czwartek, 6 marca 2014

Fan club Putina !!

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emeryta           Informuję uprzejmie, że jestem pod wrażeniem konferencji prasowej Władimira Putina, jestem pod wrażeniem działania na terenie Ukrainy wojsk „nieznanego pochodzenia”, jestem pod wrażeniem siły argumentów i argumentów siły Rosji pod przewodnictwem swojego Wielkiego Wodza.
Jestem pod tak głębokim wrażeniem, że uznaję narodziny GENIUSZA. Dopiero ostatnie wydarzenie i wtargnięcie na Ukrainę pobudziło moją pamięć historyczną, że Rosja zawsze wspomagała uciemiężonych, słabszych oraz bezwzględnie chroniła swoich obywateli i jak zauważył min. Sikorski: zawsze przychodziła z pomocą mniejszościom narodowym i religijnym”.
Tą piękną historię toczy się m.in. od Carycy Katarzyny która wzięła pod opiekę mniejszości religijne w Polsce co zakończyło rozbiorami. W obronie ludu pracującego miast i wsi w 1920 roku doszli pod Warszawę pod która dostali /chyba niesłusznie/ sporego łupnia. 17 września 1939 r. ZSRR dobrotliwie wziął pod opiekę swoich pobratymców i zajął prawie połowę Polski /która już nie wróciła do macierzy/. Bratnia pomoc została udzielona także krajom nadbałtyckim, Węgrom w 1956 a także zareagowała pozytywnie na prośbę towarzyszy Czeskich w 1968 r./których szukają do dziś/. Afganistan, Gruzja ..................... ech, łza się w oku kręci – taki dobry naród i tacy łaskawi i uczynni przywódcy !.

                Podejrzewam, że Władymir Putin przejął wszystkie wzorce od swoich poprzedników.
Gazeta Wyborcza z dnia 28.12.2009 przytacza słowa Putina: Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego. Rzeczpospolita 19.09.2009 - spytano Putina, co sądzi o jakiejś sprawie jako były czekista. Odpowiedział: „Nie ma byłych czekistów. Są tylko czekiści”..........no to chyba jesteśmy w domu, wzorce są !.
Do tych wzorców dokładane są nowe . Jaki trzeba mieć wysoce analityczny umysł aby z rosyjskiego żołnierza zdjąć oznaczenia i do niego się nie przyznawać. Jaka trzeba dysponować inteligencją aby aby stwierdzić, że mundur można kupić w sklepie, tylko nie wiadomo czy także w nim można kupić kałacha, transportery opancerzone itp. Jak trzeba myśleć politycznie aby uznawać parlament Ukraiński ale nie uznawać powołanego przez niego rządu.
                    Zrozumienie sprawy trochę rozjaśnia telegram wysłany w kwietniu 2008 roku ze szczytu NATO w Bukareszcie /ujawniony przez Wikileaks/ o zdaniu
Rosji nt. Ukrainy: Ukraina jest sztucznym państwem powstałym z terytoriów Polski, Czechosłowacji, Rumunii i Rosji, a Krym został przekazany Ukrainie decyzją Biura Politycznego KPZR.
Pobocznym skutkiem nowatorskich wypowiedzi
Prezydenta Rosji jest, że przestałem żyć w nieświadomości. Nie wiedziałem, że moi rodacy, wraz z Litwa i Łotwą są tak wredni i knują przeciw państwu miłującemu nade wszystko pokój oraz przestrzegający umów międzynarodowych i szkolą przeciw niemu zbrojne bojówki. Wstyd mi tylko i za jakość ich uzbrojenie i ubiór – to nie to co nieznani uzbrojeni, samorządowcy na Krymie.


Noszę się z poważnym zamiarem napisania do kanclerz Niemiec w sprawie przyspieszenia budowy Centrum Szkolenia Bojowego w Mulino na terenie Rosji /za głupie 280 mln EURO a docelowo mają być 2/ w których mają być szkoleni na standardach Bundeswehry oficerowie armii tak zakochanych w stabilizacji i pokoju na świecie. Francuzi z Niemcami sprzedają śmigłowce, oraz okręty desantowe klasy Mistral /dwa już wybudowano i są w służbie/celem wygodniejszego transportu sił pokojowych federacji rosyjskiej.
Nie rozumiem ani Kanady ani USA które zawiesiły współpracę wojskowa z Rosją a ......................może w tym coś jest.
ps.
Ja mam stracha a Wy ?.
Zdjęcia: wikipedia, demotywatory, tv.ru17 komentarzy:

 1. Mnie też się to średnio podoba. Oprócz tego, co przytoczyłeś, mam w pamięci Hitlera, który w zamian za starsze technologie zbrojeniowe dostał od Stalina możliwość testowania nowych samolotów i broni pancernej na poligonach ZSRR. Starczy historii. Teraz o współczesności. Zauważyłeś zapewne, że Rosja dalej pali głupa i po prostu nie wie (przynajmniej część z oficerów), cóż to za anioły pokoju są na Krymie w pełnym rynsztunku komandosów (ciekawostka) rosyjskich z bronią (ciekawostka) rosyjską. I największą ciekawostką jest to, że Moskwa kocha siły zbrojne nieznanego pochodzenia będące na terenie zamieszkałym w większości przez Rosjan i ważnym strategicznie dla Rosji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba i ja wstąpię do tego klubu.:) Jestem raczej mniej poinformowany niż świat, który wie zawsze lepiej i więcej (oprócz... Kanady). Za Odrą, zasługi zaprzyjaźnionego Putina, dostrzeżono już parę lat temu, gdy był jeszcze premierem Rosji. Kuratorzy prestiżowej nagrody „Kwadryga”, wytypowali go w imieniu niemieckiego narodu, do niej. Przyznawana jest ona „wybitnym osobowościom polityki, gospodarki i kultury”, które „stanowią wzór i wytaczają kierunki na przyszłość”. Laureatem „Kwadrygi” jest m in. nieżyjący już prezydent Czech Vaclav Havel. Niestety, chociaż ustalono już wszystkie szczegóły, inicjatywa padła (jakaś wraża akcja?). A po wydarzeniach (też przecież chyba pokojowych) w Gruzji, Putin miał powiedzieć do ówczesnego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy`ego, o czym donieśli dziennikarzom tłumacze, że „powiesi Saakaszwilego za jaja”, chyba aby chronić Gruzinów, przed nimi samymi. Piotrze, niepotrzebnie czujesz stracha. "Gołąbek pokoju", jest nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. A Nobel dla Putina, mógłby "przywrócić tej nagrodzie prestiż nadszarpnięty przez przyznawanie jej z góry, a nie za istotne zasługi". W tym roku o nagrodę walczyć będzie 278 osób i 47 organizacji. We wtorek, Komitet Noblowski dokonał wstępnej selekcji kandydatów, skracając listę do 25-40 propozycji. Putin się jeszcze ostał. ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokój nade wszystko. To hasło monachijskie obowiązuje i dzisiaj.
   Dostał pokojowego Nobla Obama (nie wiadomo za co) to i dla równowagi musi dostać i Putin (choćby też nie wiadomo za co).
   Może w ten sposób kupimy sobie pokój.
   Ja bym wolał trzy pokoje z dużą kuchnią, ale co tam, zadowolę się tym, "a la nobel".

   Usuń
 3. Płacz Piotrze Wielki zaiste, jako i ja łzy ronię.
  Płacz nad losem dręczonych w piekle sprzedawczyków targowickich i-w niedalekiej przyszlości-Janukowycza. Uroń łzę nad hitlerowcami wywabiającymi niedźwiedzia z azjatyckich ostępów, który wyrwany ze snu stratował nasze ziemie. A zamiast wolności z la teuton zafundował nam niewolę a la batiuszka. Urońmy łzę wspólnie nad samostijną; za uwolnienie nas od kułaków, latyfundystów, żydów i ziem wschodnich tak szpecących nasza kulturę kulturą aszelską....
  Zapłakałbym jeszcze nad wieloma zaszłościami, ale po kopie dla @Wojtka nie chcę narażać Cię na pocenie przy sekowaniu mnie.
  Pozdrawiam w pokorze.

  Dadaista.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dadaisto - nie powinieneś trochę popracować na chlebuś ?.

   Usuń
  2. Dadaisto - Śmiało możesz sobie popłakać tutaj, jeżeli z innych katów już Cię wygnali.
   I nie przejmuj się Piotrem. Jeżeli będzie trzeba, to ja mogę Ci dokopać i Cię usunąć.
   Wszak blog jest pracą zbiorową - Piotra i moją.

   Usuń
 4. Leszku, ale odmłodniałeś!!! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. O ile dzieci strasznie na postarzają - to wnuki wręcz odwrotnie - niebywale odmładzają!

   Usuń
 5. Kurcze , mam dosc Ukrainy, Rosji i Putina - tylko co z tego. Niedlugo otworze lodowke i mi krymski Tatar wyskoczy.. Nic tylko media o Ukrainie i Putnie a jak zanm zycie, - Putin spokojnie zajmie Krym, Ameryka troszke palcem pogrozi, Europa bedzie dyskutowac tak dlugo az problem sie sam rozwiaze ,uznaja stan faktyczny a Putin sie oglosi carem .Wszyscy wroca do robienia interesow . Ukraincy zorganizuja sobie nowy Majdan i pozbeda sie nie tylko Krymu....Przy okazji zarobia handlarze bronia wszelka.. Uff normalnie sie boje ..

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak czytam takie infantylne gadki to mnie..
  .Przecież to nie imieniny u cioci Frani lub wesele Jasia, gdzie skłócona rodzina i trzeba tak ja posadzić przy stole, by nie wylewali sobie nawzajem barszczyku, a jak podpiją nie zabrali się do rękoczynów.
  To polityka i to międzynarodowa która nie ma się PODOBAĆ, ale ma być SKUTECZNA i jak widać cholera jest.
  I tu nie ma co się zachwycać 'osoba" ale skutecznością działania.I osiągnięciem tego co się chce osiągnąć.
  A osiągnęli i to nie dlatego ze Ameryka się "waha" Anglia i Francja - nie maja jaj.A dlatego ze w tej światowej a "globalnej wiosce" gospodarka to system naczyń połączonych. A my g..no wiemy
  Kto nam powiedział iż Rosja wstrzymała wydobycie i sprzedaż złota.platyny i palladu a i zamroziła inwestycje w nowe kopalnie gdy dolar Amerykański spadał na łeb.
  Kto nam powiedział ze Rosja wstrzymała wypuszczenie na rynek Europy swoich wielkich zapasów diamentów na prośbę jednego z państw
  Europy.
  Kto nam to mówi o wielu jeszcze innych posunięciach gospodarczych Rosji gdy Europa w Kryzysie.Powiedzieli nam?
  Kto nam powiedział iz wszystkie kraje świata nie wyłączając Ameryki prowadza inwestycje na Syberii gdzie nie uświadczysz sprzętu rosyjskiego a wszystko z Japonii, bo bliżej.
  Kto nam powiedział ze te państwa dbają o te przedsiębiorstwa by nie poniosły straty które oni by sądowo odzyskali
  Tylko my "gołodupcy" "boso ale w ostrogach" pierś wypinamy.My im pokażemy,Bo to przecież "kacapy głupie"
  Armie podwoimy w każdym domu karabin i wodzu prowadź.A"Opatrzność" nas obroni,bo zawierzymy powierzymy lub obwolamy
  I nic nas historia nie nauczyła, iz te "głupie kacapy" co to szynele w strzępach karabiny na sznurkach pogoniły kota najwspanialszej armii w mundurach"od Prady"/i niech mi nikt nie mówi ze to dzięki pomocy USA gdy dziś w zachodnich źródłach odnajdziesz jak ta pomoc % wyglądała/ a nas nasze podziemie "rozpracowali" jak dzieci.
  Kiedy zaczniemy wreszcie doceniać przeciwników.?Choćby po to by wnukom moc powiedzieć wygraliśmy z silniejszym.Bo co to za honor wygrać z głupszym.
  To polityka gdzie zbrodnie,morderstwa prowokacje i podstępy,gdzie wpływy pieniądze i blef.Gdzie jeden drugiemu świnie podkłada mówiąc ze to "w darze" i na zdrowie.
  Niestety domowej czy rodzinnej miary tu nie przymierzysz, sumienia,wychowania własnego i dobrych manier tez.
  Tu nie ma co i komu się podobać tu liczy się skuteczność w osiągnięciu celu.A "fan cluby" założą sobie ich obywatele.
  My mamy swoich" idoli"i swoje fan kluby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staniszewski7 marca 2014 01:33

   Jaki ty gościu jesteś namolny i upie*dliwy. Wyjątkowo męczący ortograficzny troll.
   Leszku, idziesz do szkoły jako 6 latek? hm

   Usuń
  2. @Staniszewski
   Do tych 6 lat, to mam jeszcze 4 lata "laby". Nie będę się szykował - może uda się prawdziwym polakom objąć władzę, i przywrócą 7 lat? A może pójdą jeszcze dalej i ustanowią jako wiek obowiązkowy - 8 lat? A może wygra Korwin-Mikke i wtedy żadnego obowiązku nie będzie?
   Pożyjemy, zobaczymy

   Usuń
 7. W razie co będziemy się prać
  Romskey

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Romskey, nie wiem jakie są Twoje zamiary?
   Ale ja tam z Tobą się prać nie zamierzam!

   Usuń
 8. Klik dobry:)
  Konferencja była bombowa. Odłamkami już niektórzy obrywają.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. http://mufti.polacy.eu.org/4636/list-otwarty-do-piotra-dudy-szefa-kk-nszz-solidarnosc/

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>