sobota, 20 czerwca 2015

Polska w ruinieKoncert na dwie dudy


     Panprezes i jego partia przebierają nóżkami w oczekiwaniu na przejęcie władzy. Jak przystało na "rasowych" polityków nie marnotrawią tego czasu oczekiwania. Przygotowują sobie grunt, budują alibi. Tak na wszelki wypadek, gdyby znowu po dwóch latach panprezesowi by się już znudziło.


     Tak więc zewsząd dobiega głos zrozpaczonych "patriotów" - POLSKA W RUINIE !!!!

     A skoro PO zostawiło kraj w tak opłakanym, dramatycznym wręcz stanie - to co my mogliśmy zrobić? Niewiele. I tak zrobiliśmy dużo więcej niż zrobiłaby PO gdyby nadal rządziła.

     A taki argument trudno zweryfikować. Więc nawet jeżeli nikt za bardzo nie będzie chciał uwierzyć, PiS będzie coraz głośniej krzyczał - POLSKA W RUINIE !!

     Miałem okazję przyjrzeć się tej "ruinie". Parę dni temu musiałem odwiedzić firmę, z którą od czasu do czasu współpracuję. Firma mieści się na obrzeżach Gdańska, tuż za lotniskiem. Muszę przyznać, że ogrom "ruiny" jaki ujrzałem przeraził mnie. Zawsze trafiałem tam bez problemu. Jednak ostatni raz odwiedziłem ich jakieś dwa lata temu.

     Dzisiaj zabłądziłem. Nie mogłem odszukać charakterystycznych kształtów prostej hali, tzw. blaszaka. Kiedyś widoczny z daleka, dzisiaj zaginął w "miejscowej ruinie". Kiedyś była to niezbyt duża osada, częściowo utrzymująca się z rolnictwa, ale chyba w większej części z pracy w Trójmieście. Po pewnym czasie zaczęły się tam pojawiać różne małe firmy. Niezbyt daleko od miasta, dużo tańsze tereny budowlane, niższe podatki. W ślad za tym small businessem pojawiały się ładne domki, wille i pałacyki.

     Teraz zajechałem tam i zabłądziłem. Hala "fabryczna" została z jednej strony przesłonięta przez "Centrum Stomatologiczne", z drugiej strony przez "Biedronkę" i "Żabkę" (tak, tak - stoją obok siebie i mają chyba niezłe obroty) a z tyłu zamaskowana została kilkunastoma już zamieszkałymi domkami jednorodzinnymi. Po drugiej stronie szosy (chyba już teraz należałoby mówić - głównej ulicy) restauracja, centrum handlowe (jeszcze nie Real czy inny gigant), myjnia samochodowa itp.

     Następnego dnia przygnębiony obrazem ruiny, wstąpiłem do "mojej" Biedronki na zakupy. Spotkał mnie kolejny cios.

     Ludzie!!! Toż w tej Biedronce gorzej niż w stanie wojennym!!!! Chciałem kupić ocet - i nie było!!

     Niech ten PiS już jak najszybciej "przyjdzie" i uratuje swoich wyznawców z tej ruiny. Tym bardziej, że oprócz ruiny materialnej, rządy PO czynią zakusy, by nam odebrać to, co zdobyliśmy sobie w WIELKIM SIERPNIU!

     Otóż nowy minister zdrowia, jeszcze nawet dobrze nie podgrzał krzesła w swym gabinecie a już zapowiada, że będzie zwalniał nielegalnych strajkowiczów. Słusznie więc jakaś duda (ciągle je mylę) zażądała dymisji ministra, po dwóch dniach jego urzędowania.

     Jeżeli ludzie muszą żyć w "ruinie", to niech chociaż dla osłody trochę sobie postrajkują. Nie ma chleba, to nie wolno odbierać jeszcze ludowi igrzysk. Przecież lekarz czy pielęgniarka to taki sam pracownik jak każdy. Ma taki sam żołądek. Gdy więc w brzuchu zaczyna mu burczeć, ma prawo zostawić w cholerę chorego i pójść sobie postrajkować. W ten sposób nie tylko zaakcentuje swoje potrzeby, ale też i uzasadni konieczność istnienia posad dla działaczy związkowych.

     Tylko ja nierozumny matołek, jak słyszę o zrujnowanej Polsce, nie wiem dlaczego słyszę muzykę.

     Na dudach.

Przepraszam Leszko ale to wina Wieśka i jego wpisu z 20.06 z godz. 14.14.
Zamieszczam zdjęcie do którego link podał Wiesiek.
Piotr Opolski


90 komentarzy:

 1. Jeśli najniższy w Europie PKB per capita nie jest ruiną, to kończ waść te swoje pierdoły. I połóż się na swoim cmentarzu na wieki wieków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @lepszejutro
   Chciałem podać Ci kilka linków, które wykazałyby że nie masz racji - jednak jest ich zbyt wiele. Doszedłem do wniosku, że nie ma takiej potrzeby. Jeżeli będziesz tylko chciał, sam je znajdziesz.
   Jednak mam dziwne wewnętrzne przekonanie, że nie będziesz chciał. Tobie wystarcza "prawda" płynąca ze złotych ust Bredzińskiego czy jego pana - panprezesa.

   Usuń
  2. Nie potrzebne są żadne linki. Wystarczy statystyka GUS mówiąca, że prawie 3 MILIONY !!! Polaków żyło w 2014 r. w skrajnej biedzie poniżej poziomu egzystencji. Dodaj sobie do tego człowieku ilość dzieci żyjących na 1 posiłku dziennie i to jest miara sukcesu i SOLIDARNOŚCI między Polakami. A do tego dorzuć poziom polskiej płacy, ilość pracujących poniżej średniej i odczadziej z mgły kopaczowo-tuskowej. Ci przy korycie faktycznie mają 'sukces".
   A propos - jestem wrogiem całej tej popisowej hołoty.

   Usuń
  3. Dobry jesteś - "per capita". Chcesz pokazac jaki jestes uczony, finansista, lokalny Balcerowicz ?. Napisabys na łeb czy obatela i byłoby ok.
   Spoko - poczekaj a pewien pan da Ci 2 tysiaki i będzie raj.
   Wal sie od Solidarności bo gdyby nie ona to byś po napisaniu usłyszał puk-puk i przepuszczono by cię przez ściezke zdrowia i juz byłbys prawomyślny.

   Usuń
  4. Tak jest, a teraz to tylko ogłoszą wrogiem i zwolennikiem PIS. Ale zasada ta sama: kto nie jest z nami - jest przeciwko nam
   Darek_lask

   Usuń
 2. Leszku, u nas w Gdańsku faktycznie widać pięknie "same zgliszcza i ruiny"....
  Hejterzy jednak i tak wiedzą swoje i nikt ich nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hejterzy????? A więc jeśli ktoś ma inny ogląd i pogląd a do tego jeszcze jest wkurzony - to już jest hejterem?
   No się porobilo!
   Argumenty w rodzaju: tu się zmieniło na lepsze, to wybudowali, WIDAĆ na pierwszy rzut oka, że jest lepiej - to przywodzą na myśl powiedzenie o opakowaniu czegoś(wiadomo, czego) w złoty papierek.
   Darek_lask

   Usuń
  2. Darek_lask - znaczy się zaliczyłeś się do "wkurzonych" ??!!!! Wszystkie gołodupki do kupki !!!!

   Usuń
  3. Niekonieznie. Mój komentarz do wypowiedzi Pana P. O. wyżej polecam. Zajadłość i złośliwość Pana niczym się nie różni od zajadłości i złośliwości zwolenników PiS, Kukiza itd. Zwolenników prezentujących poziom ....kompostownika.
   Wolę być gołodupkiem niż bezkrytycznym paplą.
   Darek_lask

   Usuń
  4. Hee...heee...heee.... jesteś i jednym i drugim - ze wskazaniem na "bezkrytyczną paple".Taki "kukizek" w wieku pampersowym.

   Usuń
  5. Szanowni Panowie - "andy_lighter" + "Anonimowy" - proponuję - aby zamiast prawić sobie wzajemne "komplementy"i wyliczać cnoty osobiste, zwrócić się do treści "dokumentu źródłowego" - to znaczy 21 postulatów wypisanych na drzwiach szafy biurowej w salce BHP Stoczni Gdańskiej (im.W.Lenina - aby być ścisłym). Podobno owe drzwi jeszcze istnieją w "muzeum "Solidarności".
   Warto by zwrócić uwagę na fakt, ze wśród tych postulatów nie ma ani jednego, który by mówił o zmianie ustroju politycznego w Polsce. Proszę to sobie sprawdzić !!!!! Stoczniowcy i pozostali robotnicy w Polsce chcieli tylko "socjalizmu z ludzką twarzą" oraz podwyżek zarobków. To dostali !!!! Dzisiaj - jak Polska długa i szeroka "oburzeni" i "wykolegowani" członkowie byłej "Solidarności" wołają o to samo - PRACY I CHLEBA. Jest tylko mała różnica - tych "oburzonych" nie popiera już Kościół - "matka nasza" i w ich intencji nikt nie odprawia mszy w polskich parafiach. Podczas strajków także nie daje się zauważyć "kapelanów strajkowych" kropiących woda "święconą". To może by tak zacząć wszystko "od nowa" - uwzględniając "historyczne" i "histeryczne" błędy. I proponuje aby przy tym nikt nie skakał przez ploty - później są kłopoty z dokumentacją, co do tych skoków. Pozdrawiam obydwu Szanownych Panów !!!

   Usuń
 3. O przepraszam A kto to zaczął gadki o "polskich ruinach" Chyba juz "za Solidarności" niejaki Bielecki"powiadał iz
  "Przejęliśmy Polskę w ruinie i to znacznie gorszej niż zostawili ja Niemcy po II Światowej" a potem przez kolejne 25 lat wolności sprzedawaliśmy te ruiny by sobie budżet ratować.
  Gorzej bo sekundowali mu w tej gadce "wykształciuchy" których Polska Ludowa /czyli my/ siła wyciągnęła z tatulowej chaty i dała darmowo wykształcenie obdarowując "punktami za pochodzenie"
  Tamte "Janki Muzykanty" i " Z piwnicznej izby" dziś nie pamiętają kto im zapewnił awans społeczny.Kto ich zmuszał by "z obrzydzeniem" zajmowali stołki dyrektorskie,sędziowskie czy szpitalnych "ordynatorów" ect by z obrzydzeniem brali talony i przydziały na samochody mieszkania czy wczasy.Takie to są ich martyrologie >Gdzie spojrzysz ,poczytasz Męczennicy "za sprawę" i "kombatanci"
  Ze Polska w ruinie wmówisz tym co "du..dy" nie ruszyli poza własne sioła.A jedyne spojrzenie ze jest lepiej to 'wypasiony parking" przed kościołem na który sie składali.
  A na wszystko znajda potwierdzenie w gadkach "radia co ma" czy telewizji "plfam" bo se taki dekoder zafundowali.A tam panie prawdę mówią No jak nie jak tak, kiedy i nasz proboszcz to potwierdza mówiąc tfu o bezbożnej Europie" Q i miejscowi samorządowcy z nadania tych co Pan sie domyślasz " nawet w dzień Konstytucji 13 Maja nic o sukcesach tylko o gender i ze będą musieli zamykać muzea bo im "Unia" nie daje"
  Zle było i bedzie gorzej i nic sie nie opłaca nawet kur nie opłaca hodować,Sra takie po podwórku i gubi jaja gdy w markecie bez mitręgi mogę sobie jaja mięso i chleb kupić.
  Zle panie ruina bo pociągi zlikwidowali i do pobliskiego miasteczka muszę jechać Kto to widział,własnym samochodem.A paliwo drogie.
  Dopłaty daja ale musimy udawać ze uprawiamy.Nawet siano z łąki raz na rok zbieramy/a to koszty/ bo by nie dali i zmuszeni jesteśmy je cichaczem spalić bo by zgniło na polu.
  No zle Panie ruina i tyle.
  A ty lepszejutro20 czerwca 2015 10:01 wreszcie ściąg te końskie okulary co ci zawężają ogląd i zmień telewizje czy radio / w innych tez jest krytycznie/ i patrz na całokształt rozwoju Polski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesli jesteśmy w ruinie to tu mamy sukcesy..światowe"
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18147676,Jedno_zdjecie__ktore_wiele_mowi_o_Polsce__Tyle_mamy.html#NiePrzeg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek - znów zaczynasz ?.
   Do wiadomości na końcu notki zamieściłem owo zdjęcie. Zmienić podpis i np. ilość głupków w tysiącach na km2, ilość sklepów monopolowych , ilośc głodujących dzieci itd itd itd.

   Usuń
  2. Wiesiek - znów zaczynasz ?. Jej Bohu o co Ci chodzi ? Nie rozumiem nawet po wódeczności !
   Człek z dobrego serca wskazuje "fundamenty naszych budowli" /może i nie pełne bo brak w nich jeszcze 3 000 "cegieł:/ na których to według tych po prawicy i tych sukienkach, opiera się fundament Rzeczpospolitej a tu go z podejrzliwością Macierewicza ,traktują.
   Bo sam powiedz jak na TAKICH fundamentach mogą stać ruiny ?.Albo mnie albo tym z prawicy logiczne pojmowanie obcym jest
   Logiczne?Logiczne !
   To dlaczego mnie o złe intencje posądzasz? Mnie bliźniego swego z rewolucyjna czujnością traktujesz.sam nie słuchając rożnych takich, a naszych, co to powiadają, na jakich fundamentach Ojczyzna stoi czy ma stanąć.
   Wiec pokazałem te "fundamenta".
   Nie mam nic przeciw gdyby tak ktoś pokazał "ilość głupków w tysiącach na km 2" /choć przepraszam wykazała już to Państwowa Komisja Wyborcza/
   Ilosc sklepów monopolowych? /przyda się gdyby co/
   Co do głodujących dzieci ?
   Politycy PiS codziennie nawołują, aby rozmawiać o niedożywionych dzieciach, przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zaprzecza, aby problem w ogóle istniał. Co najciekawsze, jego zdaniem, rozwiązanie problemu głodnych dzieci w Polsce to w dużej mierze zasługa... Prawa i Sprawiedliwości.
   Cały PiS powinien być dumny, bo to za ich czasów wdrażano program . Krajowy program dożywiania wprowadzony w 2006 roku trafił do dwóch milionów osób w Polsce, z czego milion dwieście tysięcy stanowiły właśnie dzieci i młodzież.Wielkim zaskoczeniem było odsyłanie pieniędzy przez samorządy z powrotem do Warszawy, bo potrzeby nie były aż tak duże, jak zakładano.

   Usuń
  3. Odpowiem Ci tak. Jesteś zdolniacha i potrafisz wszystko połączyć z wszystkim. Leszek pisze o Polsce w ruinie a ty o ilości kościołów. Nie wątpię, że znajdziesz kilkaset dowodów, że twojej wywody trzymaja sie logiki.
   Po prostu mieszasz w szambie wszystko z wszystkim co sprawia ci radochę. Może nawet ktos to czyta bo ja raczej nie.

   Usuń
  4. Strasznie przepraszam , ale tak to mi się kojarzy ,Bo każda budowla ma fundament Nieprawdaż?
   Jesli czytam nachalnie powtarzane iż "fundamentem konstrukcji podtrzymującej Polskę jest KrK a potem słyszę powiadających"patriotów" ze Polska w ruinie to staram się okazać te "fundamenty"
   Tak to mi sie kojarzy i tak to łączę.
   Tak jak łącze słowo "patriotyzm" "prawdziwy Polak" z faktem zaśmiecania lasu,unikania płacenia podatków czy z "niepolska flaga" jak wymachują np na zjeździe PIS "patrioci" A "niepolska to ta z orłem i "podpisem" na niej Polska.
   Bo od "patrioty" wymagam /jeśli się nim nachalnie obwołuje/' wiedzy jakie to są "Symbole Narodowe"
   Takie to mi w mózgu "latają" połączenia neuronowe Czy prawidłowe? Nie wiem? Poddaje się pod osąd.Pokornie
   I nie sprawia mi to radochy a raczej podsyłam jako materriał do przemyślenia. Czy 'do wiadomości"
   Co do logiki ?No coz "Tumaniono nauka daremną" Tak i pozostało.
   I bez urazy ale uśmiecham się na Twoje "Może nawet ktos to czyta bo ja raczej nie."
   Bo jesli nie czytasz /nie czytałeś/ to skąd znasz treść,zajmujesz stanowisko i...odpowiadasz.
   Moze to i nieskładne,nie przekonywujące ale jak sam wiesz "nie zawsze język powie to co pomyśli głowa"
   PS
   Znam ?? Twoje przywiązanie do KrK i być może do jego urzędników. A ja się dziwie, ze sa jeszcze w XXI wieku ludzie którzy sa w stanie wykupywać "polisy, na życie wieczne" od oszustów którzy tysiąckrotnie pokazali czynami swymi, iż sami w nie nie wierzą Gdy ci sami ludzie nie wykupili by /od oszusta/ polisy na ubezpieczenie mieszkania czy samochodu.

   Usuń
  5. Gdyby to była moja notka to juz byłbyś na aucie !

   Usuń
  6. A czym to obraziłem łaskawco ze tylko cenzura "aut" mi grozi ?.Oj śmierdzi mi to dawnymi czasy"kto nie śpiewa z nami ten przeciw nam"

   Usuń
  7. wiesiek - spowolnij no trochę ! Do niedawna byłeś "samyj gławnyj komientator" na blogu Elizy. Blog splajtował, bo nikt tego nie chciał czytać lub komentować. Nie zawsze masz rację i nie zawsze twoja prawda jest "mojsza".

   Usuń
 5. Nigdy nie sądziłem, że stanę (bo nigdy nie stanę - to pewne, ale w tym przypadku muszę "zaoponować"), po przeciwnej stronie barykady. Słuchałem przed chwilą konwencji PiS-u i teraz słucham premier Kopacz - To jest PRZEPAŚĆ!. Poza wystąpieniem Dudy, który się kompletnie skompromitował, bo najzwyczajniej w świecie między wierszami przyznał, że był jest i będzie członkiem drużyny PiS-u, wystąpienia Kaczyńskiego (nadzwyczajnie spokojne) i Szydło zdecydowanie rzucają PO na kolana - PO nie dorasta im do pięt pod względem "piaru". Co z tego, że gadają bzdury, których nie można będzie spełnić? A może niektóre można będzie?
  Pewne jest przecież, że PO mimo iż zrobiła wiele, nie zrobiła niczego, co mogło zmienić oblicze naszego kraju bez wydania choćby złotówki. J to nazywam "bezgotówkowe inwestycje", w ludzi w społeczeństwo, w ułatwienia funkcjonowania (urzędy głównie, choć nie tylko).
  PiS przedstawia siebie jako drużynę i zdaje się, że się konsoliduje. Platforma to zwalczające się frakcje - pół Polski Schetynowców, drugie pół Grabarczykowców, a na dokładkę jeszcze ten od niemieckiego lotniska (zapomniałem) i sama premier Kopacz chcieliby coś znaczyć. Że o durnocie i kretyńskiej pysze Sikorskiego nie wspomnę.
  Platforma więc, sama sobie kopie grób - nie zdziwię się (raczej uważam to za pewnik), że PO będzie dopiero trzecią siłą w przyszłym parlamencie. I się nie dziwię - w cztery miesiące nie da się odczarowac ośmiu lat, tym bardziej całując pierścień "prezydenta" innego kraju. Nigdy, oprócz polskich przywódców, nie widziałem szefa żadnego innego państwa (w wizycie oficjalnej), całującego pierścień, lub klękającego przed żadnym papieżem - to polska specjalność.
  Jestem wkurwiony!
  Pozstanowiłem być Grekiem we własnym kraju - będę siedział cicho i czekał na "dary" od kolejnych rządzących, jak przeciętny Grak. I gówno mnie obchodzi, czy Polska zbankrutuje, czy nie. Jakoś Grecja bankrutuje i nie może zbankrutować - przeciętnego Greka guzik to obchodzi, bo Estończyk łaski nie robiąc mu dopłaci, a ja mam się kurwa martwić o państwo??? Właśnie zaczął mnie interesować czubek własnego nosa. Musiałem kupić (bo mi się rozwaliły), nowe okulary do czytania. Ale ponieważ nie mogę czytać w takich z Biedronki czy z apteki po dziesięć złotych, musiałem po wizycie u okulisty zamówić sobie nowe, ze szkłami tzw. "recepturowymi" - za 300(!!!) kurwa złotych. Rozwaliło to mój budżet na amen, bo od jakiegoś roku mam debet i stopniowo, metodycznie go zmniejszałem co miesiąc powoli - wszystko poszło w cholerę, bo wydatek (konieczny przecież, bo nie byłem w stanie przeczytać programu telewizyjnego) zwalił mnie z nóg i rozwalił jakąkolwiek perspektywę optymizmu - PO ma to w dupie. Z jakiej więc racji mam się dale przejmować swoim kraje i jego losem, skoro mój kraj mówi mi "Chuj ci w dupę biedaku".
  Rzygam! Kończę z tymi wygłupami na blogu, definitywnie, bo to co ja, Ty, Piotr, inni zaprzyjaźnieni blogerzy i blogerki robimy, to zwykłe wygłupy - wyrzyganie się wśród rzygających przyjaciół. Niby fajne, bo człowiek ma świadomość, że nie nie tylko jemu zaszkodziło, ale summa summarum zwyczajnie głupie i bezproduktywne.
  Pozdrawiam więc i... tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. andy_lighter - hmmmm....ty też zapadłeś na "kukizicę". Podobno po roku mija - tylko z wątrobą są kłopoty !!!!

   Usuń
  2. "Spokojna twoja rozczochrana" Anonimowy.Głupich nie sieją (którzy wnioski wyciągają z sufitu, albo kiedy im się coś umyśli), sami się rodzą. Bo jeśli ktoś z mojego komentarza wyciąga wniosek mojej "kukizicy" (cokolwiek to znaczy), to znaczy, że jest durniem.

   Usuń
  3. Andy - doskonale Cie rozumiem bo tez czasami mam ochote ebnąć blogiem i prowadzic zycie "wesołego staruszka". Każdy dostał i dostaje po dupie przez zycie i ma swoje złe doświadczenia, jedni mniejsze /podejrzewam, że to ja/ i większe /podejrzewam, że to Ty/.
   Andrzeju - jeżeli nie my to kto ?.
   Jeżeli nie teraz to kiedy ?.
   Widzisz i słyszysz i czytasz nawet pod notka Leszka, niby prawych, niby obiektywnych, niby tylko krytycznych którym właśnie na tym zależy aby ci którzy próbują walczyć z politycznymi kanaliami zaprzestali, wygasili się, zrezygnowali......................... na mnie nie mogą liczyć a na Ciebie ?.
   Wierzę w Ciebie.
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. andy_lighter - znaczy się przechodzisz do"prekariatu", bo zakup okularów sprawił, że zostałeś "gołodupkiem". Bywa !!! Zacznij teraz studiować K.Marksa bo jego "proletariusze" to dzisiejsi "prekariusze". Nazwa jak gdyby ładniejsza i nie kojarzy się z "komuną".

   Usuń
  5. Czekaj durniu jak cię samochód przejedzie o zostaniesz kaleką - zobaczymy jak wtedy będziesz śpiewał ze swoją głodową renciną.
   Po drugie, jestem o pokolenie starszy od tych, którym polecasz Marksa i to właśnie ja!!! sprawiłem, że tego Marksa się uczyć nie muszą. Właśnie dziś mam za to "zadośćuczyniane".

   Usuń
  6. andy_lighter20 czerwca 2015 14:46
   A nie sadzisz iz to dlatego iz sami sobie wychowaliśmy pokolenie "daj mi"
   Ze to pokolenie jest pokoleniem, które nie wie co to jest prawdziwe życie, na czym polega ciężka praca rodziców –
   Chcemy konsolę, to dostajemy.
   Nie maja świadomości tego ile pracy kosztował rodziców ten „prezent”. Nie uczyliśmy ich samodzielnej walki o swoje i długo nie będziemy potrafili do tego dorosnąć.
   A oni nie maja świadomości jak to" drzewiej bywało "i o co walczyli i czego sie domagali jego dziady czy ojcowie
   Daj mi tu teraz i natychmiast bo....zmienię rodzica.A" nowy rodzic"obiecuje,obiecuje....
   Częściową odpowiedz znajdziesz i tu
   http://www.mlodygentleman.pl/dlaczego-pokolenie-z-jest-pokoleniem-daj-mi/

   Usuń
  7. andy_lighter !!! No to miałeś pecha, że wlazłeś pod samochód i jesteś inwalidą. Zabrzmi to może "okrutnie" - ale to Twoja sprawa i tego kierowcy samochodu. Niech Ci teraz płaci "rentę wyrównawczą". A może to nie jego wina - tylko Twoja. Na moim osiedlu jest taki jeden inwalida - stracił nogę - też w wypadku. Razem z synem prowadzą "uniwersalny warsztat napraw" - wszystkiego ze sprzętu AGD. Prawdziwi "cudotwórcy" i bardzo życzliwi dla wszystkich. Interes im się rozrasta, bo wybudowali sobie gustowny pawilonik i robota wre od wczesnego rana do wieczora. Ani razu nie słyszałem aby mieli do kogoś pretensje, że jeden z nich jest inwalidą. Zamiast się użalać nad sobą, pomyśl, co mógł byś pożytecznego robić i rób. Silna wola gory przenosi.

   Usuń
  8. Spokojnie,
   pożyjesz, zobaczysz, "poczujesz". Jeden zbiera znaczki, a drugi drzwiczki od pieca. To oznacza nic innego, jak to, że nie każdy jest specem od naprawy sprzętu agd, albo innych komputerów.
   Mnie nie przejechał samochód i to nie moja wina. Napisałem hipotetyczną sytuację, która ciebie może spotkać, bo mnie nie dotyczy. Ja jestem chory z zupełnie innego powodu.
   Myśl, uruchom wyobraźnię, a nie klep według kanałowego widzenia odpowiadając "literka za literkę".
   Wyobraź sobie, że jesteś muzykiem, ledwo przędziesz (wbrew pozorom znakomita większość muzyków ledwo przędzie) i ujebało ci dłoń. Powodzenia w myśleniu - to nie boli.

   Usuń
  9. Oczywiście Wieśku, że tak jest jak piszesz.Tylko, że... zamiast mnie to pocieszać, przeraża mnie.

   Usuń
  10. andy_lighter ! Znaczy się, że zmyślasz jakieś sytuacje co do swego stanu zdrowia a po tym czepiasz się mnie, że źle to interpretuję. No to jeszcze raz - daj se siana !!!!. I uważaj, nie natężaj się zbytnio z tym myśleniem - jeszcze Ci nie daj Boże jakaś żyłka pęknie. Jak masz coś na politycznej wątrobie , to napisz to wyraźnie i daj sobie spokój. Albo kogoś przekonasz do swojego pojmowania świata, albo i nie. I to by było na tyle !!!

   Usuń
 6. Zauważyłem, że wśród wkurwionych panuje "kurza" ślepota.
  Widzą różnicę między poziomem życia w Polsce a poziomem życia np. w Norwegii i zaczynają zgrzytać zębami.
  I mają rację, Ja też chciałbym żyć jak Norwegowie. Tylko, że im Bozia dała gaz i ropę, a my tak jak i9nne państwa europejskie musimy sobie dobrobyt wypracować.
  I to robimy. Nie tylko nasze wskaźniki pokazują dużą dynamikę. Zagraniczni analitycy twierdzą, że jeżeli niczego nie spieprzymy po drodze, to za lat 15 osiągniemy średni poziom państw starej unii.
  Tylko, że ja jestem jakoś dziwnie pewien, że to się nie uda. Bo co to za perspektywa, 15 lat pracować na sukces?
  Dobrobyt musi być już dzisiaj!!! Dlatego trzeba to wszystko rozpieprzyć!!! Potem Duda prezydentem, Kukiz premierem a Kaczyński królem. Nie muszę dodawać, że patronem Polski zostanie św. Lech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mądralo! Wystarczy umieć czytać nasze dane statystyczne lub Eurostatu. Jesteśmy w Europie na 5 miejscu od końca jeśli chodzi o płace i dogonić czołówkę możemy najwcześniej za lat 30-40. A kasa z Unii za chwile się kończy więc nie pisz głupot. Oczywiście lemingu mogliśmy być z tą forsą, która poszła m.innymi na chlanie twoich idoli, na największą na świecie ilość drogowych już gnijących ekranów, na aquaparki, na afery, dalej. Jesteś tak samo durny jak twoja mamusia Kopaczowa na dzisiejszej konwencji, widać, że wiek i debilizm ten sam.

   Usuń
  2. Lepszejutro - noooo....ale błysnąłeś tymi "danymi statystycznymi" i Eurostatem - tylko pogratulować.....zupełnej głupoty !!!! A "aquaparki" są potrzebne - przynajmniej masz gdzie zmyć zwyczajny brud ze swojej skóry.Dobrze, że chociaż kilka razy do roku.

   Usuń
  3. tylko kuźwa nie sikaj do basenu !!!

   Usuń
  4. Do aquaparku (czyta się akwaparku, nie akłaparku) nie chodzi się zmywać brud. Nienadzwyczajnie to świadczy o składających takie propozycje.
   Darek_lask

   Usuń
  5. Darek_lask - daj se siana !!! A tak w ogóle to "pierdolicie Hipolicie"!!!.

   Usuń
  6. Ale się Pan zapienił!!!!!!!!Meliskę proponuję i poradnik dobrych obyczajów. Przez takich jak Pan ten blog upodabnia się do parlamentu.
   Darek_lask

   Usuń
  7. Dzień dobry

   Podoba mi się podejście pana "lepszejutro" Według statystyk jesteśmy na 5 miejscu od końca a są tacy, którzy są na pierwszym miejscu (od początku). Dlatego należy "dokopać" rządowi p. Kopacz, że w 8 lat nie doprowadził nas z ostatniego miejsca do (co najmniej) "trójki medalowej".

   No genialne! Zróbmy więc coś - wprowadźmy WIĘCEJ dni wolnych od pracy, PODNIEŚMY pensje pracownikom bez oglądania się na wyniki przedsiębiorstw, przekażmy WIĘCEJ pieniędzy na kościoły, zatrudnijmy WIĘCEJ pasożytów związkowych na etatach w firmach i OD RAZU pójdziemy do przodu - wyprzedzimy WSZYSTKIE KRAJE Unii Europejskiej (chyba w głupocie).

   Gdyby NIE ZALEŻAŁO mi na Polsce to bym powiedział ZGODA - sami sobie ten los szykujecie, to będziecie go mieli!

   Ale to mój kraj, więc nie godzę się na takie niszczenie państwa. Zostało kilka miesięcy - przez ten czas będę tłumaczył znajomym, oczywiście tym, którym jeszcze da się wytłumaczyć (pan lepszejutro się nie kwalifikuje), że to droga DONIKĄD, potem pójdę na wybory i zagłosuję za partią, która nie obiecuje "gruszek na wierzbie" tylko ma sensowny program działań (niekoniecznie PO). Więcej nie dam rady zrobić, ale przynajmniej coś zrobię i nie będę patrzeć w lustro z obrzydzeniem!

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  8. Panie Krzysztofie - czapka z głowy jeżeli idzie o Pana komentarz. Jakieś 30-40% Polaków sądzi, że PAŃSTWO ma im dać wszystko - wikt i opierunek, a ONI są tylko od konsumpcji i grymaszenia, ze "ziemniaki nie są dogotowane". Jednym słowem - PAŃSTWO to taka "bralnia" pieniędzy, taki "bankomat", co to nie wykazuje debetu na koncie. Szlag mnie trafia jak na to patrzę.
   Wczoraj patrzałem na konwektykl PiS-u i uroczyste wyjęcie "Szydła z worka". Jeszcze nie wygrali wyborów a już bezczelnie kłamią. Owa pani Szydło obwieściła, że teraz będziemy budowali nasz "wspólny" polski dom. Zauważ - "wspólny dom" - a gdzie qrwa te 3 miliony mieszkań, które przez ostatnie 5 lat obiecywał Kaczor, a gdzie te 1.2 miliona nowych miejsc pracy, które tenże Kaczor obiecywał "stworzyć" - jak tylko dobrnie do koryta.Już tam o wczasach w Egipcie nie wspomnę - tam się mordują teraz turbaniarze, to po jaka cholerę tam jeździć. I tak z Polaków robi się zwykłych "ciulów" - byle tylko kacza sitwa dorwała się do żłobu.

   Usuń
 7. Witaj Piotrze !!! Ufff... spędziłem dwa pracowite dni , błąkając się po bezdrożach "biografii" P.Kukiza. Generalnie - miałeś rację, bo kiedy zajrzy się za kulisy "sceny politycznej" tego "oburzonego" - zieje pustką. Stara to prawda - król jest nagi. Jeszcze tylko odchudzę trochę moje notatki i spostrzeżenia, jeszcze tylko pozbawię je "czynnika emocjonalnego" i dzisiaj Ci to napiszę na blogu. Tą notką uprzedzam Cię tylko, że rewelacji nie będzie, bo ich nigdzie doszukać się nie mogłem. Może za jednym wyjątkiem - przyczyny "oburzenia" się Kukiza na "Platformę".

  OdpowiedzUsuń
 8. Piotrze - mam takie pytanie, może nie apropos: co tam u Was słychać z tym RAŚ-iem obecnie, bo my tutaj ślązacy z Podkarpacia boimy się, że nas zostawicie - nawet moja rodzina się do tego pozapisywała, wiesz coś może dokładniej?, jak to teraz wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zenkj - a czy ty wiesz co to jest głupek ???

   Usuń
  2. @Zeflik, głupek, to nic nie wyjaśnia - nadal nic nie wiem!
   powiedz po prostu, o co tu chodzi, proszę!
   nie jesteś pierwszy, poprzednio jak pytałem to też mi ktoś coś o głupku napisał, ale nadal nie rozumiem!

   Usuń
  3. zenkj - to bez to, że mosz ino 2 komórki - niczego nie kapujesz. My tu godomy o "kukizach" a ty "łonaczysz" o RAŚ-IU. Klupnij się - może ci przejdzie.

   Usuń
  4. 1) komórki nie mam ani jednej;
   2) co tu gadać o "Kukizach" - pytanie jest proste: zaufać, czy nie zaufać?, ja tam jestem za tym, by zaufać (na 51%), jak on się dogaduje z centrum Adama Smitha (ekonomia) to jest prawidłowy kierunek, i co tu gadać dalej, musi swoich ludzi pokazać, sam ich przecież wybiera - to wtedy zobaczymy co dalej!

   Usuń
  5. @Zenjk - jesteś bezbłędny - Ślązak z Podkarpacia hehehe !!!!!. Chociazby nie wiem jak małpować to i tak Śląsk /nawet w najszerszej formule/ kończy sie na Trójkącie Trzech Cesarzy.

   Usuń
  6. zenjk - co ty powiesz !!!! Kukiz dogaduje się w sprawach ekonomii z Centrum Adama Smitha - pewnie Balcerowicza zaraz szlag trafi. A ten Kukiz - to co on jest - muzykant czy ekonomista ???

   Usuń
  7. Muzykant - gra i KOMPONUJE na bębny i werble. Teraz trochę poPISkuje na dudach !!!

   Usuń
  8. no, nie wiem
   pradziadek walczył po polskiej stronie w powstaniach śląskich,
   brat dziadka był w Wehrmachcie - bo musiał, boby niemcy całą rodzinę wystrzelali,
   a wszyscy robili na grubie w "Bolesławie Śmiałym",
   ojca po wojnie wysłali tutaj hutę uruchamiać,
   no to kto ja jestem, jak nie Ślązak z dziada, pradziada?

   Usuń
  9. zenjk - jaki Ty tam Ślązak jesteś. Siódma woda po kisielu. GALICYJSKA BIEDA JESTEŚ - i tyle w temacie.

   Usuń
  10. ... nie ubliżaj Ślązakowi, bo jak Cię złapię to kulasy poutrącam :-) ....

   Usuń
  11. zenjk - na to trza chopa a nie takiego farfocla !!!

   Usuń
  12. Jak już zacząłem się przedstawiać tak i skończę:
   ze strony ojca matki to ja jestem tutejszy, z tych Żmudzinów, co ich Jagiełło po bitwie pod Grunwaldem osadził koło Chełma, a ze strony matki mojej matki były nazwiska "Kaisig" i "Gill" - to chyba niemieckie, gdzieś od Piotrkowa Trybunalskiego, czy Mazowsza, gdzieś tam nawet ze 150 lat temu świadkiem na ślubie był jakiś radca prawny z Zabrza z Cesarstwa Niemieckiego.
   Tak jakoś dziwnie się złożyło, że mój ojciec rodowity Ślązak znalazł sobie tutaj na Podkarpaciu żonę, która też miała jakieśtam koligacje ze Śląskiem - swój ciągnie do swego, czy jak to tam się mówi?

   Usuń
  13. zenjk - to sam widzisz, że Ślązakiem nie jesteś i nigdy nie byleś. Aby nim być - trzeba się jednak urodzić na Śląsku. Możesz sobie jedynie powiedzieć, że Twój pra-pra dziadek był Ślązakiem, ale to za mało abyś nim był Ty. Rozumi chop ????

   Usuń
  14. no, nie bardzo - spojrzałem sobie właśnie na portal moikrewni.pl na geograficzny rozkład nazwisk "Kasig", nie jest ich dużo w Polsce, ale Krapkowice, Zabrze, Rybnik (no i okolice szczecina) to są chyba nasze (śląskie) strony, nie?
   "Gill"-ów jest więcej, ale też Cieszyn jest,
   A od farfoclów mi nie mów, bo po Ślązakach mam solidną posturę, a po Żmudzinach (wojsku litewskim ze Żmudzi) też nie jest najgorzej - jak bym Cię chycił ino by furczało.

   Usuń
  15. zenjk - zaś tam !!! Ci mocni w gębie mięśnie maja sflaczałe. To od tego "myślenia". A Żmudzini to od zawsze byli kurduple, co ino po krzokach latali, bo nieskoro im było stanąć do otwartej walki. Pod Grunwaldem - pierwsi pitnęli z placu boju.

   Usuń
  16. iii tam, przecież to celowo uciekali, by krzyżaków rozgrupować i wciągnąć głębiej w teren - rozsądne chłopaki były i strategię rozumiały!

   Usuń
  17. poza tym takie pytanie:
   siostra mojego ojca ślązaczka a jakże na śląsku wyszła za chłopaka z hrubieszowskiego, co na śląsku był w wojsku, pięciu synów i córka, porośli jak dęby, krzepa i wogóle,
   to co oni teraz lepsi ślązacy niż ja?

   Usuń
  18. Zenjk - jest prosta rada - czytaj co napisałes nim klikniesz opublikuj.
   /../ bo my tutaj ślązacy z Podkarpacia boimy się /.../

   Usuń
  19. ...A boimy się, bo Polska od czasów zaborów podzielona według Wisły: zachodnia część do Zachodu, wschodnia do Wschodu - no przecież ojca tu przysłali, bo tutaj nie było mądrego, by hutę uruchomić - ani szkół, a jakbyście nas zostawili to koniec świata!
   - acha, i zachęcam Cię do nas tutaj przyjechać na jesieni w turystykę, albo na leczenie, bo długie "babie lato", ciepło, grzyby, jagody po lasach, żyć nie umierać!
   - chociaż wiem, z tego co czytam Tobie bliżej w innym kierunku (zagranicznym)

   Usuń
 9. Piotrze - ratuj !!! Właśnie kliknąłem mój komentarz na temat biografii P.Kukiza - dość długi - jakieś półtorej strony formatu A-4 i wszystko diabli wzięli. W ramce ukazał mi się napis - Pole komentarza nie może być puste. Rozumiesz coś z tego?? Poszperaj tam u siebie.Dwa dni roboty diabli wzięli !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszko Ratuj - !!! Właśnie kliknąłem mój komentarz na temat biografii P.Kukiza - dość długi - jakieś półtorej strony formatu A-4 i wszystko diabli wzięli. W ramce ukazał mi się napis - Pole komentarza nie może być puste. Rozumiesz coś z tego?? Poszperaj tam u siebie.Dwa dni roboty diabli wzięli !!! – dotyczy posta:

   Usuń
  2. Biografia P.Kukiza

   Usuń
 10. Piotrze - mniej więcej wyjaśnilem sobie, dlaczego mój komentarz gdzieś tam przepadł w czeluściach internetu. Firefox mi wyjaśnił, ze tekst był za długi, bo przekraczał 4.000 znaków a to dla nich jest niestrawne. Nadto - mój komputer też już jest w wieku emerytalnym - co może mieć z tym jakieś koneksje Wobec tego - jak trochę wysapie złość - napiszę to jeszcze raz , dzieląc tą "biografię" na krótsze rozdziały. Rzecz jasna - jeżeli Gospodarze bloga nie będą mieli nic "naprzeciwko". W tym co uzbierałem z biografii P.Kukiza charakterystycznym jest jedno - to tzw."słomiany ogień" a swoje "poglądy" polityczne zmieniał mniej więcej co dwa lata - antyszambrując w poszczególnych partiach i partyjkach. W polskiej "polytyce" mamy kilkanaście takich okazów, co to zmieniają barwę swojej politycznej skóry - jak kameleony. A tu mamy w dodatku pilna potrzebę na "money,money". No to czekam na info - mam to napisać jeszcze raz ????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam propozycję - Na dole strony jest "napisz do Leszka" /moje okienko niestety nie działa/. Podaj swój adres emailowy a ja ci podam swój na który prześlij cały tekst. Zamieścimy go w zakładce "Inni piszą" na naszym blogu. Na pewno nie zmienię ani przecinka niczego nie dodając ani nie odejmując.

   Usuń
  2. Piotrze - przemyślę to i dam znać. Jestem na tak !!!

   Usuń
  3. Sobiepanie - oni tam już się żrą między sobą jak wściekłe psy. Te wszystkie Rybaki, Raczkiewicze, Stonogi, Hałaczkiewicze - wszyscy chcą do koryta !!!

   Usuń
  4. Gdzie kucharek sześć - tam nie ma co jeść. Kaczor pochował po katach tych swoich "kucharzy" politycznych - bo wszystkim już się rzygać chciało na sam ich widok, nawet sam Kaczor zza kulis dyrygował kampanią. Ciemny lud od zaraz uwierzył, ze w PiS-ie wszystko wyładniało i można ich wpuścić do chlewika i korytka. Poczekajcie - jak tylko wygrają wybory - pokażą wam gdzie raki zimują. Kaczor od 25 lat gra znaczonymi kartami a ciemny lud myśli, że to poczciwy dziadek.Prędzej lub później czeka go gigantyczny proces.

   Usuń
 11. @Piotr
  Zamieszczona przez Ciebie na końcu "koncertowego" tekstu Leszka MAPA znakomicie ten tekst uzupełnia, pokazuje bowiem, że bezdyskusyjnie istnieje w Polsce instytucja, która z całą pewnością "w ruinie" nie jest. Jej komórki organizacyjne pokrywają gęstą siecią calutki kraj, a każda parafia ma najczęściej zadbany kościół, wyposażony we wszystko co potrzebne, przykościelne budynki, a co najmniej budynek plebanii, kiosk, stronę internetową, najczęściej również gazetkę parafialną oraz różne organizacje - od kółka różańcowego po Koło Przyjaciół Radia Maryja, a często też zakład pogrzebowy. Wszystkie te komórki są powiązane ze znacznie mniej gęstą siecią kurii diecezjalnych, a te z kolei połączone są z władzą najwyższą - Episkopatem. Nie muszę wspominać o kościelnej radiofonii, telewizji, prasie diecezjalnej i ogólnopolskiej, podporządkowanych Kościołowi rozlicznych organizacjach religijnych i charytatywnych oraz o ruchomym i nieruchomym majątku, bo każdy o tym wie.
  Ta mapa uświadomiła mi, że od czasu opublikowania w 1932 r. książki Tadeusza Boya-Żeleńskiego pt.: Nasi okupanci pod tym względem nic się u nas nie zmieniło, może tylko to, że Kościół zyskał nowocześniejsze środki przekazu, takie jak telewizja i internet, których jakoś nie uznał za narzędzie szatana, bo od razu odkrył, że są one bardzo przydatne. Niestety nie ma już dziś nikogo z takim autorytetem, jak T. Boy-Żeleński, kto by uświadamiał społeczeństwo, jakie są skutki tej okupacji. Przypomnę, że Boy-Żeleński napisał swój tekst w odpowiedzi na list prymasa Hlonda w sprawie nowej ustawy małżeńskiej, której projekt był dopiero dyskutowany. I oczywiście sprzeciw Kościoła spowodował, że ustawa nie została przed wojną uchwalona! DOPIERO w 1947 r. wprowadzono w Polsce śluby cywilne!
  Jak bardzo aktualny jest tekst Boya-Żeleńskiego niech świadczą te dwa cytaty z "Naszych okupantów":
  1) "...katolicyzm w Polsce jest zaledwie w jakich 20% religią, a w 80% przemysłem, znakomicie zorganizowanym przedsięwzięciem finansowym". (Czy coś się zmieniło?);
  2) "Nie chodzi tu wcale o stawanie przeciw religii, której nikt i nic nie zagraża, chodzi o to, aby strząsnąć jarzmo nowej okupacji, która grozi wolnej Polsce".
  We wszystkich dywagacjach na temat polskich partii, polskich władz, polskich wyborców nie można pomijać faktu, że Kościół katolicki w naszym kraju jest bardzo poważnym graczem na polskiej scenie politycznej i będzie tak dotąd, dopóki w sposób zauważalny i odczuwalny dla duchowieństwa nie zmniejszy się liczba korzystających z usług kleru, a także liczba powiązanych z Kościołem różnego rodzaju przedsiębiorców i urzędników państwowych. W latach 80. ubiegłego wieku można jeszcze było liczyć na to, że wiara religijna Polaków się pogłębi, ale po r. 1989 okazało się, że Kościół się nie zmienił, a Polacy są bardziej przywiązani do Kościoła niż do Ewangelii Jezusa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Evo70 - małe nieporozumienie.
   Mapkę zamieściłem jako ilustrację graficzną nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością tzn. ilość kościołów nie odpowiada rzeczywistości bo jest ich wielokrotnie więcej. Chciałem pokazać jak przy pomocy grafiki można wyprawiać cuda i umieszczać pod nimi dowolne podpisy. Wymysliłem jeszcze dwa: Miejsca w których księża molestowali nieletnich /anty-klerykałowie zawyli by z uciechy/ lub ilość przydrożnych kapliczek.............
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. A propos tej mapki - dobrze, że ja zamieściłeś, bo to pozwala sobie uzmysłowić, że mamy "państwo w państwie" - ponad 10 tysięcy parafii, nie licząc rezydencji diecezjalnych i episkopatowych. To więcej niż ilość urzędów gminnych. I tą "pijawkę" trzeba utrzymywać przy życiu.. Tragicznym zaś jest, ze ta "czarna mafia" liczy sobie zaledwie 54 tysiące "funkcjonariuszy i żyje - jak "pączek w maśle" na koszt 38 milionowego narodu.To trzeba mieć "kiepełe" aby się tak urządzić !!!!

   Usuń
  3. @Piotr
   Przepraszam, że źle odczytałam Twoje intencje i widzę, że naraziłam blog na wypowiedzi, pod którymi sama bym się nie podpisała, przede wszystkim ze względu na język jakiego ja nigdy nie używam (np. "czarna mafia", "pijawka").
   Napisałam te parę zdań, bo chciałam zwrócić uwagę na to, że większość dyskutujących o sytuacji w naszym kraju nie uwzględnia roli Kościoła jako tej siły, która ma znaczny wpływ zarówno na wyniki wyborów (agitacja z ambon i kościelnych mediów), jak i na politykę rządu, który musi się z taką siłą i z jej wpływem na społeczeństwo liczyć, co znacznie ogranicza jego swobodę działania.
   Od początku istnienia III RP na naszej scenie politycznej nie utrzymała się żadna większa partia, którą zwalczał Kościół, najdłużej udało się to PO, a obecnie obserwujemy jej marginalizację, do czego w znacznym stopniu przyczyniają się również jej dawni zwolennicy, którzy nie gorzej niż PiS zwalczają teraz PO, bo poczuli się okropnie zawiedzeni i to nawet tacy, po których - jako wieloletnia czytelniczka ich blogów czy komentarzy - spodziewałabym się większego obiektywizmu. Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Eva70 - no dobrze - niech Ci będzie. Nie "czarna mafia" i nie "pijawki" !!! WAMPIRY mogą być ?????

   Usuń
  5. Znawca - mogą, mogą !!!

   Usuń
  6. Po prostu - wielu cynicznych polityków wykorzystuje Kościół i jego funkcjonariuszy do robienia osobistej kariery politycznej. Wystarczy dać kilka razy "poważniejsze - co łaska" wystarczy kilka mszy w intencji i odpowiednia kasa i już ma się proboszcza albo biskupa do swoich usług. Widzę to na co dzień. Jakiś kameralny ochlaj też spotka się z przychylnym przyjęciem.

   Usuń
  7. I o to "lotto" !

   Usuń
 12. @Andrzej
  Nie wiem kto kogo bardziej wykorzystuje. Obie strony czerpią z tego korzyści. Moim zdaniem pozycja PiS na naszej scenie politycznej byłaby znacznie słabsza, gdyby nie przyłożył do tego ręki Kościół z niemal całym swoim aparatem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eva70 !!! Pani Evo - wart Pac pałaca. To taka "symbioza" na niby. Przecież już bywały okresy, kiedy to Padre Rydzyk i Pankaczyński byli z sobą "na noże". Jeżeli PiS wygra jesienne wybory do Sejmu - momentalnie zmieni optykę. Zapewne pójdzie o pieniądze, bo tych Episkopat nigdy nie ma dość. Dojdzie też do kosztownej wizyty papy Franciszka - jak dotąd takie wizyty obciążały bardziej Państwo niż Kościół. Już tam nie wspomnę o świątyni "Opaczności" - dziura bez dna.Będą problemy, będą tarcia - bo muszą. A jeszcze jak "oburzony naród" zażąda spełnienia obietnic wyborczych - koniec świata - jak mawiał pan Pawlak do Kargula.

   Usuń
  2. Eva70 ! To prawda, że obydwie strony czerpią z tego korzyści, ale pieniądze płyną tylko w kierunku Episkopalnych - nigdy odwrotnie !!! PiS pęknie - bo za dużo naobiecywał. Ludzie im tego nie zapomną.

   Usuń
 13. Człowieku weź ty się lepiej za prace na ogródku i na tym się skup bo wypisujesz same bzdury , masz totalnie sprany mózg i po prostu z takimi jak ty nie dyskutuje się bo to nie ma sensu .... jestem za PiS bo mam otwarte oczy i nie patrze nimi tylko w przód jak ty ale również rozglądam się na bok i widzę co się dzieję. Po prostu mam swoje zdanie , pogląd który wynika z obserwacji , słuchania , czytania i chęci wspierania drugiego by każdemu żyło się lepiej a nie patrzenie tylko we własną dupę jak to mają typki jak ty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że masz swoje zdanie. Prezes i Rydzyk zadbali by każdy pisowiec miał swoje zdanie z przydziału. Ono jest Twoje. a że brzmi jak zdanie reszty pisowców to czysty przypadek!

   Usuń
  2. Typowa odpowiedź z pod znaku "zgoda buduje"
   Człowieku nie masz pojęcia o niczym widzę , nie potrafisz wypowiedzieć się argumentując co mówisz .
   Powtarzam ci raz jeszcze zajmij się ogródkiem czy działeczką jak masz i przestań pisać głupoty.

   Usuń
  3. Jeżeli Twoje komentarze mają być krynicą mądrości - to się przedstaw!
   Chciałbym wiedzieć komu zawdzięczam ewentualne oświecenie.
   Chyba że u was nie ma takiego zwyczaju. Maska na twarz, błoto w dłonie i "ojczyznę wolną racz na wrócić....".
   Wybacz, że mój komentarz może nie jest perełką. Ale zanudzasz na śmierć i trudno w takich warunkach zdobyć się na lepszą ripostę.

   Usuń
  4. I po raz kolejny twoja odpowiedź pozbawiona jakiegokolwiek sensu nie związana z tematem , bez jakiegokolwiek argumentu czyli typowy leming który gada bo gadają ....
   co znaczy "u was " masz się za lepszego ???? od kogo ???? siebie samego ????
   Taki jesteś oświecony ??? to podaj mi w punktach zasługi które sprawiają że masz pogląd jaki masz... dasz radę ??? czy dalej będziesz odpowiadał zanudzającymi na śmierć ripostami.

   Usuń
 14. Witaj Leszku.
  Po przeczytaniu tych twoich wypocin chciał bym zadać Ci pytanie.
  Podaj mi osobę która wypowiedziała te słowa "Polska w ruinie"
  Czekam na oświecenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam czasu na oświecanie anonimowych komentatorów.
   Najpierw trzeba poznać "oświecanego" by dobrać odpowiednie słowa do jego możliwości percepcji.
   Nie chciałbym bowiem, by ktokolwiek poczuł się urażony bo -
   1. nie zrozumiał
   2. poczuł się urażony traktowaniem jak tego z pkt. 1

   Usuń
  2. Anonimowy25 sierpnia 2015 20:49
   ==========================
   No ty typie cholerny ! Ty pluskwo paskudna - przyczepił się i nawet rozgnieść ohyda , bo jeszcze bardziej będzie śmierdzieć !
   Co za oszołom glistowaty !
   Leszku i Piotrze - powiedzcie słowo a prześlę do Was IP tego gnojka ! mamy tu ekipę , która rozgryzie tę jego anonimowość w dwie minuty !

   Usuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy -

  jesteś idiotą. A ten blog to nie biuletyn psychiatryka zwanego pisem. Dlatego też usuwam Twój wpis.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>