolanach i proszę, proszę odpuścić, proszę nie jechać, proszę nie osłabiać pozycji negocjacyjnej naszego kraju na tym ważnym szczycie.
Radosław Sikorski


Opis: o wyjeździe Lecha Kaczyńskiego do Brukseli.

Miałam też nieszczęście być za granicą w czasie wizyty pana prezydenta. (…) Wizyta była źle przygotowana. Nieprofesjonalnie. Poza tym rola prezydenta wyraźnie unieszczęśliwia Kaczyńskiego i to widać. Prezydent jest wylękniony, niechętny wszelkim kontaktom, sprawia wrażenie wiecznie obrażonego. Nie zna języków (choć nie wiem, jak to możliwe, bo aby mieć doktorat, trzeba było zdać egzamin językowy), nie ma opanowanych gestów. Z niego się śmieją. Dla mnie, patriotki, to było bolesne doświadczenie.
Magdalena Środa


Na szczęście Kaczyńscy przeminą, choć zdążą popsuć gospodarkę. Czeka nas zastój. Ale tylko przez cztery lata. Potem naród jak koń, któremu ktoś przystawił kaktus pod ogon, zacznie wierzgać i wszelki ślad po bliźniakach zaginie. Oni po prostu znikną w tym bezmiarze obietnic bez pokrycia.
Stanisław Lem


Pan prezydent Lech Kaczyński ma co najmniej jedną wspólną cechę z marszałkiem Polski Józefem Piłsudskim, obaj nie cierpią Sikorskiego.
Janusz Zemke

                  Przykłady można mnożyć a przytoczenie kilku tutaj ma unaocznić, że błędem jest powoływanie się na rzekomą schedę po Lechu Kaczyńskim i jego patriotycznych dokonaniach, stanie na straży prawa itd.

Panowie posłowie opozycji:
Nie idźcie ta drogą – Lech Kaczyński nie był wybitnym ani nawet przeciętnym prezydentem RP.

Mój ranking prezydentów:
1. Lech Wałęsa,
2. Aleksander Kwaśniewski,
3. Bronisław Komorowski,
4. ......
5. ......
6. ......
7. ......
8,9 Lech Kaczyński, Andrzej Duda.
27 komentarzy:

 1. O ile dobrze pamiętam, to Lecha Kaczyńskiego, jako ministra sprawiedliwości oceniałem dobrze. Nawet szkoda mi było jak go zdymisjonowano.
  Nic nie mogę powiedzieć o jego prezydentowaniu w Warszawie. Muzeum Powstania Warszawskiego to przecież element narodowej historii, a nie tylko warszawskiej.
  W sumie podejrzewam, że szefowanie NIK-owi to był jego próg kompetencji.

  W sumie to była fajtłapa, któremu żona kanapki w "reklamówce" na drogę do Brukseli wciskała w łapkę. Do polityki absolutnie się nie nadawał. Na tym polu czuł się jak dziecko we mgle, dlatego tak łatwo Jarek (zawsze dziewica)nim sterował i manipulował .

  Jako prezydentowi Polski, po katastrofie Smoleńskiej należał się hołd. I taki hołd składało przez kilka dni na Krakowskim Przedmieściu. Może należało wtedy zgodzić się na mały pomniczek w pobliżu?

  Jako rzecz kuriozalną, trącącą zboczeniem traktuję te całe "miesięcznice", czy jak to pis mówi - zebrania modlitewne, na których jest tyle nienawiści, tyle pogardy, że sa to chyba jakieś satanistyczne zgromadzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszek - czy to nie w tym właśnie czasie poumarzano wszystkie długi i machlojki PC ???

   Usuń
  2. A jednak w pamieci pozostało to"Spieprzaj dziadu!". A jednak ta katastrofa wszystko odmieniła! A jednak braciula Jarek spowodował,że abarotno to"Spieprzaj.."zapadło w swiadomości..Pomniki,komu,gdzie,za co??? Kto zna taki kraj na świecie,gdzie obchodzi się"miesięcznice?". Ręka do góry!
   Pytanie..Ile te prywatne,rodzinne miesięcznice kosztują skarb państwa? 2 tys. funkcjonariuszy policji,snajperzy na dachach,barierki,chaos komunikacyjny. Kto tego BUCA,właściciela IV RP,kiedykolwiek rozliczy???

   Usuń
 2. Jeszcze jeden przykład na to,że Polacy potrafią myśleć wyłącznie dwubiegunowo.L.Kaczyński jest aktualnym przykładem "powtórki z rozryfki" i potwierdzeniem skłonności do bałwochwalstwa.Historycznie rzecz biorąc,musimy(?) mieć na podorędziu jakąś legendę która już po kilku latach uwielbienia stanie się karykaturą.Żeby "nowi"bajkopisarze" mogli spluć poprzednika i strącić go z piedestału.Jak poniektórym wiadomo "tfurcy" etosu bardzo chcieli wejść na piedestały i zatrudnili omf zawodowców,propagandzistów, nieraz zagranicznej prowienencji,żeby uzupełnić brakujące elementy swoich życiorysów (zwłaszcza IQ).
  Niestety genetyczna przypadłość czyli zwykła zawiść,spowodowała,że co chwilę wychodzi tzw szydło z worka
  czyli fakty zwane zwykle wstydliwymi.Nie mówiąc już o wręcz kompromitujących.Tym sposobem potrafi(my?)
  utrącić nawet Wałęsę.Choć prawdę mówiąc,Wałęsa w swojej karykaturalnej megalomanii utrącił się sam.
  Przecież mógł do końca świata(swojego)siedzieć na piedestale i odcinać kupony.Każde przegięcie jest szkodliwe o czym nigdy Polacy nie chcą pamiętać.Podobnie było z JPII.Apoteoza była tak lansowana na całym świecie,że w końcu ten świat miał już dość i zrobił z "naszego" świętego patrona pedofilów.A u nas
  po kilku latach euforii sprawa na szczęście nieco przygasła.No bo trudno się chwalić miejscami kultu takimi jak domek z serduszkiem do którego uczęszczał "sam" papież.W tym kontekście,lansowanie postaci
  L.Kaczyńskiego wręcz na chama,jest objawem co najmniej idiotycznym,gdyż przeciwnicy polityczni skorzystają z okazji,żeby to ośmieszyć.Całe szczęście,że jeszcze nie znaleźli własnego cielca,gdyż taki Tusk dalej żyje.Czyli powinni się bardziej starać.A tak im wiatr w oczy wieje..Gdyby nie mendia już dawno pies z kulawą nogą tym tematem by się nie interesował.
  Tonette

  OdpowiedzUsuń
 3. By podnieść czytelnictwo polecam książkę "Mit polityczny Lecha Kaczyńskiego"
  Piotr Lewandowski Ilość stron: 104 Oprawa: miękka Data wydania: 2015Wydawca: Adam Marszałek

  OdpowiedzUsuń
 4. Az dziw bierze iz wzorem przedwojennym grupa posłów /a wiec "projekt poselski" nie zgłosiła
  jeszcze "do laski" Projektu Ustawy "O ochronie imienia Lecha Kaczyńskiego + Jarosława"
  Wszak wystarczy tylko przepisać " Ustawa z dnia 8 IV 1938 r. o Ochronie Imienia JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, Pierwszego Marszałka Polski"/do 1970 r nie uchylonej/|
  Sami powiedzcie jakby to pięknie brzmiało
  Art. 1 Pamięć czynu i zasługi Lecha Kaczyńskiego, Wskrzesiciela Niepodległości Ojczyzny i Wychowawcy Narodu, po wsze czasy należy do skarbnicy ducha narodowego i pozostaje pod szczególną ochroną prawa
  Art. 2 Kto uwłacza imieniu JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, podlega karze więzienia do lat 5
  Art.3 Wykonanie niniejszej ustawy powierza się ministrowi sprawiedliwości
  Art. 4 Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
  Jedna Sala Kolumnowa relacjonuje prok Piotrowicz i jednogłośnie.Uchwalono
  A potem dodać do KK /a moze juz jest/
  przepisy, grożące karami więzienia lub grzywny za zniesławienie, zniewagę, "obrazę władzy, urzędu, lub wojska", "rozpowszechnianie fałszywych wiadomości", "lżenie lub wyszydzanie Narodu lub Państwa", względnie "podburzanie do obalenia istniejącego ustroju państwa" albo nawoływanie do popełnienia przestępstwa w celu represjonowania swoich krytyków i przeciwników politycznych.
  Jak pięknie by byłoo gdyby jak drzewiej
  Sąd Najwyższy uznał.
  I tak np., za "publiczne rozpowszechnianie fałszywych wiadomości, mogących wywołać niepokój publiczny" uznane zostały stwierdzenia, że "Prezydent nie został wybrany przez przedstawicieli Narodu" i że "władze, aby osiągnąć swój cel, posługują się nawet niedozwolonymi środkami".
  A Pan Błaszczak czy Zieliński jakby byli ucieszeni gdyby SN jak drzewiej uznał takie przestępstwa, jak zniewaga, zniesławienie, czy "obraza władzy" biorac pod uwage wyrok, jaki w latach 30 zapadł wobec autora wypowiedzi, że "policja strzelała ludziom w plecy". Choć skazany (za obrazę władzy z art. 127 k.k. z 1932 r.) był w stanie udowodnić prawdziwość tego twierdzenia, Sąd Najwyższy uznał, iż przyzwolenie na to byłoby niedopuszczalne, gdyż...policja - jako taka - ex definitione nie może popełnić przestępstwa (choć może je popełnić konkretny policjant)"
  To by sie nazywało powrót do korzeni"tradycji narodowej"
  Choc pan Macierewicz sięga az do "tradycji sąsiadów "gdy NKWD kategorycznie odmawiało jakichkolwiek wyjaśnień w stosunku do oskarżonych motywując"dowiecie się gdy my już zakończymy sprawę" .i was do niej dołączymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyłka "legislacyjna"do poprawki w Senacie
   Art. 2 Kto uwłacza imieniu JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, podlega karze więzienia do lat 5
   Oczywista oczywistość Lecha Kaczyńskiego

   Usuń
  2. Ogólnie mozna z całą pewnościa stwierdzić, że każdy przepis dotyczący chwalebnego zycia i ochrony tej opinii jest nie tyle skazany na porażkę co jest kłamstwem.
   Oczywista oczywistość nie wymaga żadnych uregulowań prawnych.
   Pytanie - kto bardziej przyczynił sie do powstania państwa Polskiego - Józef Piłsudski czy np. Ignacy Paderewski ?.
   Pytanie - kto miał największy wkład w zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej - Józef Pisłudski czy gen. Tadeusz Rozwadowski.
   Pytanie - kto miał większy wkład w uwolnienie Polski spod sowieckiego buta Lech Wałęsa czy Lech Kaczyński.
   Kto by legendarnym przywódcą Solidarności - Lech Wałęsa czy Lech Kaczyński.
   etc, etc, etc.
   /.../ kto uwłacza imieniu......a jak ktoś był mameją ?.

   Usuń
 5. Wiesiek ! Doczekasz się i takiej ustawy, to tylko kwestia czasu. Ale najpierw postawią na Krakowskim Przedmieściu pomnik "Wielkiego Lecha" - a po tym wyjdzie ustawa pt."kto lży". Na razie "mały" zrobił w Warszawie "Żelazną Kurtynę" i rozstawił "strzelców wyborowych" na dachach.Każda strzelba raz do roku musi "sama wystrzelić", jak powiadają myśliwi.I tu nadarzy się okazja sprowokowana przez "kanalie".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jerzy S. - ta "Żelazna Kurtyna" i 2.ooo policjantów pilnujących "modłów" Kaczyńskiego i jego garstki klakierów to dowód na to, jak panicznie boi się on tłumu NORMALNYCH LUDZI !!! Przyjdzie taki czas, ze będzie osądzony i rozliczony - tego też się panicznie boi, dlatego rozwala sądownictwo. Nie zdaje sobie sprawy, że tłum też może być sędzią i sądem. Tak już bywało - nawet w Warszawie.

   Usuń
 6. Jerzy S..12 sierpnia 2017 16:09
  A Ty nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek - oczywista oczywistość - ja też !!! Może mi się przydarzyć, że wejdę ww kolizję z ta ustawą. Nie cierpię pomników - wszelkich.Gębę mam też niewyparzoną.

   Usuń
  2. Gdyby co to nowy "Proces brzeski"
   Jak pamiętasz
   . W sprawie tej sanacyjne władze aresztowały i uwięziły w twierdzy w Brześciu nad Bugiem, a następnie doprowadziły do skazania na kary od 1, 5 do 3 lat więzienia 11 opozycyjnych posłów z rozwiązanego w 1930 r. na życzenie Piłsudskiego Sejmu.
   Rozumowanie, w oparciu o które działacze tzw. "Centrolewu" zostali oskarżeni a następnie skazani za szykowanie zamachu stanu było w istocie rzeczy bardzo zbliżone do tego, w oparciu o które za analogiczne przestępstwo zapadały wieloletnie wyroki więzienia w czasach stalinowskich - sąd uznał, że atakujące politykę rządu wypowiedzi oskarżonych stanowiły przestępstwo "podjęcia czynności przygotowawczych do obalenia rządu siłą" gdyż wywoływały one w masach "rewolucyjne nastroje", mogące sprzyjać ewentualnej próbie antyrządowego przewrotu.
   Czy to nie pasuje do PO albo "Nowoczesnej" a "pucz juz mieliśmy"
   A tam za zasługi "kapowie od Kukiza" kiedy ranne wstaną zorze, każą nam recytować
   "Naród , to nie tylko zespół jednostek mówiących tym samym językiem. To zespół ludzi złączonych krwią i duchem. Z tej krwi Narodu Polskiego i tego ducha wyrósł Lech Kaczyński i będąc tego ducha najdoskonalszym wcieleniem, stał się królem - duchem swego Narodu, stał się jego miłością i wzorem, stał się symbolem. A imię jego w sercach Polaków na zawsze głęboko wyryte, tak ściśle z imieniem Narodu zostało związane, że jakakolwiek bądź jego zniewaga dotyka cały Naród Polski, tego Narodu jest wyzwaniem i obrazą"./czy to Ci nie przypomina starego Morawieckiego i "suwerena"/
   i w półprzysiadzie ząbka raz i powstań i padnij.By mózgi ożywić i prawdy oczywiste "na wieków wieków"wbić w łepetyny i je zapamiętać.
   No jak nie jak tak


   Usuń
  3. Wiesiek - "ruskie" kierowali opozycję do kopania kanału "Biełomor-kanał" (ręcznie). Praca prosta i na świeżym powietrzu ! U nas będą kierować do przekopu Mierzei Wiślanej i pogłębiania Zalewu. Klimat łagodniejszy, do wydobycia tylko piaski i muły denne - zapotrzebowanie na "robociznę" będzie duuuuże !!!!

   Usuń
 7. Kurdupel nawet straż pożarną zaangażowł do montażu barierek! Właściciel "Czwartej Rzeczpospolitej zostanie kiedyś potraktowany jak Kadafi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piotrze. Twój kolejny post nie wnosi nic nowego. Niczego nie proponuje. Nie daje żadnych rozwiązań. To jest tylko wałkowanie tematu. Robią to również podzielone przez prawicę między sobą, media. Całkowicie marginalizuje się i pomija lewicę, która jako jedyna może przejąć elektorat PiS i innych. Czy słyszał ktoś o liście otwartym do środowisk lewicowych? Prawicowe media przemilczały go ze wstrętem, wałkując temat Kaczyńskiego aż do zarzygania się. A do rozwiązania problemu nie przybliża to nas, ani trochę. W tym artykule, jest też link do tego listu otwartego. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje - mój post niczego nowego nie wnosi, nie daje żadnych rozwiązań, to jest tylko wałkowanie tematu i taki był cel notki. Niektórzy dostali swoistej amnezji i kiedyś krytykowali Lecha Kaczyńskiego a dzis powolują sie na jego słowa - stąd tytuł hipokryzja.
   Ja także pomijam lewicę bo dzis praktycznie nie istnieje poza stara komuną jak Miler mnowa jak Zanberg czy porąbaną jak Ogórek.
   srodowisko lewicowe jako takie równiez nie istnieje. Jeżeli by sie zjednoczyło pod sztandarem np. Cimoszki czy Celinskiego to moznaby rozmawiać.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Niepotrzebnie się unosisz. Napisałem ten komentarz, aby uzmysłowić Ci, że straszenie Kaczyńskim niczego nie zmieni. To mamy od lat. PiS straszy Tuskiem, a PO straszy Kaczyńskim. I mamy tylko strach. A należy całkowicie przebudować scenę polityczną w kraju. Powrót PO do władzy nie gwarantuje tego. Zbyt podobni do siebie, aby rozliczyć "dobrą zmianę". Szanse już były, ale jak pamiętasz, nic z tego nie wyszło, bo posłowie PO, z panią premier Kopacz na czele, nie dotarli na głosowanie w Sejmie, aby pozbawić Kamińskiego immunitetu. Ziobro i koledzy mogą czuć się bezpiecznie.
   Millera już w polityce nie ma. Cimoszewicza załatwili bracia z POPiS. Lewicę zresztą również. Największe media są prawicowe, więc nawet nie poruszyli tematu "listu otwartego", w którym jest dobra ocena sytuacji i recepta na odnowę, lecz jest to niewygodne dla prawicowej braci. A jeżeli chodzi o "środowisko lewicowe", to się grubo mylisz. Zapotrzebowanie na wartości lewicowe, to około 40%. Faktem jest, że nie ma w tej chwili takiej lewicowej partii, która mogłaby odebrać tych wyborców pisowi. I oni trwają przy niby socjalnym PiS. Ale to tylko kwestia czasu. I tego czasu szkoda. Strach w PO przed lewicą, jest większy niż przed PiSem. I to właśnie nie gwarantuje powrotu do porządku i ładu

   Usuń
  3. Jurek O. ! Bardzo trafna ocena - zgadzam się !!!

   Usuń
  4. Jakie szczęście, że jesteś Jurku !!!
   Wiesz, że się unoszę i pragniesz mi cos uzmysłowić.
   "A należy całkowicie przebudować scenę polityczną w kraju" - jak na to wpadłeś ?.

   Usuń
  5. Piotr.
   Ta Twoja ironia jest słabiutka. Wiesz przecież, że mam rację, ale nie mając argumentów, żeby to odbić, to tradycyjnie atakujesz komentujących, którzy ośmielają się mieć inne zdanie od Twojego. Twoja bezradność jest aż nadto widoczna. W przeciwieństwie do argumentów.

   Usuń
  6. Jurku - zaczynasz się powtarzać a to nudne.

   Usuń
 9. Jurek O.16 sierpnia 2017 10:05
  A może to jest metoda i to dobra metoda.Krytykować a nie podawać rozwiązania lub propozycji,bo ci z PIS je zawłaszcza i jeszcze zakrzykną to było nasze tylko nie wprowadzaliśmy bo...
  I to tez podpada pod hipokryzje.
  Otwierają Gazoport inwestycje wieloletnia zasługi przypisują Kaczyńskiemu.To samo było z otwarciem a nieukończonej jeszcze zapory.PIS to mistrzowie przywłaszczania.
  Po co wiec im podsuwać rozwiązania? Nie lepiej podać je publicznie, tuz, tuz przed wyborami by "suweren" sam wybierał co woli
  Dlatego tak sie wściekają i nazywają "totalna opozycja" bo wytyka błędy a nie podaje rozwiązań.
  Zresztą czy warto jeśli nawet wszystkie poprawki do Ustaw nawet nie sa dyskutowane tylko "odrzucane w bloku"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek. To jesteś jednak człowiekiem wielkiej wiary. ;) PO ma trudne zadanie, aby odróżnić się od PiS, ale odróżnić się tak nie za bardzo. Tylko tak żeby nie zirytować Kościoła, swojego konserwatywnego jednak aparatu partyjnego (przełażą z PO do PiS i odwrotnie, bez zażenowania) oraz zaściankowego zaplecza wyborczego. I ta gra toczy się niemalże od początku przemian. I coraz częściej widać, że to fałsz. Stanie w rozkroku między propagandowym wizerunkiem ugrupowania nowoczesnego, proeuropejskiego i liberalnego kulturowo a przyjmowaną w realnie uprawianej polityce postawą tradycjo - nalistyczno-prawicową, na dłuższą metę nie może się sprawdzić. Masz jakieś przykłady na ich liberalność i otwartość? I ciągle wierzysz, że są w stanie coś zmienić? Szanse były. Kaczyński jednak pierwszy sięgnął głębiej do kieszeni i doszedł do wniosku, że w ten sposób można wygrać, mamiąc społeczeństwo. Ale kłamstwo zawsze ma krótkie nogi. Jedni i drudzy jadą na bajerze.

   Usuń
  2. Z cała nieśmiałością chciałbym Ci zwrócić uwagę iż "opozycja" to nie tylko PO
   Co do ich analizy całkowicie się zgadzam.

   Usuń
 10. Autorze, a ja w Ciebie tak wierzyłem!, a Ty znowu jedziesz po Kukizie! fe! i nieładnie!, w morzu światowego politykierstwa jest on światłem prawdy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z KUKIZ-a nigdy nie było pożytku...
   http://nie.com.pl/archiwum/kukiz-milczy-albo-spiewa/
   http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/posel.xsp?id=200&type=A
   Interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia: 1

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>