sobota, 15 maja 2021

BĘDĄ DAWAĆ !!!.


 GDAŃSK-OPOLE  -  Rok X  -  Nr 25 (1284)
        Oczekujemy jak kania dżdżu już nawet nie deszczu ale kiedy na horyzoncie pojawi się rycerz na białym koniu i wyrżnie tą bandycką watahę. W tej roli nie spełnił się Donald Tusk i tylko żal mi jego politycznego nosa i koneksji międzynarodowych.

      Pozostało wobec tego przytulić się do Żydów i oczekiwać z nieba manny. Oto może sam Jahwe spowodował cud – BĘDĄ DAWAĆ. Otworzą się drzwi edenu i wszelkie dobra na nas spłyną a o Kaczyńskim będziemy śpiewać żądająco Santo Subito a kto przeciw to cham, swołocz i woda na młyn odwetowców. W naszej Unii Europejskiej /kochanej lub nie/ ruszyła fabryka pieniędzy i Van Der Lejen leje EURO aż miło nie rozglądając się na tzw. /tfu-tfu co za słowo !!/ praworządność bo Polskę ukochała sobie praworządna Matka Boska a królem Polski jest wzór praworządności Jezus Chrystus.

 

      Gawiedź wpatrzona jest w PIS-owskich padlinożerców żądających natychmiastowego zatwierdzenia ponad 730 mld które Polska ma dostać na Krajowy Plan Odbudowy. Niektórzy co bardziej szurnięci porównują ów plan do nowego planu Marshalla wracając do przedstawiania „Polski w ruinie”.
      Wytworzono atmosferę, że oto zjawił się dobroczyńca w postaci Unii Europejskiej i wystarczy sprytnie nadstawić worek oby dukaty same leciały do środka. Jeżeli taka jest prawda to w Brukseli uruchomiono maszynę drukującą EURO na potrzeby Unijnego Funduszy Odbudowy. Jeżeli tak nie jest to skąd UE wzięła kasę bo sama żadnych dóbr nie wytwarza a jedynie ma ograniczone i niewielkie kompetencje dotyczące ceł.
      Winno się przyjąć do wiadomości, że są to pieniądze pozyskane przez Unię Europejską z różnych źródeł finansowania i przy pomocy różnych instytucji finansowych.
       Podsumowując bierzemy na siebie odpowiedzialność za całą przyznaną kwotę. Dotychczas nie mówi się o warunkach spłaty rozłożonej na kilka dekad ale na /nieznanych/ dogodnych warunkach. Udzielający kredytu doprowadza kraje do zależności finansowej a ponieważ dzieje się to w ramach Unii to także do federalizacji. Zbigniew Ziobro przeciwstawia się takiemu rozwiązaniu prowadzącym do federalizacji za którą ja podpisałbym się obiema rękami.
      Zadaniem na dziś jest nie dać rozkradać tych pieniędzy. Wystarczyłby krótki punkt do ustawy ratyfikującej – zobowiązującej rząd do negocjacji każdej transzy na pocovidową odbudowę.
Dziś nikt nie zastanawia się np. nad kwestią uwspólnotowienia długu oraz sposobu /sposobów/ spłaty długu, który to sposób jest daleki od rozwiązania.
Pożyjemy – zobaczymy.
Refleksja dotycząca sojuszu lewicy z PIS.
Panie Czarzasty !:
1. Ze złodziejami, oszustami, przestępcami i gangsterami nie siada się do stołu.
2. Jeżeli nie wiesz co zrobić to patrz pkt 1.


Z ostatniej chwili:
Zakończyła się propagandowa imprezka Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem jak wprowadzić raj między Odrą i Wisłą przy pomocy środków oferowanych przez Unię Europejską.
Niezbyt uważnie słuchałem tego bełkotu ale jednak zwróciłem uwagę na jeden króciutki acz kluczowy fragment z tekstu Jarosława Kaczyńskiego /zawsze dziewica/. Cytuję z jeszcze działającej jako tako pamięci:
       /.../ MAMY DOSTAĆ 730 MLN /.../
Refleksja: Cały ten Parteitag był skierowany do Unii i Rady Europejskiej.
Jakże to, czy to jest możliwe, czy wy nas rozumiecie?. Takich planów nie można storpedować, nie można z Polaków zrobić ludzi nieszczęśliwych. Wierzymy, że nas rozumiecie i nie posłuchacie tych którzy nie są polakami itd., itd., itd.


Przeczytałeś? Zgadzasz się poglądem autora? Uważasz, że warto by i inni przeczytali?
Kliknij w poniższy przycisk.


12 komentarzy:

 1. Czytałem niedawno, że w stosunku do PKB ba łebka, mamy już teraz najwyższy socjal na świecie. NA ŚWIECIE!
  I nieprawda, że nasze wnuki będą to jeszcze spłacać - nie dadzą rady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie PiS się chwali, że uwalnia emerytów od płacenia podatków. Policzyłam, to co mi dadzą rocznie, mojej córce (z własnego wyboru od dziesięciu lat na samozatrudnieniu) potrącą miesięcznie w składkach ZUS. Jej ojciec nie żyje, więc sfinansuje ten brak podatku jeszcze wielu innym. No cóż wykształcona i pracowita jest..., trzeba ją ukarać.
   Pomyślności.

   Usuń
 2. w.i.e.s.i.e.k15 maja 2021 20:13

  A frajerstwo się cieszy!A frajerstwo dostaje orgazmu i ze szczęścia sika po nogach!
  Bo frajerstwo nie spyta Skąd to weźmiemy i kim to mamy realizować??
  Jeśli np. dramatyczny brak personelu nie tylko medycznego ale i pielęgniarskiego i jedni i drudzy protestują głośno.A frajerstwu przedstawia się raj.
  Dziś znow rozłożono i to publicznie stolik do gry w trzy kubki i z wrzaskiem nawołuje się do gry frajerów.
  Bo znow będą ciężko przegrani frajerzy i sitwa zarabiająca, krocie.
  A frajerzy, już się cieszą. Jaki ten stół nowoczesny i jakie na nim piękne kubki.
  Oto siła propagandy, nie bacząca na to iż bzdety wygłasza notoryczny kłamca i konfabulant i jeszcze w powietrzu brzmią dźwięki przybijanych w stoczni gwoździ, ze stępki promu w niej budowanej
  Orgazm totalny BO MAMY DOSTAĆ 750 Mln

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Ursula v.d.L. najwyraźniej nie zdaje sobie ''sprawozdania'', iż wobec Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Łagiewnikach (19 listopada 2016 r.) beneficjenci jej szczodrobliwości nie stanęli frontem. A... AFRONTEM
  a.n.

  OdpowiedzUsuń
 4. To co mi "dadzą" jako emerytowi przez rok - zabiorą mi przez 3 tygodnie [wzrost cen jest wobec takiej "janosikowizny" nieuchronny, a inflacja zjada oszczędności bankowe trzymane na "czarną godzinę"] "Z tym wszystkim mogą mnie w dupę pocałować" [Józef Szwejk tł. Zygmunta Hulki-Laskowskiego]. Jednak talibo-katolicka hołota na nich zagłosuje. Bo "dają, to trza brać"!

  OdpowiedzUsuń
 5. w.i.e.s.i.e.k17 maja 2021 10:43

  Starszy Pan16 maja 2021 22:33
  Jaja sobie robisz pisząc "wzrost cen jest wobec takiej "janosikowizny" nieuchronny" czy dawno nie byleś w sklepie, czy bazarku spożywczym .
  WZROST CEN I TO POTĘŻNY JUZ JEST !!. Wszystko już zdrożało !
  Energia elektryczna nowy rachunek wyższy o 23 zł,za ogrzewanie za rok ubiegły /który nie był znow tak mroźny/przysłano mi dopłaty 379 zł /podobno nie dużo/ceny wywozu śmieci wzrosły.
  Nie będę tu wymieniał wszystkich produktów spożywczych ale .Podczas gdy rok temu za tzw "podstawowy koszyk" płaciłem 80 -90 zł dziś "norma jest" 120 -130 zł
  W Twoim stwierdzeniu zabrakło słowa DALSZY ! I tu pełna zgoda !!
  PS
  Pamiętaj tez ze "od oszczędności" trzymanych w banku oprocentowanych na 0,04 % bank ściąga Ci jeszcze "Podatek Belki" a już zapowiada iż będzie ściągał koszty obsługi.


  OdpowiedzUsuń
 6. Ale jedno trzeba przyznać pisowi - potrafią robić pijar. W przedstawionym przed chwilą Polnische Wirtschaft (Polski Ład) potrafili jedną rzecz sprzedać ciemnemu ludowi aż trzy razy.
  1-Najpierw ogłosili 30.000 zł jako kwotę wolną od podatku,
  2-potem ogłosili, że emerytury nie przekraczające 2.500 zł miesięcznie będą zwolnione z podatku,
  3-i w końcu dodali, że najniższe wynagrodzenie nie będzie podlegało opodatkowaniu.
  Policzmy emerytury - 12 miesięcy X 2.500 zł = 30.000 zł
  Dalej najniższe wynagrodzenie 2.500 zł X 12 miesięcy = 30,000 zł

  Jak widać na załączonym obrazku zarówno emerytury jak i najniższe wynagrodzenie mieszczą się w li micie kwoty wolnej od podatku. Ale aby "olśnić" elektorat i pokazać swoje dobre, wrażliwe na biedę serce pokazali, że biedni emeryci będą zwolnieni od podatku nie raz, a dwa razy. To samo dotyczy najniżej uposażonych, oni też nie będą musieli płacić podatku nie tylko raz, ale dwa razy.
  To się nazywa nawijanie makaronu na uszy. A głupi "suweren" cieszy się. Obiecanki, cacanki..... i głupiemu stoi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A składki na Fundusz Zdrowia nie będą już odliczane od podatku...

   Usuń
 7. Do "Suwerena" to trafia niestety. Ostatnio wysłuchałam tyrady na temat "tego wariata Grodzkiego" (epitetów było więcej, nie będę ich cytować), który wstrzymuje wielkie pieniądze, które rząd chce dać biednym emerytom i małym dzieciom (w tym mojej wnuczce - urodzi się w sierpniu). A w ogóle to jak ktoś nie głosuje na PiS nie powinien mieć prawa do żadnych pieniędzy" 500+, trzynastek, czternastek itd.
  Zero szans na nawet najmniejszą próbę powiedzenia czegokolwiek. I to wszystko w realu, nie w sieci.
  Jestem załamana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takich sytuacjach pocieszam się dawno temu zasłyszanym stwierdzeniem: "Suma inteligencji w społeczeństwie jest constans. Im więcej ludzi tym średnia niższa". Niestety średnia to średnia, jak są nadal wybitni, to jaki poziom mają ci poniżej średniej? Ja od takich uciekam, obecnie się nawet nie obrażają, tylko naśmiewają, ze tak się covida rzekomo boję.:-)
   Pomyślności.

   Usuń
 8. w.i.e.s.i.e.k17 maja 2021 21:33

  Ale o co chodzi ?O co chodzi???
  Słyszeć to nie znaczy słuchać.Słyszeć to jeszcze nie znaczy rozumieć
  Wszak na prezentacji "Nowego Polskiego Ładu" powiedziano !!
  Głośno publicznie i każdemu z osobna!!
  POLSKI ŁAD TO JEST NOWA UMOWA SPOŁECZNA !!
  Podjęta przez najlepszy z rządów jakie dotychczas miały RP
  W NASZYM IMIENIU CZYLI MOIM I TWOIM.
  JAK zwykle bez pytania o zgodę, kogokolwiek, nawet tych, którym zabiorą Nie pytając bo z góry założono iż ci co zechcą dostać nie tylko wezmą ale swa wdzięczność odpowiednio zrozumieją.
  Tym którzy się nie załapią , się wytłumaczy, iż na NOWYM POLSKIM ŁADZIE ++ z pewnoscia nie zostaną pominięci./jak dożyją/
  Czyli podano suwerenowi stara strawę zwana dawniej "pincet plus i dodatkowe emerytury" dziś opakowaną w nowe błyszczące pudełka.
  I wszelkie zaglądanie do zawartości, jest nie tylko niegrzeczne nieeleganckie. Jest wodą na młyn i kijem w szprychy
  Klient ma spożyć, a czy się zatruje, czy dostaje wymiotów, czy sraczki, jego wina.
  Czyli mordy w kubeł.Rzad wie co robi i co dobre dla rządzących.
  A tych co przeszkadzają? NO !!


  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>