poniedziałek, 9 listopada 2015

MAMY RZĄD?KURTYNA W GÓRĘ!!


     No, nareszcie! Nareszcie Beatka poznała skład swego rządu. Czy będzie realnie rządzić? Może, ale dopiero jak zasłuży na logo PiS w kolorze.      Na razie otrzymała funkcję sekretarza (sekretarki?) Rady Ministrów. Słyszałem jak jakiś "ważny" członek PiS-u, którego nazwiska nawet nie starałem się zapamiętać, powiedział, że będzie to silny rząd i ministrowie na pewno pomogą pani "premier" w organizacji pracy rządu. No pewnie, polityka rządu to nie jest rzecz, którą można zostawić w rękach pani burmistrz gminy Brzeszcze. Budynek Rady ministrów przecież od dawna mieści się na Żoliborzu.

     Ale pani Szydło nie musi się lękać. Ekipa, która w jej imieniu będzie rządzić zaiste jest "silna". Tak silna, że prezes nie obawiał się wręczyć "małpie brzytwę". Kogo mam na myśli, nie muszę tłumaczyć.

     Gliński - na pewno się cieszy. Zawsze to być lepiej vice niż technicznym. Ponadto będzie nas uczył kultury i dziewictwa narodowego. Nie może być tak, dziewictwo prezesa było zepchnięte do kąta. To przecież dziewictwo narodowe!

     Radziwiłł - wieloletni prezes, vice-prezes i sekretarz Naczelnej Izby Lekarskiej Zajmie się zdrowiem. Tylko czy zdrowiem pacjentów, czy lekarzy?

     Płaszczak - nareszcie w sprawach wewnętrznych kraju nic nie będzie się działo wbrew życzeniom prezesa. Ten minister używa oczywiście rozumu, ale jest to rozum prezesa.

     Kamiński - bardzo dobra decyzja. Od czasu bowiem jak jakiś sąd brutalnie ocenił jego zabawę służbami specjalnymi, facet nie mógł sobie miejsca znaleźć. Należało mu to zrekompensować. Słyszałem, że firmy zajmujące się zabezpieczeniami, zatrudniają włamywaczy jako ekspertów. Któż więc lepiej od skazańca pokieruje spec-służbami?

     Gowin - szkolnictwo wyższe. Słusznie, bowiem wolty partyjne, zdrady i wazeliniarstwo w jego wykonaniu - to wyższa szkoła jazdy.

     Waszczykowski - najlepsze z najlepszych. Jego słynne "Nie zabijajcie nas" odniosło skutek - co widać dzisiaj gołym okiem. Więc i od zakusów z zagranicy tez potrafi nas obronić.

     Kempa - szefowa kancelarii RM. Tej baby nikt nie przegada ani nie przekona. Prezes nie mógł wybrać lepszej niani dla Beatki. Pani premier już teraz na pewno nie popełni żadnej gafy.

     To tylko ci, którzy sami mi się nasunęli. O pozostałych trudno mi coś powiedzieć. Chociaż może jeszcze Jurgiel. Już widzę jak rolnicy zacierają ręce. Teraz nawet siać nie będą musieli.

     To było tak do śmiechu. Ale teraz, kto będzie się śmiał - dostanie w ryj.
63 komentarze:

 1. Wężykiem, wężykiem ..... ;-))))
  Oraz muszę dodać, że pan minister Radziwiłł jest z tych Radziwiłów oraz posiada 8 dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. A MASTALERK ????????? wszak premier in spe Szydło jęczała na najwyższym C, że Mastalerek znajdzie miejsce w bezpośrednim jej, premier, otoczeniu - to jak, toalety będzie sprzątał ? kolejne łgarstwo z kampanii.
  A panowie ministrowie cóż -
  MINISTER KULTURY - zapytany dzisiaj przez dziennikarkę odwrócił się bez słowa tyłem ukazując za przeproszeniem siedzenie. Przyznaję takie zachowanie to sztuka prawie rycerska, godna nie tylko mężczyzny z pisu ale i ministra KULTURY z pisu
  MINISTER DROWIA - moje gratulacje dla pacjentów ... naród żądny zmiany zamienił faceta , co dla pacjenta za twarz personel trzymał, na faceta od pieczątek "nieczynne" , ten to dopiero będzie pilnował za co lekarz odpowiadać nie powinien ...

  ciesz się Narodzie ... idzie NOWE ... tup ... tup ... tup ... a kiedy będzie łuuuuup

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Malinko - łup będzie niebawem. Dla jednych może już jutro, dla innych może trochę później.
   Bądźmy wyrozumiali - wszystkiego na raz nie da się załatwić.
   Jedyne co mnie ciekawi - to kiedy zaczną się "problemy techniczne" na moim blogu.

   Usuń
  2. ...przewidujesz to ....? eee tam ... zawszeć możemy zacząć nawijać o robótkach szydełkowych albo co ... :))))

   Usuń
 3. Trudno abyś wymieniał wszystkich ministrów ale warto wspomnieć o Mateuszu Morawieckim synu Kornela.PIS sprytnie zasłonił doopę no bo jak atakować rząd w którym jest syn Szefa Solidarności Walczącej ?.
  Na zmielenie PIS wystawił Radziwiłła i dobrze mu tak chociaż sie dziwię, że taki głupi. Nazwisko winno zobiązywać.
  Pozdrówka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze, o M. Morawieckim nawet opozycja wyraża się nie najgorzej. Słowa opozycji lokuję tak gdzieś między "pozytywną neutralnością" a "umiarkowanym optymizmem".
   Chyba w to uwierzę. W końcu spełnianie obietnic kosztuje, ktoś więc te pieniądze musi zarobić. I nie tylko na obietnice będzie musiał Morawiecki harować. Trzeba tez przygotować odpowiednia gotówkę, by służby specjalne mogły skutecznie robić "porządek".

   Usuń
 4. Malina M9 listopada 2015 20:07
  "MINISTER KULTURY - zapytany dzisiaj przez dziennikarkę odwrócił się bez słowa tyłem ukazując za przeproszeniem siedzenie"
  Zadziwiasz mnie!!
  To ja Tobie muszę tłumaczyć co to "mowa ciała" Pan minister bez słowa "wskazał dziennikarce" gdzie ma cała tę " kulturę" Dosłownie i w przenośni
  Przyznasz ze to wielka klasa tak bez słowa" się wyrazić".
  Uważam ze zasługuje na urząd, albowiem móg,ł te ordynarne zaczepki dziennikarki, zakończyć "pogardliwie charcząc odbytnicą" i w tym tez przejawiłaby sie jego wielka znajomość obyczajów "ludu polskiego miast i wsi"
  Moze i on coś tam ,cos tam, a mikrofony były mało czułe I tak to w ten sposób wypowiedz pana ministra została zafałszowana.
  No może nazwijmy ja"niepełną"

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój faworyt w tym gangu Olsena to Szyszko. Jego ministrowanie to był jeden ciąg kompromitacji, a ludzie od środowiska dostają piany na ustach na dźwięk tego nazwiska. Naprawdę zdumiewający wybór, nawet jak na prezesa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. starszy 58 !!! Niektórzy już nazywają ten "rząd,( który formalnie nie jest jeszcze rządem) - jako rząd zderzaków. Być może - tacy jak pan Szyszko czy inny Jurgiel, będą pierwszymi zderzakami. Takimi "piorunochronami" na wypadek niepowodzeń Panakaczyńskiego w rządzeniu panią Szydło - zawsze ma się pod ręką jakąś ofiarę, aby rzucić "na stos". Pan Petru ogłosił był wczoraj, że ten "rząd" to początek rozpadu PiS-u. To też takie "znachorzenie polityczne" - teraz bardzo modne. Ja bym tam dał im te tradycyjne 100 dni - niech wszyscy zdejmą wyborcze maski, wtedy będzie coś bardziej wiadomym. W polityce jest ważniejszym to o czym się nie mówi - od tego o czym się codziennie plecie.

   Usuń
 6. Dla mnie jednym z największych zaskoczeń jest "triumfalny powrót do władzy" Macierewicza
  Przypomnijcie sobie co wyprawiał
  http://polska.newsweek.pl/antoni-macierewicz-raport-wsi-lista-macierewicza-specsluzby,artykuly,371988,1.html
  Dla mnie jest to działalność, głęboko zakonspirowanego agenta, obcego państwa ,który pod płaszczykiem patriotyzmu dostał zadanie skompromitować,skłócać,dzielić i destabilizować.Każdymi dostępnymi metodami.A ten jego fasadowy i na pokaz patriotyzm to zwyczajna "agencka maskirowka"
  I nic mnie nie obchodzi ze on był w KOR itp "działalność kombatancka" Świadczy to dla mnie jedno o głębokim i wczesnym penetrowaniu środowiska poprzez wcześniejsze umieszczenie "agentów kretów"
  Doświadczenia z innych krajów a przede wszystkim Anglii oraz szkody jakie Polsce i narodowi narobił ten szkodnik dają podstawę do takich stwierdzeń Popatrzcie na "karierę" Harolda Adriana Russella "Kima" Philbego
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kim_Philby
  Cytując samego "bohatera"
  To ja państwu zostawię, żebyście sami po czynach odpowiedzieli sobie na to pytanie.
  PS
  Osoby takie jak Kamiński Mariusz czy Ziobro dobrane do rządu świadczą o jednym
  Jak głęboko i daleko "Prawo i Sprawiedliwość" ma to prawo i sprawiedliwość w poważaniu.Nic tu wyrok sadu i miażdżąca opinia sędziego ,nic tu wiszący nad głowa Ziobry "Trybunał Stanu" do którego "ciamciaramcie z PO nie potrafili doprowadzić.
  Będziemy mieli powtórkę z tamtego Jak nic

  OdpowiedzUsuń
 7. ... się odniosę :

  ad Gliński - podręczny mop prezesa ( Kaczor wycierał nim już prawie wszystko ) - należy się !
  ad Radziwiłł - żegnajcie prezerwatywy , in vitro i ellaOne
  wreszcie będzie należycie i po bożemu!
  ad Błaszczak -sprawy wewnętrzne ? jak najbardziej ! trzeba wyregulować ogólną "internistyczną" sraczkę , najlepiej za sprawą ambasadorów !... spenetrował dokładnie jelito grube prezesa - to się zna !
  ad Gowin - odwieczny pastor , takich lalusiów - spotykałam w szkole wielu : jedni szli do Seminarium , inni zostawali ...gowinem tyż dobrze
  ad Waszczykowski - słusznie! po wywołaniu konfliktu z którymś ze sąsiadów ( a zanosi się ! ) rozpostrze jak Rejtan marynarę i krzykiem : "...nie zabijajcie nas !" pomoże na pewno !
  ad Kempa - nie , nie każcie mi o niej pisać , bo zwymiotuję ! miała być koleżanką ikki i Sobiepana a okazało się to oszustwem.

  WSZYSCY ONI - nakręcą licznik oglądalności jednej ( a może wkrótce - jedynej ) stacji tv.

  PS. a Ty mnie , Leszku , nie strasz "ryjobiciem" - bo Ci Kamińskiego naślę...
  ...oczywiście po roratach !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lidko droga, to nie żadne straszenie lecz przestroga! Przestroga właśnie przed Kamińskim.
   Drugim celem któremu służyć miało to "ryjobicie" - to zwrócenie uwagi, że oprócz wielu akcentów satyrycznych, nowy-stary rząd niesie też realne zagrożenia.

   Usuń
  2. a niech tam ... dodam kilka słów o Kempie z Sycowa...
   czytam ( w Onecie) : "(...) przez kilkanaście pełniła funkcję kuratora dla dorosłych(...)"

   ... byłby to powód przydzielenia jej nowej podopiecznej B.Sz.?
   bo nie przypuszczam , aby to inne kwalifikacje dały przepustkę tej pierwszej do pracy w Kancelarii ...

   Usuń
  3. L.B. - :-)))))) Coepło....cieplo..... !!! A jak myslisz - po co ja zrobili szefową Kancelarii pani Szydlo. Aby miala wszystko na oku i pod swoja kuratela !!!!. Tu Beata i tam Beata - pasi !!!!

   Usuń
 8. bicz na sowietów11 listopada 2015 02:06

  Nie przekręcaj sowiecki starcze nazwisk !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahahaha ! Bicz na sowietów Hahahaha.
   Juz późno - idź lulu !!
   Tylko rączki na kołderkę !!

   Usuń
  2. Widzisz Piotrze - jaka władza, takie bicze. Szydło da radę!!! Nawet z goowna bicz ukręci!!!!

   Usuń
 9. Leszku - zastanawiam się właśnie, czy warto coś jeszcze pisać na temat rządu Panakaczyńskiego. W mediach ten temat jest wałkowany 24 godziny na dobę i do obrzydzenia. Aktualnie wszyscy Polacy stali się ekspertami od naszej bliższej i dalszej przyszłości. Praktycznie zaś - nikt nic nie wie, bo programu gospodarczego rządu nikt do tej pory nie ogłosił. Obietnice wyborcze to nie program. Nie mamy nawet budżetu uchwalonego na 2016 rok, a złożony w Sejmie przez PO/PSL projekt budżetu ma być zmieniony przez panią Szydło i jej ministrów. Przyszły minister finansów ostrożnie zapowiada, że zwiększony zostanie "nieznacznie" deficyt budżetowy. Czyli - miłe , złego początki. Z półsłówek Panakaczyńskiego wynika, że mają nastąpić daleko idące zmiany w funkcjonowaniu Rady Ministrów a w tym w samym ministerstwie finansów. Na razie sa to zapowiedzi, a jak będzie - przekonamy się niebawem. W każdym bądź razie Ministerstwo Finansów ma zostać przekształcone w "biuro rachunkowe" rządu oraz "wyciskarkę podatkową". Finansami państwa zajmował się będzie kto inny. Gdzie kucharek sześć - tam nie ma co jeść, jak mówi przysłowie. Przyznam się, że optymistą tu nie jestem, bo z pustego i Salomon nie naleje.W "cuda" też nie bardzo wierzę. Pożyjemy - zobaczymy. Najbardziej wszystkich - także i mnie zaskoczyły nominacje pana Antoniego, pana Kamińskiego i pana Ziobry. Wskazywało by to , że będzie kontynuowana polityka Panakaczyńskiego z lat 2005/2007, albo, że tak są oni wzajemnie powiązani "tajemnicami państwowymi", że nie mogą się bez siebie obyć. W myśl zasady - złapał Kozak Tatarzyna......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. - może jeszcze dodam Leszku,ze jeżeli coś nam może zaszkodzić - to my - sami sobie. Zagranicą sprawami polskimi zajmuje się mało kto. Ot takie "państwo kościelne" w środku Europy. I tyle !!!!

   Usuń
  2. Sobiepanie, mam podobne odczucia co do tej trójki. Już dzisiaj pan Duda przed Grobem Nieznanego Żołnierza z Kamińskiego zrobił ikonę "odzyskiwanej wolności".

   Usuń
  3. Leszku - ja tam lubię wyciagać praktyczne wnioski z niepozornych czasami zachowań. Pan Kamiński został SKAZANY (nieprawomocnym jeszcze) wyrokiem na 3 lata ścisłego pudła i 10 lat prawa do pełnienia funkcji państwowych. W każdym NORMALNYM kraju oznaczało by to aby z takim osobnikiem nie wchodzić w żadne paralele. Wyrok to wyrok i wydał go Sąd Najjaśniejszej RP w majestacie prawa. Nie doszukano się aby sędzia był komunistą, krewniakiem sędziego Kryże, albo innym zwyrodnialcem. Pan prezydent też nie skorzystał z "prawa łaski" aby ułaskawić pana Kamińskiego. To z uporem powtarzam - WYROK JEST WYROKIEM i WSZYSCY powinni przyjąć to do wiadomości i STOSOWANIA.. Także i przede wszystkim PAN PREZYDENT , który podobno stoi na straży PRAWA.. Jeżeli PAN PREZYDENT ma w d.... prawo, to ja mam w tym samym miejscu PANA PREZYDENTA.. No kuźma nie da się inaczej.

   Usuń
  4. P.S. Pikanterii sprawie dodaje fakt, ze Pan Prezydent jest podobno DOKTOREM PRAWA - coś powinien wiedzieć na ten temat !!!!!!!!

   Usuń
  5. Sobiepanie - Komitet Polityczny PiS-u uznał ten wyrok za nieważny - co tam zawracać głowę sądom i prezydentom.. Panprezes "tyż jest prawnikiem" i zna się na rzeczy. Kuniec sprawy !!!!

   Usuń
  6. To dlatego "te Ziobro" zostanie ponownie "ministrem od sprawiedliwości" - wyda polecenie, ze wyrok ma być uchylony przez sąd odwoławczy i po sprawie. A jak sędzia się nie "usłuchnie" - przejdzie w "stan spoczynku" i "tyz po sprawie". WRACA STARE !!!!

   Usuń
  7. O właśnie - tak to będzie. Ale pki co wyrok jest wyrokiem i OBOWIĄZUJE !!!!!

   Usuń
 10. Sobiepan11 listopada 2015 08:39
  Jesli prezydent świeckiego bądź co nie bądź państwa odznacza abp. Henryka Hosera SAC Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi /nie nie Polski/ale..........dla polskiego Kościoła, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej."
  a wcześniej
  Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński został odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce.
  To co my mamy ? Juz państwo kościelne ?Czy jeszcze państwo kościelne? Czy tylko wzajemne świadczenie sobie uprzejmości
  .I dlaczego prezydent świeckiego państwa odznacza cywilnym orderem funkcjonariusza Watykanu z uzasadnieniem "za prace na rzecz tego Watykanu" czyli dla nas obcego państwa
  Czy jest to już pomieszanie z poplątaniem? Czy zwyczajna paranoja?Czy tak wielkie świadczenie sobie usług, iż musi zostać nagrodzone
  Rozumie ktoś coś z tego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - a co tu jest do zrozumienia? Zinstytucjonalizowana wiara, czyli KrK wymaga od nas byśmy kierowali się zasadami WIARY.
   Czyli niczego nie próbować tłumaczyć czy wyjaśniać - trzeba tylko wierzyć, gorąco wierzyć w to co pasterze przekazują swej trzodzie - czyli stadu baranów, którzy to łykają.

   Usuń
  2. Wiara powiadasz ? A dla mnie to tak jakbym np "przesłał Twojej Zonie wysokie odznaczenie "za wybitne zasługi w prowadzeniu Waszego domu"
   Ja wiem iz "marności pieniężne byś przyjął ,z małym zdziwieniem ale "order" No chyba ze on "chlebowym" jest

   Usuń
  3. Wieśku - odradzam odznaczanie żony Leszka. Chłop jest jeszcze w "sile wieku". Jak opacznie zrozumie Twoje intencje - możesz chodzić kilkanaście dni z "modrym okiem".
   A tak w ogóle, to dochodzę powoli do wniosku, że ten rząd Panakaczyńskiego został jednak sklecony "na prędce". Brakuje mi tam Ministerstwa Wiary Jedynie Słusznej. Widział bym tam Departament Strzyżenia Owieczek i Departament Oscypków o Departamencie Szlaków Turystycznych nie wspominając.. Departament Strzyżenia - wiadomo o co chodzi - a jest zapowiadane powszechne strzyżenie i zaostrzenie polityki strzyżenia.. A taki Departament Oscypków wydawał by instrukcje - jak "oscypać" podatników. A taki Departament Szlaków Turystycznych JP II. Himalaje kasy. Bacowie doskonale wiedzą, którędy "chodzował" nasz "święty". Ustawiło by się tam bramki z kasami, albo tamtejsze parafie sprzedawały by winiety. Gdyby tak z Krakowa wysłać te 2 miliony wiernych - co to zjadą w przyszłym roku - na Światowy Dzień Młodzieży - była by kasa aby zapłacić miastu za sprzątanie i takie tam koszty "profanum". A mówili, że Dziwisz to chłop, który zna się na interesach.Ech....do interesów to nasz naród długo jeszcze nie dorośnie !!!!

   Usuń
  4. Sobiepan11 listopada 2015 18:25
   "Wieśku - odradzam odznaczanie żony Leszka. Chłop jest jeszcze w "sile wieku". Jak opacznie zrozumie Twoje intencje - możesz chodzić kilkanaście dni z "modrym okiem"."
   No popatrz a biskup łyknął takie same odznaczenie, jak ten kombatant z AK na wózku inwalidzkim i ani nie mrugnął okiem i ani jemu oka nie podbili ze nie protestował ,skromnie Mnie się nie należy Bo wojna Hutu z Tutsi to nie Polska"działka"
   A on nic wypiął pierś i wziął Należy mu się 'za zasługi dla Watykanu"
   Dlatego dziś ta cala hucpa wisi mi i powiewa !
   Bo w swoim życiu znalem ludzi POSTACI o których pisze /oni ją pisali/ historia ,o których pieśni śpiewali a których postaci i życiorysy wymienione sa w setkach książek a i powieści oparte na ich życiorysach się zdarzały.
   Miałem ten zaszczyt, miałem ta okazje ,uczestniczyć na spotkaniach z NIMI formalnych i nie formalnych. uroczystościach np Na Wykusie czy świętowaniu ich imienin.
   Oni naprawdę walczyli o Polskę oni za nią krew oddawali siedzieli po wiezieniach UB czy "internowaniach" w CCCP
   I nigdy przenigdy nie zdarzyło mi się usłyszeć tyle słów bogoojczyźnianych co dzisiaj
   Ot zrobili co swoje bo "Ojczyzna była w potrzebie"
   Oni Ojczyźnie nie wystawiali rachunków nie kazali sobie "płacić zadośćuczynień"odszkodowań
   Słowo Polska nie międlili w ustach i nie odmieniali przez przypadki Dla nich patriotyzm był norma i czymś zwyczajnym. I nigdy przenigdy nie odwoływali sie do Boga by ten"łojczyzne wolna im dal"
   On sprawy brali w swoje ręce i za to płacili własnym zdrowiem czy życiem I nie wystawiali rachunków
   I co ciekawe rodaków nie dzielili na patriotów prawdziwych Polaków ect On, widzieli ludz,i powiadając "o ten to był wyjątkowy ssyn" a ten czy ta "wyjątkowa kanalia" I ne załatwiali swoich rachunków na własną rękę dla nich rozkaz i wyrok wydany przez Sądy Polski Podziemnej uruchamiał odwet
   Dzis czcimy tych, co sami, jednoosobowo, byli śledczymi,prokuratorami,sędziami i obrońcami a na koniec katami
   Ze nie mieści się to w normach cywilizacji No to co to to przecież "żołnierze niezłomni""wyklęci"
   I mnie to wisi i powiewa jeśli widzę "jak tyle gówna przyczepiło się do steru okrętu i wola płyniemy"
   I nie biorą mnie na sentyment gówniarze rekonstruktorzy którzy jak ognia unikali poboru do armii wyrabiając sobie "żółte papiery" a cwaniakom za odroczenia przekazując fortuny
   Dzis oni przebrani w mundury szpanują przez parę godzin a potem do domciu gdzie rodzinie sie powiada "jak syn twój ,wojem był"
   Spsiało wszystko ,bo kanalie podniosły łby,bo kanalie zobaczyły w którym ulu najwięcej miodu i do niego lecą.
   I kanalie zawłaszczyły funduszami I nikt nie spyta w tych dniach JAKI JEST LOS POZOSTAŁYCH JESZCZE PRZY ŻYCIU KOMBATANTÓW czy im nie potrzeba na życie,lekarstw, lekarzy pampersy wreszcie.
   Zobaczyłeś choć jednego przy prezydencie, oprócz tego jednego z AK na wózku co razem z biskupem /młodziakiem/ takie same odznaczenia odbierali
   Połóż sobie na szale sumienia ,zasługi obydwu Jednakowo "obdarowanych" Położyłes Rozliczyłes?
   Polityka historyczna?Dziękuję ! Czyja i dla kogo?
   Juz w tej polityce historycznej "warszawską sanitariuszką "zrobili i obdarowali odznaczeniami,tą, która "czas powstania warszawskiego" spędziła akurat w Starachowicach
   Kogo nam jeszcze dopiszą do historii,kogo jeszcze obwołają i zrobią bohaterami jakie nam jeszcze pokażą wzorce do naśladowania?Jakie postaci zrobią"świętymi?"
   Dziękuję Ja wysiadam I nie ze mną te numery !
   Kiedyś 'za komuny" Cezary Chlebowski tym wszystkim pojawiającym sie jak grzyby po deszczu kombatantom powiedział
   "zamknijcie mordy kanalie"I ja dziś to powtarzam

   Usuń
  5. Wieśku !!! Musisz się przygotować na następne "dziwne" wydarzenia, bo będzie ich co niemiara. Teraz juz bez ograniczeń stawiać będą pomniki "bohaterowi" tysiąclecia nawet tam gdzie przedtem zakazano. Teraz minister od dziedzictwa narodowego wyrazi zgodę - po to go powołano aż w randze wicepremiera. Teraz rozpocznie się wojna o wrak, bo on jest niezbędny aby Polska rosła w siłę i nikt bezprawnie nie będzie go nam zawłaszczał - wrak jest nasz. A co do medali - znam z "bohaterskiej" historii taki przypadek, kiedy jednemu z "bohaterów" odstrzelono palec w pierwszym dniu Powstania i dostał Virtuti Militari. A co - należy się. Ja mam jakąś dziwną awersję do medali. Jak widzę facetów obwieszonych tymi blaszkami - jak zbroją - to mi jakoś śmieszno się robi. A ile sił potrzeba aby to żelastwo udźwignąć. Ale są narody i ludzie co się w tym lubują. Być może to jest jakieś genetyczne obciążenie. Ja sobie pokpiwam z tego, bo nic innego nie mogę zrobić. Łatwiej znieść różne dziwaczne wydarzenia kiedy dosypiesz trochę żartu i satyry. Przestają być pompatyczne. Ot i cała moja filozofia życiowa. Uśmiechnij się - jutro będzie lepiej !!!!

   Usuń
  6. Sobiepan12 listopada 2015 00:10
   Ci z medalami pod sztandarami kombatanckimi to "rekonstruktorzy"/tak modni dzisiaj./
   Prawdziwi kombatanci to albo "na niebieskich łąkach" a jak jeszcze żyją to "za swoje" muszą pamiętać kiedy zażyć lekarstwo i kazać zmienić pampersa.
   Ci zaś "rekonstruktorzy" jak drzewce sztandaru potrafią unieść ustać na nogach to i medale "przynależne pocztowi" uniosą
   Wrak jest potrzebny a jakże Bo "amuliniowy"
   Wyobraź sobie ile z tego aluminium można wybić medalików i tak jak niejaki" Instytut im Piotra Skargi" wrzucać je do skrzynek pocztowych wraz z jakimiś ulotkami by potem na podesłanej fakturze domagać się zapłaty "za podarek"/nie miałeś jeszcze takiej przyjemności?/
   A pomniki ? Ilez to potrzeby będzie "relikwii z wraku" by je umieszczać w" kamieniach węgielnych?"
   A ileż to muzeów aż przebiera nogami /pod światłym kierownictwem oczywiście/ by eksponować Choć fragment A Jasna Góra to pies?
   A co do uśmiechu Ja cały czas ryczę ze śmiechu jak to łatwo ciemny lud dał i daje się robić w konia.
   Ilez to jest takich co to nabrawszy się na 500 zł zadłużyło się "kredytami" lub pożyczkami A jakie plany snuli ? Jak po pięć stów na każde, to dzieciskom to i to kupimy a i na flaszkę starczy.
   No i jak tu nie śmiać sie z igrzysk nawet zerkając na nie od czasu do czasu. Jutro będzie śmieszniej !!

   Usuń
  7. Amuliniowy - powiadasz !!!! W sam raz na "amulety".

   Usuń
  8. Sobiepanie ! "Irce" krzyża żałujesz ? :)))

   Usuń
  9. Lidko !!! Przerobić złom na medaliki - trochę szkoda. Ale na monety - bardzo prawdopodobne. Bo czym finansować będą "obietnice". Przy okazji wprowadziło by się do obiegu monety w wizerunkiem "bohatera narodowego" !!!! Haaa..... jeszcze nikt na to nie wpadł - all right reserved !!!!

   Usuń
 11. Klik dobry:)
  Jaki by rząd nie był, to nie pomoże, jeśli sobie nawzajem nie pomożemy, o!
  Zatem... JEST ROBÓTKA do zrobienia, o! http://jestrobotka.blogspot.de/

  Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. A Marsz Niepodległości w "stolycy" przebiega spokojnie. PiS w tym roku nie podżega do czynów "bohaterskich i patriotycznych".Zabrakło kasy !!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I górnicy od tej gdańskiej Dudy nie będą strajkować - bo przecież Beata im da !!!!

   Usuń
 13. wiesiek12 listopada 2015 11:04

  ...pojutrze jeszcze śmieszniej
  a po pojutrze to już pewnie pękniemy ze śmiechu !
  Wszyscy prawdziwi Polacy byli wczoraj w Krakowie , gdzie u stóp Wawelu wysłuchali zatroskanych SŁÓW WODZA o zrujnowanej Polsce i że trzeba ten umęczony Kraj doprowadzić do prawdy ...
  Wysłuchali tej mowy z należytą powagą , Wieśku ! A nie jakieś Twoje niepatriotyczne śmichy - chichy !
  Hmm... to Warszawa już nie jest stolicą ?

  .......................
  Tymczasem prezydent Poznania , który od pewnego czasu nie jest ulubieńcem Kościoła ( chodzi, oczywiście, o krzyż i mamonę ) dowiedział się wczoraj z czerwonego napisu na swych drzwiach , że jest podłym zdrajcą. Ma przechlapane u miłościwych moherów !
  .......................
  Tak więc , Wieśku - trochę więcej powagi ;) , bo jak Cię namierzą jako nieprawdziwego Polaka , to też będziesz miał przemalowane swoje wrota.

  OdpowiedzUsuń
 14. LB12 listopada 2015 13:21 A cóż w tym niepatriotycznego co pisze,czy napisałem?Prawdę ?
  Bo chce wiedzieć gdyby co i do czego chciałbym wiedzieć z kim mi przyjdzie stać ramię w ramie a kto za mną stoi.
  I jakoś tak jestem pewien, iż ci patriotyczni pyskacze, gdyby co do czego, palcem by nie ruszyli, albo by im "zdrowie przeszkadzało umierać za ojczyznę"
  A tylko dla Twoich uszy powiem Ci iz
  "Trzy tysiące narodowców?" podczas marszu ulicami Krakowa skandowało m.in.: „Polska to my, a nie Kaczor i jego psy”, „Śmierć Państwu Islamskiemu”
  Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/9079118,swieto-niepodleglosci-w-krakowie-marsze-i-antyrzadowe-hasla-wideo,id,t.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaczyński utuczył i wypuścił z pudełka diabła - ciekawy będzie wynik nieuchronnego starcia...

   Usuń
  2. Tetryku , może to resztki kukizowców...i inne niedobitki sejmowe , które chcą rozwalić system.
   Każdy system.
   Cytując za Kononowiczem (pamiętasz go ? )..." żeby nie było niczego ... wcale ..."

   Usuń
  3. Lidko, a pamiętasz jak prezes ślinił się z zachwytu nad patriotyczną postawą dorodnej młodzieży pod hasłem "Tusku, matole..."? Sądzisz, że im (młodzieży znaczy się) chodziło o Tuska jako takiego? Lata negowania jakiegokolwiek poszanowania teraz zwrócą się przeciwko podpalaczowi...

   Usuń
  4. ... bo to tak jest : kto mieciem wojuje - od miecia ginie ( popraw mnie , jeśli coś nie tak ;))
   być może obecny czas wymaga, aby prezes wskoczył teraz w krótkie spodenki i zaczął gonić za piłką ?
   chciał kibiców ? - może zyskałby paru , bo autorytetu na pewno zdobędzie .... młodzi czują fałsz i obłudę i nawet kibole swój kodeks honorowy mają :)))))
   Wieloletnie bełtanie w głowach ... zrobiło swoje ...
   Masz rację - łatwo nie będzie !

   Usuń
  5. errata ! ...autorytetu nie zdobędzie

   Usuń
  6. Lidko - "autorytet" to on już zdobył u kiboli - MA WŁADZĘ !!! Gorzej z kasą !!! Władza bez kasy - wszystkie gołodupki łączcie się do kupki.

   Usuń
  7. kasa , JAcku , też już jest - przynajmniej na finansowanie partii

   Usuń
  8. Lidko - czy masz na myśli fakt, że pan Grzegorz Bierecki został właśnie "wybrany" na przewodniczącego Komisji Finansów w nowym Senacie ??? Dziwny jest ten świat - prawda ??? Bo w Sejmie jest ważna uchwała, że w sprawie działalności SKOK-ów i pana Biereckiego ma być powołana Komisja Specjalna.

   Usuń
  9. ...jaki on tam pan , hochsztapler skubany ...

   Usuń
 15. Co by tam nie powiedzieć, to PiS zdobył wszystko co chciał - ma prawie absolutna władzę w państwie i ustawodawczą i wykonawczą. Ma Sejm, Senat, Radę Ministrów i Prezydenta - wszystko to jest PiS-owskie - w dłuższej perspektywie - na cztery lata. W krótszej - być może na dwa lata, bo historia czasami lubi się powtarzać.Teraz zacznie się następny eta[ "walki" - rugowanie z wszelkich urzędów centralnych urzędników i sympatyków koalicji PO/ZSL. Bez tego PiS nic nie wskóra. Jest pytanie - czy PiS ma do tego odpowiedni zasób kadrowy, czy tez metodą "pana Antosia" w WSI - brać sie bedzie w PiS-wskie kamasze kazdego - byle był wierny. Już "montowanie" rządu pani Szydło wykazało, że z "kadrami" jest krucho. Na razie obstawiono wszystkie kluczowe stanowiska w państwie - "gwardią osobistą" Panakaczyńskiego i tu "zasoby" się prawie wyczerpały. A jeszcze pozostał kolejny "etap walki" - zdobycie wszelkich urzędów w samorządach wojewódzkich - bo bez tego "reformy PiS-owskie" ugrzęzną. W 16 województwach rządzą koalicjanci PO/PSL. I znów - czy maja takie zasoby kadrowe ??? Jak wezmą byle kogo - będą byle jak rządzić !!! A samorządy "powiatowe" i w miastach na prawach powiatów ????? Obiecywanie gruszek na wierzbie jest o wiele łatwiejsze niż utrzymanie "ciepłej wody" w kranie !!! Niewątpliwie Platforma Obywatelska jest obecnie w rozsypce i głębokim kryzysie. Jest pytanie - czy to rezultat "rządów" pani Kopacz - jako szefa tej Partii , czy też działania "opozycji" antytuskowej w samej PO ??? Wczorajszy "pożegnalny" występ pani Kopacz w Sejmie i dzisiejsza jej rezygnacja z ubiegania się o przywództwo w PO świadczą, ze jest tam "koalicja antytuskowa". Jak się wydaje, do fotela po pani Kopacz przymierza się pan Schetyna - czy da rady ???? Takich pytań jest wiele. Tusk jest "uziemiony" w Brukseli i nie wiele tu może. Będzie ciekawie !!! A Bismarck ongiś powiedział - o tym jak się robi kiełbasę i jak się robi politykę - lepiej nie wiedzieć.
  Pankaczyński , jak się wydaje - zbyt wiele połknął - może zachorować na niestrawność, co u niego w rodzinie jest jak gdyby dziedziczne. Pożywiom i uwidim - jak mawiają "amerykanie" !!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Posłuchajcie sobie
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/duda-do-kaczynskiego-jest-pan-wielkim-strategiem-i-czlowiekiem/4dw17t
  Takiej laudacji,takiego wlazidupstwa od dawna nie było I nie słyszałem No może u Bareii
  " Łubudubu...łubudubu niech nam żyje prezes klubu"
  PAD zerżnął to chyba od towarzyszy składających laudacje Bierutowi albo mu kancelaria wybrała coś współczesnego Laudacje składane Kim Dzong Unowi.
  Oczywista oczywistość "naród" się śmieje i puka w głowę"PIS-owcy z Gowinem,na czele. nie widza w tym nic dziwnego.
  Ciekawe nam idą... czasy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. B.Kempa ( w "Piaskiem po oczach" ) już wytłumaczyła :prezydent jest po prostu dobrze wychowany , a to że konsekwentnie unikał spotkania z E. Kopacz świadczy o jego doskonałej intuicji - wiedział czego można się po niej spodziewać , udowodniła to w swym napastliwym wystąpieniu ...ot ,co!

   ...bez środków przeciwwymiotnych nie da się tego słuchać.

   Usuń
  2. Lidko - oj tam - zaraz sięgasz po środki antwywmiotne. Weź na uodpornienie, bo popadniesz w nałóg. Jest "Bwana Kubwa" - należy sie "szaconek". Nie wiesz co to "Bwana Kubwa" - przeczytaj "W pustyni i w puszczy" panaSienkiewicza. Kali Ci wytłumaczy - mnóstwo za bardzo !!!! Przecież Panaprezydenta wykreował Pankaczyński - należy mu się "szaconek" - należy. Bez tego sponsora - dalej dorabiał by na "kilometrówkach" w Sejmie. A teraz - wożą go służbowymi brykami i "wyczarterowanymi" samolotami. Durch salutują !!!! No jak nie być wdzięczny, no jak się nie wdzięczyć. Takie dobre panisko !!!!

   Usuń
  3. P.S. - Lidko - iloczynem logicznym jest zawsze koniunkcja. Masz potwierdzenie !!! A ponadto - homo omnis mentax - wszyscy ludzie kłamią.

   Usuń
  4. errata - "mendax" - oczywiście !!!

   Usuń
  5. Nie wszyscy - nie jest chyba tak źle , natomiast to jest szczególny gatunek : politicus mendax , co wybrzmiewa tym bardziej śmiesznie w zestawieniu z nazwą partii ( no bo jak to połączyć - prawy kłamca ? sprawiedliwy kłamca ? )
   Zresztą na tych ludzi doprawdy szkoda szargać klasycznej łaciny !

   Usuń
  6. Lidko - język jak język - też tam jest pełno szkaradnych wyrazów. Chyba nie myślisz, że przodkowie dzisiejszych makaroniarzy tylko "cantare" - śpiewali nabożne pieśni. Jak mnie wkurzy Pankaczyński albo jego satelici - to mogę taką "wiąchę" puścić, że w Kościele zapomną po łacinie odprawiać to co wiesz.Kiedy miałem lektorat z łaciny - na studiach - nasz "łacinnik" to był młody jeszcze chłop i na przerwach w zajęciach dawał się podpuszczać. Kiedyś przyniósł nam taka książeczkę - wydaną przez "Książnicę - Atlas" jeszcze we Lwowie. Skserowaliśmy to sobie - prawdziwy rarytas. Nadto są pewne problemy z tłumaczeniem u nas w kraju. No bo wytłumacz chłopu na wsi, że "spiritus" to wcale nie spirytus - tylko DUCH w dodatku "święty". Albo taki niewinny wyraz jak np. "curva". To wcale nie ta nasza polska "k..wa" tylko po ichniemu ZAKRĘT, albo coś krzywego. O ile pamiętam , to kobieta uprawiająca najstarszy zawód świata, to w języku Owidiusza była "vulvivaga". Też ładnie to brzmi, ale naucz Polaka łaciny !!!! On wie swoje i już. Teraz już wiesz - jak napiszę, że jakaś posłanka tej kadencji Sejmu - to zwykła "vulvivaga" - będziesz wiedziała o co mi biega.Czasy idą trudne - może trzeba będzie wyrażać się po łacinie, aby ci nie załomotali rankiem do drzwi.

   Usuń
  7. :))))))))))))) ze mną się dogadasz - znam łacinę ;)
   możemy nawet dyskurs prowadzić greką

   ...ale coś mi się wydaje , że wkrótce - totalnie bezsilni i ogłupieni - zaczniemy wierszem mówić i cienkim dyszkantem :)))

   Usuń
  8. Lidko, czy ja dobrze rozumiem, że mówienie wierszem uważasz za objaw "totalnego ogłupienia"???

   Usuń
  9. Lidko - w kwestii formalnej - skoro znasz łacinę. Vulvivaga pochodzi oczywiście od słowa vulgivaga - no ale nie mogę na blogu naszych Gospodarzy drukować słów powszechnie używanych za....nazwę profesji.To tylko dla wtajemniczonych !!!!! A tak w ogóle to są z tym problemy. Weź takie staropolskie słowo "KUTAS" - co nawet w "Panu Tadeuszu" Mickiewicz nazwał ozdobnym zakończeniem pasa słuckiego, podobnym w kształcie do pędzla. Nie wiem dlaczego we współczesnej polszczyźnie ma to zupełnie inne znaczenie. :-))))))))))))

   Usuń
  10. Ech...Tetryku - "puenty ty nie poniał" A co - Lidka miała napisać wprost, że będziemy PiSczeć !!!! ?????

   Usuń
  11. Tetryku! :)))) ... ja tak mam ;)

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>