sobota, 9 lipca 2016

Szczyt szczytów !!
Drogi Leszku !!.
Niemal do cna i do bólu zgadzam się z poglądami zawartymi w Twojej notce pod wymownym tytułem „Q..a mać!?”.
Mnie chodzi coś po plecach i zgadzam się  także z diagnozą Klatera „Intuicja podszeptuje mi, że to dupnie - z małym hukiem i wielkim smrodem...” /.../ a wyrzucanie telewizorka niczego nie zmieni.

            Od dziś jestem optymistą a spowodował to Barak Obama który jako pierwszy nie owijając w bawełnę powiedział co o tym myśli. Oczywiście do boju ruszyli „myśliciele” typu rzecznik rządu czy przeurocza /jak dekiel od srocza/ Krystyna Pawłowicz, że to co słyszeliśmy to .....nie słyszeliśmy. Mam nadzieję, że teraz nabiorą wigoru gremia brukselskie i przestaną pieprzyć na okrągło.
Mój optymizm jest oparty na jednym zasadniczym symptomie – ranking popularności PIS-u zaczyna opadać tzn opada nawet poniżej 30% i to o kilka punktów. Dochodzimy do momentu w którym grupy zawodowe zaczynają się przekonywać, że zostali potraktowani jak gówniarze i mięsko wyborcze.
Przykłady:
Dziś byłem u lekarza rodzinnego, który jest wściekły bo zna zamierzenia ministra zdrowia, że wszyscy obywatele będą objęci ubezpieczeniem zdrowotnym. Teoretycznie minister zdrowia swój chłop i chce zadbać o wszystkich tylko; lekarzy nie przybędzie a po drugie ja płacący składki przez 40 lat będę zrównany w prawach .....panie kierowniku daj pan 50 gr. na bułkę !.
Zapowiedź tego typu działań już skutkuje. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zamykają 6 z 30 oddziałów. Powodem jest obniżenie finansowania przez NFZ.
Szerzej o sprawie.
Kliniki serca
           
        W sprawie nowej ustawy o TK do senatorów pisze Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Nils Muiżnieks – wzywam senat aby zapobiegł złej ustawie.
/Ur. w USA w rodzinie emigrantów Łotewskich. Wszechstronnie wykształcony. Wraca na Łotwę i obejmuje tekę ministra ds integracji społecznej. Od 2012 r. Komisarz Praw Człowieka Rady Europy/.

            Nowy, złodziejski plan ma wicepremier Morawiecki. Plan ten pozwoli mu oszukiwać spółki i przy pomocy środków OFE wykupując je co nazywa się wrogim przejęciem. Zasada jest prosta – wykupić tyle akcji aby przejąć kontrolę i można z takim podmiotem zrobić wszystko. Wymądrzał się nie będę – zainteresowanych odsyłam do artykułu
Myślę, że wcześniej czy później kolejna grupa przedsiębiorców poczuje się oszukana.

               Dziennik.pl na swojej tytułowej stronie pisze – Budżet 2016; Wpływy z VAT mają być mniejsze o 13,6 mld. Czyli gdzie trzeba szukać kasy a więc.........
PIS zabrał się za następny projekt - ustawa o VAT.
Nowy projekt liczy sobie tylko 441 artykułów a uzasadnienie 180 stron.
Przewidywany zysk w roku 2017 to ok. 16 mld zł.

          
             Moim zdanie Prawo i Sprawiedliwość pod wodza Jarosława Kaczyńskiego /zawsze dziewica/ utworzył partyjny korpus tajnych współpracowników i szpicli. Jeżeli któryś z nich zostaje zdemaskowany to dobrzy wujkowie z PIS-u przydzielają mu znaczną synekurę.

Przykład pana Kamila Zaradkiewicza. Nie był on sędzią TK a pracownikiem administracyjnym i wykazał się nielojalnością wobec swego Szefa i dlatego dostał kopa. PIS swojego „śpiocha” wynagrodził rzucając go na linię paliw zatrudniając w Naftoporcie.

            Na zakończenie kilka słów mojego komentarza do szczytu NATO który określę słowami mojego idola /ponoć czyta się ajdola/ Piotr Żyły – dupa, dupa, dupa.
Primo – kiedyś miały być patrioty – d..., ...., .... .
Po drugie primo – w Redzikowie ma być tarcza antyrakietowa.....podkreślam ma być !
Po trzecie primo – miały być stałe bazy wojsk USA d..., ...., .... .
Po czwarte primo – miały być stałe bazy wojsk NATO - d..., ...., .... .
Najlepszy numer wycięli amerykanie z czterema batalionami rotacyjnymi.

Już wiemy, że te bataliony nie będą amerykańskie a NATO-wskie czyli w ich skład będą wchodzili żołnierze państw NATO. Prawdopodobnie bataliony te wystawią członkowie NATO np. Polacy, Litwini, Słowacy i Rumunii i wg zamysłów USA rotujcie sobie do woli między sobą, czyli poczwórna d..., ...., .... .

Sumując – amerykanie pokazali nam nasze miejsce i ze smutkiem trzeba stwierdzić, że mają rację. Żaden głupek nie zainwestuje w państwo niestabilne z wątpliwym prawem i demokracją.
Pozostało nam „polacy nic się nie stało........”


Uśmiechnij się:34 komentarze:

 1. Amen. Nic dodać nic ująć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotrze !!! Odpowiem Ci tak - jak Ty mnie - niedawno ! Diagnoza słuszna, ale z "leczeniem" masz kłopoty. No bo co z tego, że "wyliczyłeś" wiele przypadków "choroby" - słusznie wyliczyłeś. Tylko kim i jak to leczyć ??? Pankaczyński hurmem i szturmem zdobywa władzę - tą z wielkiego świecznika ale i tą nawet najmniej ważną - jak to się mówi "z okienka pocztowego". I obsadza "swoimi". W ten sposób chce ogarnąć i utrwalić "swoje fundamenta". Metody nie ważne - ważny Cyryl. Zdobyć władzę - w takim kraju jak Polska - jak się okazuje, wcale nie jest tak trudno. Gorzej będzie z jej utrzymaniem. I nie wystarczą do tego "siłowiki" czyli "organa" władzy, które w takim pośpiechu "przejmowano - dniami i nocami, zwłaszcza nocami. To się dzieje nadal, bo bez władzy sądowniczej żaden reżim się nie obstanie. Bez tej władzy i bez pieniędzy. Tych ostatnich jest dramatycznie mało i za mało oraz będzie ubywać. Na razie - brak jest "źródeł odnawialnych". Wartość złotego ciągle maleje i będzie maleć. Taki jest "urok" bezmyślnej gospodarki. Dlatego od początku "ery dobrych zmian" staram się liczyć - tak jak nadmuchane baloniki pana Morawieckiego. Pisałem o tym już kilka razy na tym blogu. Matematyka jest bowiem jedyną nauką odporną na ideologię i indoktrynację. No więc - przy dzisiejszym stanie wiedzy, twierdzę, że Panukaczyńskiemu się nie uda dokonać w pełni zamierzonego przewrotu. Za biedny i znikąd nie dostanie "zasiłku 500+" dla swojej "polityki".Rozumiał to nawet Lenin, zanim wyruszył z Szwajcarii robić rewolucję w Petersburgu - dlatego Prusacy dali mu pełny wagon pieniędzy. Hitler - gdyby nie pomoc wielkich koncernów przemysłowych - w tym także amerykańskich nie zamienił by Niemiec w pierwszą potęgę militarną ówczesnej Europy. Wydano na ten cel setki miliardów marek i.....dolarów. A kto da Panukaczyńskiemu ???? Takie dywagacje można snuć godzinami i będzie ich tyle ile komentarzy. Chodzi o receptę - jak to uleczyć. Ostatnio Pan Frasyniuk powiedział coś, nad czym się zastanawiam...może to jest sposób na sposób. Nic to - jadę na chatę - tam mam spokój i czas na różne pomysły. Pankaczyński blagał opozycję, aby do zakończenia Światowych Dni Katolickich Młodzianków nie robić w kraju rebelii. A potem.... ??? To się niebawem okaże !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. - A NATO ???? A "NA TO" tez potrzeba "kupę" pieniędzy i Wujek Sam nam ich nie da za frico.

   Usuń
  2. Mogę sobie wyobrazić źródło, które zasponsorowałoby prezesa. Raczej nie z Zachodu...

   Usuń
  3. Miałem okazję współpracować w Warszawie ze służbami podczas szczytu, o funkcjonariuszach BOR, Straży Granicznej, Policji, Żandarmerii Wojskowej mam jak najlepsze zdanie, okazali się fachowcami z najwyższej półki. Niestety dla poprzedniego rządu: mundurowi są wściekli, że przez 8 minionych lat byli traktowani jak zbity pies, któremu nie należy się nawet micha.

   Za to o "publicznych" mediach relacjonujących szczyt nie powiem nic, bo jeszcze śmieję się z tych rydzykowych debiliów: http://memnews.pl/img/6458/podpisanie-aktu-przystapienia-do-nato/

   Usuń
  4. Tetryku !!! :-))))))) owe "źródło" jak gdyby znacznie wyschło. Taki mamy klimat !!!

   Usuń
  5. Lewy Prosty !!! Hmmmm.....a kurde o oponie pana A.Dudy jak gdyby zapomnieli. Mnie zastanawia - ile to "szczytowanie" mogło kosztować. Dla uczestników podobno okolo 6.000 luda - nic, ale Polska musiała i zabezpieczyć, i zadbać o katering oraz napitki. Unieruchomiono środek stolicy, pozamykano lokale i zakłady pracy. Nocleg też musiał kosztować sporo, bo w Warszawie same drogie hotele. W zamian za to oferowano nam abyśmy wzięli sobie na utrzymanie 1 batalion (około 1.000 marines). Na jeden kilometr kwadratowy powierzchni Polski wypadnie jakieś 0,1% żołnierza. Potęga !!!!!

   Usuń
  6. Telewizja kurska podała, ze bezpieczeństwa gości strzegło w Warszawie ponad 7.000 policjantów - nie licząc borowików i innych "tajnych". Przed następnymi "szczytami" uchowaj nas Panie !!!! A już na horyzoncie następna imprezka w Krakowie. Polska to "gościnny" kraj. Zastaw się i postaw się !!!!

   Usuń
  7. Noooo.... za taka kasę można by zakupić w Bumarze ze dwa bataliony czołgów. Ich produkcja nie może ruszyć, bo brak kasy !!!!!

   Usuń
  8. Lewy Prosty - kminisz z tą współpracą ze "służbami". Lewicowych tam nie dopuszczają !!!

   Usuń
  9. A co to znaczy być lewicowym? :D Prywatne podmioty- w którym ja pracuję- zatrudniają nie na podstawie klucza politycznego :)Dla Twej wiadomości: pracuję w pewnym ***** gwiazdkowym hotelu, który gościł do dziś rana wiele delegacji zagranicznych :) Niestety nie chcieli mnie przed laty a CBA, więc dziś świadczę usługi w zakresie bezpieczeństwa gości w zagranicznym hotelu. Da się wyżyć :)

   Usuń
  10. Sobiepanie! Źródło wprawdzie przeschnięte, ale na inwestycję o dobrej stopie zwrotu zawsze jest skłonne coś wygrzebać!

   Usuń
 3. Sobiepan- numer z oponą był, że tak powiem, nieprzypadkowy :D
  Szczyt kosztował dużo, mówi się o sumach rzędu 50 do nawet 100 mln złotych!

  NATO powinno zostać rozwiązane nazajutrz po likwidacji Układu Warszawskiego. I takie jest moje zdanie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lewy Prosty10 lipca 2016 11:19
  Ales "pojechał spiskowo" "numer z oponą był, że tak powiem, nieprzypadkowy"
  No pewnie, jak się pancerne auto eksploatuje niezgodnie z zasadami a do tego pcha po drodze szutrowej, by dowieść oficjela pod sam wyciąg.O "resursie opon" nie wspominając a potem "zamyka na liczniku 2 paczki"
  To głupota to, czy spisek ?
  Dawno już pisano ze:
  Organizacja szczytu NATO w Warszawie pochłonie ok. 160 milionów złotych.dawno to obwieszczano
  Kto płaci i czy państwa członkowskie zrobią "ściepę" media jakoś dziwnie milczą i nawet dziennikarze są zadziwiająco dyskretni, bo nie zadają pytań.
  Byc moze spowodowane to jest 'wdzięcznością"bo Macierewicz sie "postawił"
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,145400,20360344,szczyt-nato-zestawy-dla-dziennikarzy-miod-pitny-czekoladki.html
  A jak dziwnie milczą i "zaplanowano to w budżecie" Czyli płaci podatnik.
  Mozesz sie wiec pochwalić rodzinie, ze gościła "za wasze" samego Obamę./ja będę się chwalić kimś innym!Zgoda?/
  Do tego budżet /czyli my/ na łeb wzięliśmy sobie kościelną imprezkę "Światowe Dni Młodzieży"/podobno koszty już wyniosły około 1,5 miliarda./ to wieszczenie Sobiepana i to co Piotr napisał sprawdzi się jeszcze szybciej.
  A co, przecież to "nasze" "zastaw się a postaw się" i "boso, ale w ostrogach"

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesiek, masz wszystko w małym palcu, wszystko wiesz niczym pan prezes- to po co się pytasz? :) Skomentuj w kilu zdaniach notatkę, to wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lewy Prosty10 lipca 2016 20:49
   "Wiesiek, masz wszystko w małym palcu??
   A skad tam!
   Zanim napisze staram się poszukać czy juz na ten temat nie wypowiadała się strona rządowa.
   A pisano i oponie i o "suvenirach dla dziennikarzy" wymieniano i koszty obu imprezek.
   Wiec ci to podałem w prostych a żołnierskich I nie "zadawałem pytań"

   Usuń
 6. Faktycznie szczyt NATO okazał się sukcesem pisu. Dzisiaj pani Broszka mówiła, że powinniśmy dziękować wszystkim, którzy pracowali na ten sukces. Tym bardziej, że poprzedni rząd nie zrobił niczego.
  I na prawdę jest za co dziękować. Przecież mogli wszystko spieprzyć koncertowo - a nie spieprzyli!!!!!
  Zrozumiałem ze słów Broszki, że poprzedni rząd powinien już rok wcześniej zbudować getto "szczytowe". A oni dopiero dwa dni po przegranych wyborach przyjęli dokument organizacyjny szczytu.
  A co do militarnego wymiaru tego sukcesu - usłyszałem, że osiągnęliśmy więcej niż można się było spodziewać. Bowiem oprócz amerykańskich marines stacjonować będzie u na kompania Rumunów. Co prawda my też wyślemy swoją kompanię do Rumunii, ale wiadomo - Rumuni to potęga!!! Nie to co nasz np. Grom!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdy prawo łamie doktor prawa na rozkaz doktora prawa, jesteś w państwie PIS.
  Gdy szefem anteny tv zostaje partyjny grafoman, konstytucję interpretuje prokurator PRL, o pogromach uczy antysemita, jesteś w państwie PiS.
  Gdy armia o zerowych możliwościach staje się nagle jedną z najlepszych. /Cud potwierdzony przez NATO!/jesteś w państwie PiS.
  Jesli każdą uroczystość "otaczają kropidła" a premier przemawia z Jasnej Gory , asysta wojska to murowany "apel smoleński"Jesteś w państwie PiS
  Jesli dawnych bohaterów "gumkuje" sie skrywa i oczernia a tworzy nowych "bohaterów"Jesteś w państwie PiS
  Gdy karcące słowa prezydenta USA skierowane do rządzących, interpretowane są przez karconych, jako przesłanie "do wszystkich"Pogódźcie się Jesteś w państwie PiS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - trafna i zarazem "porażająca" diagnoza. Jesteśmy obywatelami nie państwa polskiego ale państwa pisowskiego.
   Kto chce być pisiakiem zamiast Polakiem - proszę bardzo, jego wybór. Jednak ucząc się od "prawdziwych patriotów-kiboli" zakrzyknę - POLSKA DLA POLAKÓW NIE DLA pisiaków !!!!!

   Usuń
  2. "POLSKA DLA POLAKÓW NIE DLA pisiaków !!!!!" Ale dla wszystkich? Bo prawica rządząca dzisiaj i prawica opozycyjna (?) rządząca wczoraj, uważają za Polaków raczej tylko swojaków. Niecałe pół Polski w sumie. Tych co na nich głosują. Tak się tylko nieśmiało pytam. ;)

   Usuń
  3. Jurku, pytasz "Ale dla wszystkich?"
   Jasne, że nie. Nie dla pisiaków. Pozostali niezależnie od poglądów i światopoglądów, wyznania lub nie, pochodzenia - jeżeli tylko wyrażą chęć bycia Polakami (normalnymi, nie "prawdziwymi") mają miejsce w ojczyźnie. Mogą dla NIEJ pracować i w NIEJ się bogacić.
   Przecież w ten sposób powstawał NARÓD POLSKI. Powstało - owszem - na bazie plemion słowiańskich (nie istniało żadne plemię "polaków"), jednak bardzo duży wpływ na jego powstanie miały różne inne nacje, które z ochotą się tu osiedlali. Osiedlali bo chcieli tu być. Na szczęście nie było wtedy partyjnych fachowców od selekcji na 1, 2 czy jeszcze gorszy sort.

   Usuń
  4. PS.
   Przepraszam za gramatykę. Nie wiem dlaczego parę perełek z tej dziedziny znalazło się moim komentarzu.

   Usuń


  5. Leszek.
   "...Jurku, pytasz "Ale dla wszystkich?" Jasne, że nie. Nie dla pisiaków. Pozostali niezależnie od poglądów i światopoglądów, wyznania lub nie, pochodzenia - jeżeli tylko wyrażą chęć bycia Polakami (normalnymi, nie "prawdziwymi") mają miejsce w ojczyźnie...".
   Czyli bez zmian. Nie dla wszystkich. A przecież, to właśnie takie myślenie poprzedników, dało tak wielki wysyp "pisiaków". Naród, to my już mamy i nie uważam, że powinniśmy go tworzyć od nowa. Należy tylko przeciwstawiać się podziałom, które kreuje prawica. Ty niestety też się w to wpisujesz, jak zauważam.
   Aby tego uniknąć i rozwijać się w spokoju i stale, należy tylko stale pamiętać o tym, że tworzymy jeden Naród. Pewnie, że są w nim szuje, chuje i mendy. Ale oni są zarówno w "lepszym" jak i "gorszym sorcie" Polaków. I to trzeba wyplenić, a nie wytykać palcami "gorsze" mendy, a swoje hołubić. W Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, na które tak chętnie się powołujemy, gdy jest to wygodne, zostały sformułowane standardy praw człowieka. A jest tam, oprócz tradycyjnych praw wolnościowych, prawo do pracy, do wynagrodzenia zapewniającego pracownikowi i jego rodzinie "egzystencję odpowiadającą godności ludzkiej", do tworzenia związków zawodowych, do zabezpieczenia na wypadek bezrobocia, do opieki lekarskiej i oświaty, a nawet do domagania się realizacji tych praw i wolności w skali międzynarodowej. Nie ma tam nic o "mentalności roszczeniowej", jak u nas określa się ludzi domagających się poszanowania tych praw. Wmówienie nam, że to liberalizm głosi ideologię wolnorynkową z podporządkowaniem się jednostki prawom wolnorynkowej konkurencji, powiodło się. To nie liberalizm. Liberalizm, w odróżnieniu od libertarianizmu, czy neoliberalizmu w pełni akceptuje "socjalny" pakiet praw człowieka, wymaga wręcz "przyzwoitej dystrybucji dochodu i bogactwa, w celu zapewnienia wszystkim obywatelom niezbędnych środków do korzystania z wolności". I ten "myk" trochę ogłupia społeczeństwo (w zamierzeniach?), bo jak można określić "liberalizm" Nowoczesnej na czele z Petru, którzy w Sejmie głosowali wspólnie i w zgodzie z Kukizem przeciwko tym prawom (płaca minimalna). Przeciwko prawu do korzystania z wolności. Jak nazwać "obrońcę demokracji"(?) z warszawskiego KOD i radnego PO, który zgłosił (przyjęty) wniosek o odebranie głosu mieszkańcom Warszawy z inicjatywy obywatelskiej Miasto Jest Nasze. Odrzucono wszystkie uwagi mieszkańców w sprawie planu zagospodarowania ul. Poznańskiej? Podobne kontrowersje budzi działalność zarządu miasta i regionu z PO w Gdańsku, ze szpitalem przy Polanki. To są min. te przyczyny buntu "pisiaków", jak nazywasz ludzi, którzy zostali pominięci, wręcz zapomniani w przemianach. To się dzieje teraz, dzisiaj. A że PiS ich omamił? A kto inny im cokolwiek proponował? Tuż przed wyborami obudził się Komorowski i PO, co tylko potwierdza to, że o tych ludziach zapomniano (?). A podobno tonący brzydko się chwyta. Pozdrawiam.

   Usuń
  6. Jurku - muszę napisać otwartym tekstem.
   Cytowany przez Ciebie mój komentarz to przecież sarkazm. Potwierdza to zdanie z poprzedniego mego komentarza:

   Jednak ucząc się od "prawdziwych patriotów-kiboli" zakrzyknę - POLSKA DLA POLAKÓW NIE DLA pisiaków !!!!!

   Nie chcę zamykać granic przed przybyszami, nie chcę deportować "nieprawomyślnych". Jestem jednak zdecydowanym wrogiem podziałów na prawdziwych polaków i zdrajców. Jak się zapewne domyślasz, to nie ja głoszę takie idee.

   Usuń
  7. A w jaki sposób to (Twój sarkazm) zmienia fakt, że taki podział istnieje i że tworzy je prawica (POPiS z przybudówkami), dzieląc Polskę na pół, zawłaszczając każdy swoją ćwiartkę. Druga Połowa Polski na szczęście jest niczyja. Czeka.

   Usuń
 8. Jurek O.12 lipca 2016 01:06
  Bo my, tak od zawsze !Jak chcemy propagandowo coś zyskać podbechtać "narodowe ego" mówimy zawsze /oto kilka przykładów/
  a/cały naród,walczył z okupantem,podczas gdy tak naprawdę "walczyło" 10 % populacji.Reszta chciała przeżyć i jakoś tam sobie radziła.
  b/cały naród "walczył w Solidarności" lub "było nas 10 milionów" A gdy generał wyciągnął na ulice czołgi i to bez amunicji "cały naród" pochował się po domach, a internowanych było kilkuset.
  c/"suweren" na nas zagłosował i "suweren" dał nam mandat do zmian.Gdy tak naprawdę, tego suwerena było 18 % i to nie populacji uprawnionej do głosowania, ale tych co im się chciało ruszyć tyłki i iść do urn.
  d/cała Polska to katolicy biorąc,/celowo/ pod uwagę "dokumenty chrztu" bo gdyby "uczestnictwo w liturgii" juz wygląda to inaczej.
  Mozna tak więcej rozwiewając nasze propagandowo- narodowe mity

  OdpowiedzUsuń
 9. c,d jesteś w państwie PiS
  Jeśli komunistyczny prokurator wsławiony gnębieniem ówczesnej opozycji, dziś podając się tym razem za „obrońcę demokracji”, znów raz jeszcze,wzywa i sądzi tych, których już kiedyś sądził, to nawet nie jest śmiech historii. To jest wyjątkowo wulgarny, chamski rechot..Ktory to rechot w państwie PiS staje się powszechnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda. Tylko weź poprawkę na to, że opozycja (?) w swym samozachwycie, nie proponując nic w zamian, przyjmuje pozycję jaką wyznacza jej Kaczyński. Wspólna walka z PRL i mityczną komuną, wzmacniania PiS. A chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że zło które się dzieje, od dawna firmuje juź Solidarność, a nie przykrywka w postaci PRL. Jurek O.

   Usuń
  2. Anonimowy12 lipca 2016 10:25
   Pozwól ze zacytuję Stefana Kisielewskiego – Kisiela, którego słowa oddają doskonale obecną sytuację: „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać!”
   A wielu ludzi właśnie zaczęło się urządzać.a wielu tez, zaczęło się umiejętnie przystosowywać.
   Co jak co ale umiejętności "przystosowywania się " pozyskaliśmy z genów przodków.
   Pamiętasz jeszcze jak mówiono "towarzysze rzodkiewki" z wierzchu czerwoni a w środku biali.Taka to i nasza pokazowa religijność i pobożność.

   Usuń


  3. „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać!”. Wynika z tego, że Kisiel ostrzegał już na początku przemian (zmarł w 1991 roku). Ale cieszy, że zacząłeś to dostrzegać, tylko trochę szkoda, że potrzebne było "zatwardzenie", pozostając w tej konwencji. :) To też Kisiela: "Niepełna, niecałościowa informacja, czyli dezinformacja, czyli w rezultacie kłamstwo praktykowane na co dzień, wrasta nam w krew, staje się druga naturą, ba, nieraz wręcz powinnością moralną czy narodową.".

   Usuń
 10. Polska ma być domem dla wszystkich Polaków - ukąszonych pisem również, co nie znaczy, że wykonawców należy rozgrzeszać. Niemniej próba eliminacji ich ze społeczeństwa (np. ograniczanie praw) to po prostu wejście w buty prezesa.
  Nie dajmy się tylko zakłamać, że stanowią znaczącą większość, i prostujmy wszelkie ich kłamstwa!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciemnemu ludowi czyli wyborcom Andrzeja D. przypominamy jego przyrzeczenie: "W pierwszym roku prezydentury przygotuję i prześlę do Sejmu dwie ustawy, które są kluczowe dla godnego życia i bezpieczeństwa Polaków. Pierwsza to ustawa obniżająca wiek emerytalny, podwyższony przez Bronisława Komorowskiego. Druga to ustawa podwyższająca kwotę wolną od podatku po to, aby w budżetach polskich rodzin było więcej pieniędzy. Jeżeli bym tego nie zrobił, podam się do dymisji."
  A rzeczywistość ?
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/obnizka-wieku-emerytalnego/14w1fb
  Jak myślicie"niezłomny" dotrzyma słowa?

  OdpowiedzUsuń
 12. W państwie PiS/znalezione na jednym z blogów/
  https://raskolnikow2.files.wordpress.com/2016/07/cnovawfw8aafvl4.jpg?w=610
  https://raskolnikow2.files.wordpress.com/2016/07/cno8s1fwyaaeqna.jpg?w=610

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>