niedziela, 9 sierpnia 2015

Gdzie jest Nuncjusz ?
              Panie prezydencie, dziękujemy za to, że budował pan pomosty, że nigdy nie umywał pan rąk, że otwierał się pan na innych ludzi, posługując się przy tym chrześcijańską intuicją – mówił z ambony ks. Andrzej Luter.
Słowa rektora ks. Seniuka podsumowały słowa „pełne miłości” ze strony hierarchów kościelnych /.../ i niestety, były one wypowiadane przez ludzi, których nazywamy ludźmi Kościoła. Zostały przez nich samych wypowiedziane i innych, z ich błogosławieństwem. Słowa, które nigdy nie powinny się pojawić w ustach takich ludzi. Święte słowa miłość i miłosierdzie były poniewierane wśród słów nikczemnych. I nikt mnie nie przekona, że taki język może płynąć z serca przemienionego. Płynie z serca kamiennego.
Ten cytat tak wzruszył kardynała Nycza, że wezwał ks. Seniuka na dywanik.

Pretendent do dowcipu miesiąca !!!

Ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, przypomniał, że na mszy nie ma miejsca na politykę. - Kościół jest i musi pozostać miejscem apolitycznym - powiedział, wyjaśniając powód wezwania ks. Aleksandra Seniuka.
Gdyby to była prawda wtedy Rydzyk zwany ojcem zostałby przepędzony z wszystkimi redemptorystami do swojej włoskiej siedziby,  klasztor na Jasnej Górze wróciłby do swojej podstawowej funkcji czyli klasztoru i został zamknięty na kłódkę a Wielki Klucznik Wawelu mógłby co najwyżej pełnić funkcje ciecia sprzedającego bilety wstępu.


                   Zastanawiam się nad rolą Nuncjusza Apostolskiego.
Co właściwie robi w Polsce Nuncjusz Apostolski poza honorową rangą dziekana korpusu dyplomatycznego ?.
Ze względu na specyfikę kościoła katolickiego w Polsce jest on wysłannikiem, przedstawicielem i jednocześnie przełożonym wszystkich kościołów i zakonów w Polsce, które uznają zwierzchnictwo papieża. Mniemam, że jest on wyjątkowo leniwym ślepym i głuchym nuncjuszem piastując ciepłą posadkę i przyjmując hołdy pochlebców.
               Wątpię aby był dobrym wysłannikiem papieża Franciszka skoro jego rolę w moim kościele powszechnym ignorują w swojej większości polscy biskupi odmawiając np. świętego sakramentu byłemu prezydentowi Komorowskiego a nie odmawiając np. bp. Paetzowi i innym złoczyńcom w sutannach. Słowo Boże które głoszą
nasi biskupi w swojej większości  jest nienawistne, pozbawione miłości i miłosierdzia i normalnie po ludzku chamskie.

              Na szczęście, mnie do kontaktu z Panem Bogiem nie jest nikt potrzebny i jak odczuwam taka potrzebę to sobie z Nim osobiście pogadam.       
              Ostatnio modliłem się aby w Polskim kościele powszechnym nastąpiła schizma do której z przyjemnością bym przystąpił. Mam dość oglądania gąb Hosera, Głodzia, Dziwisza i wielu, wielu innych. Z drugiej strony odczuwam pewne wyobcowanie i brak wspólnoty religijnej ale nie będę bluźnił wymachując krzyżem, opluwał innych ludzi
i nienawidził w imię kościoła. 

32 komentarze:

 1. Błogosławieni niech będą ci którzy zobaczyli i zrozumieli.!
  Błogosławieni ci którzy dają odpór draństwo i zakłamaniu.!
  By zrozumieć dlaczego to takie szerokie poparcie i współpraca z tymi co to nie wahali się oskarżać o agenturalność/ z trybuny Sejmowej/ wszystkich Ministrów Spraw Zagranicznych.z tymi co szukali /i dalej szukają/ zdrajców i donosicieli wszędzie, tylko nie w swoich szeregach/swoich to oni bronili a nawet robili ministrami/ \ tymi co pisali "resortowe dzieci",na każdym kroku wytykając sędziom przeszłość ich ojców i matek, jeśli ci wydali wyroki lub skomentowali nie po ich myśli,z tymi co to wynosili kopie akt IPN i "ogłaszali swoje listy"z tymi którzy zamieszczali w prasie i mediach fragmenty akt IPN /byle tylko nie z ich partii/ Z tymi co trzęśli IPN -em i obsadzali go swymi ludźmi,trzeba zajrzeć do akt IPN
  A tam jak byk stoi Np
  arcybiskup Józef Kowalczyk – ps. Cappino (Kontakt Informacyjny) *
  - arcybiskup Józej Życiński – ps. Filozof nr Ew. 1262, IPN Ka 0026/1067 (nie żyje)
  - arcybiskup Stanisław Wielgus – PS. Grey nr Ew. 1287
  - biskup Wiesław Mering – PS. Lucjan nr Ew. 2134
  - biskup Jerzy Dąbrowski – PS. Ignacy (zginał w wypadku)
  - arcybiskup Henryk Muszyński – PS. Henryk nr Ew. 2456
  - arcybiskup Boleslaw Pylak ps. Teolog nr Ew. 14367
  - ojcem zwany Konrad Hejmo - ps. Hejnał i Dominik nr ew. 47865
  - ks. prof. Cyprian Rogowski – PS. „Kamil” nr Ew. 43657
  - ks. Michał Czajkowski - ps. Jankowski nr. ew. 21465
  - ks. Mirosław Drozdek - ps. Ewa nr ew. 34657 (nie żyje)
  - ks. Mieczysław Maliński ps. Mechanik i Delta nr ew. 32654
  - ks. Henryk Jankowski ps. Libella vel Delegat nr Ew. 34226 (nie żyje)
  - ks. Franciszek Cybula - spowiednik w Kancelarii byłego Prezydenta (Wałęsy), agent SB, TW ps. Franko;
  - ks. Wiesław Lauer - wikariusz generalny kurii gdańskiej, ps. Szwejk:
  - ks. Stanisław Mac ps. Łukasz - proboszcz rzeszowskiej katedry, symbol i ikona Solidarności Walczącej, sygnatariusz porozumień ustrzycko-rzeszowskich, słynny kapelan opozycji.
  To tylko cześć "wierchuszki"
  A gdzie szeregowi " których było około 30 % z całości"
  I wtedy się wie i wtedy się już zrozumie, skąd ten przypływ miłości i poparcie, dla jedynej słusznej partii.Bo jeśli sie popiera, bo jeśli się współpracuje, nigdy nie zostanie sie zaczepionym,wymienionym czy "ogłoszonym" w mediach czy prasie.
  I to jest "klucz poparcia"
  Nieliczni, ci "co to nie maja nic za uszami" maja odwagę "mówić innym głosem" ale oni szybko zostają spacyfikowani i wezwani na dywanik,zakończonym "zakazem występowania w mediach czy jakichkolwiek komentarzy do prasy.Nakaz milczenia - od tysiącleci w tej instytucji "ma się dobrze"
  Tak to sie "moi parafianie" wykuwa sojusz ołtarza z tronem

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta" tradycja " mieszania się kleru, do polityki trwa długo
  Kiedyś Oriana Fallaci chciała zapytać JP II /a nie zapytała bo nie została przyjęta/
  "Jest coś czego nie rozumiem: Wasza Świętobliwość wymaga od księży w Ameryce Południowej niemieszania się do polityki, dlaczego od polskich księży tego nie wymaga ?“
  Stad tez na pytanie
  "Co właściwie robi w Polsce Nuncjusz Apostolski poza honorową rangą dziekana korpusu dyplomatycznego ?."
  można odpowiedzieć
  Utrzymuje tradycyjną" linię polityczną" JP II tak bardzo wygodną "naszym"

  OdpowiedzUsuń
 3. Nuncjusz????? A gdzie polski rząd, przedstawiciele tak długo i niemiłościwie panującej nam PO ?????? Oj, nie klęczeli przed klerem, tylko leżeli plackiem albo i języków używali niekoniecznie do mówienia. A ukochany prezydent Przenajświętszej Rzeczypospolitej awansujący, odznaczający gienierała - kapelana?
  PO czy PiS - to ciągle wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Reszta też diabła warta - w końcu to poltycy.
  Darek_lask

  OdpowiedzUsuń
 4. Darek_lask 9 sierpnia 2015 10:39

  A masz jakiś pomysł na teraz ? Zawiesić wszystkie rządzące i czekać na ukształtowanie się nowej formacji ( wolnej od dżumy i cholery ) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam takiego pomysłu, proszę łaski Pana/i. Ale mam nadzieję, że mnie Pan/i w swej przemądrej łaskawości zechce oświecić.
   Ale tak sobie myślę..... czy znowu mam wybierać mniejsze zło?
   No to odpowiadam: NIE!!!!!! Już raz tak było, mniejsze zło zrobiło ze mnie naiwnego durnia, trzeba się uczyć na własnych błędach.
   Darek_lask

   Usuń
  2. Darek_lask 9 sierpnia 2015 14:51

   ... po co ta ironia ( " przemądra łaskawość " itp ) ? Ani nie przemądra , ani nie łaskawa pytam więc : co pozostaje po Twoim "NIE!"
   Siądziesz w fotelu , wmówisz sobie , że nie ma żadnych wyborów ... a za rok - rozżalony - zaczniesz utyskiwać , że ludzie tak durnie wybrali ...

   Usuń
  3. Ależ daleko posunięte wnioski. I te o ironii i te, o głosowaniu. To się nazywa nadinterpretacja. Proszę się tak nie zaperzać, łaskawa/y Pani/e,
   I żadnej podpowiedzi, rady, sugestii. Zdecydowanie, Pani/a wopowiedź nie jest merytoryczna. Ae rozumiem to - gorąco i w polityce i wszędzie.
   Darek_lask

   Usuń
  4. Darek_lask 17:35

   ... sama ( -a ) jestem w kłopocie , jeśli chodzi o głosowanie , więc żadnej merytorycznej podpowiedzi nie mogę udzielić ...
   a Ty , Darek_lask , znów zjeżony ... :-( !
   no , pewnie że gorąco ! ale nie znaczy to wcale , że przez upał mam pomroczność jasną !
   ;))

   Usuń
  5. Uderz w stół.....
   To tyle w kwestii pomroczności jasnej która pojawiła się nie wiadomo skąd.
   Pozdrawiam Panią chłodno, bo upał.
   Darek_lask

   Usuń
 5. Skupiając się na jednym drzewie często nie dostrzegamy lasu. Całego polskiego lasu toczonego przez watykańskie korniki. (Ostatnio zagrożonego złożeniem na ołtarzu ,,rekompensat'' starszym braciom w wierze. To może brzmi, jak przenośnia, ale to fakt).
  Małostkowością jest ubolewanie nad podcinaniem jednego drzewa, gdy degradacji ulega cały drzewostan. Koniunkturalizmem wybiórczość oskarżeń wobec drwali zmuszających nas do życia na klęczkach. A już kompletną pomrocznością niedostrzeganie ,,zasług'' polityków w zawierzaniu Polski personelowi pana boga z koronowaniem Jezusa na króla nadwiślańskiego protektoratu.
  Nuncjusze papiescy w Polsce. Od pierwszego Lippomano (na powitanie ,,sam spalił chrześcijańska dziewczynę i kilku Żydów w Sochaczewie'') po nie ostatniego zapewne (C. Migliore), to szpiedzy, łapownicy i służalcy najmożniejszych dworów Europy. Teraz służą producentowi dolarów. Tych z portretami prezydentów. Najhojniejszy. Nuncjusze papiescy w Polsce są wiec ostatnia instancją, u której należałoby szukać sprawiedliwości.
  Jak nisko upadliśmy, skoro szukamy ratunku u tych, których zwą;
  ,,Oni nie z naszych, nie ludzcy, nie bratni
  i za ostatnim Polakiem ostatni''.
  PrzeHera

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubujesz się pisać z emfazą i z ozdobnikami co może zniechęcać do czytania.
  Bracia starsi w wierze to inna opowiastka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładnie to napisałeś. Ekskomunikę masz w kieszeni ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byle bym na stare lata nie poszedł za to do pierdla !!

   Usuń
  2. ha ! Piotrze ! na razie jeszcze ani papież , ani żaden nuncjusz , a na pewno kardynał Nycz nie mają władzy wsadzić Cię do pierdla , w najgorszym razie dostaniesz pokutę ...
   oj tam ! kupisz sobie klęcznik , postawisz obok kanapy ( bo jak Cię zdążyłam poznać - grzeszyć słownie nie zaprzestaniesz )....
   :-))))

   Usuń
  3. Pójdziemy razem. Jak Cię to pocieszy ;) Potem tylko mały przewrót i emerytury kombatanckie w kieszeni. Razem z ekskomuniką.

   Usuń
  4. Piotrze, od razu wnioskuj o większą celę! cobyśmy się zmieścili... ;-))

   Usuń
  5. Piotr Opolski
   only-avianca
   Tetryk56

   ... no , co Wy ???? podstępem emigrację wewnętrzną sobie planujecie ??? !!!

   Usuń
  6. Lidko, mamy wszak doświadczenie... ;-)

   Usuń
  7. Tetryk56

   ... ale obiecajcie , że wrzucicie stamtąd chociaż słit focię ! :-))))))))
   jakby co ...

   Usuń
  8. LB, jak dołączysz będzie komplet - 1 trefl........

   Usuń
  9. Piotr Opolski 20:22
   ok , dołączę do Was - zabiorę karty , zrobimy otwarcie ;-)))))

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Niestety bez względu na to, czy kto pośredników potrzebuje czy w ogóle z Panem B. nie rozmawia trudno ignorować wszechobecność i wszechwładzę pośredników.
   Tym, którzy nie wierzą, jeszcze trudniej zaakceptować naszą sklerykalizowaną rzeczywistość.

   Usuń
 9. Leszku a nie lepiej oryginał ?
  "Dałeś mi, Panie, rozum i wiarę,
  duszę rogatą, serce za ciasne
  no i sumienie - jak to sumienie -
  niedoskonałe, za to własne.

  Z tobą się zawsze jakoś dogadam,
  w smutku pocieszysz, w biedzie pomożesz,
  lecz ten naziemny Twój personel...
  o, z personelem to już gorzej.

  Swój święty nos pcha mi pod kołdrę,
  poucza, w duszy grzebać chce...
  Chyba dlatego tak nie lubię
  Twych urzędników, Panie B.
  Chyba dlatego tak nie lubię
  Twych urzędników, Panie B.

  Kiedy pomówić z Tobą muszę,
  robię to tak jak Tewie mleczarz,
  a Ty nadstawiasz Boże ucho
  i słuchasz mnie, i nie zaprzeczasz.

  Bo chcesz zrozumieć pech* człowieczy,
  nasze zmęczenie ponad siły
  i jesteś dla nas wielkoduszny,
  a dla mnie bywasz nawet miły.

  Więc się nie mieszaj, sługo Boży,
  gdy z Twoim Panem mówić chcę,
  nie potrzebuję pośredników
  w moich rozmowach z Panem B.,
  nie potrzebuję pośredników
  w moich rozmowach z Panem B.

  W departamencie spraw niebieskich
  są moje akta personalne
  i każdy krok mój pilnie** śledzą
  anioły twe transcendentalne.

  Lecz gdy przed Tobą kiedyś stanę,
  sama chcę z życia się tłumaczyć,
  proboszcz by nie dał rozgrzeszenia,
  a Ty zrozumiesz i przebaczysz.

  Więc - póki żyję, myślę, czuję -
  niech ręka Boska broni*** mnie
  przed pychą i nadgorliwością
  Twych urzędników, Panie B.!

  Więc - póki żyję, myślę, czuję -
  niech ręka Boska broni mnie
  przed pychą i nadgorliwością
  Twych urzędników, Panie B.! "
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,dorota_fruman,urzednicy_pana_b_.html
  I do wiadomości Panów
  Kabaret Olgi Lipińskiej w latach "słusznie minionych" telewizja publiczna zawiesiła /za dowcip Kobuszewskiego "kto zamawiał ruskie Nikt nie zamawiał same przyszli" na długie 8 miesięcy./ bo interweniowało KC i Ambasada Rosji
  Za podobne "dowcipy" aluzje "o nowej sile przewodniej w eleganckim czarnym kolorze"czy balladę o urzędnikach pana B Kabaret z polecenia "urzędników pana B " zawieszono a w końcu usunięto z ramówki TV na okres .........,trwa to już 10 lat.
  Powiedzcie mi teraz kto tu q-rwa jest" rozumny miłosierny i przebaczający "jak "głosi"
  O oby "proroctwa" LB nie stały się ciałem.Amen

  OdpowiedzUsuń
 10. Za same tekst winna sie przecież smażyć w piekle
  https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0
  https://www.youtube.com/watch?v=Lgl2yQn6BvQ
  https://www.youtube.com/watch?v=oda4OSJ-Ed4
  https://www.youtube.com/watch?v=4FkRnVegbeM
  A juz za ten tekst wieczne potępienie
  https://www.youtube.com/watch?v=kTxblK1VXCI
  Ten zas "bojownicy o wolność" uznali za 'sol w oku"
  https://www.youtube.com/watch?v=_eTKzx4ko40
  I tak zjednoczone siły udupiły kabaret
  Bo co jak co, od wieków , kler i bojownicy nigdy nie mieli poczucia humoru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesiek 22:30

   @wieśku ! a toś mi tu niezłe pralinki podsunął w bombonierce ... Z przyjemnością kosztowałam jedną po drugiej .
   I wiesz , co Ci powiem ? Mimo upływu czasu - wszystkie świeżutkie !!! Tylko... niektóre ( hmm , większość ? ) gorzki miały smak ...

   Usuń
 11. ... a na podsumowanie rozważań Leszka ( jednocześnie w ramach "treningu" wstawiania linku ;) )
  tylko ... komu to zadedykować?

  OdpowiedzUsuń
 12. Wybaczcie prywatę, Gospodarze - chciałbym Was i bywalców tego bloga zaprosić do zajrzenia na Madagaskar albo od razu tu: www.ankietka.pl/ankieta/196859/senior-concierge-services-uslugi-dla-seniorow
  Kto zechce i może, tego bardzo proszę o wypełnienie ankietki. Z góry dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tetryk5610 23:44
   Twój link , Tetryku , odsyła nas na STRONĘ GŁÓWNĄ Piotra i Leszka ! ankieta

   Usuń
  2. Piotr Grabski-Gradziński25 grudnia 2015 22:03

   Drodzy!
   Bardzo chciałbym wszystkim podziękować za wsparcie i wypełnienie ankiety. Wszystkiego razem zebraliśmy 161 ankiet, co pozwoliło dokonać analiz na całkiem sporej ich liczbie. Miało to bardzo duży wpływ na dalszą część naszej pracy, pokazało ciekawe trendy i zależności.

   Jeżeli ktoś miałby ochotę zerknąć na wyniki analiz, pod tym linkiem http://bit.ly/1R0emLG możecie przeczytać stosowny fragment.

   Jeszcze raz bardzo dziękuję Wam za pomoc i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

   Usuń
 13. Piotrze ! ... kwiatek do Twojego ogródka klik
  może nie wpadną w swym szaleństwie , by sklonować ?

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>