piątek, 30 stycznia 2015

Długie macki Kremla.


      W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami ataków na Polskę jako państwo oraz na jej organy. Nasi wrogowie - i ci z zewnątrz jak i nasi rodzimi - coraz mniej dbają o swoją rzetelność, co nie dziwi w wypadku putinowskiej Rosji.

Oto przykład:

      Dwa zrzuty z ekranu pokazują rzetelność "Głosu Rosji" który w nagłówki pisze: "Na Ukrainie po stronie Kijowa walczą cudzoziemcy" a zamieszczone poniżej zdjęcie ma być uwiarygodnieniem przekazu pisanego. Nie trzeba być wybitnie zdolnym aby znaleźć we francuskim Le Monde to samo zdjęcie z zupełnie innym przekazem, który brzmi: Stany Zjednoczone, na Szkolenie syryjskiego ruchu oporu Pentagon wyśle więcej niż 400 wojskowych.


Oto drugi przykład i przekaz z Novorossia.today:

      Ze zdjęcia oraz komentarza wynika, że Ukraińcy masowo chcą się dostać do swojego Edenu o nazwie Donieck o czym świadczy długa kolejka samochodów do granicy. Po niedługich poszukiwaniach udaje mi się ustalić propagandowy charakter tego zdjęcia.


      Od 21 stycznia w Donbasie działa tryb przepustowości - przejście do i z obszaru ATO będzie możliwe tylko poprzez specjalne pozwolenie.

      I dalej jest rzetelna informacja której przytaczam tylko fragment:

      Jak złożyć podanie przeczytać tutaj (jak od dnia 21 stycznia do przekroczenia ATO linii)
Poniżej zaktualizowana lista kontaktów o poradę
Przeprowadzki osób i towarów w regionie Doniecka jest przeprowadzana na niektórych kierunkach drogowych, a mianowicie:
- Aby przejść do obywateli:
- Gorlowka - Artemowsk (legitymacja wydawana jest w Debalcewe)
- Donieck - Mariupol przez Wołnowacha (legitymacja wydawana jest w Wielkiej Novoselka)
- Nowoazowsk - Krasnoarmejsk - Talakovka - Mariupol (legitymacja wydawana jest w Mariupol);
- Aby przenieść towarów:
- Faschevka - Debalcewe - Artemowsk (legitymacja wydawana jest w Debalcewe)
- Donieck - Kurachowo (legitymacja wydawana jest w Wielkiej Novoselka). /.../
Uwaga: Tłumaczenie automatyczne i dla mnie nie do końca zrozumiałe.
Nie do wszystkich dotarła informacja o wymogach formalnych /które można było także spełnić na granicy/ i faktycznie na na wjazdach do Ługańska i Donbasu zrobiły się korki.

Pytanie być może retoryczne.

      Jak głęboko sięgają macki kremla w nasz kraj? Nie trzeba się wysilać aby stwierdzić, że rosyjskie służby specjalne penetrują nasz kraj i starają się szkodzić gdzie tylko się da.


      Na wstępie należy podziękować należy tow. Macierewiczowi za zglajszachtowanie służb kontrwywiadowczych. Od czasu do czasu pojawiają się wątki wschodnie – pamiętacie wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego /zawsze dziewica/ dotycząca powstania Samoobrony, pamiętacie, że Marek F, milioner który rozkręcił aferę podsłuchową jest biznesowo powiązany z rosyjskim węglem, pamiętacie podejrzenia w stosunku do Rydzyka?

      Mam niejasne przeczucie, że w ostatnich miesiącach ktoś obcy pociąga za sznurki. Jedynym potwierdzeniem jest logika i retoryka wypowiedzi zbieżna z logiką i retoryką wschodnią. Jakiś dawny rolnik z samoobrony o twarzy kretyna chce organizować marsz na Warszawę, czołowy związkowiec zachowuje się jak samozwańczy premier Doniecka i chce terroryzować sobie nieprzychylnych. Tropy prowadzą przede wszystkim do „przekaziorów” a co najgorsze wszystkie po sobie powtarzają nawet największe niedorzeczności a jako cel stawiają sobie dowalić rządowi bo któż tam będzie dochodził prawdy.

Dla przykładu ostatni wybryk

      Jedna z gadzinówek pisze "Już niedługo „Pan Tik-Tak” /były min. Nowak/ dostanie fuchę w brukselskiej machinie biurokratycznej. Pracę miała mu załatwić sama komisarz Elżbieta Bieńkowska". Nowak zaprzecza, Bieńkowska zaprzecza, sekretariat Unii Europejskiej zaprzecza ale...........poszło w świat. Nowak zapowiada pozew.


      Ta w gruncie rzeczy retoryka antypolska zaczyna także zataczać coraz szersze kręgi niektórych moich przyjaciół blogowiczów, którzy czasami już tracą obiektywną czyli spokojna ocenę i zaczynają bluzgać jak ci których tak niedawno krytykowali. Nie dziwnym jest więc, że Jarosław Kaczyński /zawsze dziewica/ zaszył się w jakieś dziurze zostawiając na placu boju swojego Breywika, dwóch Dudów, kretynów od „marszu na warszawę” i pozyskanych nowych zwolenników.

      Pytanie – czy ktoś tym z zewnątrz kręci ?. Gdyby koalicja rządząca nie dawała tyle powodów do krytyki to odpowiedź byłaby prostsza a tak pozostają domysły jak długie są ramiona Kremla?

      Wśród tych m.in. którzy się nie poddają i trwają w rozsądnej ocenie sytuacji są założyciele nowej strony, których będę wspierał.

      Jeżeli ktoś potrafi opowiadać takie bzdury jak związkowcy to dlaczego ja nie mogę snuć innych przypuszczeń opartej na logice wydarzeń ostatnich lat.

Z ostatniej chwili:
Rosyjska Duma potępia aneksje .........NRD !.

11 komentarzy:

 1. Tak tylko pytam: czy do sytuacji że w nową posadę Nowaka tak łatwo wszyscy uwierzyli, też przyczynił się Kreml?
  A "rolnik z Samoobrony o twarzy kretyna" - to już poziom naszych elit politycznych - koalicji i opozycju. Pogratulować !!!!!! nie napiszę, czego.
  Darek_lask

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo wątpię abyś nie rozumiał o co mi chodzi a że język niezbyt giki......przepraszam ale czasami emocje biora górę.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Jeśli "weszliśmy miedzy lwy" to nie dziwmy się iz my tez obrywamy.
  Pamiętam jak blisko byliśmy wojny światowej gdy rozgrywał się "konflikt kubański " gdy USA poczuły się zagrożone rosyjskimi rakietami tam lokowanymi.Teraz wcale się nie dziwie iż Rosja niepokoi się ewentualnym wejściem Ukrainy do Unii i do NATO
  Na miejscu Putina robiłbym to samo.Ze nie ładnie,ze my nie ?
  A może tak sobie warto przypomnieć "zbuntowanego" gen Żelichowskiego, albo nasze działania dywersyjne na Podkarpaciu,ze o wojskowej pomocy Powstaniom Sląskim nie wspomnę.No tak ale to my, a MY zawsze cacy bo "dla Ojczyzny"
  Zapomnieliśmy juz dlaczego to "Ami" bombardowali Belgrad
  Jak to z Kosowem bywało i kto pomagał dziś płacząc"Kosowo eksportuje dżihadystów. "Ocknęliśmy się zbyt późno"
  Kto posyłał do Afganistanu rakiety "plot" by strącały "ruskie helikoptery" potem skupując je od mudżahedinów za ciężkie dolary gdy zaczęli nimi walić w amerykańskie
  O Iranie Iraku nie warto "pomyliły sie " bo ich wszechwładny wywiad "nie wiedział" ect ect
  Długie raczki wywiadów Rosji i USA od dawna graja znaczonymi kartami,nad naszymi głowami,a nasza prasa i "przekaziory" stała się nagle wyjątkowo "obiektywna" a my raz za razem z lubością "robimy sojusznikom laske" jak szczerze powiedział MIn Sikorski
  Czy się dowiemy które to raczki graja na klawiaturze polityki i jaka melodie.? Kto nami manipuluje Bo dlaczego, możemy sie domyślać
  Przepraszam a dowiedzieliśmy się ile to milionów dolarów wpakowało CIA za pośrednictwem także Watykanu w "nasza wolność" w nasza"Solidarność" Gdzieś tam kiedyś raz powiedziano i cisza A tyle juz lat mineło
  Tak i nie dowiemy sie nie dowiemy, ile dolarów wpakowała CIA w "spontaniczny Majdan"

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za wsparcie. Jest nam potrzebne, tym bardziej, że dopiero się rozkręcamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. semper
  Nie zapytam, czy aż po ciebie sięgnęły macki CIA, bo nie sądzę, aby chciało im się zwerbować aż takiego idiotę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie takich idiotów werbowali - uważaj na siebie !!

   Usuń
 5. Komentujący, jak widzisz Piotrze, nie przebierają w słowach. A semper (czy może Anonimowy) jest po świeżo przerobionym ,,Słowniku wyrazów zelżywych''. Mam wrażenie, że robią to bez intencji obrażania Ciebie. Po prostu wyrażają w ten sposób sprzeciw załgiwaniu rzeczywistości. Sprzeciw wobec bezmyślnej polityce ,,naszej'' władzy-polityce polegającej na służeniu obcemu mocarstwu licząc na okruchy ewentualnego jego zwycięstwa. Jak w Afganistanie, Iraku. Tylko ,,ta'' ewentualna wojna z ,,Niedźwiedziami'' nie będzie konwencjonalna.
  Czytam Twojego bloga i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ulegasz psychozie zagrożenia ze Wschodu, nakręcanej przez jastrzębi wojny i podsycanej przez mass media. Bez refleksji, odrobiny krytycyzmu, weryfikacji info...w ogóle poczuciu sprawiedliwości z ,,wysłuchaniem drugiej strony''. Może ta druga strona ma coś na usprawiedliwienie, a diabeł nie jest taki straszny, jak go Michnik maluje.
  Popadasz w oszołomstwo. Znając Cię wyrażę wątpliwość czerpania z tego przez Ciebie zysku. Ale nie odmawiam Ci lemingowości.
  Czy masz jeszcze czas na wyrośnięcie z tego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może faktycznie mam problem i na usprawiedliwienie ma to, że to mój pierwszy raz.
   Jeszcze większy problem mam ze zrozumieniem niektórych zjawisk bo nie chce mi sie wierzyć, że można być tak bezdennym głupkiem, człowiekiem bez odpowiedzialności czy wyobraźni. Szukam odpowiedzi dlaczego i to pytanie sprowadza mnie być może na manowce. Przykład - czy można być aż tak ebniętym jak Piotr Duda z pogróżkami pod adresem posłów ze Śląska ?.
   Nie wyrobił bym z przykładami z PIS i jej Breywika bo to za łatwe.
   Na marginesie: lemingowość, Waćpan powiadasz.........mohery to nie lemingi tylko o innej orientacji, "wszyscy jesteśmy Polakami" to nie wyznanie lemingów ?. Każda lemingowość prowadzi do przepaści......

   Usuń
 6. Cóż Piotrze - w mętnej wodzie łatwiej ryby wyciągać, toteż i pożytecznych głupców do mącenia można zatrudnić - niewiele trzeba. Wystarczy zasiać wątpliwości, niepewność, trochę poszczuć, trochę pograć na sentymentach, podpuścić fanatyków i się kręci. Wiadomo ze przy okazji rodzimi spece od mącenia i konfliktowania radośnie się dołącza i mamy co mamy.
  A co do blogosfery, to od jakiegoś czasu ma taką wiarygodność jaką sobie media i szanowni politycy wymarzyli - żadnej. Wyszliśmy na bandę niewiarygodnych, łatwych do manipulowania głupków i pustaków. Taka jest przykra prawda Piotrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie z Tobą /jak nigdy/.
   Pozdrawiam

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.