czwartek, 13 kwietnia 2017

DORTMUND....
                    W końcu ciepła woda w kranie się kończy i jak cywilizacja europejska nie weźmie się w karby to mniejszość Hermanów Cortezów rozbije nas jak Azteków a my dziś dopuszczamy do swoistej rzezi niewiniątek.

Ujmując rzecz bardzo ogólnie nigdy w świecie nie odnotowano wyrugowania barbarzyństwa przy pomocy innych metod równie barbarzyńskich – vide faszyzm, komunizm.

Terroryzm sięgnął sportu. Niewiele dziedzin życia społecznego pozostało bez tej zarazy.
Nie jestem admiratorem prof. Wolniewicza ale z jednym muszę się z nim zgodzić „nie każdy muzułmanin jest terrorystą ale każdy terrorysta jest muzułmaninem.
             Oto garstka moich przemyśleń za które możecie mnie krytykować do woli.
1.Każdy kto odpala ładunek wybuchowy przeciw anonimowym bądź wydumanym przeciwnikom politycznym, religijnym nieznanym mu z imienia i nazwiska przestaje być członkiem społeczności europejskiej – czytaj przestaje być człowiekiem. Tenże ktoś nie podlega ŻADNYM przepisom prawa, konstytucji krajowych i ich instytucjom prawa oraz ochronie międzynarodowych instytucji. Osobnik po stwierdzeniu i zidentyfikowaniu przez sąd miejscowy jako sprawca aktu terroru ma być pozbawiony życia.
........że co ? – że jesteśmy chrześcijanie, mamy empatię i mamy wartości np. kultury greckiej, rzymskiej ?.
2. Rodzina terrorysty nie ma prawa do pochówku a ciało bądź prochy winny znaleźć się w miejscu nieznanym. Powód jest prosty – należy odciąć terroryzm od zbrodniczej religii i nie dopuścić do prób robienia z rzezimieszków męczenników.
........że co ? – że jesteśmy chrześcijanie, mamy empatię i mamy wartości np. kultury greckiej, rzymskiej ?.
3. Rodzina ponosi odpowiedzialność za terrorystyczne działania swojego ziomala i winna być deportowana do kraju ojczystego nawet jeżeli ma obywatelstwo kraju zachodniego czy nawet tam się urodziła. Jakimś hamulcem przed zbrodnią może być myśl, że moja rodzina zostanie deportowana.
........że co ? – że jesteśmy chrześcijanie, mamy empatię i mamy wartości np. kultury greckiej, rzymskiej ?.
4. Uznać obnoszenie się z widocznymi oznakami religijnymi za przestępstwo wobec państwa karane bezwzględnym więzieniem lub przesiedleniem do obozu uchodźców.
........że co ? – że jesteśmy chrześcijanie, mamy empatię i mamy wartości np. kultury greckiej, rzymskiej ?.
5. Uznać za działanie przestępcze nielegalne posiadanie broni lub materiałów wybuchowych i karane bezwzględnym więzieniem lub przesiedleniem do obozu uchodźców a w razie przygotowań do zamachu deportacja.
........że co ? – że jesteśmy chrześcijanie, mamy empatię i mamy wartości np. kultury greckiej, rzymskiej ?.
6. należy utworzyć europejską sieć zamkniętych obozów dla uchodźców w których przebywali by, bezterminowo przybysze bez dokumentów, bez prawa legalnego pobytu w krajach EU.
........że co ? – że jesteśmy chrześcijanie, mamy empatię i mamy wartości np. kultury greckiej, rzymskiej ?.
 
              Wyliczanka może być znacznie dłuższa i precyzyjniejsza ale nie ulega wątpliwości, że w tym wypadku musi zafunkcjonować drakońskie prawo. Można pomyśleć o rozszerzeniu ustawy o bestiach.
Na brutalność, zbrodnie, przestępczość, obcą nam kulturę, obce zachowania i wartości należy stosować wobec wszystkich podobną metodologię jeżeli nie chcemy się obudzić w swoim ale obcym kraju. Nie mamy się co pocieszać, że na razie jesteśmy bezpieczni bo wcześniej czy później terroryzm do nas zawita. Już dziś można zaobserwować marsze rodzimych, potencjalnych terrorystów.............
........że co ? – że jesteśmy chrześcijanie, mamy empatię wobec obcych, mamy we krwi wartości np. kultury greckiej, rzymskiej, jesteśmy pobożnymi katolikami a może starym polskim obyczajem obudzimy się z ręka w nocniku !.

Może ktoś zna wyjście z sytuacji, może ktoś ma receptę na bezpieczna Polskę ?.
Jak na razie mamy z kim się użerać na miejscu i nowych bandytów nam nie potrzeba.

34 komentarze:

 1. Każdego muzułmańskiego terrorystę,po udowodnieniu winy,należy skazać na śmierć.Zwłoki pochować z kawałkiem wieprzowiny.Z pochówku nagrać film i opublikować na you tube w krajach muzułmańskich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj,oj... No dobrze - Niemcy znależli dwa listy. Jeden cytowany przez Ciebie a drugi od lewackich Niemców.
  Dzisiaj oficjalnie powiedzieli ,że ślledztwo idzie w różnych kierunkach a pojmany Irakijczyk został pojmany tylko ze względu na powiązania z IS...Lecz ze atakiem na sportowców nie miał nić wspólnego. Drugi pojmany został wypuszczony bo nic z atakiem nie miał wspólnego...
  Żeby było śmeszniej - w tym wypadku dużo o terroryżmie gadania a najprawdopodobniejsza wersja to kibole sobie zabawę zrobili.
  Dortmund jest znany z bandy kiboli.
  Jeśli chodzi o Polskę - tu masz rację w jednym - grozi nam jedynie nasz rodzimy terroryzm w postaci i katolibanu , patriotycznej młodzieży pod dwodztwem najjaśniejszego świra.
  Zauważam jedynie ,że w Polsce mamy masę Ukraińców, ktorzy jako żywo grzeczni nie są, różnych innych nacji może śładową ilość ale jest i własnych muzułmanów od czasów Jasia Sobieskiego.
  Reakcja i rodzimy gwałt rodzi kontreakcję. Kropka.
  Jednocześnie z wieloma punktami się zgadzam tzn, wydalanie całych rodzin jeśli komukowliek udowodnią powiązania terrorystyczne.
  Teraz oficjalnie w dzienniku , że wobec tego zaaresztowanego Irakijczyka są zupełnie inne zarzuty ,nie związane z atakiem na sportowców i być może unter grunt kibolski. W każdym bądz razie policja niemiecka jest w czarnej d...
  Co do terrorystów - owszem teraz coraz więcej moslim ale nie tylko...
  Acha hmm ...Czeczenów też w POlsce jest żdziebko słyszałam..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reniu - coś mi się widzi, że terroryzm jest jednak poza kulturą Polski. Czeczeni, Ukraińcy itd.......a czy słyszałaś ilu terrorystów jest zakamuflowanych w Polsce i wbrew pozorom są u nas trudno-wykrywalni ?.

   Usuń
  2. " Ej Piotrze
   "terroryzm jest jednak poza kulturą Polski"
   nie żartuj.
   Czyżbyś nie słyszał, który to z Polaków dokonał zamachu terrorystycznego na jednego z najbardziej światłych i postępowych carów Rosji Aleksandra II ?
   Czyżbyś nie słyszał o setkach aktów terrorystycznych na urzędników carskich ? /Polaków i Rosjan/
   Czyżbyś nigdy nie słyszał kto to zacz "Sztyletnicy?
   Sam Józef Piłsudski, dziś postać pomnikowa i architekt niepodległości II Rzeczpospolitej, w młodości – jako lider organizacji bojowej PPS – przygotowywał i kierował zamachami o charakterze bez wątpienia terrorystycznym. Najbardziej znanym spośród nich był atak na pociąg na stacji kolejowej w Bezdanach z 1908 r., kiedy to z wagonu pocztowego ukradziono pieniądze na dalszą działalność organizacji.
   Mozna setki przykładów "aktów terrorystycznych|przytoczyc, nawet tych, czynionych juz w imieniu wolnego juz państwa/
   Powiedzmy sobie: terrorysta dla jednych, dla innych jest bojownikiem o wyzwolenie narodowe, społeczne czy polityczne. Bojownikiem wprawdzie walczącymi metodami niemoralnymi, ale czyż przysłowie nie mówi, że cel uświęca środki?
   Dla mnie to taki "trynd" taka moda, na terrorystów.Temat nośny medialnie, i łatwy do usprawiedliwienia sie dla policji.Bo łatwiej złapać cudzoziemca i wmówić mu sprawstwo. Bo za nim nikt nie stoi,ani rodziny ani adwokaci, ani sami nie wiedza jak się bronic./na plus Policji liczę ze niejednokrotnie złapali ale wypuścili/niż szukać głeboko zakonspirowanych w społeczeństwie i liczących na pomoc kumpli zwyczajnych bandytów
   Czy polski kibol z bejsbolem watahami przemierzający miasto jest terrorystą? Dla mnie jest
   Czy ten durny dupek /i jeszcze parę przypadków/, strzelających do szyb mieszkańców,autobusów czy przystanków tramwajowych jest terrorysta? Dla mnie jest !
   Czy ten dupek z szybkowarem w autobusie był terrorysta?Dla mnie był
   Wymieniać dalsze a liczne przypadki ?
   A przecież
   Jesteśmy chrześcijanie, mamy empatię i mamy wartości np. kultury greckiej, rzymskiej ?.
   Tylko mi nie pisz .My to co innego ! Bo my o wolność często "Naszą i waszą"
   A oni "za czapkę gruszek? " i z mody ?

   Usuń
 3. I jeszcze - być może wyjde na mało chrześćijanską osobę ale zgadzam się z Vulpianem - chociaż to mało poprawne jest - do łodek zamiast wysyłac ekipy ratownicze strzelać w ramach obrony granić europejskich. Po trzech wystrzałach być może czarba Afryka przestanie...bo teraz to już nie Syria a głodna Afryka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie Co wam odbiło !!
   XXI wiek mający najnowocześniejsze sposoby inwigilacji,rozpoznawania, kamer do cholery wszędzie z programami rozpoznawania twarzy ect a wy o "strzelaniu do łódek" Do ludzi?!!
   Jeszcze tylko krok, a jakiś idiota,wyciągnie plany obozów koncentracyjnych/gdyby ktoś nie wiedział są w Moskwie ,w archiwach/ i zaczną je budować.Nie od razu do gazu ale pracą można zamęczyć/nie pracują nie jedzą/ a i można twórczo wykorzystać resztki "z człowieka.To na mydło a to na grządki pod kapustę a to na materace.
   /"nasz" Błaszczak juz chce takowe Nowoczesne bo kontenerowe.Tylko nie ma kim je zasiedlać.Dla mnie nie ma sprawy bo jak tylko Macierewicz umocni OT to dla KOD będą jak znalazł/
   Blekotu się najedliście.
   A jak to inni zastosują do naszych "uchodźców ekonomicznych"Jak na razie wala po głowach i mordach.
   Pewno nie czytają naszych blogów.
   Najbardziej mnie wk .." Polak katolik" krzyczący na muzułmanina brudas,brudas .Gdy jeden ze względów religijnych myje się lub często kąpie przed każdą modlitwa A jest ich co najmniej 5 dziennie gdy "nasz czyścioszek" kapie sie raz w tygodniu a zmienia skarpetki co miesiąc./wystarczy w upalny dzień wsiąść do środka komunikacji publicznej by to "wyczuć"
   Nie na darmo satyryk /chyba Paczkowski/pisał
   "Są dwa poważne powody,
   Dla których Polska mi zbrzydła:
   Za dużo święconej wody,
   Za mało zwykłego mydła. "

   Usuń
 4. Właśnie awansowałeś na muzułmanina Breivika, Baadera i Meinhof, a nawet Piłsudskiego...
  Przed wygłoszeniem niektórych haseł warto się jednak zastanowić...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ja wpadłam na pomysł strzelania i nawet prawie się pokłóciłam z pomysłodawcą. Tyle ,że na zimno ,bez emocji rozpatrując sprawę w sytuacji ,kiedy bandy przemytników ludzi grasują na wszystkich granicach zbierając miliony od ludzi, namawiając wręcz całe wioski do poniewierki - nawet jedna dziesiąta tych ludzi nie trafia do Polski. Parę wystrzałów być może ograniczyłoby ten prceder. W Bułgarii,na WEgrzech ,w Serbii siedzą w obozach. Na jakiejs Australijskiej wyspie też. Nie mam lekarstwa na to co się dzieje nie tylko w Europie. Myślę jednak ,że albo - pomimo terrorystów ,my jako kraj bierzemy współodpowiedzialnośc w sprawie uciekinierów albo stoimy z boku i morda w kubeł - nie zabieramy w ogóle głosu na temat ,bo nas nie dotyczy. A jeszcze jestem ciekawa Piotrze - jakich to mamy terrorystów nie wykrytych ,pomimo, że mamy świetne wojsko i służby antyterrorystyczne? No jak nie ,jak tak -zapytam słowami Wieśka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renata Klosowska13 kwietnia 2017 19:21
   Nie boj zaby Na granicach z Unią Straze Graniczne strzelają w gore a jak i trzeba to i w ludzi To nie jest praca dla grzecznych chłopców. Tyle, ze to wszystko, bez rozgłosu.
   Po drugie
   Zagrożenie terroryzmem rozdmuchały celowo i specjalnie media Bo to dla nich "news dający kasę" zwiekszajacy oglądalność itp itd.Rozdmuchał u nas a jakze "nasz" kościół katolicki, który ubogim jest, krzycząc zagrożenie islamem, a tak naprawdę, zakładany odpływ wiernych no i spadek kasy 'co łaska niemniej niż".
   Łatwiej wykrzyczeć przecież ,zabraniamy,nie zgadzamy się i szukać sobie sojuszników w rządzie niż nauczać przekonując do swojej wiary, religii, przyciągając wiernych do siebie
   Przecież łatwiej mieć "z automatu" wyznawców samemu nie kiwnąwszy palce,
   Bo chrzest,potem indoktrynacja młodzieży w szkołach, reszta/płatnych/ rytuałów i w końcu pogrzeb
   A wszystko za kasę.
   I ta pewność, ze nie pójdą gdzie indziej bo sąsiedzi,bo otoczenie naciska. Bo nie ma innego wyboru
   A tak mogliby zwiać.Bog dla wszystkim jednaki Wiec szczują i judzą !Lud boży daje się nabierać
   A ja zaprawdę wam powiadam.
   Idę z każdym o zakład i gotów jestem wykazać /cytatami/ iż "nasza" Biblia jest większym zbiorem zbrodni wszeteczeństwa i dewiacji .ect niż ich Koran.
   Co ze łby odcinają ? Bo tak go,niektórzy, przestrzegają, jak "nasi" Nie zabijaj!
   Kto sie ze mną niezgadza.No kto?
   PS
   "No jak nie jak tak" Renatko to nie moje a pochodzi z dialogów Ferdka Kiepskiego "nastojaszczego"Rodaka.

   Usuń
 6. Piotrze !!! Napisałeś chyba swój najgorszy w życiu felieton pt."Dortmund" - wstyd to czytać i tak nie wolno pisać - chyba, że masz tu wszystkich za idiotów. Mam nadzieję, że posłuchasz dobrej rady i ten "felieton nienawiści" schowasz do archiwum blogowego, bo nie chciał bym tego komentować. Moi przedmówcy napisali Ci - dlaczego i ja zgadzam się z nimi. Po "śląsku" dodam -" klupnij się mocno w gowa i nie fanzol".

  OdpowiedzUsuń
 7. Odkąd Erdogan dostał od Unii pieniądze fala uchodźców z bliskiego wschodu zmalała znacząco,podobno dziesięciokrotnie.Głodna Afryka przez Libię dalej podąża w kierunku bogatej,sytej Europy.Jak te rzesze zatrzymać?Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi.Pomoc głodującym jest niewystarczająca,a korupcja,plemienne walki itp.nie sprzyja udzielaniu jakiejkolwiek pomocy na miejscu.My biali Europejczycy musimy zdać sobie wreszcie sprawę z tego,że jest to nowa wędrówka ludów.Cesarstwo rzymskie upadło właściwie po najeździe Hunów,nastąpiły wieki ciemne.Cesarstwo bizantyjskie upadło pod naporem wyznawców islamu.Nasza Europa przestaje być chrześcijańska,czy tego chcemy czy nie.Następuje nowa era.Białoskórzy są w odwrocie,coraz mniej nas się rodzi(jak w starożytnym Rzymie),wyznawców islamu rodzi się wielokrotnie więcej.Demografii nie przeskoczymy,
  żadne próby zahamowania tego procesu nie przynoszą wyraźnych efektów.Tak,czy tak nasze starzejące się białe społeczeństwa będą potrzebować świeżej krwi i z tym musimy się pogodzić.Może lepiej przyjąć rodziny sprawdzone,starać się je asymilować tak jak to robił starożytny Rzym,innej drogi chyba nie ma.Zabijanie płynących niczego nie rozwiąże,przypłyną następni.
  Pozdrawiam,kocia,MK

  OdpowiedzUsuń
 8. Przykro mi Piotrze chciałeś pisać o "bombie termo-barycznej" i uprzedziłem Cie /a nie zamierzałem.Widać telepatia/
  Teraz ci Amerykanie tez zrobili kuku, bo takową zrzucili w Afganistanie "podobno na ISIS/ I to taka "po pierunie" Największą jaka maja w arsenale
  GBU-43 MOAB – od Massive Ordnance Air Blast (bomba paliwowo-powietrzna wielkiego kalibru, potocznie nazywana Mother Of All Bombs)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piotr - "gwałt niech się gwałtem odciska, powiedziała d..pa siadając na mrowisku". Co to - obozy koncentracyjne chcesz budować ??? Zajączki Ci już figlują ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie ma co odsądzać Piotra od czci i wiary - tak, jak on myśli (często po cichu) i reaguje wiele osób, zagniewanych atakami terrorystów.
  Obozy dla uchodźców - czemu nie? Przecież nie od razu koncentracyjne.
  Nie pamiętamy już, że i Polacy-emigranci w takich "przejściowych" mieszkali podczas fali opuszczania kraju?

  Problem imigracji jednak jest ogromny - prędzej czy później trzeba się będzie w jakiś sposób z nim zmierzyć i mu sprostać: jak spośród tłumu ludzi, potrzebujących rzeczywistej pomocy, wyłuskać i wyrugować fanatyków i szaleńców religijnych? Nie jest to proste i mówiąc prawdę - sam tego nie ogarniam, nie mam pomysłu.

  Każdy niepohamowany fanatyzm religijny jest niebezpieczny. Sami mamy z nim problem, choć - na razie - na mniejszą skalę. Wystarczy wspomnieć awantury o wiszące krzyże w szkołach, w Sejmie, urzędach państwowych. Wystarczy przyjrzeć się agresywnym wyznawcom, podczas "miesięcznic" na Krakowskim Przedmieściu .
  A Radio Maryja? Gdyby tyko Ojcdyr rzucił hasło i odpowiednio podkręcił atmosferę - rzesze fanatyków (w tym babć i dziadków) ruszyłyby na swoją krucjatę! Przecież już zieją nienawiścią. I wcale nie w imię Allaha! Nie jest to niebezpieczna sekta?

  A może Rodzinę TEGO radia zorganizować do walki z terrorystami? W imię Boga.
  Nie daliby rady?
  No jak nie, jak tak?!
  OdpowiedzUsuń
 11. Piotrze, odpowiedzialność zbiorowa jest sprzeczna zarówno z moim sumieniem, jak i rozsądkiem. O ile sumienie jest jak dupa i każdy ma swoje, o tyle rozsądek pojmowany jako świadomość konsekwencji czynów jest już czymś, na czym można opierać rozwiązywanie problemów. Obciążanie rodziny było stosowane przez każdy chyba reżim, że wspomnę o Hitlerze, Stalinie, Kim Ir Senie. Podziemie jednak działało. Działało w wypadku, gdy celem nadrzędnym była wolność. Tym bardziej będzie działać, gdy celem nadrzędnym fanatyka jest religia.
  Ale dla lepszego uzmysłowienia, jak pozbawiona rozsądku jest taka propozycja, proponuję Ci wyobrazić sobie, że Twoje zasady wprowadzone zostały przeciw Twojej Rodzinie: Tobie, Małżonce, Dzieciom, Wnukom, bo ktoś z rodziny wszedł w związek z kimś, kto się okazał islamistą. Ani Ty nie masz na to wpływu, ani nikt inny, a tu niespodzianka- zsyłka do kraju pochodzenia islamisty.
  Do tego dodać należy fakt, że kara nieadekwatnie wysoka do przewinienia rodzi wzrost fanatyzmu- skoro i tak masz przechlapane (niewinny Ty oraz niewinna Twoja Rodzina), to dlaczego masz się powstrzymać od zabijania?
  A islamista będzie dumny, że do dżihadu włączył całą swoją rodzinę!

  OdpowiedzUsuń
 12. Sobiepan13 kwietnia 2017 20:02
  Bronie Piotra, bo mi się w pale nie mieści, iz rozsądny i inteligentny człowiek, potrafi metodami dawnymi.. rozumować.
  A stosowanie ich uznaje za "słuszne i zbawienne"
  Bronie,bo przypuszczam, iż ta 'siła wszystkich strachów" przed nieznanym bierze się /tak jak u nas w większości/ z niewiedzy
  Bo gdybyśmy wiedzieli jakimi potężnymi środkami techniczno- elektronicznymi, dysponują dziś służby na świecie to balibyśmy się wyjść domu, by wysikać, się pod drzewkiem.
  A jakie w nich programy, rozpoznawania twarzy, sylwetki czy nawet sposobu poruszania się .Wiemy ? Nie !
  Czesto widzimy w TV "obraz z kamery i sprawce i jak to Straż Miejska czy Policj,a zatrzymały "sprawcę" i nawet nie zdajemy sobie sprawy, ze i nas tez widzą Ze nagrywają na ulicy,placu,przejściu podziemnym czy sklepie.
  Tylko nie często tzw służbie chce sie reagować Ruszyc d..za konsolety lub uruchomić kogo trzeba
  Inwigiluje nas szpieg, którego sami sobie zafundowaliśmy tzn telefon komórkowy,a zainstalowane w nim aplikacje i programy pozwalają odczytywać np kiedy i w jakich godzinach odwiedzamy ulubiony supermarket
  "Ingwiluje" nas własna karta bankomatowa czy aplikacja w telefonie gdy płacimy w kasie marketu a do tego "uprzejmej kasjerce"podajemy swój kod zamieszkania Wiecie po co to? Bo ja wiem
  "Ingwiluje" nas nawet bankomat który to nie tylko rejestruje nasze wypłaty ale i filmuje nasze twarze.I to wszystko przekazuje bankowi
  Ingwilują nas setki o ile nie tysiące.prywatnych kamer ale i tez kamery zainstalowane na drogach potrafiące po nr rejestracyjnych ustalić właściciela samochodu.
  To w jednym czy drugim państwie UE juz jest tyle ze trzeba to potrafić umiejętnie wykorzystać i ze sobą powiązać.
  A służbom które to maja zwyczajnie sie nie chce lub maja takich fachowców "od spraw wewnętrznych" iz wola oni rozpirzyć służby bo niepewne politycznie.
  Same słuzby, tajne jawne i obupłciowe dysponują tez przepotężnym funduszem które nie chcą lub nie potrafią wykorzystać Choćby lokując w tzw 'środowisku" tajnych /a płatnych/ informatorów"
  Bronie ! Bo tak jak my wszyscy uległ, intensywnej i ciągłej propagandzie leni .
  Leni w służbach,leni w Policji ,leni w Strazy Granicznej Bo im sie wyraźnie nie chce.
  Bo tak jak nasi Od ministra" dostali wytyczne "Utrudniać przyjazd do nas, uchodźców"
  I nasza Straz Graniczna do tego sie stosuje .Ot po prostu nie przyjmując wniosków na piśmie od uchodźców.
  Gdy interweniują pełnomocnicy /z Amnesty/ to "wala duraka" ze nikt im nie zgłaszał, ze nieporozumienie.
  Jednoczesnie nasilając w mediach krajowych kampanie strachu.
  I to sie przyjęło, a gdy jeszcze tę kampanie popiera "ubogi kościół nasz" /Choc ten z innego tak naprawdę powodu/.
  Bo doszedł by jeszcze jeden konkurent do kasy,Bo przecież lepiej powiedzieć nie pozwalamy i straszyć.niż mozolnie swoja nauką i postępowaniem wreszcie, przekonywać owieczki, do "swojego koscioła".
  Tak to dyktatura ciemniaków i nierobów rządząca nami tę "silę wszystkich strachów"powoduje,potęguje i takie a nie inne reakcje, wywołuje.
  A napisałem to bo gdyby to wszystko, co doraźnie stosowane jest do nas, stosowano wobec domniemanych terrorystów zagrożenie byłoby znikome.Bo nieuchronność kary i szybka reakcje wiele by udaremniła.
  Nawet te "obozy?" czy czasowe miejsca pobytu dają możliwość sprawdzenia,kazdego przybysza. Tylko trzeba chcieć, potrafić i porozumiewać się z służbami całego świata.
  PS
  W TV Discovery emitują taki cykliczny program "oszukać system"
  Zwycięzca jeśli potrafi "oszukać" i nie zostanie złapany ma otrzymać nagrodę 100 ooo dolarów.Zgadnijcie ilu sie udało?
  A oni "system 'znali Przybysze już nie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja stanę jednak troszeczkę w Twojej obronie.
  Ten temat jest niezwykle trudny, a ja zawsze powtarzam - świat nie jest czarno-biały i pewne sprawy są tak skomplikowane, że nie da się ich rozwiązać jednym konkretnym posunięciem, a być może nigdy nie będzie się ich dało rozwiązać tak do końca.
  Większość ludzi niestety widzi świat w czarno-białych kolorach . A co to oznacza? Że z góry zakładają , że w Polsce można być tylko zwolennikiem PO albo PiSu, że można być za przyjmowaniem uchodźców albo być islamofobem, że można być albo liberałem/lewakiem a jeśli nie , to jesteś faszystą. I tym podobne beznadziejne uproszczenia.
  Sprawa uchodźców to sprawa niezwykle trudna. Można próbować rozwiązać ją na wiele sposobów, ale przede wszystkim zwolennik przyjmowania uchodźców musi zdać sobie sprawę z przyczyny dla której przeciwnik przyjmowania uchodźców nie chce ich u siebie w kraju. Nie jest to ksenofobia/islamofobia. Jest to zwykły naturalny strach o swoich najbliższych. Strach, że mogą prędzej czy później paść ofiarą ataków terroru. Im więcej "uchodźców" wpuszczamy tym większe prawdopodobieństwo , że wpuszczamy do kraju terrorystę. Nikt nie wynalazł bowiem do tej pory skutecznego narzędzia do ich "segregacji". Nazywanie kogoś ksenofobem tylko dlatego , że boi się o swoich najbliższych jest obrzydliwe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawa o swoich najbliższych nie usprawiedliwia wszelkich czynów ni postaw.
   Proces psychiczny, który opisujesz, najkrócej można nazwać spiralą strachu - jeśli wciąż będziesz rozmyślał o zagrożeniu ze strony ludzi, których nie ma w okolicy, będą ci się jawić jako coraz straszniejsi i groźniejsi, bo nie masz z czym skonfrontować swoich wyobrażeń. W końcu zastrzelisz wieczorem swojego sąsiada, bo w mroku wyda ci się jakiś taki śniady... oczywiście, w trosce o swoich najbliższych.
   I to jest piękna perspektywa, w odróżnieniu od obrzydliwego wygaszania ksenofobii.

   Usuń
  2. Tetryk56 !!! To jest właściwa diagnoza - spirala strachu !!! Może przesadzę, ale w Europie codziennie ginie więcej ludzi w wypadkach samochodowych i jakoś nikt nie nawołuje do tego aby spa;lic wszystkie samochody a kierowców skazać na dożywocie. W analizie problemu warto by było uwzględnić pytanie : KTO WYWOŁAŁ i kto wywołuje WSZYSTKIE wojny na tzw.Bliskim Wschodzie i w Afryce. Dziwnym zbiegiem okoliczności prawie we wszystkich tych krajach jest ropa i gaz a w Afganistanie - najbogatsze na świecie złoża rud neodymowych - surowca - dzisiaj wręcz strategicznego. Na magnesach neodymowych oparta jest cała dzisiejsza elektronika komputerowa.

   Usuń
 14. Wiesiek !!! Piszesz - "Bronię Piotra, bo mi się w pale nie mieści, iż rozsądny i inteligentny człowiek, potrafi metodami dawnymi rozumować"....Mnie też się "w pale nie mieści" - dlatego napisałem co napisałem i nadal to podtrzymuję. Tak nie wolno ani pisać ani myśleć !!!! Słusznie też pisze dr Woland w swoim komentarzu - nie wolno stosować "odpowiedzialności zbiorowej", nie wolno być nacjonalistą lub szowinistą. Fanatyzm najczęściej z tego się wywodzi - także z wierzeń religijnych i ogłupiania ludzi "kanonami wiary". Mało masz przykładów i z historii i z rzeczywistości nam współczesnej. Ja tez uważam, ze Piotr jest oczytanym i " bywałym w świecie" człowiekiem - dlatego tym bardziej mu nie wolno takich głupot pisać. Nawet mimo tego, że jest z natury "cholerykiem", o czym już kilka razy sam się przekonałem. Nerwy zazwyczaj "piękności" szkodzą :-))))))
  Wieśku - w czasie wojny, jako młody szczeniak napatrzyłem się dość na to - jak stosowano "odpowiedzialność zbiorową" - jeden "zawinił" - setkę rozstrzelano. Jeden "zawinił" - setkę wywieziono na roboty przymusowe do Reichu. Moją Mamę - także !!! Dlatego tak się wściekłem - kiedy Piotr napisał, to co napisał. Nie chce mi się nawet pisać na ten temat - bo sprawa jest oczywista. Przynajmniej dla mnie !!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Nikt mi nie odbierze zasługi w uaktywnienie się komentatorów.
  Mam niezły ubaw bo wijecie sie /w swojej większości/ jak piskorze i próbujecie porównywać rzeczy nieporównywalne.
  Piszę odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mnie najbardziej dziwi, że Piotr - autor felietonu sam niejako był ,jest, ofiarą szowinizmu... nie wiem jak to zinterpretować....

  OdpowiedzUsuń
 17. Skoro już sobie pogadaliśmy na temat naszych zachowań wobec imigrantów: moralnych/niemoralnych, różnych obsesji, spirali strachu, oraz co Piotr powinien/nie powinien myśleć na temat - to może ktoś ma jakiś KONKRETNY pomysł na sprawę uchodźców?
  To jak? Powinniśmy, czy nie powinniśmy ich przyjmować?
  Tylko jasno, bez owijania w bawełnę!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez owijania: przyjmować, ale na jasnych zasadach akceptowania polskiego porządku prawnego. Wymaga to jednak dwóch, zupełnie niezależnych od problemu uchodźców spraw: porządnego określenia tego porządku oraz skutecznego egzekwowania prawa, także w stosunku do własnych obywateli. Gdyby uchodźcy przyczynili się do realizacji tych postulatów, winniśmy im wręcz wdzięczność!

   Usuń
  2. Mareczku - pytanie - BINGO.
   Tetryk zna odpowiedź: Bez owijania: przyjmować, ale na jasnych zasadach akceptowania polskiego porządku prawnego. Wymaga to jednak dwóch, zupełnie niezależnych od problemu uchodźców spraw: porządnego określenia tego porządku oraz skutecznego egzekwowania prawa, także w stosunku do własnych obywateli. Gdyby uchodźcy przyczynili się do realizacji tych postulatów, winniśmy im wręcz wdzięczność!

   Usuń
  3. Hej, hej! Echo! echo! eeecho... ;-)

   Usuń
 18. Obcy zawsze byli BE,nawet ci z sąsiedniej wioski,osiedla,a co dopiero z innego kraju,innego języka,a już kolor skóry to dopiero wróg,choćby był najłagodniejszy.Naszymy poglądami rządzą stereotypy i nie dotyczy to tylko Polaków,tak ma każda nacja.Dopiero bliższe poznanie,wspólna nauka,jakaś działalność pozwalająca poznać "obcego"obłaskawia go i zmniejsza lęki.
  Wesołego Alleluja Autorom i Komentatorom przeyła kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
 19. No i dobrze Pisz ! Pisz Piotrze a będziemy się spierać .Piknie!
  Bo mnie się widzi, iz utraciłeś wiarę, w silę sprawczą tych co nas przed terroryzmem powinni strzec i ustrzec.Lenie lub głupcy?
  Moze i masz racje,patrząc na głupotę tych którzy mogli i powinni wiedzieć, iz im samolotami pierdykną w WCT.Gorzej, wiedzieli, ale jedna z druga służba rywalizując, nie dogadały się.
  Moze i masz racje, wiedząc, iz ten Austriacki policjant, podobno kontrolujący ciężarówkę, wpuścił ja na teren pełen ludzi.
  Moze masz racje widząc tyle zaniedbań,głupoty,bylejakości i braku przewidywań,tych co muszą i powinni nas bronic i chronić.Maja siły i środki a przegrywają ze "spontanicznością"
  Moze i masz racje ?
  Tylko co zrobić gdy zalewa nas nieprzewidywalnie wielką powódź.Stawiać tamy czynić zbiorniki retencyjne gdy tak naprawdę nie wiemy ile jeszcze do nas "tej wody" przypłynie.Dodajmy "wody zdesperowanej"
  Ile my wytrwamy za tymi tamami Kiedy pękną czy się przeleją? Czy to droga właściwa?Czy te wody do nas zmierzające nie możemy "skanalizować""ucywilizować?" i niech pracują dla pożytku wspólnego?.Wszak mamy XXI wiek i sieganie do starych wzorców "jakos nie pasi"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i popatrz Wieśku - jakie to proste !!! Piotr chciał mieć "zasługi" w uaktywnieniu się komentatorów, dlatego walnął z "grubej rury". Trzeba by mu teraz jakiś złoty medal "za zasługi" przypiąć - to ostatnio jest modne. Czyli co ??? To była prowokacja !!! ??? No to zachęcam - przeczytajmy jeszcze raz felieton Piotra aby odkryć gdzie była szczera prawda a gdzie zwyczajna "maskirowka". Czujesz się trochę, jak ten "wystrychnięty na dudka" - tyle się napisałeś "w temacie". Jak zaś zbyt wiele napiszesz to Ci zarzucają, że "dywagujesz". To "wielkanocne" jajko Piotra jakoś mi tak "po chińsku" zalatuje. Oni podobno najpierw zakopują do ziemi - aby aromatu na brało.

   Usuń
 20. Jeśli ktoś jest zamożnym człowiekiem i mieszka na, dajmy na to, 250 metrach kwadratowych z rozkosznym, kilkuhektarowym ogrodem, to z łatwością przygarnie piątkę ubogich krewnych. Nawet na parę tygodni. A ponieważ jest zamożny i ustosunkowany, więc pewnie załatwi im pracę odpowiednią do ich niskiego poziomu zawodowego i ułatwi im znalezienie stałego i taniego locum. Wszyscy będą zadowoleni.
  Gorzej, gdy okaże się, że: (1) ubodzy krewni wcale nie mają zamiaru się wyprowadzać; (2) część z nich zacznie uważać za oczywiste, że zamożny krewny MUSI ich, taki syn, spasiony na krzywdzie ubogich i potrzebujących, utrzymywać; (3) do willi zaczną zjeżdżać jeszcze dalsi krewni, a nawet ich znajomi oraz sąsiedzi z tamtej wsi; (4) po trzech tygodniach przybyszów będzie już 17, a po miesiącu – 43; (5) kilku młodszych, czujących silną Wolę Bożą zwyobraca żonę i córkę gospodarza – prawda, że przy dezaprobacie niektórych rodaków, zwłaszcza starszych; (6) wezwana policja wykaże swą bezsilność, zasłaniając się względami humanitarnymi; (7) z racji rozgoryczenia niesprawiedliwością życia przybysze (głównie młodzi mężczyźni w liczbie już 98) uznają zrujnowanego pana domu za osobę przydatną jedynie do specyficznych usług prostych, zamkną go w piwnicy, wybijając najpierw zęby, żeby nie kąsał, kiedy będą go używać; (8) pomimo tego, że większość przybyszów będzie milcząco potępiać zarówno tych wyonaczających kobiety, jak i tych posługujących się byłym już panem domu, stan taki będzie trwać nadal, a kolejni goście będą codziennie pojawiać się w ogrodzie, żądając od dłużej tu przebywających ziomków, żeby ci się posunęli i zrobili im miejsce.
  Można, oczywiście, dyskutować o człowieczeństwie i prawach ludzi pochodzących z krajów doprowadzonych do nędzy najpierw przez Europejczyków, a następnie przez rodzimych kacyków. Prawach do godności, dostatku i szczęścia. Jeśli jednak podejmie się decyzję o przyjmowaniu wszystkich, jak leci, to trzeba umieć odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie. Czy wolno zakładać, że kiedyś (kiedy?) wolno będzie powiedzieć tego rodzaju imigrantom ekonomicznym STOP. A jeśli kiedyś TAK, to dlaczego nie wcześniej? Albo nawet teraz? No, a gdyby jednak odpowiedzią była informacja, że NIE – nie wolno, bo oni mają prawo tu przybyć i osiedlać się w UE, gdzie zechcą i jak zechcą - to wówczas pozostaje już tylko obliczyć ilu mieszkańców liczy sobie Afryka i większa część Azji. I zacząć budować domy, żeby ich wszystkich pomieścić. Albo zacząć od oddania im swoich, przenosząc się do namiotów, które mogą być przecież bardzo wygodne. Zagadnienie terroryzmu jest w tym rozważaniu sprawą wtórną.
  Jeśli ktoś uważa, że społeczeństwa europejskie mają nieograniczoną zdolność przyjmowania ludzi obcych kulturowo (a którzy często wcale nie mają zamiaru przystosowywać się do zastanego stylu życia), to jego sprawa. Moim zdaniem w każdym państwie istnieje granica nasycenia przybyszami, powyżej której stare społeczeństwo może być już tylko pewne swojej zagłady. Tym śmieszniejszej, im bardziej na własne życzenie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że albo Ty sie spóźniłeś albo ja za wczesnie zamieściłem felieton Dortmund2 - cenne uwagi.

   Usuń
  2. Vulpian de..... a może lepiej by było zakończyć wojnę w takiej np.Syrii. I przy okazji - kiedy jeszcze mężne i mądre plemię Polan mieszkało na drzewach w Azji Mniejszej kwitła cywilizacja. Trzeba było trochę na lekcjach historii słuchać. Pierniczysz szanowny Vulpianie !

   Usuń
  3. JAcku!
   1. Pewnie lepiej. Ale wśród uchodźców autentyczni Syryjczycy prędko stali się niewielką mniejszością, więc to wszystko jedno z punktu widzenia omawianego tematu.
   2. Skąd Ci się plemię Polan przyplątało?
   3. Oświeć mnie, błagam, jakie lekcje powinienem sobie powtórzyć, żeby móc z Tobą dyskutować.
   Pozdrawiam

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>