piątek, 30 października 2015

Jesteśmy osłami ??

              Fajnie było zabrać dupkę w troki i przed wyborami uniknąć sporego kociokwiku, pognać w dal /niekoniecznie siną/, odciąć się od TV i innych przekaziorów z wyjątkiem naturalnej stacji nadawczej żona.pl. Przeszedł dzień „0” oddano głos i właściwie dopiero we wtorek zaczęło do mnie docierać to co się stało.Z przykrością muszę stwierdzić, że w swojej większości bywalców na tym blogu okazaliście się politycznymi małolatami. Jakoś słabowicie kapujecie skąd przybywa zagrożenie a szukacie wątpliwych bram raju.............. nie chcieli żydzi manny to mają g...o !!.
Ciekawym co nowy i Nowoczesny idol niektórych blogowiczów zrobi w sejmie. Odpowiedź znam jak w przypowieści z żydami i manną. Ja brałem pod uwagę uwarunkowania w jakich przyszło się zmagać PO oraz historię obu kadencji a Wy, szanowni blogowicze ?:
 • Być może powstaje najlepiej przygotowana do rządzenia formacja w historii III RP. Mniejsza o wyborcze szanse.
 • Lewica potrzebuje dziś Waszego głosu, bo inaczej obudzimy się w Polsce wyłącznie prawej, co wcale nie oznacza sprawiedliwej.
 • Fragment wywiadu z kandydatką Nowoczesnej;
  Pytanie zadała Marzatela-
  Zakładając, że Nowoczesna wprowadzi swoją grupę posłów do Sejmu, czego dotyczyć będzie pierwszy projekt ustawy?
  Odpowiedź - Tu mogę powiedzieć tylko we własnym imieniu. Moim celem będzie wprowadzenie swobody w prowadzeniu sprzedaży przez internet.
  Zlikwidowanie obowiązku rejestrowania firmy, prowadzenia ewidencji, wypełniania deklaracji, wyliczania podatków, płacenia ZUS-ów, VAT-ów, CIT-ów itd. /wytłuszczenia moje/.Niech drobna przedsiębiorczość zajmie się tylko i wyłącznie zdobywaniem rynków na swoje produkty.
 • /.../Nie wiem, czy pójdę do wyborów, gdyż postawiony tam krzyżyk może okazać się krzyżykiem danym mi na drogę….


             D
ziś Leszek w swojej notce proponuje uważne obserwowanie rządzących i realizację ich obietnic. /.../będę surowym recenzentem Pańskich rządów.
        Moim zdaniem zupa się wylała a Platforma Obywatelska może być mocną opozycją tylko w gębie bo niby z kim może zawrzeć sojusz i jakie ten ktoś będzie stawiał warunki.
Przed wyborami namawiałem niemal otwartym tekstem, odpuście sobie marzenia skoro szalbiercy, farbowane lisy lub wręcz skurwysyństwo ante portas.


Dziś nie jestem, pewien, czy jest w sejmie siła która jest zdolna uniemożliwić zmiany konstytucyjne bo wtedy okaże się że nie tylko byliśmy nieroztropni a po prostu byliśmy osłami.
              Teoretycznie rzecz ujmując na razie Prawo i Sprawiedliwość /+Kukiz/ nie ma większości aby zmienić konstytucję / 2/3 głosów/ ale może zmieniać ważne ustawy łącznie ze znoszeniem veta prezydenta /3/5 głosów/.

Z ostatnich godzin.
Trwa dyskusja jaka to w PO walka o stołek przewodniczącego, jak buldogi się żrą itp. ale nikt się nie zająknie, że jest to wyraz demokracji w partii politycznej a nie jednoosobowej dyktatury jak w większości innych ugrupowań.

Polecam pod rozwagę tekst kogoś mądrego !!!.40 komentarzy:

 1. Dzień dobry

  Głosowałem (jak zwykle) na lewicę. Nie dlatego że jestem postkomuną (tfu) a dlatego, że uważam (trochę staroświecko), że o interesy pracobiorców (a wciąż jestem takim) najlepiej zadba partia lewicowa.
  Niestety lewica wycięła się wzajemnie i dostała g...o. :(
  Pamiętam stare hasło z którym lewica szła do wygranych wyborów w 1993 i 2001 roku "nie ma wroga na lewicy". Szkoda, że hasło zaginęło w rozgrywkach frakcyjnych (a może to i dobrze, bo TA lewica to jakieś "popierdułki" a nie partia z wizją).
  Lewica nie weszła do sejmu. Ale ja widzę w tym również dobre strony. Wreszcie nadszedł czas aby wysłać na emeryturę "złogi" postkomuny i "dziadków leśnych" którzy nie wiedzą po co się robi politykę! Jest szansa na odrodzenie lewicy w formie partii ideowej - w stylu hiszpanskiego podemos.

  Czyli - może ta przegrana nie będzie korzystna w długiej perspektywie?

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą.
   Scena polityczna bez lewicy jest niepełna.
   Czas jednak był wyjątkowy i każdemu się coś powaliło co skrzętnie i brutalnie zostało wykorzystane ale myślę, że ..........już sobie Polak nie kupi, że przed i po szkodzie..... .
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Krzysztofie - w jednym masz na pewno rację. Sejm został odmłodzony. Do parlamentu dostało się 215 posłów, którzy będą posłami po raz pierwszy.
   Zauważyłem nawet pewną różnicę wypowiedzi między nowymi a starymi posłami PiS-u. Nowi owszem, zachowują pisowską poprawność, ale ich język jest bardziej stonowany. Widocznie nie zapomnieli jeszcze wychowania odebranego od rodziców. Może później stanie się zgodnie z przysłowiem: jeśli wlazłeś między wrony.......
   Na razie widzę różnicę.

   Usuń
 2. Witaj Piotrze ! Zgadzam się z Tobą i Panem Krzysztofem z Gdańska, że i dla Lewicy powinno znaleźć się miejsce w polskim parlamencie. Jest przy tym zasadnicze pytanie - jakiej Lewicy, czy "ideowej" - jak pisze Pan Krzysztof, czy "socjalnej" - jak chcą inni. A może tak "fifty-fifty" ??? Bo co to za partia, która w swoim programie nie ma jakiejś "ideologii".???. Trudno mi się zgodzić z tytułem Twojego felietonu: "Jesteśmy osłami ??? Wprawdzie opatrzyłeś go znakiem zapytania, ale warto się zastanowić - co powoduje, że zadajemy sobie takie pytania ! Ani Ty, ani ja, ani Pan Krzysztof z Gdańska nie mamy dostępu do "największych tajemnic III RP" aby autorytatywnie określać przyczyny i skutki tego co mamy w polskiej polityce. Zbieramy okruchy informacji i w oparciu o własną wiedzę i życiowe doświadczenia, próbujemy "zaklinać rzeczywistość". Czasami wychodzi - jak wychodzi - nie tak jak sobie to zakładaliśmy.
  Mnie od dłuższego czasu intryguje - dlaczego polowa Polaków totalnie olewa wszelkie wybory. Trudno jest założyć, że są to tylko same lenie i nieuki, albo "ciemny lud", który kupi wszystko. Jakoś nikt się nie kwapi aby rozwiązać tą tajemnicę. Nikt tez specjalnie nie kwapi się aby pozyskać ten elektorat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie, z tą lewicą to do końca nie wiadomo jak jest. Jak spojrzysz historycznie, to lewica była za państwowym przemysłem, służbą zdrowia i za egalitaryzmem socjalnym.
   A teraz spójrz na naszą scenę polityczną - czyż nie ma tam "lewicy"? Tylko brak w niej elementów antyklerykalnych.
   A na samym antyklerykalizmie nowej lewicy nie zbudujesz. Na pozostałych polach PiS bile wszystkich pretendentów na łeb.

   Usuń
  2. Leszku !!! Obawiam się, że chcesz ograniczyć pojęcie LEWICY do naszego polskiego podwórka i resztek po "lewicy" post PZPR-owskiej, którą to "lewicę" systematycznie nam obrzydza "prawica". W Polsce słowo "komuch" stało się wyrazem obraźliwym a to przecież w historii było zupełnie inaczej. Tu Cię zdziwię - Karol Marks jest na zachodzie Europy nadal cenionym filozofem i politologiem a w Berlinie jest nadal Karl Marx Alee - jako ważna arteria komunikacyjna tego miasta.Niemcy wcale, ale to wcale się nie wstydzą tego, ze Karol Marks był Niemcem i dał początek nowego rozumienia ówczesnego świata i panujących stosunków społecznych. Bo widzisz - OBECNIE dzieje się na świecie tak - jak przewidział to Karol Marks - DOKŁADNIE TAK !!! Karol Marks rozumiany RACJONALNIE i nieutopijnie przedstawiał słuszne i trafne prognozy. Mamy więc globalizację kapitału i banków, monopolizację przemysłów, kapitalizację rynków, wyzysk pracowników posunięty do granic absurdu, pomijanie roli państw w rozwoju ludzkości, papkę kulturową i jej monopolizację, swobody obyczajowe, aby rozładować napięcia społeczne. Ludzie są traktowani tak jak określił to Hegel - też niemiecki filozof - jako nawóz historii. I obficie "wynawożono " ludźmi pola bitewne Eutopy i Azji - takze w imie "idei".
   Karol Marks przewidywał, ze rozwinięty i rozbuchany kapitalizm ówczesnych nowoczesnych państw Europy, ale i także reszty świata, powinien się przekształcić w socjalizm a następnie komunizm - jako lepszej wersji ludzkości i panujących stosunków społecznych. Jak mi nie wierzysz - czytaj Karola Marksa i wszystkich tych, którzy zrozumieli jego idee. Wszystkich - tylko nie Lenina, bo temu się ubzdurało, że socjalizm i komunizm można wprowadzić w drodze rewolucji i dekretów w feudalnej i niewolniczej Rosji. Jego następca - Stalin zrozumiał z tej "ideologii" tylko tyle, że ludzie są nawozem historii i tak też traktował Rosjan i swoich przeciwników. W końcu nawet Hitler uważał siebie za "narodowego socjalistę", co akurat tak się miało do ideologii K.Marksa - jak pięść do nosa.
   To co tu będziemy dyskutowali o "obecnej" polskiej "LEWICY" - ni pies ni wydra. Wprawdzie początki były obiecujące - dawno, dawno temu. Poczytaj o SDKP i L, poczytaj o PPS i ich początkach oraz głoszonej wówczas ideologii. A dzisiaj - szkoden goden - liberalni kramarze, którzy podpisali konkordat.

   Usuń
 3. No fajnie, tylko dlaczego nie nazywać "politycznymi małolatami" tych, którym się chciało ruszyć dupki od grilla, domowego ogniska ect i nie poszli i głosu nie oddali.Olali wybory,olali nas wszystkich
  A nazwać tych co poszli ?
  Czy nie jest to"okoliczność" łagodząca mimo iz "nie poczuli bluesa" i głos oddali nie "na zimno", wbrew nawet sobie "na większą kupę" a według serca
  Przypomina mi to pewne zaproszenie "na ognisko"gdy już zebranym gospodarz zaproponował "pójście do lasu" celem zebrania opalu
  .Cześć karnie poszła,pozostałym gospodarz postanowił umilić czekanie udostępniając im swoja bogata "piwniczkę"
  Gdy już.... ci co po opał ....wrócili ,dodatkowo dostali opieprz ,od gospodarza, ze to nie takie, ze nie ten gatunek ze mokre ect Czemu sekundowali ci co zostali i byli, już "uraczeni"
  I do dziś zachodzę w głowę, kto z nas został tzw "frajerem"
  Nie na darmo ludowe przysłowie powiada"nic nie rób przynajmniej nie będą cie mieli za co op...lic"
  To pierwsze .Po drugie"primo"
  Nie jest tak źle i to 'zwycięstwo" nadymane jes,t jak balon.Bo biorąc pod uwagę spośród uprawnionych do głosowania dało się nabrać PIS -owi tylko 18,5 % "narodu"Czyli mniej lub tak samo jak w poprzednich wyborach Wiec nie śpiewajmy hymnów żałobnych gdy oni dmą w triumfalne trąby
  Jak mądrze zauważył "Woland"
  " Nie gra nawet wtedy, gdy zakładamy, że dokona się powtórka IVRP z lat 2005-2007 (patrz. syndrom generalski – zakładanie, że każda kolejna bitwa czy wojna będzie taka jak poprzednia). Strach nie ma wpływu na przyszłe wydarzenia a może prowokować."
  Tamto sie "ne vrati" będzie inne a wtedy zobaczymy.
  Po trzecie"primo"
  Pewnym już jest, iż jest to wielka wybrana...... kleru.który nagłaśniał,agitował udostępniał mury,płoty i sale katechetyczne a każde kazanie kończyło się wskazówką, na kogo oddać głos.Ba cała retoryka wodzów PIS a nawet samego Dudy kręciła sie wokół wiary Bo Polska ma się nawrócić"
  Teraz dla kleru skończyły sie lata tłuste/dzięki PO/ a zaczynają megatłuste.I oni o tym wiedza i "wystawia rachunki"
  Co tam wystawia już zaczynają wystawiać.
  Oto Kuria Krakowska nie bacząc, iz miasto ze swoich funduszu inwestuje i to w błyskawicznym tempie w Centrum JP budując wiadukty,drogi,kładki,mosty parkingi i ronda ect wystąpiło z podwyżkami czynszu za dzierżawione dla przedszkoli budynki.Ponadto jako właściciel odmówiło wręcz remontu tych budynków zwalając to na miasto
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19112225,krakow-kuria-podnosi-czynsz-w-przedszkolu-do-5-tys-zl-nie.html?lokale=local#BoxNewsLink
  Co tam gdy w przeszłości bogobojne siostrzyczki z pobliskiego Sanktuarium Miłosierdzia odmówiły wręcz oddania ziemi/działek/ na pobliskie Centrum JP ziemie skwapliwie i to za darmo oddało miasto.
  Ale to już temat "do innego bloga" albowiem te "sprawy bolesne" akurat tu są albo skwapliwie przemilczane albo pomijane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku !!! Nie pierwszy to przypadek chciwości i cwaniactwa "woelebnych". Pamietasz - niedawno w Poznaniu zlikwidowano szjołe baletową bo episkopalni się uparli i nie przyjeli żadnych oferowanych im przez miasto Poznan warunków ugodowego załatwienbia sprawy. Z nimi to jest tak jak z tymi "czarnymi dziurami" w kosmosie - jak już tam coś wpadnie - przepada "na amen".. Oni czują się na razie pewnie w Polsce - na razie, bo prędzej lub później to się skończy, tak jak we Francji - nacjonalizacją mienia kościelnego. Za najem kościołów dla odbywania praktyk religijnych trzeba we Francji płacić czynsz najmu a beneficjentem jest państwo.. Jakoś to funkcjonuje u Francuzów, mimo, że od Rewolucji Francuskiej sporo czasu upłynęło. Polacy mają to wszystko dopiero przed sobą.Nie może tez być tak, że cały naród poszedł zbierać chrust a ONI się w tym czasie bawią butelczyną. W końcu jest ich tylko 40-50 tysięcy, to jak to się ma do "większości"???.A propos zbierania chrustu - podczas tych czynności idzie znaleźć w lesie całkiem spore gałęzie, konary i kije. Mogą się przydać, aby to i owo wyjaśnić.

   Usuń
  2. wrrata : "wielebnych", "szkołę"

   Usuń
  3. Sobiepan30 października 2015 19:24
   W 1932 r Boy napisał "Nasi okupanci"/co polecam wszystkim twierdzącym ze oni /kler/ dla Polski,polskości i dobra narodu/
   83 lata minęły a oni to samo i tak samo , o tym samym i z tej samej pozycji "Napiętnowałem... zuchwałą… bezeceństwa… ośmieliła się… haniebne zakusy...
   Tytle ze wtedy wrogiem był "bolszewizm" dziś" bezbożna Europa."
   Niedługo czekaliśmy na skutki konkordatu, owego niepoczytalnego konkordatu, dającego biskupom przywileje, jakich nie mieli w Polsce nawet w średniowieczu, konkordatu, który czyni z nich wyłącznie przedstawicieli Rzymu, luźnie związanych z naszym społeczeństwem, czujących się ponad naszym prawem.Stworzyliśmy sami sobie "święte krowy" w czym o zgrozo swój wkład miała i lewica Miller /Komisja Majątkowa/ Kwaśniewski ratyfikując Konkordat
   Dzis PIS z wdzięczności za poparcie da im jeszcze więcej.Maluczko, maluczko, a przekonamy sie

   Usuń
 4. Piotrze czy ty tylko chodziłeś czy ukończyłeś szkołę średnią? Ciężko się czyta takie opowiastki. Pozdrawiam. Magda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie chodziłem bo było pod górkę.
   Pisac sie nauczyłem w szkole podstawowej.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. @Piotrze ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) i jeszcze raz ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))
   P.S. Pani Magdy nie pozdrawiam;-)

   Usuń
 5. " Dziś Leszek w swojej notce proponuje uważne obserwowanie rządzących i realizację ich obietnic. /.../będę surowym recenzentem Pańskich rządów."
  No to byś się nie trudził nie pogubił w potoku obietnic chciejstwa i propagandy przedstawiam zestawienie obietnic PIS
  1.1,4 bln zł na inwestycje
  2.skrócenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn
  3. 500 zł na każde dziecko
  4,obniżka podstawowej składki VAT do 22 %
  5.podniesienie kwoty wolnej od podatku do min.8 tys zł
  6.stawka min.za godzinę pracy 12 zł brutto
  7.objecie składkami ZUS umów sieciowych
  8.obniżka podatku CIT dla przedsiębiorców zatrudniających minimum 3 osoby.
  9.znacząca podwyżka emerytur i rent
  10.dodatkowe 50 mld w budżecie,z uszczelnienia systemu podatkowego
  11.1,2 mln miejsc pracy dla młodych w wyniku wprowadzenia "narodowego programu zatrudnienia"
  12.opodatkowanie banków
  13.opodatkowanie hipermarketów
  14.mieszkania po 2 tys zł za mkw.
  15.przewalutowanie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu
  16.likwidacja NFZ
  17.podwojenie pensji w służbie zdrowia
  18.przedszkola za darmo
  19.leki za darmo dla seniorów
  20.wyrównanie do poziomu francuskiego dopłat bezpośrednich, dla rolników
  21.odstąpienie od reguł pakietu klimatycznego
  22.repolonizacja banków
  23.zwiększenie wydatków na armie do ok 3 proc PKB
  23.stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju w liczbie co najmniej 300 tysięcy ludzi
  24 szkoła od 7 mego roku życia lub do wyboru przez rodziców
  25.likwidacja gimnazjów,powrót do 8 letniej podstawówki i 4 letniego liceum
  26.wprowadzenie w Sejmie "pakietu demokratycznego" wzmacniającego role opozycji
  27wprowadzenie wszystkich obywatelskich projektów ustaw pod obrady Sejmu
  28.przeprowadzenie referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej
  29.finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa
  Czas rozliczeń nadchodzi wielkimi krokami."Miłej?" pracy


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naiwny może liczyć na dotrzymanie słowa przez nich, ale cel osiągnęli. Zdobyli władzę!

   Usuń
  2. Probusie !!! Dawniej się mawiało - daj chłopu zegarek, to go za cholewę wsadzi. Puść chama do biura, to ci atrament z kałamarza wypije !!! To, że PiS zdobył władzę, niczego jeszcze nie dowodzi - będę ich cenił, jak spełnią wszystkie swoje obietnice wyborcze a Polski nie przerobią na Grecję !!!! Pankaczyński przez 25 lat swojego "posłowania" NIE ZROBIŁ DLA POLSKI NIC - OPRÓCZ SKŁÓCENIA POLAKÓW. Tylko to mu się udało !!!!

   Usuń
 6. a w moim okręgu wygrała PO ... do senatu wszedł Kilian, do Sejmu pierwszy był Siemoniak. Może mała pociecha ale tak właśnie głosowałam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję !!.
   Opolszczyzna tez się nie zbłaźniła / z wyjątkiem Jakiego /.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Jako, że na Zaodrzu, po przeprowadzce do Opola, zamieszkałam, to mi się osoba Patryka Jaki, co i rusz "pod nogami plącze". Mentalnie "oczywista oczywistość", a nie fizycznie. Już nawet miałam nadzieję, że skoro się z tego osiedla wyprowadził, to mogę spokojnie, choćby do fryzjera się udać. Płonne jednak były moje nadzieje.:-)))
   Akurat w piątek, przed wyborcza niedzielą, ubzdurało mi się zadbać o fryzurę. No i... Czesana właśnie pani intensywnie namawiała aby na Jakiego głosować. Może bym się nie odezwała, gdyby nie fakt, że koronnym argumentem było, iż panu posłowi tak bardzo "na sercu" leży los niepełnosprawnych dzieci, a szczególnie ich matek. Co to biedaczki podobno zero wsparcia ze strony państwa, a jedynie za 580 zł zasiłku na to chore dziecko muszą żyć. Ponieważ z wcześniejszej rozmowy wynikało, że i klientka i fryzjerka, znają Patryka "od dziecka", to nie wytrzymałam. Grzecznie zapytałam, od kiedy to pan Jaki tak bardzo dba o niepełnosprawne dzieci, bo może dopiero od czasu, kiedy sam został ojcem synka z zespołem Downa? Jak się okazało agitująca na rzecz pana posła klientka, nie miała "zielonego pojęcia" o jego aktualnym stanie rodzinnym.
   Pomyślności.

   Usuń
  3. Bez komentarza.
   Nie wiem czy wiesz ale mieszkasz w najciekawszej dzielnicy Opola. Chyba do XVII w. przed zamknięciem bram miasta wyganiano ludzi podejrzanych o niecne czyny i nieobyczajne zachowanie na druga stronę Odry czyli właśnie na Zaodrze. Sytuacja uległa zmianie kiedy co zacniejsi obywatele dali sie wyganiać z miasta aby spędzić noc w wesołym towarzystwie.
   W takiej fajnej dzielnicy mieszakamy.
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Piotrze - zapomniałeś o muzykancie Kukizie !!!! To też Twój opolski rodak i bardziej "zakaźny" niż ten cały Jaki.

   Usuń
 7. @ Piotrze, nadal nie uważam, że głosowanie na inne ugrupowania niż PO i PiS było tylko marzeniami i należało sobie odpuścić. Myślę, że spora część ludzi, którzy oddali na "tych innych" głosy w ogóle do wyborów by nie poszła, a tm samym zwiększałaby ilość mandatów przypadających PiS-owi. Jestem ogromnie rozczarowana, że nie weszła do Sejmu lewica. Mimo, że niespójna, z wadami, z leśnymi dziadkami bardzo potrzebna jest w Sejmie. Może mieć rację Krzysztof z Gdańska, że te cztery lata poza parlamentem da lewicy kopa i oby się tak stało (chociaż jestem człowiekiem małej wiary i obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie).
  Jeśli PiS nie dokona jakiś szczególnych sztuczek, tzn nie kupi, nie przekona, nie zaszantażuje większej ilości posłów tak, by przeszli do PiS o zmianie Konstytucji, na szczęście, nie ma mowy. Wszak i PiS i Kukiz wrzeszczą o zmianie Konstytucji, to ta zmiana dla obu partii (przepraszam wszystkie partie, że tej samej nazwy używam na określenie zbieraniny Kukiza) oznacza całkiem co innego. Po prostu nie są w stanie dogadać się, które artykuły i paragrafy Konstytucji RP mają ulec zmianie. Nie mówiąc o uzgodnieniu treści. Po pierwszych próbach rozmów na ten temat Kukiz zacznie rzucać obelgi pod adresem PiS, bo to nie będzie chciało bzdurami Kukiza się zajmować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie z Tobą bo lewica to nie tylko Miler, Iwiński ale także Celiński czy Borowski i wielu innych sensownych ludzi /do metryk nikomu nie zaglądam/.
   Obawiam się, że możesz nie mieć racji odnośnie tałatajstwa Kukiza. Wygodne zycie i splendor /nawet niezasłuzony/ działa cuda i każdy z tych dupków /przepraszam Kornela Morawieckiego/ podpisze wszystko byle by jego marzenie trwało.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. @Piotr - a to całkiem możliwe. Jedna z pań, które dostały się z listy Kukiza (niestety zgubiłam ten wpis i nie udało mi sie go teraz odszukać na FB) w szale radości, że została posłanką napisała, że w kampanii absolutnie niczego nie obiecywała, ale teraz po wyborach solennie przyrzeka swoim wyborcom godnie wywiązywać się z obowiązków ;-))) Czytałam ten wpis kilka razy, będąc przekonaną, że mam percepcję rozpadniętą i tylko dlatego nie mogę złapać sensu. Ten wpis jest świetnym potwierdzeniem Twojej tezy, że wygodne życie i splendor mogą być celem samym w sobie i nadrzędnym przyczynkiem działań. Ja bym nie wykluczyła, że klub Kukiza szybko się rozpadnie, a ci świeżo upieczeni "niezależni" pójdą tam, gdzie ktoś im coś obieca. W sumie, dlaczego by nie? Skoro nie ma sprecyzowanych poglądów, oczekiwań i celów partyjno-politycznych, poza "żeby było ku..a inaczej" to nawet trudno zarzucić, że ktos barwy partyjne zmienia jak rękawiczki.

   Usuń
 8. Szanowni komentatorzy !.
  Nie lubie pisać o sprawach bieżących gdyż znając wtedy swój stan adrenaliny mogę napisać coś czego później bym żałował. Osobiście wolę się z tematem "przespać" a potem siadać do klawiatury /a nie odwrotnie/.
  Początkowo odniosłem sie krytycznie do zdania Leszka /.../będę surowym recenzentem Pańskich rządów.
  Po przemyśleniu zmieniam zdanie bo właściwie co nam innego do roboty zostało.
  Wiesiek wypunkował obietnice i chciejstwa PIS.
  Czy nie było by sensownym wdrozyć cykl pod nazwą np. PIS dać miał, PIS - w tył zwrot, Tylko PIS da, itp.
  Oczekuje innych propozycji, długośc do 20 znaków drukarskich.
  Może naciągne Leszka aby dołożyc zakładkę w naszym blogu do tego celu i do ewent. umieszczania w nich także Waszych tekstów przesłanych droga e-mailową ?.
  Nie przemyślałem sprawy do konca ale kto wie ....... ?.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze - tematów do dyskusji z serii "PiS-da" będzie sporo a nawet bardzo dużo bo "PiS-nie da" - nie będzie z czego. Poczekaj do końca stycznia 2016 roku, kiedy to musi być uchwalony budżet na ten rok. PO/PSL zaplanowała tam 53 miliardy deficytu - zobaczymy jak ten budżet poćwiartuje PiS i o ile przekroczy planowany przez PO deficyt.To będzie pierwszy miernik wiarygodności wyborczych obietnic Panakaczyńskiego i jego Szydły. Warto też poobserwować o ile obetną budżet na obronę narodową, bo tylko w ten sposób mogą uciułać kilka miliardów złotych. Już po "ataku" na francuskie "caracale" można się było spodziewać, że nastąpią w budżecie dla MON poważne cięcia. Ale prędzej lub później nastąpi tzw.efekt domina - bo musi. Pieniądze z nikąd się nie biorą.

   Usuń
  2. P.S. - już na nowe "becikowe" trzeba będzie wydać około 19 miliardów złotych - licząc tylko po 500 zł na główkę lub pampersik. To jest przecież "sztandarowa obietnica wyborcza PiS-a". Dotyczy około 3.5 miliona dzieci. Jakoś nikt nie pomyślał ile będzie kosztowała "administracja" tym funduszem, czyli zwykła biurokracja. A potem dalsze 500 zł na następne dziecka.I wszystkim "po równo" - bogatym także ??? A jak nie "dadzą" zacznie się sarkanie i krzyk. Ja już sobie zrobiłem kolejkę po "darmowe leki" dla seniorów - a co - obiecali dawać , niech dają. Co miesiąc zostanie mi w domowej kasie około 400 - 500 złotych - nie odpuszczę. I tak mógł bym Ci każdą obietnicę policzyć. Science fiction made in PiS.

   Usuń
  3. Podoba mi sie tytuł serialu pn "Made in PiS", może "Mejd in PIS"..

   Usuń
  4. Piotrze - no to luuu - niech będzie - Made in PiS (dla nie kumających : Mejd in PiS). Trzeba by jakąś wstęgę przeciąć i obsikać to szampanem !!! No co - tradycja musi być !!!

   Usuń
  5. Piotrze ! A może lepiej będzie pasowało "PAN-stwo PiS" !!! Wprawdzie w "bulach" się rodzi, ale PAN-prezes "da rady" - jak zapowiedziała PAN -i Szydło.

   Usuń
  6. Zobaczymy - Na razie musi wrócic Główny Macher tego bloga czyli Leszek a jak na razie to mu sie skiepścił internet.

   Usuń
 9. Och recenzentów i rozliczających będzie wielu Bardzo wielu
  Juz Daniel Passent w swoim "Lekarstwo na kaca"
  http://www.liiil.pl/1446218194,Daniel-Passent-Lekarstwo-na%A0kaca.htm
  pisał
  "Jeszcze niedawno gimnazja miały ulec likwidacji, a nie wyciszaniu, zaś 500 złotych miało być na każde dziecko, teraz i ten pomysł jest wyciszany – już nie pierwsze dziecko, już nie od razu, i już nie dla każdej rodziny.
  Tym niemniej trzeba przyznać, że pomysł „500 złotych na każde dziecko” okazał się genialny w swojej prostocie:
  Prawo i Sprawiedliwość obiecało rodzicom – wyborcom po 500 zł........ za każdy głos, płatne z budżetu państwa."

  I "Prawo i Sprawiedliwość" jak zwykle, sprezentowały nam kolejny kawal z radia Erywań
  "Drogie radio czy prawdą jest, iż na Placu Czerwonym w Moskwie rozdają samochody..."
  Dalej już chyba znacie bo to stary kawał
  Punkty 2 i 25 jak na razie 'wyciszają" I cholera wie gdzie to zaliczyć PIS-dał,czy PIS - w tył zwrot
  A chór z nimi!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja rozumiem i ten temat wam śmierdzi Z jakąś taka delikatnością nie jest poruszany
  Ja zas oczekuje "homilii"Prezesa na temat zgromadzenia w jednym miejscu w Krakowie na tzw "SDM" przybyszów /I uchodźców miedzy innym/i tez/.Oczekujemy Oczekuje by tym razem i tak śmiało wypowiedział się o zagrożeniu terroryzmem,pasożytami czy cholera.prawdziwych Polaków i jeszcze bardziej prawdziwszych patriotów w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie
  Przyznacie Panie i Panowie iz wśród przewidywanej ilości przybyszów w ilości 2,5 miliona będą i osoby chore,zarażone a także o zgrozo mogą się kryć terroryści które będą zechciały "zrobić kuku" Kard Dziwiszowi czy rozp,to cale Centrum.
  Pytam wiec !!
  Jak rzad PIS -u zapewni nam bezpieczeństwo i czy i jak długo miasto zostanie objęte kordonem sanitarnym z zakazem wydalania się poza jego obszar "potencjalnie zarażonych"
  Ja rozumiem iz Dziwisz zapewnia oprócz sobie kasy
  /Od 150 do 690 zł będą kosztowały tzw. pakiety pielgrzyma podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 a "wolontariusze" za obcowanie ze świętością zapłacą 250 zł od łeba
  To jeszcze rozwija przy centrum JP siec hoteli na kilka tysięcy miejsc oraz restauracje bary i stołówki, wszystko pod szyldami "Domy Pielgrzyma" czyli bez podatku Haraczu płaconego państwo nas pozostawiając opiece boskiej.O przepraszam my zapłacimy władzom miasta za oczyszczanie i wywóz śmieci A co należny sie "za bóg zapłać"
  Co pan prezes na to czy po Kraków będzie zbombardowany wypalony do cna i zaorany by wyeliminować siedlisko zarazy.Pomyślcie jeśli wam nie starcza wyobraźni,2,5 milona w jednym miejscu albo i więcej gdy prezes juz widział /przewidział/zagrożenie w rozproszonych po całej Polsce ewentualnych przybyszach
  Jutro juz Kraków w szponach zarazy !!
  Kopcie groby już jutro,nam :"krakusom"Tako rzecze prezes"

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja tak tylko na marginesie - coś w PiS-owskiej maszynce do "robienia władzy" zazgrzytało. Niby to od dawna mieli "gabinet cieni", któremu premierował "tabletowy premier" prof.Gliński. Niby to pani Szydłowa miała "skompletowany gabinet" jeszcze podczas trwania kampanii wyborczej i powiadała "damy rady". A teraz pan Błaszczak oswiadczyl był w telewizorni, ze ukladanie puzzli potrwa jeszcze do polowy listopada. Wzięty na spytki prof.Gliński - miał minę, jak gdyby napił się octu "siedmiu złodziei" i mętnie coś tam mamrotał. Ministrem wojny pewnikiem nie zostanie pan Goowin, bo inni bardziej "pancerni" się pchają do armat.O posadę naczelnego skarbnika Najjaśniejszej - ministra finansów - też jakoś nikt się nie ubiega - pierwszy wyleci z posady za chroniczny brak gotówki w kasie.Pewnie Pankaczyński sam będzie musiał stanąć za sterem, bo są już tacy, którzy mają wątpliwości czy da się coś wyszydełkować.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mało dzisiaj komentarzy - wiadomo - Dzień Zadyszny. Cały rok się nie zajrzało na cmentarz, to trzeba dzisiaj odrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 13. Leszku i Piotrze !!! Już trochę opadł kurz a "akcji wyborczej" ANNO DOMINI 2015 i można spokojniej rozejrzeć się jaki mamy "view" na ten polski krajobraz. Powiedział bym, ze w sumie nie jest najgorzej - wycięto w wyborach absolutne zera - no może za wyjątkiem kilku przypadków. Zdarza się !!!! W ostatnim numerze "Agory" mamy oto listę imienną wszystkich posłów i senatorów - z podaniem ich wieku, liczby uzyskanych głosów w wyborach oraz wykonywanego zawodu. Warto ta listę sobie przechować, bo może być ciekawie. Zdumiewa mnie na ten przykład zawód "Administratywista" podawany TYLKO i WYŁĄCZNIE na listach PiS-wyborców. Na pozostałych listach figuruje to jako "urzędnik samorządowy" lub zgoła "urzędnik". Taka np. po posłanka Beata Kempa przymierzana była do stanowiska vice ministra sprawiedliwości a teraz okazuje się, ze jest tylko "administratywistą". Jak mnie przymusicie - to napisze co ten skrót znaczy w "środowisku". Ta listę posłów i senatorów IV RP - bis - radzę przechować w domowych archiwach - bo przewiduję, że nastąpią tu radykalne zmiany. Z zadowoleniem przyjąłem do wiadomości, ze jednak "ciemny lud" wyciął wiele nazwisk spośród kandydatów na kandydatów, ale mimo wszystko został "kłopotek" na liście PSL-u. Będzie "kłopotek" !!!. Z listy posłów i senatorów wynika, ze mamy same uczone głowy - wszyscy "wysoce wykształceni" - no.... może na listach PiS-u odnajdziemy kilku zwykłych "oraczy" - czyli rolników. Musiało tak być - panprezes tyle się najeździł po wsiach. I popatrzcie - same uczone posły a rządu pani Szydło nie idzie skompletować - żrę się.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gospodarze Bloga - nie śpijcie - róbcie coś, zaczyna być nudno !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi powitać pierwszego fana!!!
   Może założysz fan club, Anonimie? Tylko przestań być anonimowy. Chciałbym wiedzieć komu dziękować!
   Na poważnie zaś - dopiero przed chwilą zostałem z powrotem dołączony do "świata". Muszę więc najpierw się rozejrzeć na blogu, potem w sieci - dopiero potem zaspokoję Twój "głód".
   Cierpliwości!! Pozdrawiam.

   Usuń
 15. Któż to ach któż to będzie nam układał życie przyszłe.
  Mówimy,piszemy PIS a tak naprawdę to:
  - gowinowcy – 8 posłów,
  - ziobryści – 9,
  - klubowicze „Gazety Polskiej” – 14,
  - rydzyki – 20,
  - SKOK-owcy – ok. 11 – 14,
  - zakon Porozumienia Centrum ma najwięcej i dostęp do ucha prezesa – więcej niż 100,
  - szydłolubni, tudzież dudki – dopiero liczą szable, ok 20,
  -oraz sztuk 1 Zbonikowski, który został wyrzucony z PiS, ale startował z list PiS.

  Z tego tworzony jest rząd. I ta głowa ma rządzić, myśleć? Nie! Przede wszystkim będą rozliczać, mścić się. Doprowadzać kraj do stanu „Polska w ruinie”.
  Tym co to nie mieli "okazji i zaszczytu" deklamować na przeróżnych akademiach "ku czci i z okazji"deklamować
  Przypominam To już było, Tyle ze wtedy "wódz"był inny
  "Słowa nasze, nawet co ważniejsze słowo
  ściera się w użyciu, jak ubiór, co sparciał.
  Chcę, by zajaśniało na nowo
  najdostojniejsze ze słów - partia.
  jednostka! Co komu po niej?!
  Jednostki głosik cieńszy od pisku.
  Do kogo dojdzie? - ledwie do żony!
  I to, jeżeli pochyli się blisko.
  Partia - to głosów jeden poryw -
  zbity z bezliku cichych i cienkich,
  pękają od nich wrogów zapory,
  jak w huku armat w uszach bębenki.
  Źle człowiekowi, kiedy sam jest.
  Biada samemu, nic nie zwojuje -
  byle dryblas w pól go przełamie,
  i nawet słabsi, ale we dwoje.
  A gdy się w partię zejdziemy w walce -
  to padnij, wrogu, leż i pamiętaj.
  Partia - to ręka milionopalca,
  w jedną miażdżącą pięść zaciśnięta.
  Jednostka - zerem, jednostka - bzdurą,
  sama - nie ruszy pięciocalowej kłody,
  choćby i wielką była figurą,
  cóż dopiero podnieść dom pięciopiętrowy.
  Partia - to barki milionów ludzi
  ciasno do siebie przypartych -
  podźwigniem gmachy, do nieba podrzucim,
  napiąwszy mięśnie i oddech w partii.
  Partia - to stos pacierzowy klasy robotniczej.
  Partia - to nieśmiertelność naszej sprawy.
  Partia - to jedno, co mnie nie zdradzi.
  Dziś jam subiektem, a jutro ścieram cesarstwa z mapy.
  Mózg klasy, sprawa klasy, siła klasy, chluba klasy -
  oto czym jest partia.
  Partia i Lenin - bliźnięta-bracia -
  kogo bardziej matka-historia ceni?
  Mówimy - Lenin, a w domyśle -partia,
  mówimy - partia, a w domyśle - Lenin."  OdpowiedzUsuń
 16. Wiesiek !!!!! - :-))))))))))))))))) No kurdebelans - cofnąłeś się aż do "źródeł" - co to takiego "partia" i walnąłeś kołkiem w płot. Jaka tam "partia" milionopalca, jaka tam pięść - coś Ci się pobeblało. Zaledwie 20% uprawnionych do głosowania !!!! I jak wskazują "media" - żra się od 25 października - o dostęp do korytka. Nie ma zgody mociumpanie. A wszystko o te Szydło.Pankaczyński jest na "rozstajnych drogach" - bo to stary beton swoje a Szydło swoje. Mizeria absolutna. A Pankaczyński dostaje w dynię ( to ta z hallowen) i miota się - raz tak - raz siak ! Trudno jest rządzić krajem, skoro rozpętało się demony. Wydaje się, że zarysowały się w PiS-ie dwa obozy- betoniarze i szydłowcy. Optuję za "szydłowcami" bo jak pani Beata "wyzdradzi" jak to było w toku obydwu kampanii wyborczych, to może popsować wizerunki. No w każdym bądź razie zgrzyta w tej PiS-owskiej machinie. A to dopiero początek początku. Nic mi do tego - czekam na te darmowe recepty dla seniorów - grunt to zdrowie.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>