sobota, 8 marca 2014

Optymista !!

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emerytaOptymista – człowiek źle poinformowany.

                 Na forach internetowych ogólna ocena sytuacji brzmi mniej więcej tak: Putin i Rosjanie znów wyciupciają świat. Tzw. mocarstwa i Unia Europejska pokrzyczy, pokrzyczy ale w imię swoich interesów,szczególnie gospodarczych przestanie kłapać dziobem i pójdzie na współpracę z każdym sk.....em w imię własnych, partykularnych interesów. Dobrze będzie jeżeli Putin będzie tak łaskaw i rzuci jakiś ochłap aby np. pan Obama mógł popyszczyć przed swoim kongresem a świat ogłosi wielkie zwycięstwo........hosanna, alleluja !!!!! a Putin co chciał zyskać to ma.


Spotkanie Grupy - G8

                      


 Jako optymista nie podłączam się do tych opinii. W moim przekonaniu stało się coś nowego i pewna era się kończy. Nie tylko ja jestem zaskoczony reakcją świata zachodniego + USA+ Kanady na wydarzenia na Ukrainie. Tym wydarzeniem jest uderzenie po kieszeni, które jest najbardziej dotkliwe dla wszystkich szemranych i podejrzanych interesów na świecie. Nawet moralnie naganne choć legalne interesy zostały zagrożone. Tak się składa, że każdy kacyk, dzierżymorda, dyktator jest jednocześnie niezłym złodziejem i swoje zdobycze lokuje w bankach w tak znienawidzonych krajach zachodniej demokracji. Tym razem te ciche lokaty są zagrożone. Utrudniony także będzie wyjazd zbrodniarzy na wywczasy na Majorkę, Hawaje czy ............ Zakopanego za ukradzione pieniądze. 
To był super celny strzał który może nie przynieść natychmiastowego efektu ale czas będzie robił swoje.
Od czasu konfliktu w Gruzji który spowodował prezydent Saakaszwili świat zachodni po cichutku uznał rację Rosji a straty terytorialne Gruzji .........kto sieje wiatr............. . Rozpoczęła się era oswajania niedźwiedzia, który jak sobie wyobrażam śmiał się w kułak. Zachodnie technologie, szkolenia i sprzęt wojskowy był dostarczany Rosji jako państwa rokującego nadzieję na demokrację, pokój i współpracę w Europie. Uwierzono, że państwo o mentalności post-feudalnej może nauczyć się demokracji. Niestety jest to przeskok zbyt wielki. Soso Dżugaszwili przed wielu laty stwierdził „Dobre jest to, co służy nam, Rosjanom. Mówię otwarcie, powinniśmy posługiwać się przemocą i fałszem”, i to do dziś jest praktycznie stosowane.
Jestem optymistą bo świat zachodni się obudził /chociaż osobiście uważam Krym za stracony na rzecz Rosji/ i zaczął Rosję traktować tak jak na to zasługuje. Metodę kija i marchewki należy nieco zmodernizować – przede wszystkim kij ekonomiczny i izolacja na świecie. Putin z pewnością nie chce zostać w towarzystwie Korei Płn., Białorusi i Kuby.
Ciekawostka – jedynym krajem naszego regioniu który nie potepił Rosjan są Węgry w osobie Wiktora Orbana !!!
Najszybszym i najlepszym sposobem nacisku byłaby ogólno-europejska niezależność od gazu i ropy naftowej co jest możliwe w ciągu najbliższych 2-3 lat. To nie jest tak, że Rosja może sobie w dowolny sposób manipulować surowcami energetycznymi gdyż to kwoty ze sprzedaży ropy i gazu utrzymują gospodarkę rosyjską. Brak dostępu do nowoczesnych technologii i wykluczenie z rynku innowacyjności zmusi Putina do zmiany polityki, jednak o demokracji w naszym pojmowaniu możemy zapomnieć.
Reakcja dzisiejsza jest także dowodem, że Pacta sunt servanda i musiałyby nastąpić zupełnie niemożliwe do przewidzenia okoliczności aby od tej zasady odstąpić
/Ukraina z pewnością pluje sobie w brodę, że oddała broń atomową/.
Moje nadzieje i mój optymizm w gruncie rzeczy bierze się stąd, że udało się wyrwać z wygodnego fotela Niemca, odgonić od lampki wina Francuza i wsadzić szpilkę w tyłek zarozumiałego Brytyjczyka, „odleniwić” obywateli BENELUX-u i zmusić ich do działania.
Jestem dumny, że motorem tych działań był premier mojego rządu.


16 komentarzy:

 1. Klik dobry:)
  Niedźwiedź oswaja się łatwo, ale trzeba umieć oswajać. Nawet obłaskawiony, bywa niebezpieczny.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nina z Gdańska8 marca 2014 17:49

  Wiesiu, ? " z walizkami pieniędzy i wykopujący towary w sklepach." ooj ty bido, bido. Kopiesz i kopiesz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piotrze , serdecznie dziękuję za życzenia - przyjemność wielką mi sprawiłeś.
  --------------------------
  A co do Putina, każdy cwany w końcu na bardziej cwanego się natknie, pojedynczego albo zespołowego. Jak Amerykanie zdecydują się gaz łupkowy sprzedawać to ich zaboli ale Putina zaboli o wiele więcej, co będzie własny gaz jadł ? Rosjanie to twardzi ludzie, za rodinu będą żyli o kartoflach i wodzie ale nie wszyscy, ci młosi też się w końcu ruszą , za Krym będą pasa zaciskali przez rok, potem im się znudzi bo świat pójdzie razem do przodu a oni ze swoim carem zostaną - ot ,co

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiesiek !
  Cyta z Twojego komentarza: Zanim Pis- owska bido coś napiszesz zapoznaj się z oficjalnymi danymi./.../
  Nikt nie będzie obrażał gości na naszym blogu i dlatego wyrzuciłem Twoje komentarze i będę je usuwał przez czas nieokreslony.
  Znajdź sobie innego bloga.
  Pa-pa !

  OdpowiedzUsuń
 8. Także jestem optymistką Piotrze. Można by jeszcze wiele wyliczyć, spraw, zachowań, pojęć, zmian w mentalności i postrzeganiu, które są lub będą wynikiem, tego co zaczęło się na Majdanie. I żeby nie było nieporozumień, dostrzegam mankamenty, wręcz wady tego przedsięwzięcia. Piszę o skutkach, tych teraz i tych w dalekiej perspektywie. Tych dla Ukraińców, dla nas i dla innych społeczności świata. To zaś co mnie razi najbardziej w większości komentarzy (po wszystkich stronach) to pycha. Internet (nie tylko) pełen jest pouczających "wielepów", którym wydaje się, iż są lepsi i mądrzejsi od mieszkańców Ukrainy. Aż chciało by się zawołać "nie pamięta wół..." Ty się tego ustrzegłeś Piotrze, a to cenne bardzo.
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 9. Opolski,Mazowiecki,Krakowski,Warszawski,Bielscy bracia jest was tutaj miastowych od (groma) i Wiesiek wam przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 10. Rozumiem "punkt widzenia" Nie obraza"gości" natomiast Nina z Gdańska8 marca 2014 17:49 Piszaca
  Wiesiu, ? " z walizkami pieniędzy i wykopujący towary w sklepach."......... ooj ty bido, bido. Kopiesz i kopiesz.
  Natomiast "obraźliwym jest" moje................. PIS - owska, bido. Oraz wpisy z godz 8 marca 2014 21:57 pokazujące iż na gospodarce rosji znasz sie jak.No powiedzmy nie masz zielonego pojęcia ?A TO TEZ PRZECIEŻ OBRAZA
  To jedno.
  A drugie Blog jest niestety "publiczny" wiec każdy może sie nim "zajmować " i w nim pisać,
  Bo jakoś nie było i dalej nie ma zastrzeżenia w tytule, co do osób które mogą w nim pisać a które nie

  Widać ze "homosowietikus" dalej tkwi w tobie bo stosujesz cenzurę pod bzdurnym pretekstem jak drzewiej "obrażania gości"
  Inni mogą obrażać"
  W tytule aby ci nikt nie właził i bron Boże nie poszerzał Twoich horyzontów myślowych, lub co gorsza "miał zdanie odmienne" radzę napisać.
  To blog na którym wszyscy spijają sobie miód z dziobków a sedno jest tylko jedno i wielkie "właściciela"
  Kiśnijcie dalej na tym swym małym podwórku i bawcie się wspólnie, w tej swojej podwórkowej piaskownicy wraz z własnymi ciasnymi horyzontami postrzegania tego świata i jego kłopotów.
  Walcząc o Ukrainę o "wolność słowa" właśnie zastosowałeś sam ,starą a dobrą komunistyczną metodę CENZURE !! i pewno sam o tym nie wiedząc
  Krugom dałoj " to kolejne Tobie do przemyślenia.
  Pa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przyszło Ci do głowy Wieśku, że po prostu męczący się zrobiłeś? Zamiast komentarza własnego zacząłeś wklejać elaboraty? W dodatku z pozycji "wielepa"? Przy czym zawsze w konfrontacji z kimś, najczęściej bogu ducha winnym?
   Wybacz, ale każde z nas potrafi poklikać, by wyszukać w internecie interesujące go tematy. Nikt nie lubi jak mu się horyzonty na siłę poszerza, bo to już jest kaznodziejstwo, które sam zwalczasz. Na forum bloga bardziej cenne są osobiste poglądy komentatorów. W miarę krótkie, bo nie wszyscy mają nieograniczone zapasy czasu na czytanie. Zawsze przecież można załączyć linki.
   Nie należy zapominać, że to autor (autorzy) bloga jest gospodarzem. Zawsze ma prawo wyprosić ze swojego domu, nawet jak to się gościom nie podoba, lub nazwą to komunistyczną cenzurą.
   Pomyślności.

   Usuń
  2. Wiesiek - odpowiadam po raz ostatni:
   Od samego początku jesteś tzw. upierdliwcem, który wszystko kwestionuje i to nie tylko autorów ale i komentujących.
   Prosiłem nie raz i informowałem, że stąpasz po cienkiej linii za którą jest zwykłe chamstwo. Nina z Gdańska tylko przeważyła szalę a kopa masz za całokształt. Nie mam ochoty dyskutować z Twoimi np. rosyjskimi zwrotami bądź zupełnie fatalnie napisanym słowem "homosowietikus"
   Nie licz także na moja sklerozę. Nigdzie nie walczyłem o wolność słowa na Ukrainie - nie zmyślaj chociaż wyobraźnia ichcica to dobra rzecz i jeżeli ją masz to więcej Cię u nas nie zobaczę.

   Usuń
  3. Wieśku, w Twoim komentarzu z 8 marca 2014 21:57 zarzucasz komentatorowi kłamstwo, na dodatek przyklejając mu polityczną łatkę i to koloru. który tutaj jest postrzegany jako negatywny. Czy słusznie negatywny - to już całkowicie subiektywne zdanie gospodarzy bloga i większości komentatorów. I nie co się obrażać - to jest nasz pogląd, mamy do niego prawo.
   Więc zwracanie się do kogokolwiek per "Pis- owska bido" uznane zawsze będzie u nas jako obraźliwe.

   Natomiast co do kłamstwa - w usuniętym komentarzu piszesz: "Zanim Pis- owska bido coś napiszesz zapoznaj się z oficjalnymi danymi.Głupiejesz bido coraz bardziej." oraz "Wiec kto tu lżę jak pies Ty "z ruska fobia",...".
   Taka była Twoja reakcja na zwróconą uwagę w sprawie języka ojczystego.
   Twoja nonszalancja, a właściwie całkowity brak szacunku do niego bije z każdego Twojego komentarza. Można to przemilczeć, gdy piszesz coś z sensem, coś co warto skomentować, coś co wnosi jakiś nowy element do dyskusji.
   Nina z Gdańska zareagowała na "wykopywanie towarów ze sklepów". I słusznie. Mnie samemu bardzo wielką trudność sprawia "czytanie ze zrozumieniem" Twoich komentarzy. Nie z powodu zawiłości myślowych, tych nie ma tam zbyt wiele. Z powodu nieposzanowania ortografii, gramatyki i wielkiego niechlujstwa.
   I niestety czasami tez i kłamstewka. Może i drobnego, ale jeżeli czynione z premedytacją, to naganne tak jak i wielkie.
   Oto przykład (składnia i pisownia oryginalna):
   "Gaz ropa naftowa i coś tam jeszcze, a nikt jakoś nie mówi.Nikt nie wspomina w "naszej telewizji" "naszej prasie"
   Wprowadzenie sankcji gospodarczych odbije się bowiem na wielu europejskich firmach, których interesy w Rosji liczone są w milionach euro..."

   I w tym miejscu kłamiesz. Ten wątek, że sankcje gospodarcze to broń obosieczna, ja słyszę w tv i czytam w prasie bez przerwy. A więc niby drobne kłamstewko. Ale ono ma służyć jako fundament Twego dalszego komentarza, który nie wnosi absolutnie niczego do dyskusji nad wpisem Piotra. Ma jednak zadanie sprawić wrażenie, że JEDYNIE TY o tym pomyślałeś.
   Dlatego słusznie zrobił Piotr usuwając te dwa pierwsze komentarze. Za taką autopromocję, w każdych mediach słono byś musiał zapłacić. My prowadzimy bloga na zasadzie non profit, więc mamy prawo do usuwania wszelkiej komercji. I uderzanie w "wielki dzwon cenzury" niczego nie zmienisz.

   Pozdrawiam z nadzieją, że wyciągniesz wnioski i przynajmniej od strony redakcyjnej Twoje komentarze staną się czytelniejsze.

   Usuń
  4. P.S.
   Nie chodzi mi o odmawianie komukolwiek prawa do omyłki. Sam taka popełniłem już w pierwszym akapicie. Przedostatnie zdanie: "I nie co się obrażać - to jest nasz pogląd, mamy do niego prawo." powinno brzmieć: "I nie ma co się obrażać - to jest nasz pogląd, mamy do niego prawo.".

   Tak samo - przedostatnie zdanie mojego komentarza:"I uderzanie w "wielki dzwon cenzury" niczego nie zmienisz." brzmieć winno: "I uderzaniem w "wielki dzwon cenzury" niczego nie zmienisz.".
   Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. Jednak popełnianie wyłącznie błędów, jest gorsze od "nic nie robienia"!

   Usuń
  5. Leszku - przepraszam ale /.../Twoje komentarze staną się czytelniejsze.
   Nie będzie dalszych komentarzy !.
   Pozdro

   Usuń
  6. Piotrze - każdy z nas jest niezawisły i samorządny, a na dodatek samodzielny.
   Ja tylko wyraziłem swoje zdanie o Wieśku. Nie miałem zamiaru oceniać Twoich decyzji podejmowanych pod swoją notką. Nawet przyznanie, że słusznie zrobiłeś usuwając komentarze Wieśka - to nie ocena Twojego postępowania. To przyznanie, że w tym wypadku postąpiłbym tak samo.
   I tego ostatniego komentarza tez nie oceniam. Przyjmuję go do wiadomości.
   Pozdrawiam!!

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>