czwartek, 24 września 2015

Zdrada-szable w dłoń !


             Każdy z nas ma odruchy, te warunkowe i bez, Pawłowa i wymiotne. Te ostatnie miewam nie tylko na widok pewnych osób ale także z konieczności weryfikowania własnych przemyśleń omijając dużym łukiem Wikipedię. Przekopywanie stron internetowych z pominięciem wiadomości mało istotnych jest powodem odruchu wymiotnego a temat ważki gdyż polska strona rządowa została oskarżona a złamanie jedności Grupy Wyszehradzkiej w sprawie imigrantów. Czechy Słowacja i Węgry.
              Mam dość interpretacji wydarzeń i przypominanie jak to lojalnie wobec nas zachowywali się nasi przyjaciele:
Czesi, Słowacy, Węgry z legendarnym już premierem Wiktorem Orbanem - ulubieńcem PIS-u.

Rosja napada na Ukrainę.
Węgry wyraźnie stają po stronie Rosji i próbują zapobiec sankcjom jak i do dziś nie chcą ich przedłużania

Węgry i Wiktor Orban.
W tym roku wygasa 20-sto letnia umowa na dostawy gazu z Rosji.
Realizują się 2 elektrownie jądrowe na kredyt Rosyjski a ich realizacja została wyłączona spod procedur przetargowych.
W czasie wizyty Putina w Budapeszcie Prezydent Federacji Rosyjskiej poinformował, że Gazprom wyraża zgodę na magazynowanie w potężnych węgierskich magazynach podziemnych rosyjskiego gazu w ilości przewyższających potrzeby kraju.
Węgry od kilku lat torpedują zamiar utworzenia Unii Energetycznej.
Przetargi na inwestycje państwowe /finansowane przez Unie Europejską/ wygrywają znajomi królika tzn. Orbana w wyniku czego USA po raz pierwszy nakłada sankcje na kraj UE polegająca na zakazie wjazdu do USA wysokim urzędnikom z otoczenia Wiktora Orbana.

 
Czesi i Milos Zeman.
Opowiedział się przeciw sankcjom wobec Rosji i cytuje swojegp przyjaciela który napaść Rosji na sąsiedni kraj nazywa grypą.
Na Wyspie Rodos odbyło się spotkanie pod nazwą „Dialog Cywilizacji” na ktorym Milosz Zeman podkreślał, że sankcje wszelkiego typu są zaprzeczeniem dialogu cywilizacji, bo w miejscu rozmowy pojawia się milczenie i stwierdza, że sankcje wobec Rosji mogą zostać zniesione w ciągu roku. Twierdzi, że postara się zrobić wszystko, aby na rynku rosyjskim które zajęli Czesi, nie zajęli konkurenci z innych państw unijnych. Zapewnił, że szereg polityków czeskich działa w sprawie zniesienia sankcji.

Słowacja i Robert Fico.
Będąc z wizytą w Moskwie skrytykował UE za nałożone sankcje gospodarcze i nie ukrywał, że liczy na korzystną umowę gazową.
To włazidupstwo nie bardzo podoba się Słowakom. Ukazała się petycja „Nie chcemy wymieniać UE na Rosję” którą podpisało 70 ważnych nie tylko polityków.
Gazety są także nastawione negatywnie do postawy jaką prezentuje Słowacja wobec Rosji.
Rosjanie marzą aby Robert Fico stanął na czele frakcji europejskiej sprzyjającej Rosji.


       Jest dla mnie pewna zagadką, że polska prasa i media oszczędnie informują o działaniach naszych przyjaciół z Grupy Wyszehrackiej.
            Jak napisałem na początku, nie czerpię przyjemności w poszukiwaniu i potwierdzaniu zachowań tych państw które dziś bardzo głośno krzyczą o zdradzie Polski.
Prawo i Sprawiedliwość na czele z Jarosławem /zawsze dziewicą/ także nie zadał sobie najmniejszego trudu aby stwierdzić, że w polityce nie ma miłości a tylko interesy.

10 komentarzy:

 1. Ja też nie rozumiem sformułowania "zdrada" w ustach Czechów, Słowaków i Węgrów, bo nie przypominam sobie, byśmy mieli z nimi jakieś umowy dotyczące afrykańskich emigrantów. Jakiekolwiek. Szczególnie w obliczu zachowania tych państw w czasie kryzysu ukraińskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziękujmy zatem Najwyższemu, że w swej dobroci dał nam premier Ewę i PO jako mateczkę narodu żyjącego w bogatej i radosnej krainie gdzie nikt nie zna biedy i poniżenia a jej granice są otwarte dla potrzebujących. Oni to bowiem posiedli wiedzę wszelaką przy pomocy wielkiego protektora Bambo i próżno się z nimi POrównywać. Czas studiować Koran bo może się przydać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie, Tobie zaleciłbym raczej studiowanie logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem, nie tylko "niepokornych" - pożal się Boże - publicystów.
   Ksenofobia i nacjonalizm zawsze stawały się zaczątkiem tragedii, kto wie czy nie większych niż wojny religijne.

   Usuń
 3. Anonimowy24 września 2015 10:28
  I w jednym masz racje W przeciwieństwie do ciebie "Oni to bowiem posiedli wiedzę wszelaką"
  Czy przed napisaniem głupot nie należało zapoznać się z historią Polski
  http://peku.pl/414/wielonarodowosc-polski-na-przestrzeni-wiekow
  Wtedy byś wiedział i wtedy byś się zapoznał
  "Polska, która istnieje bez mała od ponad 1000 lat (z ponad stuletnim epizodem jej braku na mapach świata), od początków istnienia państwowości była krajem, w którym krzyżowały się drogi licznych ludów, kultur i religii."
  I jakoś szło i jakoś żyliśmy i jakoś "obce religie nas nie zalały"
  Pomyśl 1000 lat ! Co wobec tego znaczy twoje krótkie życie, robaczku?
  Tak na co dzień jesteś pewno z tych"prawdziwych" co to głoszą "Gosc w dom Bóg w dom" witają gości chlebem i sola a na stole wigilijnym zawsze stoi jeden pusty talerz, dla, gościa.
  Zanim wiec uruchomisz "silę wszystkich strachów" napędzaną dawnymi totalitaryzmami z patronami Hitlerem czy Stalinem zastanów się i daj szanse życia tym których życie jest zagrożone.Bo być może to jest i szansa dla Polski.
  Trochę rozumiem twoje obawy bo to są obawy "w czas powodzi" ale od tego są wszelakie uruchomione instytucje służby by "tę wodę" skanalizowały
  Jak na razie nas to nie dotyczy,bo uchodźcy wola inne a "bezbożne " kraje wiec twój,krzyk "woda""pali się" jest nie na miejscu
  Czy studiować Koran trzeba? A czemu by nie aby wiedzieć, aby poznać jakimi zasadami religii nasz ewentualny sąsiad się kieruje bo wtedy np. nie zaprosisz go na grilla gdzie króluje wieprzowina i nie postawisz kielicha czy piwa.
  Ide jednak o zakład ze i zasad własnej religii nie znasz a Biblia nie należy do kanonów twej lektury Tak jak i podręczniki historii.
  Wiec prędzej do ciebie przemówi "ludyczne"
  "Nie strasz nie strasz,wiem ze umiesz.Nie strasz nie strasz bo się....zsuniesz"  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy24 września 2015 10:28
  Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem jesli czytasz więcej niz szyldy i napisy na "biletach NBP" podsyłam :
  " informator o uchodźcach w Polsce"
  https://www.tygodnikpowszechny.pl/wiecej-wiedzy-mniej-strachu-informator-o-uchodzcach-w-polsce-30172
  I to wydany przez "Tygodnik Powszechny" związany z Kościołem a nie przez "bezbożną" GW

  OdpowiedzUsuń
 5. Możesz się , Piotrze , zżymać i oburzać - a i tak Polska będzie wiecznie popychadłem , ignorowana i odsyłana do kąta przez inne kraje UE.
  Przypomina mi się wypowiedź Chiraca - kiedy jeszcze staraliśmy się o przyjęcie do Unii.
  Takimi ubogimi krewnymi będziemy zawsze , dopóki sami o sobie nie zaczniemy mówić innym tonem.
  Popatrz , co wyczynia obecny prezydent ? A wypowiedzi innych "natchnionych" polityków - na czele z Kaczyńskim ? Mówią przecież o Polsce - swojej Ojczyźnie !
  Jak więc można nas inaczej traktować , jak nie z lekceważeniem ? Jesteśmy łaskawie ledwie tolerowani , bo sami burzymy resztki swego autorytetu .
  A pohukiwać to sobie możemy ; myślisz , że w tej sytuacji , ktoś nas będzie pytał o NASZE zdanie ?
  Faktycznie mdli , kiedy na to wszystko patrzysz i trudno się z tym pogodzić ...

  OdpowiedzUsuń
 6. O zdradzie krzyczą tylko politycy i media czeskie. Zwykłych Czechów ponoć w ogóle to nie interesuje, bo, jak mówi jeden z czeskich dziennikarzy "w sensie społecznym o zdradzie można mówić, kiedy czujemy się bliskimi sojusznikami, kiedy jest jedność. A Czesi nie czują z Polakami jedności". I dalej: "Mam wrażenie, że stosunek Czechów do Polaków nie może się zmienić, bo nie ma ku temu powodów. Nie zmieni się ani na lepsze, ani na gorsze. Między naszymi krajami nie ma zbliżenia na poziomie społecznym". (za natemat.pl)
  Ten sam dziennikarz zwraca, jak Ty, Piotrze, uwagę, że państwa z Grupy nie były lojalne wobec Polski w sprawie Rosji. Więc tak naprawdę nie ma tematu. Temat stworzyło sobie PiS, by móc rozdzierająco wołać "zdrada" i podjudzać tym, jakże emocjonującym słowem, swoich wyborców.

  OdpowiedzUsuń
 7. zante - :-))))) Też mi się wydaje, ze to Pankaczyński bardziej niż inni wrzeszczy "zdrada" i pluje do własnego gniazda - jak to ma w zwyczaju. Tzw. Grupa Wyszehradzka to już tylko relikt polityki sprzed ćwierć wieku. I dawniej a tym bardziej dzisiaj - nie odgrywa żadnej roli w Unii Europejskiej. Ot ":towarzystwo wzajemnej adoracji" - panowie się spotykają, trochę sobie ponarzekają, wypiją po kielichu i tyle - do następnego spotkania. Nie stoi za tym kapitał lub wielcy finansiści. Podobnie "zdechł" tzw. "trójkąt weimarski" - zwłaszcza od słynnej "niedyspozycji żołądkowej" Lecha tysiącletniego. Wracając do grupy wyszehradzkiej - tam wszyscy chcieli przewodzić, a nie bardzo było kim i czym. Czas to wstawić do lamusa historii. Obecnie zarzuca się Czechom i Węgrom, że zbliżają się bardziej do Putina niż Unii Europejskiej. Ale tak było od zawsze (po 1945 roku) - w ten sposób potrafili oni ugrać z Moskwą lepsze stosunki polityczne i gospodarcze
  niż reszta "demoludów". Rodzaj realizmu politycznego a nie fantastyki "panakaczyńskiej".

  OdpowiedzUsuń
 8. Przymierzam się Piotrze od kilku godzin do tematu "pielgrzymka w Mekce" i jej tragicznych rezultatów i chcę w związku z tym nawiązać do stale obecnego u nas tematu - przyjmować islamskich uchodźców, czy też lepiej nie. Pomijam tu całkowicie "esy i floresy" naszej krajowej polityki na ten temat lub raczej braku jakiejkolwiek jasnej polityki. Wczoraj mi się odmieniło, kiedy obejrzałem w telewizorze jak 4.000.000 islamskich hadżich kamienuje "szejtana" - ciepiąc kamieniami w betonowy mur. Nie wiem z jakiego powodu wybuchła tam panika. Nagle tłum doznał zbiorowego amoku. Zadeptano na śmierć kilkaset osób, kilkaset innych odwieziono w ciężkim stanie do szpitali.Działo się to 24 września 2015 roku. Działo się na oczach całego świata !!!!! A świat milczy i współczuje, wysyła depesze kondolencyjne, lekarstwa ,pomoc sanitarną itp.itp. Baaa... świat jest gotów uwierzyć, że ktoś potrącił dzban z uwięzionym tam dżinem-szejtanem i ten na chwilę wyparował aby narozrabiać.Jednym słowem - miliony ludzi na świcie - siedząc przed telewizorami obserwowało jak miliony innych ludzi dostało zbiorowego pierdolca (przepraszam za wulgaryzm). Teraz się pytam - ilu z tych ponad 4.000.000 hadżich (pielgrzymów) spakuje manatki i rozpocznie następną pielgrzymkę - tym razem do Europy. Bo niby dlaczego nie - kto im zakaże ???Szefowie Unii uchwalili właśnie dodatkowy miliard Euro na "wsparcie" biednych muzułmanów.
  I tu nasuwa mi się druga myśl - bardziej już praktyczna. Jak pokazano w mediach - wokół Mekki zbudowano miasto namiotowe dla owych 4.000.000.pielgrzymów z wszelkimi wygodami a nawet prysznicami. Znaczy się - jak chcą, to potrafią i mają na to money-money. Klimat mają tam teraz łagodny - nie to co europejskie jesienne szarugi. To podesłać im tam słodkich daktyli i będą mieli swój raj na ziemi - jak obiecał prorok Mahomet. A hurysy ??? Znajdą się - prędzej czy później.
  Przykro mi to pisać Piotrze, ale szefowie Unii Europejskiej NIC NIE ZAŁATWILI, oprócz odroczenia sprawy "na zaś". Może liczą, ze dobrotliwa zima wymrozi roje uchodźców. A oni idą, idą, idą i końca nie widać. Jestem temu przeciwny, jestem przeciwny wszelkiej obłudzie i udawanej dobroczynności. Niemcy już się dławią, inni trzęsą portkami i końca nie widać. A jak ci pielgrzymi zaczną u nas też kamieniami ciepać, to kto im zakaże wykonywania praktyk religijnych - ów słynny pan Nowak, co to za obrazę uczuć religijnych wszystkich po sądach ciąga ???

  OdpowiedzUsuń
 9. Bo to było tak. Jeden "hadżi" trafi kamolcem jednego z muzułmańskich "muftich". Rozległ się w tłumie ryk trafionego muzułmańskiego "biskupa". Wszyscy myśleli, że to "szejtan" dostał w łeb i ryczy.Wybuchła panika !!!

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>