czwartek, 18 czerwca 2015

Pogięci.pl /3/KukizUwaga nadchodzi, uwaga nadchodzi,
uwaga nadchodzi !!!!.


       Dopuściliśmy na najwyższy urząd w państwie oszusta to i dopuścimy do władzy /jak to określił Tomasz Lis/ skrzyżowanie Putina z Kononowiczem a ze swej strony dodałbym z normalnym chamem. Jako ilustracji nie wkleję jego piosenki z inspirującym tekstem „jak ja was kurwy nienawidzę” ale i ten krótki cytacik świadczy o poziomie kultury i intelektu.

       Tenże sam poziom reprezentują różne grupy obywateli na zasadzie, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
Wiadomo, że pod sztandary Kukiza wmaszerowali np. kibole, przeciwnicy ACTA, zwolennicy dopalaczy i wszyscy ci którym Platforma Obywatelska zalazła za skórę. Druga grupą są pogięci przez życie, pogięci przez innych, przez swoje byłe partie polityczne, środowiska. Wszystkich ich łączy chęć zemsty na PO za doznane krzywdy i nie. Hasłem,które zjednoczyło armię frustratów brzmi JOW. Należy wspomnieć, że dyskusja o JOW-ach trwa od czasu uchwalenia dzisiejszej ordynacji wyborczej.


      
Prekursorami od 1994 r. był prof. Jerzy Przystawa do którego idei próbuje się podkleić Paweł Kukiz. Dziś Paweł Kukiz już nie jest tak skory do dyskusji o JOW-ach i próbuje wymyślać inne hasełka z których najgłupsze brzmi: każdemu po 2.000 zł.
Należy sobie zadać pytanie o co chodzi temu pogiętemu i przebrzmiałemu muzykowi. Odpowiedź jest identyczna do odpowiedzi ongiś Leo Leo Beenhakkera – FOR MANY !!.

       Zespół „Piersi” sądownie odebrał mu prawa do nazwy zespołu więc musiał szukać forsy i znalazł w kieszeniach wielu ludzi polityki, samorządu i gospodarki. Wyczuł, że jego wejście na rynek polityki jest możliwe a po rozeznaniu możliwości zażyczył sobie sporego haraczu za udział w swojej ekipie.

       Panuje przeświadczenie, że Paweł Kukiz to taki nasz Polski Robin Hood, który ma puste kieszenie i wiernych kilku przyjaciół i jak ów Robin jest zatroskany o losy wieśniaków gotów rozwalić Camelot, Sherwood przekształcić w raj. Jedno porównanie się zgadza i jednego i drugiego można nazwać królem złodziei z tym że ten nasz bierze tylko na swoje potrzeby.

       Mało kto zdaje sobie sprawę, że do kwietnia 2014 roku Paweł Kukiz uzbierał spora sumę; Oto wykaz:

       WPŁATY

       Oczywiście wszystkie wpłaty widnieją jako datki od osób fizycznych /??!!/.
Podejrzewam, że do wyborów prezydenckich „nazbierał” wielokrotność tych sum.      
Jak znam życie to część tych wpłat jest nielegalna. Ciekawe czy jakakolwiek instytucja zajęła się kontrolą zbieranych pieniędzy? Dziś wiemy, że część wpłat pochodzi od ludzi wątpliwej reputacji np. taka stonoga.

       Oto czołowi działacze Pawła Kukizawg opisu Matki Kurka:

       Robert Raczyński – zawodowy polityk od 25 lat i wieczny działacz samorządowy. Od 13 lat niezatapialny prezydent Lubina. Mózg całej operacji pod kryptonimem "Prezydent Kukiz". Macher, który ustawił w miejskich spółkach i samorządach wszystkich głównych sponsorów swoich własnych komitetów wyborczych. Członek Partii Chrześcijańskich Demokratów, Akcji Wyborczej Solidarność, Polska XXI, były człowiek związanego z PO Rafała Dutkiewicza i współtwórca jego "bezpartyjnego" komitetu Obywatelski Dolny Śląsk.

       Patryk Hałaczkiewicz – z wykształcenia politolog, zawód wykonywany "działacz społeczny" Naturalnie startował jako obywatelski i bezpartyjny kandydat z KWW Patryka Hałaczkiewicza. Człowiek Raczyńskiego, prezes FUNDACJI INSTYTUT STUDIÓW OBYWATELSKICH OBYWATELE24.PL, wiceprezes zarządu spółki SYNERIA POLAND. Oficjalnie szef komitetu Prezydenta Pawła Kukiza.

       Patryk Wild – niezwykle barwna postać od 13 lat niezmordowany działacz szczebla powiatowego i wojewódzkiego, potrafi łgać w żywe oczy, nawet gdy mu pod nos podsunąć dokumenty. Jako jeden z pierwszych histerycznie zareagował na odkrywanie wstępnych faktów dotyczących ludzi Kukiza. W latach 2006-2008 pełnił wysoką funkcję w zarządzie wojewódzkim (wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego). Po kolejnej wolcie przeszedł z obozu Dutkiewicza do obozu Raczyńskiego i teraz tam buduje "bezpartyjny blok wspierania reform".

       Damian Stanikowski – radny z wieloletnim stażem, wicestarosta lubiński, powiązany z PO i... jakżeby inaczej spółką utrzymywaną z kasy podatnika. Sławetna legnicka Agencja Rozwoju Regionalnego "Arleg", w której 90% udziałów ma lokalny działacz PO Jarosław Rabczanko, przytuliła Damiana Stanikowskiego i dała mu stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, żeby nie biedował z pensji wicestarosty. Za jego prezesury z RTBS wyprowadzono miliony, ale przed sądem stanęła delegacja w osobie księgowej.

       Tymoteusz Myrda – niezwykła hybryda, mentalność i kariera peeselowca, z wyznania liberał. Zasłynął jako doradca własnego ojca w starostwie lubińskim, jednocześnie dyrektor MPWIK Lubin, członek zarządu spółdzielni NOVA i radny sejmiku wojewódzkiego. Kim jest dla Tymoteusza Ewa Myrda, zatrudniona w PKS S.A Lubin? Jeszcze na 100% nie sprawdziłem, ale prawdopodobnie mama i żona taty starosty.

       Maciej Maciejowski – były działacz i radny PiS, wyrzucony z partii za kompromitujące wpisy na Twitterze, wyrzucony z TV Republika za podobne błazeństwa. Pracownik kancelarii premiera RP w latach 2006-2007, czyli za Kaczyńskiego. Do 2014 radny warszawski, paraduje w koszulce z orłem na piersi i robi za patriotę Kukiza, jednocześnie blisko współpracował z Piotrem Guziałem (dawniej SLD).

       Piotr Guział – znana postać z czasów referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ten dzielny wojownik tuż po przegranym referendum usiłował w przedpokoju TVN całować rączki pani prezydent i został potratowany jak smarkaty. Były działacz SLD, potem popierany przez szczęściarza Pawła Piskorskiego,zachował stołek radnego.

       Andrzej Jagiełło – Tak, ten sam! Aferzysta z SLD, skazany prawomocnie za udział w aferze starachowickiej. Członek PZPR od 1964 roku do samego końca. Modelowy "antysystemowiec" i aktywny uczestnik podkarpackiego spotkania zwolenników Obywatela Pawła Kukiza. Sam Kukiz się ucieszył z zaangażowania Jagiełły, ale potem dyplomatycznie dodał: "Ja też mogę się angażować w różne rzeczy.".

       Janusz Lamer – niegdyś działacz Samoobrony, dziś poważny i największy przedsiębiorca wśród ślusarzy, a także prezes Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego "Orzeł Polski". Stanowił poważną konkurencję dla Andrzeja Jagiełły i to pod każdym względem, chociaż obaj grają teraz w jednej drużynie. Prezes Janusz Lamer utrzymuje, że dostąpił zaszczytu i osobiście rozmawiał z Obywatelem Pawłem Kukizem, a ten wspaniałomyślnie zaakceptował jego przeszłość i przyszłość partyjną.
Fajne towarzycho – co?

       Wnioski są niemal oczywiste.
Skoro Paweł Kukiz kosi kasę na swoje zamiary to jasnym jest że warunkiem utrzymania fundatorów na krótkiej smyczy mogą być JOW-y.      
Niektórzy już zaczynają się pukać w czoło:

       Karolina Korwin Piotrowska o Kukizie, na którego głosowała:
Tak tego słucham, co ostatnio wygaduje Kukiz, czytam co pisze na fejsie i myślę sobie, że kurcze blade, ale dałam mu swój głos. Czyli byłam jedną z tych osób, która dała mu bilet do chodzenia po mediach i mówienia rzeczy, za które zaczynam się wstydzić. Dałam mu prawo do robienia z siebie błazna.

       Marcin Kruszewski wiceprezes młodzieżówki KNP, napisał do partyjnych kolegów:

       "Zabraniam wszelkich ataków na Pawła Kukiza. Bardzo możliwe, że uda nam się dojść do porozumienia, więc zamknąć mordę i siedzieć cicho. Proszę unikać wypowiedzi negatywnych na temat człowieka z 20-proc. poparciem. Sam uważam go za idiotę - ale tego mówić nie wolno mówić".

34 komentarze:

 1. Dzień dobry Piotrze !!!! O matko "bosko" częstochowsko - ale nawrzucałeś nam tematów do dyskusji. Wszystkie ważne, wszystkie istotne, wszystkie pilne - chciało by się o wszystkich coś napisać, ale jak o wszystkich - to znaczy o żadnych, bo sprawa jest zbyt poważna, aby wydawać opinie lub komentarze jednozdaniowe i być "trendy"- opukując temat jednym zdaniem. Twój komentarz przeczytałem wczoraj - późnym wieczorem i zarwałem kawał nocy, aby zastanowić się nad tym - o czym ewentualnie chciałbym podyskutować, bo coś wiem w temacie, lub mam jakieś tam zapiski, które pozwolą sformułować problem. Teraz muszę te "myśli rozczochrane" poukładać na tematyczne "kupki" aby wreszcie zacząć coś sensownie komentować. Problem i w tym, ze niemal codziennie "mendia" wywlekają jakieś nowe "odkrycia" i robi się z tego "gorący kartofel", który sobie wzajemnie podrzucają. Gdzieś wewnętrznie jestem przekonany, że to dopiero przysłowiowy wierzchołek góry lodowej,że najważniejszych min jeszcze nie odpalono na "poligonie wyborczym", że nie zabłysnęły na firmamencie wyborczym te najbarwniejsze "ognie sztuczne". Było by za wcześnie !!!
  Jeżeli mam być szczery - to Ci powiem, że nie tyle przejmuję się panem Kukizem czy panem Petru i ile "elektoratu" komu oni "uszczkną" - bardziej interesuje mnie "wygaszanie" z polityki Panakaczyńskiego. Jeżeli porównać jego wystąpienia i "gadki" z przed kilku miesięcy- pełne "wodzowskiego" animuszu i pełne otwartych pogróżek wobec istniejącego "mainstreamu", do jego dzisiejszych zachowań - to wyraźnie widać, że coś tu się stało, że Pankaczyński oklapł i sflaczał i , że nie jest to wyraz "taktyki wyborczej" pani Szydło. Odnoszę wrażenie, że on się wyraźnie czegoś a może kogoś boi, że został przyparty do ściany. No zastanów się sam. porównaj - jaki był "wizgierny" kilka miesięcy temu i jak "oklapuciał" ostatnimi tygodniami. A kampania wyborcza do Sejmu - dopiero na "przednówku", dopiero szykują cepy do młócki. Jak więc widzisz sam, tematów do dyskusji jest sporo, sam wraziłeś kij w mrowisko. Odezwę się za dzień lub dwa i zacznę od "oburzonych" Kukiza, bo Ty sam wyeksponowałeś ten temat w swoim felietonie. później "śnieżna kula wyborcza" potoczy się już sama. Hej !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne wątpliwości przy pisaniu np. zaczynam watek i go nie kończę. Zbiórkę pieniędzy opisałem do grudnia 2014 co jest dobrze udokumentowane. Ile zebrał w 2015 - różne są zdania lub szacunki. Jedno pewne - to nie jest gołodup[iec za którego pragnie uchodzić. Ponoć PK ma piękną dużą posiadłość, źródło niepewne i nie znalazło się w notce. Darek_Lask ma pretensje za cytowanie Matki Kurka. Uważam, że jest rzetelniejszym źródłem informacji po przejściach sądowych. Dzis na pewno jest ostrozniejszy i pewniejszy.
   Mam osobiste obawy jednak nie chcę byc blogowym Macierewiczem. Obawy te brzmią: Za aferą podsłuchową i innymistoj a dawne słuzby specjalne Mariusz Kamińskiego, który także szantażuje rózne stonogi i dogaduje sie z Prokuratorem Generalnym................ładna teoria spiskowa co ????.. Czy jest pozbawiona podstaw kiedy w innych sprawach cichuteńko np. pan Bierecki.
   Martwi mnie "wygaszanie" z polityki Panakaczyńskiego bo wiem że to tylko pozory które potrwają do wyborów i ani dnia dłużej.
   Nie próbuj nic poskładać na tematyczne kupki bo z każdej wyjdzie sąznisty i wielostronicowy tekst. Osobiście uważam, że i tak piszę za długie teksy i dlatego staram sie je dzielić w jakies cykle.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. I jeszcze nie ma tu żadnych hejterów udowadniających, że jesteś członkiem systemu walczącym z jedynym obywatelskim Kukizem? Dziwne...
  Ja do Kukiza od dawna (a dokładnie od czasów spotkania Oburzonych w gdańskiej hali BHP) podchodzę bardzo sceptycznie. Do tego stopnia, że będąc zdeklarowaną zwolenniczką JOW-ów, słuchając Kukiza nie mam pewności, jak zagłosuję w referendum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie - zjawią się w patriotycznym uniesieniu jaki to ze mnie swołocz i woda na myn odwetowców.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Matka Kurka jako wiarygodne żródło tutaj??????? Tonący....... No koniec świata!!!!!!!!
  Darek_lask

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Darek_lask - z uprzejmości wybrałem źródło najmniej napastliwe wobec Kukiza.

   Usuń
  2. Darek_lask - zajrzyj do protokołów Państwowej Komisji Wyborczej z terenu Dolnego Śląska - tam są opublikowane materiały o których pisze Piotr w tym imienna lista-wykaz dotacji finansowych. Matka Kurka też to tylko powielił.

   Usuń
  3. Ale macie temat - KUKIZ !!! Nie wstyd Wam ???

   Usuń
 4. Za nadużycie uważam Pana uwagę owy zej - o moich pretensjach w sprawie Matki Kurki. akie pretensje, proszu ja Pana???? Jest to zdziwienie , zaskoczenie i rozbawienie połączone z POLITOWANIEM.
  Darek_lask

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry
   Też się zdziwiłem przywołaniem "matki_kurki" w tym blogu, chociaż jego tekst czytałem w swoim czasie i zrobił na mnie niejakie wrażenie.
   Nie da się ukryć, że piosenkarz Kukiz jest zręcznym "macherem" który po zmniejszeniu się dochodów z tantiem za piosenki znalazł sobie nową "niszę rynkową" i próbuje się w niej usadowić na stałe. Dlatego upublicznienie informacji o ciemnych stronach piosenkarza Kukiza należy robić. Do tego cytaty z m_k nadają się doskonale.
   Z drugiej jednak strony nie mam wątpliwości, że "demaskatorski" tekst "m_k" o piosenkarzu Kukizie jest zręczną manipulacją, którą należy czytać z dużą ostrożnością więc (ze względów estetycznych) nie pasuje do TEGO blogu.

   Pozdrawiam

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Na tym blogu i także w tej notce nie ma ani krzty czyjegoś komentarza, sugestii, kopii z innego bloga itp.
   Na kontrowersje.net zamieścił swój artykuł MatkaKurka wraz z życiorysami i zdjęciami czołowych działaczy Pawła Kukiza.
   Skróciłem nieco życiorysy i nie skopiowałem zdjęć przez moje własne lenistwo. Do jego tekstu sie nie odnoszę i dlatego, Krzysztof z Gdańska - "w swoim czasie i zrobił na mnie niejakie wrażenie" jest nieporozumieniem. Uznałem że skoro z jego bloga wziąłem kilka zyciorysów i to niekompletnych jest uczciwym wskazanie źródła. Tyle i tylko tyle !!!.

   Usuń
 5. Kochani, nie znęcajcie się nad Piotrem z powodu "matki-kurka". Przedstawcie argumenty, że tenże bloger łże, myli się lub nie ma pojęcia w sprawach cytowanych przez Piotra.
  Jeżeli takich argumentów niem, uważam cytowanie za uprawnione. Nie postępujcie ja Bredziński - nie można zarzucać komuś cytowania prawdziwych danych tylko dla tego, że pochodzą z "nieprawego" źródła.
  Znęcanie się nad Piotrem pozostawcie mi.

  Piotrze, zaciekawił mnie wklejony mem z wynikami wyborów w UK i RP wg dwóch ordynacji wyborczej.
  Chyba całkiem niechcący przedstawiłeś argument na wyższość JOW-ów na systemem proporcjonalnym. Rzeczywiście przy zastosowaniu JOW-ów znikają partie stanowiące mniejszość w sejmie. Umacniają się główni gracze. Jednak zwróć uwagę na pozycję "inni". Przy JOW-ach szansę na pokazanie się mają działacze (politycy?) nie należący do żadnego z dużych ugrupowań politycznych. Ludzie, którzy nie mają normalnie szans na pozyskanie odpowiedniego poparcia w skali kraju.
  Tym nowym ludziom szansę daje fakt, że są znani w swoim środowisku. Trafiając do parlamentu mają szansę na promowanie swego "światopoglądu", zdobywania szerszego poparcia i stworzenia struktur krajowych.
  A to może oznaczać "przewietrzenie" parlamentu. Pod warunkiem, że będą się starać bo lokalni wyborcy, którzy go wpuścili do sejmu, za złą pracę mogą go w przyszłych wyborach ukarać. A nie wiem, czy przez jedną kadencję taki gość będzie w stanie zdobyć zaufanie szerszego kręgu wyborców.
  A co do partyjek, które znikną? SLD np. miało wiele sposobności i dotacji budżetowych, by funkcjonować. Nie wykorzystali tego. Czy więc warto z ich powodu odrzucać JOW-y?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszku - nie jestem entuzjasta JOW-ów ale także nie zdeklarowanym przeciwnikiem. Róznie może wyjść.
   Pytanie - czy warto to wypróbować na Polskim organiźmie ?.
   Pozdro

   Usuń
  2. Piotrze, też nie jestem entuzjastą JOW-ów. Jestem zwolennikiem tego, by JOW-y zastąpiły dotychczasową ordynację wyborczą, która w polskieuj rzeczywistości nie bardzo się sprawdza.
   Na pytanie "czy warto" odpowiem pytaniem.
   A czy na Wiejskiej może być jeszcze gorzej?
   Kłaniam się nisko.

   Usuń
  3. Leszku - zgoda !!!! Skoro ktoś coś publiczy w internecie, można się powoływać na opublikowaną treść, bo na tym polega wolność słowa. Niech no ten Darek przejrzy publikacje pisowskich trolli - to im wolno ?????

   Usuń
 6. No i co z tego ?
  Ze tak zapytam "głosem elektoratu"
  My wiemy ze to kłamcy i sk...syny Ale to nasi kłamcy i nasze sk..syny
  Suweren”, czyli elektorat, wybrał prezydenta i wiele osób ma nadzieję, że „dorośnie on do stanowiska” i będzie inny. Nie wypomina mu się dawnych działań i poglądów i liczy się na to, że pokaże ”lepszą twarz PiS-u”. Ale ze nie widać żeby coś się w tych poglądach zmieniło.
  No to co ?
  O SKOK-ach, których kiedyś bronił przed kontrolą bankową – milczy. A przecież dzięki temu że mu się nie udało, klienci SKOK-ów zostali uratowani od bankructwa na sumę 3 miliardów zł.
  W sprawach in vitro próbował kręcić, ale w końcu nie zmienił swego „kościelnego” zdania.
  Dalej wierzy, że katastrofa smoleńska spowodowana była wybuchem. Polska jest jego zdaniem w ruinie. Homofobię skrywa niezręcznie. Atakuje rząd i Platformę i od innych pisowców różni się tylko........ mniejszą krzykliwością
  Od dawna już prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy z europarlamentu przez polityków PiS. W sprawę jest zamieszany prezydent elekt Andrzej Duda. - To poważne przestępstwo. Z tych pieniędzy Prawo i Sprawiedliwość zatrudniało pracowników partii, opiekunkę chorej matki prezesa, makijażystki Jarosława Kaczyńskiego
  Prokuratura "ślimaczy śledztwo" Bo a nuz PIS wygra wszystko A "zwycięzców nikt nie sądzi" – a szkoda.

  "Suweren"popiera Kukiza widząc nawet ze to "drugie mniej niz zero" Ale ma poparcie 20 % wiec się załapali do jego pociągu i sypią węgiel/złotówek/ w Kukizowa lokomotywę z nadzieja ze dojada wraz z nim do celu i nadzieja ze w zamian załapią się na stołki i stanowiska opróżnione przez tych co popełnili "większą zbrodnię" w postaci niewpisanych zegarków czy długi język przy jedzeniu "paskudnych" ośmiorniczek.Bo to to dopiero jest zbrodnia.Drodzy moi parafianie .I dlatego tez oddajemy głosy na "prawdziwych patriotów" "prawdziwych katolików"
  A któż z nas nie popełnia błędów? Dlatego tez z chrześcijańskim miłosierdziem wybaczmy im wszystko,albowiem "nawrócili się i krocza właściwą droga "przez nas wyznaczoną".
  A tych co przegrali ścigać będziemy do siódmego pokolenia wstecz aż po ich "Resortowe dzieci "
  Bo Jezus kazał wybaczać A my jesteśmy miłosierni Amen

  OdpowiedzUsuń
 7. Powalają te informacje. Czy zauważyliśmy, że my właściwie nadal nie będziemy mieć kogo wybrać. Mało tego: nie mieliśmy dotąd prawdziwie rzetelnego przywódcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój wiek i doświadczenie pozwala mi stwierdzić, że nigdy nie wiadomo kto wybije się na przywódcę. Przeżyłem kilka organizacji i stowarzyszeń i uwierz, że niektórzy ludzie po wyborze na jakiekolwiek stanowisko, funkcję okazują się strzałem w 10 lub miernotami. Na razie nie mamy szczęścia.

   Usuń
  2. Piotrze - z powyższej Twojej wypowiedzi wypowiedzi wynikać by mogło, że wierzysz w tzw. "samorodki przywódcze", że oto może nagle objawić się przywódca w grupie i z marszu tą grupą pokieruje w jedynie słusznym kierunku. Mogę się zgodzić, że czasami tak bywa, bo i na bezrybiu - rak ryba. Ale to są raczej efemerydy, które z reguły źle kończą Światłe i skuteczne przywództwo.wymaga jednak olbrzymiej wiedzy w wielu dziedzinach. Może właśnie stąd pochodzi powiedzenie - mierz siły na zamiary. Zgodzę się też z tym, że przywódca w grupie powinien posiadać zdolność wydawania poleceń - ale w związku z tym, także odpowiedzialności za ich skutki. Inaczej będziemy mieli zawsze do czynienia z "karierą Nikodema Dyzmy".
   Dlatego tak się meczę, aby coś napisać o Kukizie, bo to typowy Nikodem Dyzma.

   Usuń
  3. P.S. - hee...hee...heee.. Jak już jestem przy głosie i wspomniało mi się o Nikodemie Dyzmie - zauważ jakim geniuszem obserwacji środowiska był autor tej opowiastki Tadeusz Dołęga- Mostowicz. Wręcz doskonale opisał "środowiska władzy" i "establishmentu" II Najjaśniejszej RP, co znalazło po tym potwierdzenie w historii. Tak ci ono było. Taka ówczesna ch** d*** i kamieni kupa. Czasami - obserwując, to co się dzisiaj dzieje - mam wrażenie, że oglądamy powtórkę z rozrywki. Jakiś skromny pomniczek postawił bym autorowi powieści.

   Usuń
 8. Panie i Panowie a może by tak uczestniczyć.
  wszystko z radości i na cześć nowego prezydenta
  https://ewastankiewicz.wordpress.com/2015/06/19/duda-country-picnic-szymanow-20-06-2015-zapraszamy/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesiek ! TA Stankiewicz ochajtła się pod koniec maja z TYM duńskim "ekspertem", co to wspierał wybuchowe teorie pana Antosia. Teraz "odbywa" pewnie miesiąc miodowy - późno bo późno ale niektóre kobiety czują "rajcowanie" dopiero w wieku "Abrahamowym".

   Usuń
  2. Fakt - a ów ekspert to nijaki Glenn Joergensen. Przychówku ekspertów z tego nie będzie, ale spróbować zawsze można.

   Usuń
 9. Piotrze, że Ci tak familiarnie powiem,
  z Twojej fotografii widać, że jesteś dobrym człowiekiem, ale widać też, że jesteś pyknikiem według klasyfikacji psychologicznej typów ludzkich, więc jesteś - bez ubliżania Ci - nieco ograniczony, co do pewnego zakresu myślenia, abstrakcji, no nie wiem jak to dokładniej wyrazić - naprawdę! nie jesteś w stanie właściwie ocenić wartości naszego polskiego przyszłego premiera Kukiza.
  Spróbuję mimo wszystko dokładniej:
  - Ty nigdy nie zostałbyś premierem - nie masz na to najmniejszej szansy: szczerze!
  - a Kukiz premierem może zostać i będzie nim, bo widzi, że w Polsce źle się dzieje i próbuje na to znaleźć środki zaradcze, i znalazł ludzi z którymi tą Polskę może próbować naprawić!
  Dziwię Ci się, że tak wymieniasz tych ludzi za MK – i nie przyjdzie Ci do głowy, że to przecież nie są żadni zbrodniarze, lecz tylko normalni samorządowcy, wiele lat zaangażowani w lokalne problemy i znający je na tyle, by to samo gospodarskie podejście do życia przenieść na poziom krajowy.
  Ja Ci naprawdę współczuję – wydaje Ci się, że odkrywasz Amerykę, a to co się dzieje to jest przecież to o co chodzi - przejęcie państwa przez Polskę prowincjonalną, Polskę problemów prawdziwych, a nie sztucznie pompowanych.
  A co do Kukizowego języka:
  - czym jak nie „kurwą polityczną” nazwać można takiego np. Czarneckiego, który chyba już piątej partii daje dupy- był w AWS, dawał Lepperowi, teraz daje Kaczyńskiemu.
  Czy Ty tego nie widzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że w swoim profilu nie zamieściłeś swej fotografii.
   Mógłbym ją przeanalizować i ocenić, na ile poważnie można traktować Twój komentarz.
   Ale tak na poważnie - Ty poważnie: "a Kukiz premierem może zostać i będzie nim"?
   "bo widzi, że w Polsce źle się dzieje" - wzrost gospodarczy wyższy niż bogatych krajów, tempo tego wzrostu plasuje nas na 4 miejscu w UE, wyprzedzamy pod tym względem USA i UK - to jest to zło?
   "próbuje na to znaleźć środki zaradcze" - Boże, a ja nic nie wiem! Może więc coś więcej o tych środkach mi powiesz?
   Co do obatela C. to pełna zgoda. Jednak fakt istnienia obatela nie usprawiedliwia istnienia tego pana bez "Piersi".

   Usuń
  2. Leszek, Ty też jesteś pyknikiem, lubię takich: otwartych, szczerych, przyjaznych ludzi, wesołych, ale i poważnych - a recepta Kukiza jest prosta: demokracja obywatelska, bo do tej pory jest podział: władza mówi, ludzie słuchają, w radiu, w telewizji, w gazetach, i się dziwią "czy do ciężkiej cholery nie ma prawdziwych problemów?" - chociażby to, że młodych ludzi po szkole wypycha się do byle jakiej pracy za granicę, a mi się marzy nowy COP, czy nie ma u nas kogoś na miarę Eugeniusza Kwiatkowskiego, nie wspominając o Władysławie Grabskim? - no nie ma, bo tacy są na prowincji i nie pchają się do koryta, ale władzy nie są potrzebni, więc po nich nie sięga.

   Usuń
 10. zenjk20 czerwca 2015 10:25
  Biłbym Ci brawo Nawet popierał.Ale dotychczasowe doświadczenie z "rewolucyjnymi politykami" skłania mnie do "przykrej"konkluzji.Bo zawsze wychodzi jak w tej fraszce Sztaudyngera.
  "Krytyk i eunuch z jednej są parafii,bo każdy wie jak ale żaden nie potrafi"
  Mam Ci podać nazwiska którzy mówili zle się dzieje dajcie mi władzę to ja wam A przy zderzeniu z rzeczywistością stawali się "cienkimi Bolkami"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie dokładnie o to chodzi - skończyć z liderami, którzy jednoosobowo chcieliby robić za autorytety, a sięgnąć do zbiorowej mądrości społeczeństwa, ale ze strony PO nie ma na to nadziei - Kopaczowa mówi, że liderzy (ministrowie) będą pracować 25h/ dobę - po ciężką cholerę?, czy ją porypało?!

   Usuń
  2. ... A jeszcze, bo widzisz ja pamiętam z historii, że za II RP premierem był chłop: Witos, bodajże dwukrotnie, za okupacji Niemcy go więzili jakiś czas w Jarosławiu (jest tablica pamiątkowa), ma też swój pomnik w Rakszawie na Podkarpaciu, Lepper nie sprostał temu wyzwaniu, a była nadzieja, więc nie mów, że nie mamy pozytywnych wzorów, przykładów.

   Usuń
 11. ... a teraz jeszcze następne cwaniaczki chcą się dorwać do koryta: nowoczesna.pl sobie wymyślili!
  - to tytułowe pogięci.pl to chyba właśnie nawiązanie do nich?!
  ale ludzie nie dadzą się już nabrać!

  OdpowiedzUsuń
 12. Zenjk - przewidziałem Twoje przybycie "Piotr Opolski19 czerwca 2015 09:53

  Spokojnie - zjawią się w patriotycznym uniesieniu jaki to ze mnie swołocz i woda na myn odwetowców.
  Pozdrawiam

  Swoja droga byłoby nudno i dlatego odpowiem na Twoje komentarze.
  1. Nie zyczę sobie "familiarnego" traktowania - nie masz swojej rodziny ?.
  2. Jeżeli z mojej fotografii mozna wywieźć twierdzenia, że jestem dobrym człowiekiem to ja z fotografii Pawła Kukiza wynoszę że to menel, bandyta i brudas.
  3. Potwierdzam, jestem ograniczony i mi wyobraźnie nie staje że takie cos może byc premierem.
  4. Masz rację, nigdy nie zostane premierem i dodam nigdy także nie zostane papieżem, Sekretarzem Generalnym ONZ ani prezydentem USA.
  5. "A Kukiz /.../ i próbuje na to znaleźć środki zaradcze, i znalazł ludzi z którymi tą Polskę może próbować naprawić!"
  Oświeć mnie łaskawie jakie to znalazł środki, bo poza JOW-ami to co jeden "środek" to głupszy.
  6. Wymieniając samorządowców nigdzie nie napisałem, że mam ich za zbrodniarzy ale u Ciebie zadziałała stara zasada uderzenia w stół a nożyce sie odezwą.
  7. To jedyna rzecz o która możemy toczyc spór "to o co chodzi - przejęcie państwa przez Polskę prowincjonalną, Polskę problemów prawdziwych, a nie sztucznie pompowanych".
  Jeszcze tego brakuje aby kilkuset samorządowców zwanych posłami ciągneli sukno w swoją stronę bo muszą sie wywiązać ze swoich obietnic wyborczych.
  8. Pytanie retoryczne - "Czy Ty tego nie widzisz ?"..............nie, nie widziałem ale całe szczęście, że mi to wytłumaczyłeś, wiesz, jestem nieco ograniczony.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. no i obraziłeś się :-), a tak się starałem być delikatnym!, i omownym na okrągło :)
  1. No, nie mam - przykre, ale prawdziwe :);
  2. "wywieść" - "wywieźć" to można teściową do Honolulu... a z foto Kukiza widać, że jest niegłupim facetem i że mu się jeszcze chce coś zrobić, bo widział niejedno - ma cały czas do czynienia ze zwykłymi ludźmi;
  3. no już się tak nie przejmuj, bo aż mi się przykro zrobiło - powiedzieć komuś prawdę o nim, i takie tam;) - będzie, będzie...
  4. bo nigdy nie miałeś na to ochoty - a mogłeś mieć, po prostu jesteś na to zbyt wygodny, zbyt leniwy, takie Twoje myślenie: "a co ja będę ze siebie durnia robił - niech inni się wygłupiają";
  5. powyżej już coś napisałem na ten temat;
  6. po coś ich jednak wymieniłeś - chyba jednak po to by pokazać, jakie to szuje i bandziory, a przynajmniej złodzieje;
  7. a niech się kłócą, o to przecież chodzi, by komuś w końcu zależało na tej Polsce i Polakach, bo na razie się tylko cieszą, że młodzi Polacy wyjeżdżają w cholerę i nie chcą wracać;
  8. no jesteś, jesteś – ale przecież to nie grzech:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zenjk - myslę, że wystarczająco sie "nawalczyłes na tym blogu - znajdź cobie inny.

   Usuń
 14. wedle życzenia :)
  pozdrawiam krajana (ślunskiego chopa)

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>