czwartek, 15 października 2015

Polityczne ko-ko !!
              Pamiętamy EURO 2012. Pamiętamy także rozpisany przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej konkurs na utwór-hymn wspomagający polska reprezentację. Zupełnie poważne jury z poważnymi fachowcami od marketingu, reklamy i muzyki deliberowało, ustalało warunki, wyznaczało nagrody a wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z utworem Ko-ko Euro spoko !!.
Śmiechu było sporo, przeróbek utworu także tylko jury jakby dało dyla no bo jak tu promować taki utwór........ .

Obawiam się, że po 25 października obudzimy się w takim politycznym Ko-ko i nie będzie wiadomo czy się śmiać, smucić czy po prostu spierdzielać.             Będę głosowała na Platformę Obywatelską i Ewę Kopacz. Szczególną osobą jest dla mnie premier Ewa Kopacz. Ile zebrała razów, jak była poniżana obrażana i mieszana z błotem. Nie dość, że nie straciła spokoju to odpowiadała rzeczowo chociaż w wielu wypadkach złośliwie. Wypowiedzi premier są spójne, rzeczowe i zrozumiałe. Jestem zbudowana ile wiadomości musiała posiąść i z ilu dziedzin aby rzeczowo odpowiadać na pytania najbardziej absurdalne.
W moim przekonaniu Platforma się zmieniła, pozbyła się wielu cennych ludzi, których winą często było nietrzymanie języka za zębami.

Oto zdanie mojego guru !.


         Dzisiaj nie mam zamiaru tracić czasu na PIS i jego wodza Jarosława Kaczyńskiego /zawsze dziewica/ ale zaproponować raz jeszcze analizę celowości innego glosowania niż na Platformę Obywatelską.

Moim zdaniem i nie tylko moim Platforma Obywatelska została obita wszelkiego rodzaju kijami za swoje i nie swoje przewiny.
Moim zdaniem i nie tylko moim Ewa kopacz odnalazła się więcej niż dobrze w tej sytuacji co dobrze rokuje na przyszłość.
Moim zdaniem i nie tylko moim wszyscy się uczymy i wyciągamy wnioski i wierzę, że i PO wyciągnęła wnioski co świadczy o odprawieniu wielu zasłużonych i „zasłużonych” działaczy.
         Już słyszę joby jakie lecą w moim kierunku co nie jest bezpodstawne ale namawiam szczerze, bez podtekstów przedstawiając wady dwóch, konkurencyjnych ugrupowań.

NOWOCZESNA.
Przepraszam ich entuzjastów ale ich program to zbiór hasełek; doskonalić, podwyższyć, obniżyć, dodać, odjąć, unowocześnić.....i tak na 40 stronach. Gdyby to wrzucić do wyżymaczki to z konkretów zostanie 3 x 16 i zamknąć nierentowne kopalnie.

ad.1.
Stawki podatkowe – jak wytłumaczyć szkołom, że wg pana Petru za komputery do szkól trzeba będzie uiścić 16% stawkę VAT zamiast 0 ?. Czy zadowolony będzie eksporter który dotychczas stosował również zerową stawkę VAT ?.
Czy my zjadacze chlebka się ucieszymy że zań zapłacimy z 16% VAT-em ?.
Ad 2. Równie wątpliwa była deklaracja wobec kopalń, w końcu ponad 100 tys. ludków to nie drobnostka. Na szczęście początkowa i zdecydowana propozycja uległa modyfikacji. Jakoś nikt nie fikał jak w komunie dokładaliśmy do kopalń to wytrzymajmy jeszcze tych kilkanaście a może trochę lat dłużej.

LEWICA.

Była kiedyś szansa na nowoczesną, polską lewicę kiedy przewodził jej Wojciech Olejniczak. Niestety został wykopany przez żądnych władzy gówniarzy jak i stary aparat po to aby w rezultacie lewicą rządził ten który nie wie jak skończyć. Od jakiegoś czasu słychać teksty powtarzające się przy Magdalenie Ogórek i Barbarze Nowackiej. Barbara Nowacka charakteryzuje się brakiem własnego zaplecza politycznego czyli np. Miller w w stosunku do którego p. Barbara jest  dyspozycyjna. Obawiam się także jej braku doświadczenia politycznego oraz pamięci „smoleńskiej”, która może zaważyć na jej decyzjach.
”Stara komuna” nie chce odejść /Miller, Iwiński, Zemke, Bańkowska”/ czego tak jasno nie widać w centrum jak w terenie.
Idzie nowe, wykształcone, niebezpieczne, komunistyczne ideowo nie odpowiadające stereotypowi tow. Szmaciaka – Włodzimierz Czarzasty. Tak jak poprzednicy bez pamięci historycznej poczynając od ks. Popiełuszki przez Rywina, aferę starachowicką, wakacje z Ałganowem, Gudzowaty z Józioleniem etc. etc. etc...... . Teraz ważna jest afera podsłuchowa i ośmiorniczki.

            
             Sytuacji przedwyborczej w Polsce nie ma sensu omawiać bo jaki jest koń każdy widzi. Stanęliśmy przed stosunkowo prostym wyborem. Czy damy zielone światło na następną kadencję Platformie Obywatelskiej czy ją olewamy i oddajemy głosy na PIS.

              Na PIS można oddać głos bezpośrednio lub głosując na partie konkurencyjne wobec PO.
Jeżeli ktoś uważa, że wobec zachowań Prawa i Sprawiedliwości nie musimy zewrzeć szeregów a możemy sobie politykować to i możemy obudzić się z ręką w nocniku i my i wy i ja i ty........... my wszyscy.
Ko-ko, Ko-ko Kaczor spoko ??.

Zdjęcia - demotywatory, "W sieci", imgfflip.co.

    

60 komentarzy:

 1. Te "refleksje'" to raczej na wyrost. No, chyba, że nie chodzi o "refleksje" w znaczeniu "przemyślenia" lecz pierwotnym - "odbicia". Bo te refleksje, to po prostu lustrzane odbicie opinii GW, Lisa i TVN24.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy,
   Dlaczego ktoś, kto sam jest zaprogramowany musi zawsze podejrzewać innych, że nie potrafią samodzielnie myśleć?

   Usuń
  2. Polecam: http://www.liiil.pl/1444837084,Anna-Izabela-Nowak-Co-jest-z%A0Wami-Rodacy.htm .

   Usuń
  3. Przepraszam - powinienem być odzwierciedleniem Gazety Polskiej, Gmyza i TV Trwam.

   Usuń
 2. Znalezione w sieci.
  Piotrze-nadal popierasz Partię Oszustów????
  Co oni robili przez te 8 lat????
  ______________________________________________________________________________________________________________
  27.05.2015 14:54
  Oskarżam!
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że nie dotrzymała głównego punktu swojej umowy z wyborcami, czyli niedopuszczenia PiS do władzy.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że zamiast od razu uciąć łeb pisowskiemu smokowi, przez 8 lat hodowała go w roli straszaka na swoich wyborców, i że smok właśnie zerwał się z łańcucha.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że nie doprowadziła przed oblicze sprawiedliwości prezesa PiS i Zbigniewa Ziobry w związku ze śmiercią Barbary Blidy.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że dopuściła do tego, iż człowiek, którego rola w sprawie SKOKów jest co najmniej kontrowersyjna, został prezydentem Rzeczypospolitej.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że przez 8 lat nie wprowadzała koniecznych reform, że zamiast realnie rządzić, jej działacze skupiali się na obsadzaniu intratnych stanowisk i wewnętrznych intrygach.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że stała się zadufaną i arogancką partią władzy.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że nie wprowadziła związków partnerskich.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że w sprawach światopoglądowych nie różniła się zbytnio od PiS.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że po wyborach 2011 roku, zamiast koalicji z Ruchem Palikota – partią realnej zmiany i ożywczego protestu, zawarła ją ponownie z PSL, partią ludzi, którzy dbają wyłącznie o interesy swoje i swoich kolegów.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że wybrała gnuśną i leniwą kontynuację, zamiast modernizacji.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że wzięła na pokład takich ludzi jak Roman Giertych czy Michał Kamiński.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że dla własnych korzyści nie zwalczała smoleńskich kłamstw.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że za pomocą intryg, szantażu politycznego i ekonomicznego - metod właściwych raczej państwom na wschód od nas - przeciągała na swoją stronę posłów opozycyjnych klubów parlamentarnych.
  Oskarżam Platformę Obywatelską, że zniszczyła system emerytalny, a tym samym podeptała umowę społeczną z obywatelami.
  Oskarżam prezydenta Bronisława Komorowskiego, że nie zawetował lub nie wysłał do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o zmianach w OFE.
  Oskarżam prezydenta Bronisława Komorowskiego, że nie tłumaczył ludziom, dlaczego podniesienie wieku emerytalnego jest konieczne.
  Oskarżam prezydenta Bronisława Komorowskiego, że w polityce wewnętrznej nie był aktywnym prezydentem, a stał się w praktyce notariuszem PO, który kwitował wszystkie jej posunięcia.
  Oskarżam prezydenta Bronisława Komorowskiego, że nie uczynił ze sprawy przystąpienia Polski do strefy Euro najważniejszego motywu swojej kadencji i nie doprowadził do publicznej debaty w tej sprawie.
  Oskarżam prezydenta Bronisława Komorowskiego, że w obliczu utraty władzy zapomniał, że jest przede wszystkim strażnikiem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i dla swoich potrzeb wyborczych zapowiedział jej zmianę.
  Oskarżam media, że zbytnio spoufaliły się z koalicją rządową, a ich wzajemne powiązania stały się nieczytelne.
  Oskarżam media, że nie przekazywały obiektywnego obrazu polskiej polityki.
  Oskarżam media, że nawet nie próbowały prostować pisowskich kłamstw, obelg i insynuacji.
  Oskarżam media, że nie otoczyły kordonem sanitarnym PiS – partii zinstytucjonalizowanego kłamstwa i pogardy dla inaczej myślących.
  Oskarżam media, że utwierdzały obywateli w przekonaniu, iż dyskusja polityczna to awantura, pyskówka i potok niczym nieskrępowanego chamstwa.
  Oskarżam media, że sposób w jaki przekazywały i przekazują wiedzę o polskim życiu publicznym, wytworzył u obywateli poczucie, że polska polityka to brudna wojna o własne korzyści.
  Oskarżam media, że każdą sensowną alternatywę dla PO, od razu i bezrefleksyjnie próbowały zniszczyć i/lub ośmieszyć.

  O to wszystko, i o wiele więcej - panie i panowie politycy Platformy Obywatelskiej oraz ludzie mediów – oskarżam was, oskarżam, oskarżam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz problem bo musisz uzasadnienia szukać po sieci - ja nie muszę, ja mam rozum, oczy i słuch.
   Mieszasz oskarżenia z agitacją, pomówienia i rzeczy nie dotyczących PO.
   Rusz własną głową chyba, że masz ja do noszenia mycki /wiem, żę to trudniejsze niz kopiuj-wklej/.

   Usuń
  2. Anonimowy15 października 2015 17:23
   Och do tych "oskarżeń" dopisałbym jeszcze kilka o ile nie kilkanaście.
   Tyle ze na moim"biurku"nie lądują analizy gospodarcze,raporty wywiadów i nic nie wiem o uwarunkowaniach międzynarodowych czy jakoś tak 'służby" nie informują mnie o przygotowywanych prowokacjach "tasmach z podsłuchów" czy tez o niepokojach społecznych bo akurat górników ktoś napuszcza.Nie mam tez wiadomości od Komisarzy Unii i nie wiem czym i jak tam się będzie grało .
   Przepraszam tez ale poszczególni ministrowie i ich resorty także nie kwapią się do jakichkolwiek informacji Nie znam /bo mnie nie informują? o stanie państwa,wykorzystania budżetu czy istniejących oszczędnościach lub przekroczeniach
   No nie informują mnie i juz jak przypuszczam ciebie tez nie
   Dlatego kieruje się Babcina zasada wpajana mi od dziecka "Tak krawiec kraje jak mu materiału staje"
   Oraz trenera Górskiego "Tak się gra jak przeciwnik pozwala"
   Wiec nie szczępie pyska po próżnicy bo ja /może i dupa/ nie wiem i nie znam Po prostu nie wiem to po co szczępić pysk
   Dla mnie bałwan jesteś bo powtarzasz/sam nie wiedząc,nie mając pojęcia/ to wszystko co PIS stworzył i powiela.
   Przeproszę gdy zamiast "anonim" wpiszesz swoje nazwisko i stanowisko w rządzie oczywista oczywistość PO
   Bałwan jestes bo obszczekujesz jak ten kundelek wiejski zza plota Bo go poszczuto /albo z własnej woli/ a jak juz wyjdzie poza swój teren to "potulna psina z podkulonym ogonem do każdego się łasząca"
   Powtarzam tez bym się dopisał,"z oskarżam" gdybym był pewny gdybym wiedział czy znał uwarunkowania.
   Ja rozumiem iz jesteś prawdziwy Polak i katolik co to "wie lepiej" który przeszłe wojny wygrałby bez wątpienia i wie ze gdyby był na miejscu Napoleona to ho,ho,tyle ze jeszcze zapomniałeś o maleńkim drobiazgu
   VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twojemu.
   Nie szkodź nikomu oszczerstwem lub plotką. Nie rób nikomu krzywdy swym słowem.
   Mów tylko prawdę i rozważaj, kiedy prawdę jakąś należy powiedzieć. Często przemilczenie czegoś w rozmowie jest już kłamstwem, bo obraz zostaje jednostronny, a przez to fałszywy. Staraj się aby każdy miał w pełni prawdziwy pogląd na sprawę, którą omawiacie.
   Można chwilowo dopuścić, by ktoś nie znał całej prawdy, wtedy gdy znajomość jej popchnęłaby go do czynów złych, rozpaczliwych, szkodliwych dla niego lub dla innych. Trzeba jednak dbać o to, aby każdy posiadał takie poglądy i nastawienie życiowe. żeby żadna prawdziwa wiadomość nie wywołać w nim złej reakcji.
   Każdego krytykuj, gdy trzeba i każdą krytykę przyjmuj. Wszyscy ludzie są ułomni i muszą się nawzajem wychowywać.
   Nie miej zaufania do ludzi, którzy po zmianie koniunktury nagle zmieniają swe oblicze a nie mają odwagi potępić swego dotychczasowego postępowania. Jeżeli zmieniasz poglądy to szczerze przedstaw wszystkie swoje argumenty; ukaż dawne swoje przekonania w pełnym świetle nowych. Nie tylko słowami, ale i czynami dawaj świadectwo prawdzie."
   Co było do przekazania i okazania Amen
   Piotra przepraszam"za dłużyzny"I to juz i teraz.

   Usuń
  3. Tak się składa szanowni panowie, że tych oskarżeń nie wyartykułowała żadna pisowska persona. Tego nie napisała PiS-owska agitatorka, tylko działaczka Twojego Ruchu i pracownica agencji w Brukseli!

   agata_nowacka
   Kobieta 36 lat, Bardo

   O MNIE
   Kandydatka do Sejmu z 2 miejsca na liście Zjednoczonej Lewicy w 2 Okręgu Wyborczym (Wałbrzych oraz powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki).

   Współautorka programu Twojego Ruchu i działaczka tej partii.

   Agata Nowacka od 10 lat sprawuje kierownicze stanowiska w sektorze ICT w Brukseli, gdzie jest odpowiedzialna za relacje z instytucjami europejskimi. Agata zajmuje się kwestiami związanymi z europejską agendą cyfrową: otwartym internetem i rynkiem telekomunikacji, ochroną danych, e-commerce, ochroną konsumentów i ochroną własności intelektualnej. W latach 2004-2008 pracowała w PE jako doradczyni frakcji socjalistów.

   BLOG
   agata_nowacka

   Można jej wiele zarzucić ale na pewno nie to, że jest głupia i że stworzył to PiS.

   Jesteś pewny Piotrze, że to agitacja, bo ja nie. Ja się z tymi oskarzeniami w większości zgadzam, poza tymi o OFE i jeszcze jednym, czy dwoma. Właściwie wszystkie te oskarzenia o nieróbstwo z którymi się zgadzam, nie kosztowałyby budżetu Wieśku ani grosza.

   Usuń
  4. andy_lighter15 października 2015 21:46
   Polska Ludowa a właściwie światli co w Polsce po wojnie zostali oprócz zlikwidowania chorób społecznych np gruźlicy itp zlikwidowała także i analfabetyzm .
   Ot co "zagoniła" Tak zagoniła czy Wam się to podoba czy nie,przymusowo wszystkich "nieczytatych" niepiśmiennych do nauki czytania pisania i liczenia.
   Do szkoły, chcieli lub nie ,gdy ich dzieci szły do domów, karnie szli ich rodzice. I ci sami nauczyciele którzy uczyli ich dzieci, rodziców tych dzieci uczyli pisać czytać i podstaw matematyki.Było tych ludzi tysiące,tak wiele iż przy Wydziałach Oświaty powołano "Pełnomocników do walki z Analfabetyzmem" a sprawę traktowano jako tak ważną tak priorytetową, iz tym "Pełnomocnikom" przydzielano na każde żądanie pojazdy /samochody/ i musiały ich użyczać tak Komitety Partii jak i Urzędy Bezpieczeństwa czy Wojsko.Kto to dziś pamięta,?
   A "Pełnomocnikami" byli starzy nauczyciele którzy wywodzili się z rożnych środowisk i miast np byli Lwowiacy I im zależało na "niesienie kaganka oświaty" I nie byli to"młodzieżowcy z "nowej siły przewodniej"
   Rezultatem nabytych umiejętności był także wzrost liczby anonimów i 'anonimowych" którzy jako "prawdziwi patrioci" "prawdziwi demokracji" donosili "gdzie i komu trzeba" na "rodaków" Stad i klęska "żołnierzy wyklętych" których wykończyli "swoi"
   I dlatego "anonimowy"pamiętając tamto i tamte donosy. mając alergie na wszystkie anonimy i 'anonimowych" nawet po 25 chętnie urwałbym ci jaja nawet je odgryzając /ze wstrętem/przy samej d.
   Taka we mnie siedzi nienawiść do anonimów i "anonimowych"

   Usuń
  5. Andy - do cholery !!!, nie napisałem, że to agitacja tylko, że miesza oskarżenia z agitacją, pomówienia i rzeczy nie dotyczących PO.
   To są oskarżenia mało rzeczowe z ktorymi sie dyskutowac nie da np ostatni:
   "Oskarżam media, że każdą sensowną alternatywę dla PO, od razu i bezrefleksyjnie próbowały zniszczyć i/lub ośmieszyć".
   ........i Agata Nowacka ma być alternatywą ??
   kysz, a kysz !!

   Usuń
  6. Anonimowy - moje "oskarżenie" jest krótkie - OSKARŻAM CIĘ O BEZWZGLĘDNĄ GŁUPOTĘ !!

   Usuń
 3. @Piotrze,
  Problemem Polski 2015 jest to, że prawa wyborcze uzyskało pokolenie DD (Daj Darmo), niedouczonych smarkaczy, którzy bez zażenowania przyznają, że ich nie obchodzi z jakiego pułapu startowała Polska w roku 1989 w porównaniu do Niemiec, chcą mieć tak jak w Niemczech, z tą różnicą, żeby jeszcze nie pracować. Absolwenci różnych Wyższych Szkół Zarządzania i Karate Tradycyjnego w Pławnej Dolnej zdziwieni, że pracują za minimalną pensję. To pokolenie, które nad poznawanie świata przedkłada wydanie wszystkich oszczędności w modnej knajpie. Do tego dochodzi pokolenie pokomunistycznych frustratów, którzy zmarnowali życie wycierając kościelne klęczniki, zamiast pójść na spacer, w góry, do teatru, czy do kina lub na koncert i teraz są zdziwieni, że nie czują się szczęśliwi. To ich głosy wspierają cynicznych łgarzy obiecujących wyczarowanie pieniędzy na to, by mogli krócej pracować, choć część z malkontentów jeszcze pracy nie podjęła wcale, ewentualnie wspierają regularnych głupków twierdzących, że jak się popieprzy, to się polepszy i trzeba rozwalić system.
  @Eva poleciła artykuł, z którego ja dam tylko jeden cytat:
  "Do was mówię, wy, którzy wysiadacie ze swoich samochodów pod marketem po półgodzinie szukania miejsca do parkowania by wyładować wózek po brzegi, a po powrocie do domu nawalacie na forach jaka jest nędza".
  Bo tak to jest: Przyjeżdżam do Polski ze swoimi 200 euro tygodniowo renty plus średnio 100 euro z pracy dodatkowej (mam limit zarobków- nie byłoby dobrze, gdybym go przekroczył) wracam do Polski, obiady jem w restauracjach, bo tak tanio w porównaniu do Irlandii, a tu mi jakiś związkowy pierdziel, który podstawowej pensji związkowej ma więcej niż ja wszystkiego, a do tego dochodzą mu diety, premie, jakaś tam drobna kasa prezesa klubu sportowego młodzików, zaprasza mnie do swojego 80- metrowego mieszkania w dziesięcioletnim budynku z garażem, jakąś wielką plazmą, czy inną telewizyjną chujnią na ścianie i zaczyna mi się żalić, jaka to nędza i ludzi jak Tusk posprzedawał. Jara "marlborskie" w ilości co najmniej paczki dziennie, jak idzie do knajpy to po wypiciu pół litra na łeb w knajpie dla starych pierdzieli towarzystwu związkowemu włącza się szwendacz, wsiadają w taksówkę i jadą rwać lachony do młodzieżowych knajp, a jak ich najdzie fantazja, to na przykład do Kazimierza Dolnego. Nowy most na Wiśle (drugi w mieście), nowy stadion, nowa obwodnica, cztery kryte baseny w 60 tysięcznym mieście, dwa odkryte olimpijskich wymiarów, drogi należące do gminy wyremontowane, wały wyremontowane i podniesione, odnowiony port i bulwar nadwiślański, ale ruina jest i już, bo w kraju to ciągle najlepszy lans. I źle jest i biedny on i ja mam mu uwierzyć, że ja bym nie chciał z nim się na robotę zamienić. A pewnie, że nie- w lustro bym nie mógł spojrzeć!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic dodać, nic ująć Wolandzie!

   Usuń
  2. Wolandzie - dzięki Ci za patriotyczny wpis na blogu. Zaraz czuję się dowartościowany. Ty pewnie teź - jak zamienisz te swoje 200 euro tygodniówki na krajową walutę to już masz 800 zeta na zakupy w markecie. Rzeczywiście - za 800 zł idzie nakupić pełny wózek + dwie torby plastikowe. Po tym zawozisz to do tej twojej Zielonej Irlandii i cały tydzień "wegetujesz" na tym co z Polski przywiozłeś. Toś taki "arystokrata" wśród tamtejszych "patriotów" - co ??? Przejdź się "pierdzielu" po małych osiedlowych sklepikach. Tam biedne kobieciny kupują "na krechę" (do zeszycika) albo międlą w dłoni ostatnie 20 zł, aby coś kupić do garnka. Parkingów tam nie ma - trzeba być "na piechotkę". To też Polska !!!! A tak kupujących jest dużo więcej niż przed Twoim marketem.Tfuuu !

   Usuń
 4. ....czy po prostu spierdzielać.
  Spierdzielajcie i to szybko bo jak mohery dojdą do władzy,co jest raczej pewne
  to na ucieczkę już nie będzie czasu.Proponuje Kanadę do której wybiera się córka
  p.premier a może nawet sama premier ma już zabukowany bilet.
  Zegnajcie lemingi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy15 października 2015 18:30
   Oj chciałbyś bo wtedy ciemnym ludem łatwo rządzić i manipulować i go doić.
   Oj chciałbyś ten ciemny lud wziąć za mordę i cofnąć w mroki średniowiecza.
   Nóżkami aż przebieracie z ambon modlicie "by się stało"
   Jeszcze długo nie, ale gdyby co to i tak przy gaszeniu światła jaja wam zdarzymy urwać.

   Usuń
  2. Przypomne ci to na tym blogu 25.X zaraz po 22 czekaj a wystawie ci jaja do urwania.

   Usuń
  3. Anonimowy - trzymam Cię za słowo. I przynajmniej umyj te swoje jajca.

   Usuń
  4. wiesiek15 października 2015 19:02
   JAcek16 października 2015 07:50

   MOJE JAJCA SĄ DO WASZEJ DYSPOZYCJI !!!

   Usuń
  5. Anonimowy - a miały być umyte !!!!!! Niedługo sam je sobie wyrwiesz. Cierpliwości !!!

   Usuń
  6. Ale masz wymagania,no ale co się nie robi dla pokonanego.
   Umyłem.Wyrywaj!. O moje jaja się nie martw nie wyrwę sobie.
   Martw się o swoje jak ci "mohery" dadzą popalić.
   A "wiesiek" rżnie głupa a taki był pewny że,"lemingi" wygrają.
   No to spierdzielajcie wraz z autorem tej notki.Ma "chody" w Holandii
   to może się załapiecie do sadzenia tulipanów,

   Usuń
 5. Eva7015 października 2015 16:09
  To ja nie chwaląc sie /oczywista oczywistość/ powiadomiłem "społeczność bloga ' Leming 2 iz coś takiego jak
  http://www.liiil.pl/1444837084,Anna-Izabela-Nowak-Co-jest-z%A0Wami-Rodacy.htm .
  zostało napisane i ogłoszone A ze warte powielenia !
  Wiec dziękuje Ci za przypomnienie

  OdpowiedzUsuń
 6. Panowie Refleksyjni, muszę przyznać, że od pewnego czasu wchodząc na Wasz blog trzeba się bardziej przygotować na wojnę niż na rzeczową dysputę. Oczywiście i rzecz jasna nie ma obowiązku wchodzenia i czytania. Tylko trochę mi żal czasów, gdy przychodziłam tu poznać Wasze i Waszych Komentatorów opinie i poglądy. Teraz są tu głównie emocje i to złe, słowa coraz bardziej wzajemnie napastliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zante - to wynik długiego maratonu wyborczego. Ludzie są podenerwowani i sfrustrowani - tyle kłamstw i pustych obietnic jeszcze nigdy nie padło.

   Usuń
  2. Zante - z jednej strony masz rację i sam sie zastanawiam czy nie wprowadzic reguły kasowania komentarzy anonimowych. Z reguły taki anonimowy wlezie, napluje i więcej sie nie pokaże.
   Działa także trolling i hejt i niektóre komentarze bezpośrednio lądują w koszu.
   Ma rację Sobiepan, że im bliżej wyborów tym może byc ostrzej.
   Uważam np. tekst "Oskarżam" za hejt ale zostawiłem go z rozmysłem jak mozna kretyńsko myśleć. Zauważ, że w tym tekście nie ma mozliwości dyskusji bo jest tak ogólny i rozciągliwy a jedyny powód do satysfakcji ma ktoś kto zaciera ręce - mysli p ali im dopr...iła.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. No macie rację. Bo niby każda kampania, zbliżająca sie do końca, podnosi temperaturę. Jednak tym razem to wszystko wrze. Nawet ci, którzy dotąd zachowywali umiar i rozsądek (spostrzeżenie z wielu miejsc, nie tylko Waszego bloga), teraz jakby tracą panowanie nad emocjami. Ta nowość w kampanii to nowe zjawisko, polegające na tym, że do zwolenników PO i PiS (jako antagonistów) dołączyli obrońcy PO. I mam wrażenie, że ci ostatni stali się celem większego hejtu niż zdeklarowani PiS-owcy. A i oni nie pozostają dłużni.

   Usuń
  4. @Piotrze (16 października 2015 9:48),
   jeżeli uważasz, że kretyńsko myślę i jestem trollem i hejterem, to wydaje mi się, że pomyliłem adresy jednak. No trudno, zdarza się. Trzeba będzie się z tego pomylonego adresu wyprowadzić. Nie jestem pewien, ale ja chyba nigdy nie napisałem o inaczej myślącym komentatorze, jeśli podsunął mi jakiś tekst, że głupio myśli.

   Przecież prawdą jest, że " zamiast od razu uciąć łeb pisowskiemu smokowi, przez 8 lat hodowała go w roli straszaka na swoich wyborców, i że smok właśnie zerwał się z łańcucha".
   Prawdą jest, że " nie doprowadziła przed oblicze sprawiedliwości prezesa PiS i Zbigniewa Ziobry w związku ze śmiercią Barbary Blidy".
   Prawdą jest, że "dopuściła do tego, iż człowiek, którego rola w sprawie SKOKów jest co najmniej kontrowersyjna, został prezydentem Rzeczypospolitej".
   Że "przez 8 lat nie wprowadzała koniecznych reform, że zamiast realnie rządzić, jej działacze skupiali się na obsadzaniu intratnych stanowisk i wewnętrznych intrygach" (przypomnij sobie cyrki z podsłuchami w dolnośląskie Platformie i cyrk w wyborach do władz regionalnych kiedy Schetyna przegrał).
   Że "po wyborach 2011 roku, zamiast koalicji z Ruchem Palikota – partią realnej zmiany i ożywczego protestu, zawarła ją ponownie z PSL, partią ludzi, którzy dbają wyłącznie o interesy swoje i swoich kolegów" przy czym nie chodzi mi o Ruch Palikota ale z pewnością PSL był błędem". W Ruchu Palikota zresztą, było wielu sensownych ludzi (Biedroń, Dębski, Rozenek, Grodzka). itd.
   Prawdą jest, że "stała się zadufaną i arogancką partią władzy".
   Że "nie wprowadziła związków partnerskich".
   Że "w sprawach światopoglądowych nie różniła się zbytnio od PiS" - moim zdaniem werbalnie się różni, praktycznie niemal ani trochę.
   Że "zawarła koalicję ponownie z PSL, partią ludzi, którzy dbają wyłącznie o interesy swoje i swoich kolegów".
   Prawdą jest, że "wzięła na pokład takich ludzi jak Roman Giertych czy Michał Kamiński".
   Że "dla własnych korzyści nie zwalczała smoleńskich kłamstw" - jak się ludzie zajmują smoleńskiem, to nie zajmują się bieżącą polityką, to bardzo wygodne
   Prawda, ze "za pomocą intryg, szantażu politycznego i ekonomicznego - metod właściwych raczej państwom na wschód od nas - przeciągała na swoją stronę posłów opozycyjnych klubów parlamentarnych" - Arłukowicz, ci dwaj powyżej, Kluzik-Rostkowska (prowadziła kampanię prezydencką Jarosława Zbawiciela), czy ostatnio Napieralski.
   To prawda, że "prezydent Bronisław Komorowski, nie tłumaczył ludziom, dlaczego podniesienie wieku emerytalnego jest konieczne" - nie tylko Komorowski, ale cała PO. Powinni siedzieć dniami i nocami w tivi i radiach i tłumazyć, zamiast coś tam bąkać ekonomicznym językiem, którego "ciemny lud" nie rozumie.
   Prawda, że "media, nie przekazywały obiektywnego obrazu polskiej polityki"
   Że "media, że nawet nie próbowały prostować pisowskich kłamstw, obelg i insynuacji"..
   Prawdą jest, że "media, nie otoczyły kordonem sanitarnym PiS – partii zinstytucjonalizowanego kłamstwa i pogardy dla inaczej myślących"
   Że "media utwierdzały obywateli w przekonaniu, iż dyskusja polityczna to awantura, pyskówka i potok niczym nieskrępowanego chamstwa" - tvn, tvpubliczna, Olejnik, Rymanowski, Morozowski itd., itd., itd.
   To prawda, że "sposób w jaki media przekazywały i przekazują wiedzę o polskim życiu publicznym, wytworzył u obywateli poczucie, że polska polityka to brudna wojna o własne korzyści".
   I że "że każdą sensowną alternatywę dla PO, od razu i bezrefleksyjnie próbowały zniszczyć i/lub ośmieszyć".

   Jeśli uważasz, że to jest głupie myślenie, trolling i hejt, to powinieneś wyrzucić, albo wyprzeć się swoich własnych tekstów na twoim własnym blogu z ostatnich dobrych kilku lat - bo często i gęsto o tym pisałeś (podobnie jak ja zresztą).

   Bawcie się dobrze, moi drodzy i trzimcie się ciepło.

   Usuń
  5. "@Piotrze (16 października 2015 9:48),
   jeżeli uważasz, że kretyńsko myślę i jestem trollem i hejterem" /.../,
   Zupełnie poważnie zastanawiam się skąd ci sie to bierze ?.
   Pisałem o tekście o nie O TOBIE !!.
   Ty zgadzasz sie w wiekszości z tekstem Anny-Izabeli-Nowak a ja sie z większością nie zgadzam.
   Czy z tego wynika, że jestes hejterem, trollem czy kretyńsko myślacym ?.
   Uważam, ten sam temat i tekst w Twoim wydaniu nadawał by sie do dyskusji a tekst P. Anny nie.
   Drugi przykład:
   "Oskarżam Platformę Obywatelską, że wybrała gnuśną i leniwą kontynuację, zamiast modernizacji."
   znajdzie sie wielu którzy odowodnią że jest odwrotnie ku czemu ja bym, sie skłaniał bo państwo to nie perpetum mobile tylko państwo /w tym PO/ musi byc aktywne.
   Pozdrawiam

   Usuń
  6. Andy _ lighter !!! To dlatego Platforma zbiera obecnie "baty" i traci w rankingach. Popadła w samouwielbienie i nie potrafiła zlikwidować PiS-u jako partii wręcz antypolskiej. Pankaczyński już myśli, że złapał "Panaboga" za pięty i może pleść co mu ślina na język przyniesie. Przyjdzie "kryska na Matyska" - jak już to było wielokrotnie. Inna sprawa, to do frontu anty PO przystąpił Kościół - jako odwet za rozliczanie majątków i ograniczenie dotacji dla "sukienkwych". Gdyby wielebni za tym nie stali - Pankaczyński nie ruszył by z miejsca.Ale ta "ichnia" polityka ma krótkie nóżki, także w Watykanie.Nasz Gądecki oberwał był właśnie reprymendę. Kto wie, czy ze względu na "zły stan zdrowia" nie pójdzie "na wcześniejszą emeryturę". Nasz "Episkopat" to sami "antypapieże".

   Usuń
 7. Witaj Piotrze !!! Zainteresowała mnie ta "tabelka sukcesów", która prezentujesz w swoim komentarzu. Jako jej źródło podajesz "W sieci",imgfflip.co - co to za źródło ?? Z tej tabelki nie wynika, czy uwzględniona została tam inflacja - liczona narastająco rok-do roku oraz spadek wartości złotego do dolara i euro, które to "wartości" skutecznie obniżają podane wyniki. Jest też jeszcze kwestia podatków - czy i na ile one wzrosły. Wiesz sam jak to jest ze statystykami - jeżeli jedna Polka zdradza męża a druga nie - to statystyk Ci powie, że co druga Polka zdradza swojego chłopa.Pozdrowienia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wymagaj ode mnie abym przed każdą publikacją prowadził dogłębna analizę zamieszczanych danych. Jeżeli uznaję je za prawdopodobne bo się powtarzają to publikuję.
   Wnioski racz wyciagać sobie sam a mnie w akademicka dyskusje nie wziągniesz bo jestem za leniwy.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Piotrze !!! Chropowata jest ta Twoja odpowiedz na moje pytanie. Chropowata i dziwna !!! Jeżeli dobrze rozumiem - to piszesz swoje komentarze na podstawie "powtarzających się wypowiedzi" - gdzieś tam np. mediach lub w internecie. Znaczy się - jest to wtedy dla Ciebie wiarygodne i wystarczające. I powiadasz, ze jesteś za leniwy do "akademickich" dyskusji. Jest na to bardzo prosty sposób - podawaj tylko linki do tych "wiadomości" a resztę niech sobie każdy skomentuje - jak chce. Zaskoczyłeś mnie - ceniłem Cię wyżej !!!!

   Usuń
 8. Panie i Panowie ja już nie dyskutuje.
  Ja juz krzyczę "wróg u bram" jak usłyszałem prezesowe rządzenie za pomocą "wieców poparcia" jak usłyszałem w "Tak jest" ze oni będą respektować referenda i społeczne podpisy o referendum Gdy padło "no jak macie jedno złożone "o świecką szkołę" będziecie je rozpatrywać.Zaczęło sie kręcenie No tak ale sa wątpliwości co do podpisów terminów ect ect
  Czyli jak my referendum to narodzie cacy, jak wy a nie daj boże nasi przeciwnicy "my was musimy sprawdzić " czy wszystko było "lege artis" A ze nie będzie głowę daje.
  Dlatego krzyczę "wróg u bram" bo ci narodzie" chcą zrobić" kuku jak Niemcom ten z wąsikiem tez cały naród dawał poparcie" czy współcześnie na Białorusi albo u Orbana.
  I ani się spostrzeżesz narodzie zostaniesz "wzięty za mordę" i już nie szczekniesz publicznie czy w Internecie "bo wiadomym jest iż pewne grupy będą stawiały pewny opór"
  A zdrowy trzon społeczeństwa nas poprze i jak drzewiej bywało choćby w Radomiu znów zakrzyknie "WARCHOŁY,WARCHOŁY i da nam pełny mandat do działania
  A autobusy już czekają byście na wiec dotarli /za pełna dietę oczywiście/ I wystąpią Dudy dwa i Szydło a nawet sam prezes owacyjnie /a jak /witany.
  I dadzą słuszny odpór i potępią i dadzą poparcie do dalszej eskalacji w zwalczaniu tych co "Polski nie kochają"bo..
  .A kościół nasz ubogi i powszechny wszystko to po pokropku poprze i wystawi tace "za co łaska niemniej niż"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że pan Jarosław o wiecach tak ochoczo mówił, bo coraz bardziej widać, że wprawdzie wybory mogą wygrać, ale rządu mogą nie móc utworzyć. Wówczas całą Polskę zaleją wiece społeczeństwa wzywającego do utworzenia rządu mniejszościowego. I wówczas "z czystym sumieniem" Jarosław odpowie na wezwanie ludu. Pan Prezydent wówczas powierzy tworzenie rządu nie Beacie tylko Jarkowi, bo tak będzie chciał lud. Nawet jak się Jarkowi nie uda, to przez te 3 (chyba w przepisach są trzy) tygodnie zdążą się dorwać do dokumentów, powywalać ze stanowisk co ważniejszych, poustawiać prokuratorów...

   Usuń
  2. ... poniszczyć niektóre dokumenty..., pokasować niewygodne dowody ...

   Usuń
  3. Tylko spokojnie !!!! Pankaczyński przegra - to należy już do tradycji narodowych !!!

   Usuń
  4. Sobiepan - :-)))))))))))))))) - co racja, to racja !

   Usuń
  5. @Sobiepan, @JAcek - marzyciele ;-))))))))

   Usuń
  6. zante , ja też tak uważam :)) , chociaż ostatnia linijka refrenu brzmi :
   "... a jednak bez tych marzycieli w łeb by sobie strzelił świat ... "

   Usuń
  7. Marzyciele, racjonaliści, sceptycy, optymiści, pesymiści i wszyscy inni i tak, zbiorowo, strzelimy sobie w łeb. Po 21-wszej, w następną niedzielę. Mamy mało czasu. Korzystajmy z życia ;-))))))

   Usuń
  8. zante - siejesz panikę !!! Ja tam zarezerwowałem sobie miejsce na sali - kiedy będą ogłaszać upadłość PiS-a. Warto to obejrzeć, zwłaszcza minę ichniego "proroka". TO NASTĄPI BO MUSI.

   Usuń
  9. @Sobiepan - jeśli stanie się jak mówisz, to przeproszę, odszczekam, będę się bić w klatę z piersiami, żem takim panikarzem była ;-))))

   Usuń
  10. Sobiepanie - a pamiętasz jego minę w 2007-mym, kiedy do końca był przekonany że po wyborach będzie miał samodzielną większość? Było na co popatrzeć!

   Usuń
  11. zante !!!!! Klatę z piersiami to Ty lepiej zostaw w spokoju. Co Ci zawiniły piersi, że kurdupel pcha się do koryta. Dawniej to był taki dobry obyczaj, że radosne wydarzenia "opijało" się - bywało, że do białego rana. Ehhh... ta dzisiejsza młodzież !!!

   Usuń
  12. Tetryk56 !!! :-))))))))))) No właśnie, właśnie !! Kiedyś widziałem bardzo zabawną minę faceta na Promenadzie Zdrojowej w Kudowie Zdroju. Był łysy jak kolano i może to sprowokowało jakiegoś ptaszka, że w locie trafił go w tą łysinę. Gówienko było dość rzadkie - rozprysło się. Miałeś widzieć minę faceta !!!!!! A ja ryczałem kilka lat - jak tylko to sobie przypomniałem. A propos Panakczyńskiego - gdyby wytrzymał w szafie do wyborów - razem z Macierewiczem - może by i wygrał. Ale zawiść go poniosła, bo te Szydło stało się dość popularne u niektórych ludzi - tego już "mały" nie mógł znieść i wylazł z szafy - a pierniczy jak nawalony. Przegra te wybory !!! Na upiory polityczne nikt nie głosuje - to jest grzech i spowiadać się trzeba !!!

   Usuń
  13. @Sobiepanie - z tym swoim optymizmem to jednak mocno przesadziłeś. No aż tak cudnie, że "... nikt nie głosuje..." to na pewno nie będzie.
   A to narzekanie na "dzisiejszą młodzież" to hm ... ileż Ty musisz mieć lat, skoro mnie tak ładnie zaliczasz to tejże grupy wiekowej ;-))))))) To, oczywiście fantastyczne!;-))))))
   Jakby jednak Twoje proroctwa się ziściły to mimo, że rzadko trunków używam, to tym razem rzeczywiście się urżnę.

   Usuń
  14. Lidko - to nie są marzenia !!! W "polytyce" jestem 100% realistą. Nadto nie lubię, jak gawiedz rechocze z premiera.. Widzisz to jak "mały" maszeruje przed frontem kompanii honorowej ??? A kto mu podstawi ryczkę za mównicą - jak będzie zagranicą ???

   Usuń
  15. zante :-)))) no uzbierało się trochę tych latek - ale kto by tam się tym przejmował. Zamiast tych wszystkich "leczniczych suplementów" zażywam od czasu do czasu stosownych nalewek. Zawsze mam w pogotowiu kilka odmian - bo to nie wiadomo gdzie i kiedy coś cię łupnie. Tylko jak idę na ryby - preferuję czyste napitki. Jak sobie wytrząchniesz kieliszeczek albo i dwa z "piersiówki" to ryby zaraz stają się większe. I komary tak nie tną - nawet te małe krwiopijce wiedzą, że po wódce się nie lata.

   Usuń
  16. Sobiepanie !!! RANY BOSSSKIE !
   czy Ty już jesteś po imprezie u Antoniego (nota bene : wszystkiego naj - z okazji jubileuszu ! ) , czy już tak mocno "znieczuliliście się " ?????
   Realistkami ... to raczej my jesteśmy , razem z zante ;)
   Nie widzę , jak "mały" maszeruje ...nie widzę ryczki ... nie widzę nic.... CIEMNOŚĆ WIDZĘ !!!

   Jasny gwint !!! Oddam Ci mojego konia ... jeśli tylko będziesz miał rację... !!!!

   Usuń
  17. errata !!! ale obciach !.. jubileusz Andrzeja Kopffa ... miałam na myśli !!!

   Usuń
  18. Tu jest przejrzyste zestawienie wyników z sześciu sondażowni:
   sondaż

   Usuń
 9. https://www.facebook.com/katastrofa.kaczynska/videos/147678188917532/
  Pozostawiam bez komentarza

  OdpowiedzUsuń
 10. Być może, Piotrze, to wszystko, co tu wyłuszczasz, to oczywiste oczywistości. Trzeba jednak je powtarzać głośno, stanowczo i aż do upierdliwości, bo co nam pozostało?!
  Podobnie jak ty zawsze ustawiam się frontem do polityki, choćby po to, aby zrobić unik przed każdym kopem, z lewa, z prawa lub z samego nieba. Wtedy istnieje też minimalna szansa, aby samemu ten kop uprzedzić!
  Teraz nieco prywaty: najserdeczniej zapraszam Cię wraz z Leszkiem i Kneziem na mój skromny, blogowy jubileusz. Wirtualne flaszki już się mrożą!
  z młodzieżowym uściskiem dłoni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem !!

   Usuń
 11. Witam Piotrze. Dawno tu nie zaglądałam. Odnoszę wrażenie, że ten twój blog powoli zamienia się ..... przepraszam w rynsztok. Ktoś taki jak "wiesiek" czy "dr Woland" usiłuje moralizować a sam wydala z siebie rynsztokowe słownictwo. Nieprzyjemnie, bardzo nieprzyjemnie się to czyta. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam takiego przeświadczenia chociaż czasami jest blisko pewnej, nieprzekraczalnej granicy i palec mi drży nad klawiszem "Delete".
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. @Basia N.
   Z tym rynsztokiem to chyba Pani nieco przesadziła, delikatnie mówiąc.

   Usuń
  3. Eva 70 - ani trochę nie przesadziła. Brawo Baśka !!!

   Usuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. @Anonimowy
  Twoja reakcja świadczy o tym, że to ja miałam rację, tylko Ty nieszczęśniku tego nie rozumiesz.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>