wtorek, 25 października 2016

OKIEM EMERYTA (112) - BRAWO JA!


Odcinek 112 - czyli jak ocaliłem Europę!


     Wysłuchałem ostatnio wypowiedź ministra od wojny i zrobiło mi się normalnie wstyd. Zaraz gdzieś w głębi mojej głowy natrętnie pojawiło się jak wyrzut sumienia, pytanie - A CO TY ZROBIŁEŚ DLA POLSKI?
     Tego, czego dokonał mój idol nic nie przebije.

     Nie tylko ja doceniam geniusz polityczny ministra.

     Niestety, premier Szydło widocznie nie otrzymała instrukcji, bo nie chciała pochwalić działań ministra.


     W takiej oto atmosferze postanowiłem i ja mieć swój wkład w pokój na świecie. Na początek wystarczy mi uratowanie przed wojną nuklearną w Europie.

     Otóż moje dobrze poinformowane źródła potwierdziły fakt, że Andora rozpoczęła prace nad skonstruowaniem bomby atomowej. To małe, ale waleczne państwo ma dosyć dyktatu potężnych sąsiadów.

     Zgodnie z konstytucją z 1993 r. Andora jest określona jako niezależne, demokratyczne, parlamentarne współksięstwo. Głową państwa są dwaj współksiążęta: biskup hiszpańskiego miasta Seo de Urgel oraz prezydent Francji. Pełnią funkcje reprezentacyjne i mają prawo weta wobec międzynarodowych traktatów.

     I to prawo weta stało się nie do zniesienia. Stąd przeprowadzane w tajemnicy, w górskich jaskiniach prace nad bombą atomową.

     Wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie. Ale mam pewne źródła i wszystko co piszę to prawda.

     Gdyby jednak jutro okazało się, że Andora wycofała się z niebezpiecznego pomysłu - proszę pamiętać, kto do tego się przyczynił.

     Proszę pamiętać, kto w konsekwencji uratował Europę przed nuklearną zagładą.
45 komentarzy:

 1. Zbawco Ty nasz!!
  Błogosławiona pierś która Cie karmiła,błogosławione łono które Cie zrodziło !!
  Jeszcze tylko małe pismo do Min Wojny Andory Czy to prawda i gdzie oni te bombę chałupniczo....
  /ja wiem ze to będzie plagiat z Macierewicza.Ale dla pokoju światowego chyba warto./
  Moze jesteś tez w posiadaniu wiadomości z drzewa mądrości,bo "mam pomysła" jak zrobić tzw "złoty interes" z Mistralami
  Nasz Antoni powiedział przecież, cytuje.
  "Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz czwarty raz w ciągu doby przekonywał, że francuskie mistrale sprzedane Egiptowi zostały potem przez ten kraj..... przekazane za jednego dolara Rosji.Transakcje zawarto
  Czyli fizycznie już sa w Rosji !!
  Czyli.Transakcji dokonano a Błaszczak pieprzy "ze się wycofali" bo po zawarciu transakcji, mogą tylko zwracać towar.I zwracają, ze strachu przed Macierewiczem.
  A teraz "o interesie"
  Jak one już do Egiptu dopłyną,to my Egiptowi zaproponujemy "większe przebicie" np 1000 dolarów .a potem zastanowimy sie,co dalej z nimi zrobić.Jeden można przekazać Obronie Narodowej niech chłopaki postawia taki w środku kraju i ćwiczą do woli.A co ? Wolno nam ? Wolno ! Resztę gdzieś opchniemy "z wolnej reki"
  PS
  Młody jesteś to pewno nie pamiętasz filmu z 1959 r pt"Mysz która ryknęła" a tam pokazano państewko/Gran Fenwick/ które tez jest w posiadaniu takiej bomby.
  Byc może należy, tez do nich napisać.
  I tak to Twoja zasługa, zwiększy sie w dwójnasób.
  Tusze iż złoty medal "Za zasługi dla obronności kraju "Cie nie interesuje.Nosić dziś taki razem z Misiewiczem to obciach.
  Virtuti w "czas pokoju" to chyba nie dają Choć przy takiej Kapitule będą chcieli" dać pośmiertnie"

  OdpowiedzUsuń
 2. Leszkuuuuu !!!! Przyznam się, że ja od dawna podejrzewałem, że Ty tylko udajesz emeryta, a w rzeczywistości czuwasz nad nasza bezpiecznością. Ot - taki kamuflaż - dla zmylenia przeciwnika, a w rzeczywistości.....Ale, żeby wpaść na pomysł, że w takiej Andorze majstrują coś tam cichaczem przy bombkach na literę "A" - nigdy w życiu. A jednak.....tedy chwała Ci po wieczne czasy. I tu kąsa mnie jakaś myśl przewrotna, jakaś strategiczna chytrość - gdyby tak tym "Andorczykom" wykraść technologię. No pomyśl sam - państewko-księstewko, które trudno odnaleźć na mapie Europy, a kurde bombkę sobie wymyślili za małą taniochę. Gdyby tak u nas ???? Co ???? Kumasz jakie by to miało strategiczne znaczenie. Dyć jaskiń mamy sporo, chęci jeszcze więcej, mobilizują się wojska terytorialne - tylko z armatą i bombkami krucho - pieniędzy w budżecie nie staje. Tych wybitnych specjalistów od awiacji, co to pan Antos zatrudnia za publiczny grosz - przemianowało by się cichaczem na konstruktorów rakiet dalekonośnych. Była by "siurpryza" na blance wschodniej.
  A tak w ogólności Leszku, to Ty tam - jak rano wstajesz - zerknij przez okno czy przypadkiem te "MISTRALE" ciemna egipską nocą nie zakotwiczyły gdzieś tam przy Westerplatte. Już tak bywało. Wprawdzie wojny z tego powodu nie będzie, ale dywersja może być. Bo niech by tak ładownie tych olbrzymów wyładowali pisakiem z Sahary i nocami zasypywali na ten przykład "kanał Elbląski" - co to Pankaczyński chce kopać na Mierzei Wiślanej. Roboty będą trwały bez końca. Co ??? Powiadasz, że to niemożliwe ??? Chlopie - Ruscy tym Egipcjanom Morze Nassera wybudowali przy tamie Assuańskiej, to co tam taki nasz mały kanalik zasypać. Czujności nigdy zadość. Pogadam z Wieśkiem - jakaś nagroda by Ci się "przynależala", bo gadka - szmatka a jakiś grosz zawsze się w domu przyda. Hmmmm.....rozmarzyłem się..... a gdyby tak pokojowa nagroda Nobla. A co !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak mówił pewien aktor w moim ukochanym filmie*:
  Zawsze najlepiej pamięta się ten pierwszy raz gdy ocaliło się ludzkość od zagłady ;)
  Jak rozumiem dobry początek masz za sobą. ;D
  Oby tak dalej

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  * Film pt. "prawdziwi mężczyźni" aktor James Belushi

  OdpowiedzUsuń
 4. Drodzy Wieśku, Sobiepanie i Krzysztofie. Co prawda myślałem co nieco o Noblu, jednak wrodzona skromność i nieśmiałość zaraz mi te myśli przepędziły.

  Sobiepanie, oczywista oczywistość, że dam baczenie na Westerplatte. Myślę, że i Krzysztofa zdołam zwerbować do mojej osobistej formacji OTK. A wtedy to już ani guzika......!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję przenikliwości, Leszku!
  Wykradzenie technologii jaskiniowo-nuklearnej nie powinno być trudne, jedna bomba helowa i agent Tomek zapewne wystarczą...

  OdpowiedzUsuń
 6. Tetryk5626 października 2016 17:42
  O zesz w mordę.Czytaj ze zrozumieniem.
  Leszek nic nie wykradł,żadnej technologii.On tylko zakomunikował
  " moje dobrze poinformowane źródła potwierdziły fakt, że Andora rozpoczęła prace nad skonstruowaniem bomby atomowej.I tyle, tylko tyle.
  To Ty łobuzie wykradłeś technologie "jaskiniowo nuklearną" głosząc światu i każdemu z osobna ujawniając ich największą tajemnicę, prostą aż do bólu.
  Bo oni te "jadra rozbijają maczugami"/stad twoje "technologia jaskiniowa nuklearna".i dla celów "maskirowki" przypisujesz to Leszkowi.Proste?Proste!
  Jak przeczytają to chłopcy od Macierewicza to masz przechlapane,bo oni ode dawna przebierają nogami by taką bombkę w Polsce skonstruować.
  Maczug ci u nas dostatek gorzej z jadrami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ Wieśku(26.10.2016.19,30),jąder chyba nie brakuje.Pod poprzednim felietonem mołodcy rozprawiali o jajach,każdy był pewny własnych,no jak nie,jak tak.Taką "bompke"zmajstruje się w tri miga,a co my gorsi od Andorczyków?
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
 8. Co prawda, to prawda :-))))) Nawet mamy jednego "patriota", co tą "bombke" poniesie !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kocico MK !!! Po Twoim obszernym komentarzu z 26 października - długooooo jeszcze myślałem o tych "bombkach" i za przeproszeniem - naszym ministrze od wojny. Doszedłem do wniosku, że będzie on następnym "kozłem ofiarnym" dalekowzrocznej polityki Panakaczyńskiego. Zauważ bowiem, ze już mu nikt nie przeszkadza w głoszeniu jakichkolwiek bzdur i na jakikolwiek temat. Czyli wpuszczają pana Antosia w pokrzywy. Im więcej się nagada "od rzeczy" - tym więcej będzie powodów aby wszystkie niepowodzenia polityki Wodza Naczelnego zwalić właśnie na niego. Przecież Pankaczyński nie jest aż tak przeraźliwie głupi, aby wierzyć w te dyrdymały wymyślane przez "don Caracalla". I pomyśl - jak go w koncu wyprowadzą w kaftanie - jaka ulga zapanuje w kraju, jak wszyscy głęboko odetchną, jak nasi "generałowie" szybko powstaną z kolan, jak nasza armia gromko zakrzyknie "huuurrrraaa" !!! A jak ludzie będą podziwiać Panakaczyńskiego, jak pod niebiosa (tak..tak... pod niebiosa) będą chwalić jego niesamowita odwagę. No i wreszcie - coś da się zrobić z tym "koszmarem smoleńskim" - zwali się wszystko na Antosia i te jego podkomisje w nad komisjach.Zauważ także, ze "de nomine" Zwierzchnik Sił Zbrojnych pan A.Duda - jak ognia unika armii i omija z daleka ministra wojny, ze pani Szydlowa - zapytana na ostatniej konferencji prasowej - co sadzi o tych "mistralach" Antosia - wstydliwie wyrzekla - o to proszę pytać samego pana ministra. O czym to świadczy - Pankaczyński już podjął decyzje - teraz czekają na stosowny "strategiczny" moment. Jeżeli nie jest - tak jak piszę - to bardzo mi przykro, ale potrzeba na gwałt rozbudować w Polsce lecznictwo psychiatryczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pomyślałem o tym wcześniej...
   To by miało sens...
   Przypomnę historię naszego wschodniego sąsiada.
   Jak Jagoda przekroczył skalę głupoty to się go zrobiło "wrogiem ludu" i stracono a na jego miejsce powołano Jeżowa. Wdzięczny lud chwalił "dobrego" Stalina, potem Jeżowa czekał podobny los a "suweren" wręcz błogosławił "Wodza rewolucji". Jego następcy - Berii nie zdążyli już oskarżyć o spisek i przykładnie rozstrzelać, bo Szef "kopnął w kalendarz" ale zasada pozostałą ta sama...
   Dobry Car i źli bojarzy...
   Być może Kaczyński, wychowany na tych samych wzorcach powtarza podobny schemat...
   W takim razie Macierewicz i jego wygłupy bardzo pasuje do tej układanki.

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Panie Krzysztofie :-))))) est modus in rebus - jak mawiał pan Zagłoba. Kiedyś jeszcze rozwine
   to powiedzenie Horacego i dostosuje do "warunków polskich".

   Usuń
 10. Oj Sobiepanie albo jesteś naiwny albo tak dobry iż /jak mówią w młodzieżowce/ w pale Ci się to nie mieści
  Nie zastanawia Cie to
  "Nikt z prawej strony nie ma cienia wątpliwości, nie chce nawet spróbować zweryfikować dokumentów, informacji, bronić Macierewicza merytorycznie. Zachowują się jak hunwejbini, wyznawcy tutejszego Mao – Antoniego, uznający jego interes i pomyślność planów za nieporównanie ważniejsze od tego, czy w przypadku potwierdzenia informacji GW, taki człowiek, stojąc na czele resortu siłowego Polsce nie szkodzi."
  Myślisz ze oni nie wiedza "co jest grane "i ze nie stoi za tym ich "wuc"
  A armia ?
  Armia spacyfikowana poprzez czystki kadrowe,awanse wszystkim jak leci i podwyżki Armia jest wniebowzięta i armia nawet nie pierd...e grochówką, tylko wykona rozkaz.Juz wozi,przewozi,rozdaje u Rydzyka grochówkę,buduje mosty na rozkaz Antoniego /gdy cywile doprosić sie nie mogą/ asystuje przy mszach uroczystościach kościelnych, wygłasza apele i bez żenady po odegraniu stosownego marsza skanduje "rzecznikowi "Czołem panie rzeczniku/szkoda ze nie generale! Ot tak na zapas/
  A jak myślisz? Po co Macierewicz za przyzwoleniem prezesa tworzy OT przyszła kuźnie kadr?
  Nie zastanawia Cie to iz
  "Jak mają wyglądać Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), nie jest do końca wiadome, jako że decyzja ministra obrony narodowej o ich powołaniu ...........nie jest dokumentem jawnym. "
  Nic Ci w główce nie świta nie masz wątpliwości ?
  Nawet gdy
  rodzą się one, choćby z lektury ,przedstawionej w Sejmie: "Informacji na temat stanu przygotowań oraz koncepcji organizacji i funkcjonowania Obrony Terytorialnej". Czytamy w niej bowiem, że poza pierwszym celem WOT, którym jest zwielokrotnienie potencjału odstraszania Sił Zbrojnych RP, jako cel drugi wymienia się "prowadzenie działań antykryzysowych, antydywersyjnych, antyterrorystycznych oraz antydezinformacyjnych w obronie bezpieczeństwa cywilnego oraz kulturowego i duchowego dziedzictwa narodu polskiego".
  Andrzej Celiński publicznie powiada, Antek tworzy swoje SA i to za milczącym przyzwoleniem /tak przyzwoleniem/ prezesa.
  Radze sięgnij do historii sąsiadów z zachodu, a zobaczysz jakim to u nich torem szło, przy powszechnej wierze w armie. Ze jeśli będzie trzeba to oni ho ho.Było trzeba a oni, do końca, łapki ze wskazaniem "dotąd na olejno"
  Jak na razie walka idzie metodami cywilnymi To się prześmiewcom nie da dotacji,to odwoła koncert a wystraszeni artyści nie chcą wystepowac,to się "przekieruje reklamy" swoich koncernów do swoich gazet.
  To jak w Orlenie, nakaże niektóre gazety na pólkach chować, pod "nasze" gazety.
  Dalej to pójdzie, jak klauzula sumienia.Nikt niby nie naciska, a jednak
  Maluczko maluczko będziemy nie mogli tu i to pisać bo podciągną pod działanie "dezinformacyjne" a TVN odbierać jak Wolna Europe" na satelicie nadawanej z zagranicy bo na zew Krysi Pawłowicz wraz "z tysiącem podpisów" odebrano im koncesje.
  Myle sie w prognozach ?Oj chyba nie Oglądały oczy moje,nie takie już "numery władzy"
  Bo budują nam "pokolenie patrzące zza firanki"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesławie, powołujesz się na jakieś informacje z GW. Sorki, ale informacje z tego źródła w żadnej mierze na uwagę nie zasługują.

   adam

   Usuń
 11. I to Ci dedykuję
  Andrzej Poniedzielski - Pokolenie zza firanki
  "na tę naszą żółtą łódź podwodną
  na tę waszą jedną taką, co to kiedyś wiła wianki
  patrzy teraz uśmiechnięte
  potencjalnie wniebowzięte
  patrzy na nas pokolenie zza firanki
  jest ćwierć biedy, gdy im przyjdzie wytłumaczyć
  gdzie jest lewa ręka, prawa noga
  jest pół biedy, kiedy chodzi tylko o to
  że najlepiej jest w ogóle nie chorować
  ale kiedyś doświadczymy biedy całej
  gdy nam przyjdzie wytłumaczyć
  gdzie czarne jest, a gdzie jest białe
  kim ty będziesz - polepszysz, czy pogorszysz sobą ten świat
  kimś zostaniesz, czy za kimś w tyle sto lat
  co ci będzie w duszy grało
  czarną kawę, czy kakao
  pijał będziesz na śniadanie
  dom miał będziesz, czy mieszkanie
  czy przeważy wszystko to
  co ci w genach przekazałem
  czy to drugiej będziesz kapitanem
  na te nasze sny zaklęte w mak czerwony
  i na wasze już mosiężne często klamki
  patrzy jeszcze uśmiechnięte
  jeszcze nawet wniebowzięte
  patrzy na nas pokolenie zza firanki

  OdpowiedzUsuń
 12. Wieśku a z HISTORII to dostał byś u mnie zaledwie 3, nooo... może 3+. Poczytaj sobie coś na temat wodza SA - Roehma. Przeczytaj też co pisze pan Krzysztof z Gdańska. Czy teraz mieści Ci się "w pale" ?????

  OdpowiedzUsuń
 13. Zanim "podyskutujemy" przeczytaj, bo wchodzisz w buty. Adama
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jak-antoni-macierewicz-doszedl-do-swojej-pozycji-w-pis/ggjpcfx
  Jest oczywista oczywistością Jeśli nawet "historia lubi się powtarzać" to "powtórzy się ale inaczej i śmieszniej Ale jednak wzorce zaczerpną.
  Moze nie będzie "nocy długich noży" moze nie będzie podpalania gmachu Sejmu, ale już jest szukanie wrogów wewnętrznych "odpowiednie na nich naciski"społeczne" opluwanie wyrzucanie z pracy i inne przyjemności,Może nie bedzie drugiej Berezy ale co postanowi "Czerezwyczajna komisja"
  A "w pale"/ bez urazy/ i mnie się nie mieściło ze "sojusznicy"urządzą sobie w Kiejkutach "mały obozik z torturami"
  A "Historia" mi na grzbiecie tyle już wypisała, ze dziś 'dmucham na zimno" albowiem rządzący czerpią z niej garściami modyfikując nieco swoje poczynania.
  Poczytaj sobie to co "pan z wąsikiem" mawiał, do ludu swojego ,o jakich krzywdach im mówi,ł jak nawoływał "Niemcy obudźcie się" przywracał im godność a zobaczysz analogie.
  Wiem, wiem, obaj pajace wyglądali na śmiesznych. A skutki
  Pozdrawiam I bez urazy
  A za te +3 dziękuję.Tyle ze o jakich podręcznikach tu mówimy
  I wytłumacz mi Po co panu Antoniemu to OT ? Czyli "kazdemu" po 500 + karabin w każdej gminie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - własnie te "bataliony" OTK pana Antosia świadczą, ze coś się "kluje" - to taka "tratwa ratunkowa" dla pana ministra - gdyby co czy co. Świadczy to tylko o tym, że obydwaj panowie toczą "podziemne walki" między sobą, na zasadzie - "kto kogo". W jednym Pankaczyński ma przewagę - ma kasę i na MON i na OTK. Chuda to kasa, ale zawsze kasa. Pan Antoś nie śmierdzi groszem. No i te "awanse" - zawsze jednak potrzebny jest podpis pana A.Dudy, aby "gienerał" stał się "gienerałem". Jak myślisz - czy pan A.Duda, będzie awansował wszystkich, których wskaże pan Antoni ? Pewnego dnia może pokazać Antosiowi gest Kozakiewicza. No więc mamy taki stan "chwiejnej równowagi" - raz się gibnie wewte a raz się gibnie naprzeciwko. Do czasu !!!! Jedno jest pewne - Pankaczyński nie ścierpi "konkurencji" w podrygach do władzy - taki ma charakter. Oczywiście - są to tylko moje spekulacje - mogę się mylić. Ale Wieśku - ja już 70 lat obserwuję rożne "reżimy" i cośkolwiek się nauczyłem. Prawie jestem pewien, że tych dwóch chwyci sie za gardziele.Jak mawiają "amierikańcy" - pożywiom - uwidim !!!

   Usuń
  2. Wiesławie, ja chodzę na bosaka.

   adam

   Usuń
  3. jak każdy jaskiniowiec ...! he he he

   Usuń
 14. Szanowny Sobiepanie,w Twojej odpowiedzi jest myśl przednia,bo być może rzeczywiście panprezes
  tak wypuszcza w maliny Antka.Ale może być też inaczej,to ten naśladowca Feliksa Edmundowicza,rozwali dziecko panaprezesowe od środka.Stwarza te swoje oddziały hunwejbinów(bo chyba jednak nie SA).Antek wygląda na szaleńca,ale swój własny cel ma.W pis chętnych do objęcia schedy po panuprezesie jest kilku,ale własne oddziały będzie miał tylko Antek.Tak,czy inaczej potoczą się te działania nie jest takie ważne.Ważne,że niszczą kraj.
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kocico MK - mój Boże, albo " muj Borze" !!! Co to za "oddziały" ??? Wystarczy "kichnąć" aby się rozleciały.Kibole !!!!

   Usuń
 15. Bagatelizujecie budowę OT
  No to ja" z 3+ z historii", cos wam przypomnę
  "W "dniu teczek", 20 lat temu, ludzie Macierewicza zarządzili alarm w Nadwiślańskich Jednostkach Wojskowych
  Gdy 4 czerwca 1992 r. o godz. 10 rano szef MSW Antoni Macierewicz dostarczał do Sejmu "listy agentów", podległe mu jednostki wojskowe rozpoczęły niepokojące przygotowania. Żołnierzy zatrzymano w koszarach i przydzielono im dodatkowe magazynki do pistoletów maszynowych. Oficerowie spędzili noc w sztabie w mundurach polowych. W pogotowiu czekały ciężarówki, śmigłowce, antyterroryści.
  Ze ściany w dowództwie jednostki ktoś zdjął portret prezydenta Lecha Wałęsy.
  Takie informacje można znaleźć w aktach tajnego śledztwa Naczelnej Prokuratury Wojskowej, która badała, czy w "dniu teczek" podjęto próbę wyprowadzenia wojska na ulice.
  Więcej macie tutaj
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,11854917,Aresztowac_Walese.html
  A teraz by sie nie odważył lub nie odważy ? To nie znacie Antka
  Wytłumaczcie mi znaczenie zapisu w "zadaniach wojsk OT"
  "odbudowa patriotycznych fundamentów systemu obronnego państwa , poprzez ochronę społeczeństwa przez dezinformacją i propagandą, współudział w powszechnym wychowaniu patriotycznym i obywatelskim dzieci oraz młodzieży, a także poprzez współodpowiedzialność za bezpieczeństwo miejscowych społeczności."
  Czy uzycie OT przeciw manifestantom KO,kobiet górników w jej świetle jest możliwe i zgodnie z prawem ?
  A przecież i kobiety walczą o możliwość aborcji a to zagraża "tradycyjnym wartościom chrześcijańskim"Czytaj narodu
  Czy Wy naprawdę wierzycie iz taki "żołnierz" szkolony przez 16 dni w roku, może przed kimś obronić.Stanie do walki z np żołnierzami Specnazu? Śmiechu warte
  Ale człek uzbrojony w karabin i to co mu jeszcze dostarcza zamiast kijów bejsbolowych groźnym jest dla manifestantów, co to "zagrażają spokojowi społecznemu" lub "uderzają w wartości"
  35 000 "ochotników" werbowanych za 500 + karabin werbujących się z grup społecznych/a to sobie juz poszukajcie/
  A "SA" to tylko przenośnia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - o "jejciu" - scenariuszy w awanturze może być tyle ile scenarzystów. Tak samo może być realna Twoja wersja wydarzeń jak i moja, albo każda inna. Ja chciałem tylko zauważyć, że tam już mocno "iskrzy" i coś może "pierdyknąć" (Przepraszam za wulgaryzm). Nie jest do pomyślenia, aby taka sytuacja mogla trwać a nawet się pogłębiać, bo wtedy Polskę będą wszyscy omijać z daleka - jak kraj zadżumiony. Mozna tez sobie wyobrazić, że to pan Antoni rozstawi wszystkich po kątach, bo dlaczego by nie. Ja widzę wtraźnie, ze cos tam u nich nie gra i za kulisami wre. A kto kogo - no trzeba być cierpliwym.
   Usuń
  2. Sobiepan27 października 2016 17:46
   A ja z "wrodzonym sobie optymizmem" "Prorokuje" .....tfu taki scenariusz.
   Bo Antoni z nikim ani niczym się nie liczy vide Misiewicz a teraz Berczynski który dostał od Antoniego "intratna fuchę".
   Po historycznym już wywalaniu na pysk, z PIS za mniejsze przewiny, nie mam ani cienia,wątpliwości czy złudzenia, iż Antoni robi to wszystko za cichym przyzwoleniem prezesa.
   Dmucham na zimne? Moze?
   Ale wole to, niż obudzić się w ręka w nocniku,spotkawszy na ulicy "karka" z karabinem używanym zamiast maczugi.Bo on ojczyznę ratuje, tak mu w koszarach gdzie poszedł po bron ,oznajmiono Ojczyzna na was liczy Bóg i Honor, w waszych rekach.
   "Nie jest do pomyślenia, aby taka sytuacja mogla trwać a nawet się pogłębiać, bo wtedy Polskę będą wszyscy omijać z daleka "
   Bedą ? Juz omijają.Choćby w liczbie inwestycji/ten "merc" załatwiło jeszcze PO/
   I to jest moje "optymistyczne credo" Bo w PIS dzieją się takie rzeczy o ktorych się nawet "fizjologom nie śniło"Jak mawia mój ukochany Ferdek K.Jak w domu wariatów.

   Usuń
  3. No dobrze....Ty wyraziłeś swoje poglądy, ja swoje, to teraz odłóżmy sprawę "na zaś", bo nic innego tu nie wymyślimy. Jałowa dyskusja nie ma sensu - upór także !!! Za jakiś czas - albo Ty, albo ja - powiemy tutaj - "a nie mówiłem !!!" Gospodarze bloga prowadza archiwum - w razie wątpliwości - zajrzymy, co tam "stojało".

   Usuń
  4. Szanowni Sobiepanie i Wieśku,polecam,a może już czytaliście,ale i dla innych głos na temat dyskusji w ostatnich tu komentarzach.Studio Opinii,dwa nowe felietony:Krzysztof Łoziński"Militarny szum żółtych papierów" i Jacek Parol"Andrzej D.,Antoni M.,Beata K.".
   Również komentarze pod nimi.
   Pozdrawiam,kocica,MK

   Usuń
  5. Kocico MK !!! Dzięki za link. Pełna zgoda !!! Dlatego sadze, że Caracall zostanie wyłączony z gry - sprawy poszły za daleko.

   Usuń
  6. Tez bym się zgodził z poglądem, ze w PiS-ie zaczynają się żreć i to na poważnie. Poszło pewnie o dostęp do koryta a przykład Miśka jest tu jednoznaczny. Ale główne starcie nastąpi pomiędzy prezesem i Antosiem - to widać już co raz wyraźniej. Zauważcie tez, ze kościelni zaczynają krytykować politykę PiS - u i jego akolitów. Pieronek skrytykował ekshumacje Ziobry, poparł go abp Nycz, nadal nie wiadomo kto obejmie diecezję krakowską po Dziwiszu. Rydzyk kombinuje coś z Macierewiczem, Błaszczak popiera Macierewicza inni "ministrowie" nie bardzo. Coś z tego będzie. Po wyborach w USA - tez i u nas nastąpią jakieś przesunięcia, bo niektórzy już merdali ogonkami w stronę Trumpa a zdaje mi się, że facio jest już przegrany.Reasumując - byłbym za tym, co pisze Sobiepan - Macierewicz może zagrażać prezesowi i chwycą się oni za łby. Pytanie - kto kogo jest otwarte, bo nie wiemy kto ma jakie asy w rękawie.

   Usuń
  7. JAcek - a w kasie co raz bardziej pusto - tu się zaczną problemy.

   Usuń
 16. Anonimowy27 października 2016 22:09
  Nie nie czytałem A jak przeczytałem to "wychodzi na moje" A nie chciałbym by wyszło i bym musiał powiedzieć"a nie mówiłem"Inna sprawa czy wtedy będzie gdzie to napisać bo wyłączyć internet Na "pstyk"palcem, można wszystkim.
  Dzis nie mówimy,dziś to "tajemnica wiary" która to znają nieliczni.
  Wystarczyło ze w stanie wojennym generał wystawił na ulice
  " 1750 czołgów i 1400 pojazdów opancerzonych, 500 wozów bojowych piechoty, 9000 samochodów," 70 tys. żołnierzy Wojska Polskiego, i to bez amunicji, by 10 milionów pochowało się po domach
  Zadziałali jako "strachy" Bo broń z amunicją miało wtedy 30 tys. funkcjonariuszy MSW,
  Dzis Antek chce mieć takowych 35 000.I to uzbrojonych bo "człek z bronią" nawet bez amunicji wygląda groźniej niż z bejsbolem.Byc może ze "gdyby co "rozda i im amunicje.
  A na to potrzeba mieć pieniądze wiec "udupił"zakup helikopterów.
  Tak mi "to śmierdzi"
  A jak Łozinski pisze
  "Po pierwsze istnieje podejrzenie, że wojska obrony terytorialnej mają być w rzeczywistości partyjnymi bojówkami PiS rekrutowanymi spośród najbardziej radykalnej prawicy, w tym organizacji jawnie faszystowskich. To dlatego nie mają podlegać sztabowi generalnemu, tylko politykowi."
  Śmierdzi mi jeszcze bardziej.
  Jak to powiadają u sąsiadów zza miedzy"Wierz ale sprawdzaj"
  Obrona kraju przed wrogiem zewnętrznym to ściema.Bo on doskonale wie iż "bitka z nami" to "atak na NATO"

  OdpowiedzUsuń
 17. Witaj Leszku !!! Donoszę, że ciemną nocą majstrowałem przy zegarze. Bo to właśnie nadszedł ten głupi okres, kiedy Polacy cofają czas do tyłu - wierząc, że to jest możliwe.. Próbowałem i ja - bo to jednak nigdy nie wiadomo, czy przypadkiem się nie uda. Zacząłem "z grubej rury" - od razu chciałem cofnąć czas o rok - bo to wiadomo, co się stało rok temu. Nic z tego - takiej "dobrej zmiany" nie dało się w moim czasomierzu dokonać. Pewnie dlatego, ze mam w domu 3 zegary - budziki, które sterowane są z satelity - jak tu ułapić od razu 3 zegary ??? A tak w ogóle - to przestawianie czasu, to tylko straty dla obywateli (obydwu kategorii). Bo zważ - jak cofam czas o godzinę rano, to po południu o jedna godzinę wcześniej robi się ciemno. Wszyscy wcześniej zapalają światła a liczniki energii elektrycznej aż poPiSkuja z uciechy - tak szybko się kręcą. To nie w kij dmuchał !!!! Policz sam - np. w każdym polskim domostwie włącza się 100-200 Watt żarówek - pomnóż to przez ilość mieszkań w Polsce. Całkiem spory kawał energii elektrycznej. Pankaczyński zaciera łapy, bo rachunki za energię będą rosły to i podatków za prąd nagarnie - ratując podupadły budżet. Trzeba by patriotycznie siedzieć przy świeczce. Kwadratura koła !!!! Aby problem rozwiązać - trzeb będzie zapuścić brodę. Serio - zobacz co się dzieje. Znane osobistości na gwałt chodzą teraz w brodach - na ten przykład pan Waszczykowski, pan Macierewicz - nawet taki dziennikarz telewizyjny - pan Krasko, też brodaty. Politykom się nie dziwię - zawsze są niekumaci, ale taki dziennikarz powinien wiedzieć, że już starożytni Rzymianie głosili - BARBA NON FECIT PHILOSOPHUS - broda nie czyni filozofem. Po panu Antonim to tez wyraźnie widać, że ta broda filozofem obrony narodowej go nie czyni. A ponad to - co to za broda - takie pojedyncze pipcie - nieprzystojne żarty przychodzą zaraz do głowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie, z tym przestawianiem zegarków to ja nic nie rozumiem. Absolutnie nic!
   Jakie korzyści dają stojące w polu przez godzinę pociągi?
   Poseł Suski powiedział, że z powodu dłuższego o godzinę spania - to zmiana czasu mu się podoba. Ale nie zauważył biedaczek, że jutro już będzie wstawał normalnie! Za to i dzisiaj i jutro wcześniej włączy oświetlenie i przez całą zimę będzie płacił za to.
   Ale głupota to nie tylko domena Suskiego et consortes. Przed pisem rządzili już chyba wszyscy. I nikomu nie przyszło do głowy by policzyć ile na prawdę mamy zysku z tej operacji. Oczywiście uwzględniając również koszty nie materialne.
   I tak ten komunistyczny relikt trwa i trwa mać!

   Usuń
  2. Leszku - to nie jest "komunistyczny relikt". To Niemcy - po pierwszej wojnie światowej ubzdurali sobie, że przestawianie zegara przyniesie im korzyści. Zarazili tym innych. Dzisiaj to nawet w Rosji od dwóch lat już nie praktykują tego dziwnego obyczaju - zmądrzeli.Niemcy - kiedy w wyniku wojny - jajca im wkręcili w imadło ekonomiczne - wymyślali tzw. ersatze, czyli produkty zastępcze. W ten sposób powstała kawa zbożowa, pieprz ziołowy, herbatki ziołowe i różne tam "karbinadle". Sam - w czasie wojny - pomagałem dorosłym robić kawę zbożową. Uszlachetnialiśmy ją prażonymi nasionami dębu - żołędziami. Kawa zbożowa się obstała na rynku - m.innymi "Inka". Także czasami idzie spotkać ersatz-pieprz ziołowy. Także czyniono próby zastąpienia tytoniu - liśćmi kasztanowca, ale tu trzeba było mieć cholernie mocne płuca 0 oczy wychodziły z orbit - jak sobie zakurzyłeś takiego "zigaretta".

   Usuń
  3. Sobiepan30 października 2016 08:20
   "Donoszę, że ciemną nocą majstrowałem przy zegarze. Bo to właśnie nadszedł ten głupi okres, kiedy Polacy cofają czas do tyłu - wierząc, że to jest możliwe"
   No i cóżeś Ty uczynił "ciemna nocą" MOC masz jakaś czy coś?
   Teraz PIS jak za "panią matką" "cofają czas do tyłu"/bo do przodu raczej cofnąć się nie da/
   No i:
   "PiS w internetowym klipie zaprasza na społeczne obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego 10 listopada br"
   A "poprawiny" robi 11 listopada i to w Krakowie,
   No jak nie, jak tak, jak się bawić to się bawić !!

   Usuń
  4. Pamiętacie jak kiedyś śpiewano
   "Zle było zle będzie w Polsce zawsze i wszędzie
   a wszystkiemu winni komuniści
   Mieliśmy orła z korona a teraz nam ogolono
   Zle było zle będzie w Polsce zawsze i wszędzie.
   a...
   I tak nam zostało.
   Czas, komuniści,wielka płyta komuniści i parędziesiąt tam grzechów.Choc to nie nasze 'wynalazki"
   I za cholerę nie chcemy pamiętać ,iż w tym zbożnym dziele,"komunistom" pomagał "suweren"
   Nasi dziadowie czy ojcowie
   Kmieć bezrolny i małorolny, aż przebierał nogami do "Reformy rolnej"i skwapliwie brał "pańską ziemie i pański inwentarz a z dworu, pałacu, cały inwentarz ruchomy i nieruchomy a w pałacu organizując szkołę lub przedszkole
   /gdy mu tego zabraniali "żołnierze wykleci" biegusiem na nich donosił, do UB/
   Przodujący "trzon narodu" wreszcie powiadał Idę do swojej fabryki.Bede "dla siebie" a nie dla tego fabrykanta.Nikt nie protestował Nikt nie mówił "to rabunek"Oprócz nielicznych
   A potem już poszło 500 + dla każdego/.co ja pisze co ja pisze/
   Praca "dla każdego jako "duma i obowiązek" likwidacja chorób społecznych a przy sposobności analfabetyzmu,punkty za pochodzenie stypendia i akademiki Darmowa oświata
   Parę kombinatów i miast z Nowa Huta na czele gdzie cała wieś się przenosiła.wraz z wiejskim zabobonem i zwyczajami.No i "chłopo-robotnicy" kradnący co i jak sie dało "z budów socjalizmu"
   "Stara inteligencja" brała baty i odmawiano im przywilejów albowiem tworzymy "nowego człowieka"
   Lata minęły i znów tworzymy, nowego człowieka, myślącego wg "szymla PIS" popieranego o zgrozo przez tych którym "komuna " przez całe życie d..dy miodem smarowała i dala niespotykana możliwość awansu społecznego/
   A oni to brali,brali,korzystali,korzystali Dzis mówią "z obrzydzeniem"braliśmy Zmuszano nas,byliśmy prześladowani,odrywano od "wiary ojców"
   Kraj męczenników.A winna "komuna"
   I to jest moj kraj !

   Usuń
  5. A bo wiecie "towarzyszu Wiesławie" - po wojnie - naród był chowany w duchu "materializmu" a chłop pańszczyźniany z dawien dawna chowany był w duchu "minimalizmu" - im mniej miał, tym był posłuszniejszy. No i z ambon głoszono - wszem i wobec - kradzione nie tuczy. No to jak wszystko stało się "nasze" - chłop brał. Do dzisiaj "oni" tak mają. Biorą - jak dają i uciekają, jak biją. Po wojnie - spotykałem się z wieloma przesiedleńcami (repatriantami) z Kresów Wschodnich. Opowiadali - jak to nocami - cala wieś "chodziła na pańskie". Tu nacięli dojrzałego zboża, tam wykopali - co ziemia zrodziła. Proceder kwitł jeszcze długie lata po wojnie. Jak zabrakło "panów", to się na PGR-owskie pola rzucili. TAK BYŁO - aż powymierało pokolenie lub pokolenia owych "przesiedleńców. Jaki "lud" - takie obyczaje. Coś w genach jednak pozostaje. W takiej Szwecji - za kradzież, obcinano dłoń, w Anglii - za kradzież - wysyłano do Australii. U nas "rozgrzeszano" chłopow - kiedy wielebnemu podrzucił tłustą gęś albo mendel jaj. Co kraj - to obyczaj !!!!

   Usuń
  6. Leszek Kowalikowski
   Jak TY nic nie rozumiesz!
   Wcześniej włącza się oświetlenie rano, ale wieczorem włącza się później!:))))) To nic, że na jedno wychodzi!
   Gorzej, że gdyby nie fakt, że wiosną znów przesuwamy zegar - rządy PiSu trwałyby o całą godzinę dłużej!

   Usuń
  7. LB - ja tam zegara nie "przesuwam", ale nastawiam na nim godziny.Od "przesuwania" porysujesz sobie podstawkę zegara. :-)))))))

   Usuń
  8. Słusznie i naukowo... co nie zmienia faktów!
   Przesuwam wskazówki zegara - teraz lepiej zabrzmiało? ;))))

   Usuń
  9. LB - :-)))))) Pierwszorzędnie !!!!! Tak trzymać !!! I nie przestawiaj przypadkiem zegara słonecznego - tak ma być !!!!

   Usuń
 18. Sobiepan30 października 2016 17:
  A to""towarzyszu Wiesławie" to od dawnych "towarzyszy pancernych" czy zawłaszczone od PPS.?
  Mam nadzieje ze nie od "zakuty łeb"
  Jak długo żyjesz,a "miałeś przyjemność"poznać historie na własnym grzbiecie, czy grzbiecie swojej rodziny, to dziś ta PIS-owska "polityka historyczna"/co na nazwa/ cie wq...wia.
  Kanalie i szuje łeb podnoszą bo im "przywrócili godność" A jak przywrócili, to oni/ich rodziny/ biegusiem do sądu, po odszkodowanie, bo im się należy. Kombatantom.
  I dzieje się
  "Macierewicz wziął w sobotę udział w uroczystościach 69. rocznicy ostatniej walki i śmierci „Ognia”. Uroczystości odbyły się w Waksmundzie - w miejscowym kościele i przy grobach żołnierzy „Ognia”.
  A w dniu następnym w tym samym kościele
  "Po raz pierwszy w kościele w Waksmundzie - rodzinnej miejscowości Józefa Kurasia „Ognia” odprawiona została dziś msza św. w intencji jego ofiar
  Kontrybucje, grabieże, zabójstwa, mordy, terroryzm, gwałty, fałsz IPN, stop manipulacji” - wszystkie te określenia pochodzą z plakatów, zapraszających na dzisiejsze nabożeństwo.
  Inicjatorami były rodziny ofiar „Ognia” i jego podwładnych oraz członkowie nowotarskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - ci, którzy uważają Kurasia za bandytę
  /jak zgłaszali to wcześniej nikt ich nie chciał słuchać, to samo Słowaków i Lech wyświęcił stosowny pomniczek w Zakopanym/
  I to jest mój kraj !
  Powiedz sam, czy to nie dom wariatów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - każda rzecz, każda sprawa - ma swój początek, ale ma i swój koniec. Świat tak został "skonstruowany", że z chwilą narodzin zostajesz skazany na śmierć. Wobec tego - istota życia polega na tym, aby każdy GODNIE przeżył, to co otrzymał. Jedni potrafią - inni nie. Pociechą jest, że tych "innych" jest zawsze mniej. A taki Antoś - no cóż - przyjdzie czas i na niego. Ktoś zważy jego czyny, ktoś zbada jego stan zdrowia, ktoś wymierzy to na co on zasługuje. Przyjdzie taki czas, bo nie ma choroby bez końca. Kto czym wojuje - od tego ginie. I tego nie odmienisz. Nawet na strumieniu czystej wody - po wierzchu zawsze pływa szumowina - po wierzchu. To i spłynie - bo musi. Takie są niezmienne prawa - nawet ciemną nocą ich nie zmienisz. Smuci, że to trwa, ale czym jest rok - wobec wieczności - tedy głowa do góry. Przyjdzie taki czas....!!!

   Usuń
  2. P.S. - a ten proboszcz w Waksmundzie widocznie otrzymał ta swoja "tłustą gęś" ale i mendel jaj. Popatrz tylko - aż dwie msze odprawił "w intencji". Takie to ich "credo".

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>