poniedziałek, 14 września 2015

Uprzejmie donoszę ! 60
                   Uprzejmie donoszę, że wg zupełnie poważnych znaków długie łapska Kremla przyczyniły się i nadal przyczyniają do exodusu ludności np. z Syrii inie tylko. Z pewną ironią i satysfakcją min. spraw zagranicznych Ławrow potwierdza dostawy broni dla Syrii, która to coraz bardziej teoretycznie walczy z tzw. państwem islamskim. Samo państwo islamskie nie ma nic przeciw temu aby aby żołnierze porzucali broń i uciekali z kraju. Nie jest natomiast prawdą / i ja się przyznaję do tego przeinaczenia/, że arabskie państwa islamskie nie przyjmują uciekinierów. Dowód – zdjęcie.
Obóz uchodźców Za'atri w Jordanii, w którym obecnie przebywa tysiące syryjskich uchodźców
Drugim problemem jest rozłożenie nielegalnych emigrantów w krajach UE. Moja idee fix to paszport Europejski w którym emigrant/uciekinier/uchodźca jest przyporządkowany do danego kraju i w żadnym innym nie może otrzymać żadnych świadczeń jak zasiłek, praca, lokum. Na dobry początek każdy z racji nielegalnego przybycia winien być internowany, czyli praktycznie aresztowany do czasu wyjaśnienia jego statusu. Parlament Europejski, Komisja Europejska mogłaby wpłynąć na kraje członkowskie aby ogłosiły amnestię i zwolniły miejsca w normalnych więzieniach.
Pewne jest jedno, że jeżeli nic z tym się nie zrobi to możemy się uczyć Koranu – Allachu Akbar !!.

              Uprzejmie donoszę, że jestem wysoce zniesmaczony projektem całkowitego zakazu aborcji. Częściowym powodem jest brak kompatybilności obrazu i głosu sprawozdawczyni projektu ustawy. Kompetencja i doświadczenie życiowe przy właśnie tej ustawie jest wyjątkowo pożądane. Nie powinien na ten temat wypowiadać się duchowny, bezdzietna panna, stary kawaler lub homoseksualiści – to nie ich rejony.
Osobną sprawą jest kultura wypowiedzi Kaji Godek, chociaż stare polskie przysłowie mówi – z kim przestajesz takim się stajesz. Gdyby w kręgach, których ja się obracam pani Godek zapodałaby taki tekst to dostała by kopniaka i wyleciała z towarzystwa.
Świadomie pomijam merytoryczną stronę zagadnienia bo swoje zdanie mam ale problem mnie nie dotyczy.

              Uprzejmie donoszę, w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy nie została powołana tzw. Rada Programowa Forum Ekonomicznego, która była by organem tegoż Forum. Podejrzewam, że kilku cwaniaczków i to zupełnie niezłych zrobiło Jarosławowi Kaczyńskiemu /zawsze dziewica/ publicity. Ciekawe jak do tego forum udało się wciągnąć kilku znaczących ludzi jak np. Jerzego Buzka, Hannę Gronkiewicz – Waltz czy Aleksandra Kwaśniewskiego.
Wylazło włazidustwo bez wazeliny.
Facet, który nie ma zielonego pojęcia o ekonomii zostaje „Człowiekiem Roku” a peany /nie wiedzieć czemu laudacją/ wygłasza jeden z pseudo-dziennikarzy PIS-owskiej gadzinówki.
Na pocieszenie pozostaje to, że ta samozwańcza rada praktycznie tym „wyczynem” zakończyła swoje istnienie.
Oto wykaz wazeliniarzy i wystraszanych którzy /jestem pewien niemal w 100%/ głosowali na swojego idola:
Zygmunt Berdychowski
Gauden Grzegorz
Gliński Piotr
Hajdarowicz Grzegorz
Karnowski Jacek
Kuchciński Marek
Lisicki Paweł
Łopiński Maciej
Mam watpliwości przy dziewiątej wazelinie
Pieronek Tadeusz
Reśko Dariusz
               
                   Uprzejmie donoszę, że konwencje się odbyły w tym te dwie Główne. Konwencja PIS zawierała to samo co w kampanii prezydenckiej. Ja pamiętam jak PIS wymachiwał papierami – tu mamy wszystkie projekty, zapisane co doprowadzi naszą ojczyznę do bram raju. Później okazało się że był to zbiór tytułów projektów ustaw. Dziś to samo, pospinane kartki ale brak odpowiedzi na podstawowe pytania czyli ble – ble – ble – ble !!!.
Na konwencji PO było o dwa ble – ble mniej, bo parę konkretnych rzeczy premier Kopacz podała. Koniec ze śmieciówkami. Niewielu zdaje sobie sprawę jak to zmieni rynek pracy, stan bezrobocia oraz opodatkowanie tej pracy. Uważam, że premier strzeliła byka zapowiadając koniec z NFZ i ZUS a byk polegał na prostym przekazie – zlikwidujemy. Logika wskazuje, że coś musi być w zamian a co mam nadzieję wyjaśni się jeszcze do wyborów.
W leki darmowe dla seniorów nie wierze i wolę wspomaganie poprzez bon refundacyjny na leki wg propozycji PO i to jest konkret.
Różnica pomiędzy konwencjami polegała na tym, że PIS może opowiadać dyrdymały bo jeżeli dojdzie do władzy to zawsze znajdzie tysiące powodów na brak ich realizacji. Tego argumentu nie ma PO jeżeli utworzy nowy rząd.
40 komentarzy:

 1. Piotrze - coś pochrzaniłem. Mój komentarz do Tego Twojego felietonu ukazał się na końcówce poprzedniego. Jak możesz to "przeflancować" - to bardzo proszę.Pracuję już na nowym komputerze i nowym oprogramowaniu i idzie mi to - jak widzisz - pokracznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepan14 września 2015 08:21

   Piotrze - witaj !!! Do listy państw muzułmańskich, które wpuściły uchodźców należy jeszcze doliczyć Jordanię, mimo, że nie jest ona naftowym lub gazowym potentatem. Pozostałe państwa arabskie (islamskie) wypięły się na ten problem. Coś tam łożą dolarów na odczepne, sale granice mają szczelnie zamknięte. Per saldo w Turcji, Libanie i Jordanii zgromadziło się około 5 milionów Syryjczyków i Irańczyków. Liczba ta nie jest stała, bo jak wiadomo Turcja otwarła swoje granice w kierunku Europy i kilkaset tysięcy uchodźców ruszyło na podbój państw Unii Europejskiej.Osobna sprawą jest tzw. przemyt uchodźców organizowany przez islamskie gangi przez Egipt, Tunezję i Libię do Włoch - tratwami i łódkami przez Morze Śródziemne. Jak widzisz - na nieszczęściu ludzi idzie także dobrze zarobić. Biznes is biznes. Cały czas - odnoszę wrażenie, ze ten "chaos" jest gdzieś "centralnie sterowany". Coś ostatnio "wyciekło" do opinii publicznej, ale szybciutko wmieciono sprawę pod dywan - przynajmniej na razie.Nie chcę więcej o tym pisać, bo za mało wiem a ponadto "strach się bać"- po co mi to. Gdybyś Ty chciał sobie pogłówkować - zacznij od tego - kto rozpoczął wspomagać tzw.państwo islamskie. Podobny scenariusz grany był już kiedyś w Afganistanie. A po tym wszystko się popieprzyło. Aby dolać oliwy do ognia - a właściwie gazu, to prasa ostatnio doniosła o odkryciu gigantycznych zasobów gazu na szelfie kontynentalnym Egiptu, na Morzu Śródziemnym. Jak myślisz - kto je będzie eksploatował, kto będzie budował platformy wydobywcze ???? Egipt nie dysponuje żadnymi technologiami w tym zakresie i nie "faraony" odkryły ten gaz. Będzie się działo !!!
   O roli Rosji w Syrii trzeba by napisać osobny komentarz - bo sprawa ciągnie się od wielu już lat i też jest zawikłana. Rosjanie będą podskakiwać, bo to jest obecnie jedyna ich baza na Morzu Śródziemnym. Ale czy się zdecydują robić burdel na dwa fronty (Ukraina i Syria) jeden czort znajet.
   OdpowiedzUsuń

   Usuń
  2. Piotrze - dziękuję - jesteś wielkim czarodziejem !!! Ja - samouk w dziedzinie informatyki - nie dorastam Ci do pięt. Po śląsku mówi się - obalimy halba. Może jakaś okazja się nadarzy !!!!

   Usuń
 2. Jeśli dobrze zrozumiałam pani Premier nie zapowiedziała likwidacji ZUS i NFZ. Zapowiedziała ujednolicony podatek, który będzie rozdzielany do ZUS, do NFZ i do budżetu przez komórki Ministerstwa Finansów.
  Tłumaczących o co pani Premier chodziło już pojawiło się wielu. Nikt jednak nie mówi ani słowa o tym, jak ta rewolucja ma wyglądać w wypadku prowadzących działalność gospodarczą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakos tak skojarzył mi sie z Twoim pisaniem wierszyk "odnaleziony w sieci"
  "Był maj i późna dość godzina,
  Wieczór wyborczy się przedłużał,
  Wtem z drzemki wyrwał ktoś Putina,
  Ławrow do sali wpadł jak burza.
  - Władimir! Władimirowiczu!
  Pobieda! W Polsce wygrał Duda!
  Putin interes szybko wyczuł,
  Mruknął: Wierzyłem, że się uda!
  Nie musiał pytać o nic więcej,
  Porozumieli się bez słowa,
  Odetchnął z ulgą, zatarł ręce
  I tak się zwraca do Ławrowa:
  - Wyniki są po naszej myśli.
  Zaraz szampana ci postawię!
  Natychmiast gratulacje wyślij!
  Niech głupcy cieszą się w Warszawie.
  Świętujmy, chociaż późna pora!
  Popatrz na mapę! To prawdziwe.
  Do dziś są ślady po zaborach,
  Wschód ciągle jest pod naszym wpływem.
  Czaisz to, Siergiej? Ja nie mogę!
  Szydło lub Kukiz na Premiera!
  Podstawmy jeszcze im Stonogę,
  I coś z chińskiego rzuć serwera.
  Możemy mieć gorące lato!
  Wkrótce za łby się wezmą Lachy,
  Skłócą się z Unią, wyjdą z NATO,
  Będziemy ubaw mieć po pachy.
  Znów będą kartą grać smoleńską,
  Trudno o zgodę w tym w narodzie,
  Każdy swój sukces wieńczą klęską,
  A mądrzy tylko są po szkodzie.
  Po co nam bomby i rakiety?
  Zbyteczny atak, zbędny nalot,
  Na czele stanie jakiś kretyn
  I sami wszystko w mig rozwalą!
  Jak chcą niech idą w ślad Orbana,
  Czysty interes! Słuchaj, chłopie,
  Gdy Polska słaba, zacofana
  Przestanie liczyć się w Europie.
  Wcielaj instrukcje Katarzyny,
  Nie pomyliła się caryca.
  W Polsce są najpierw wielkie czyny,
  A potem zawsze Targowica.
  My wiemy swoje, oni swoje.
  Polaczki nigdy się nie zmienią,
  Polewaj, Siergiej, szampanskoje!
  O tym przekonasz się jesienią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm....dziwne. Mój komentarz był i znikł. Nie było w nim nic, co mogłoby podlegać cenzurze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Przepraszam Zante - mea culpa nie o ciebie mi chodziło - przepraszam :-((.
   Próbuję przywrócić.

   Usuń
  2. No - udało się - masz u mnie kwiatka /lub piwo/ !

   Usuń
  3. Nie ma sprawy. Aż takie wiekopomne to co powiedziałam nie było ;-)))))))))))))))))))))))))))))))

   Usuń
  4. Oooo, dzięki ;-*** Piwo ponoć bezczeszczę, bo piję pół na pół z sokiem pomarańczowym ;-)))

   Usuń
  5. Ja tez moge beszcześcic i pic sok pomarańczowy pól na pół ze spirytusem - OOOO !!!

   Usuń
  6. A widzisz! To będzie oszczędna impreza, bo wystarczy nam, na spółkę, jeden sok!

   Usuń
 6. Darmowe leki po75 roku życia - to jedyny pomysł, który zmieści się w budżecie!
  Każdy starszy człowiek, emeryt, potrzebujący leków ma wielką szansę, że nie dożyje 75 przy dotychczasowej odpłatności za leki. Więc tych darmowych będzie niewiele.
  Natomiast bon - to coś, co może pomóc wszystkim chorym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszku - czyli bez umawiania jesteśmy tego samego zdania. Byc może tez pamiętasz czasy kiedy na darmowe recepty po kilkadziesiąt opakowań Viagry brali kombatanci wojenni. Taki bon winien byc wazny np. rok i to byłoby wyrównanie szans. bo młody człowiek rzadko chodzi do lekarza w odwrotności do nas.
   Nie bluźnij bo mi brakuje jeszcze tylko 3 latka.............w Opolu za darmoche autobusami juz moge poszaleć.
   Pozdro

   Usuń
  2. Tylko, że bony refundacyjne mają dotyczyć bliżej nieokreślonej grupy chorych, 3 mln osób. Ciekawe co będzie kryterium ich przyznawania.

   Usuń
  3. Piotrze i Leszku - ja bym był za tym aby PO i PiS połączyły się w rozdawaniu dobrobytu. Na początek - PO mogła by rozdawać swoje w dni parzyste a PiS w dni nieparzyste. Albo i ma odwyrtkę. Pomyślcie - jak by nam dobrze było - tyle dobrości na raz. I nie wyszarpywali by sobie wzajemnie budżetu. Utworzyli by wspólne ministerstwo zadłużania Polski, Pankaczyński coś tam by dorzucał ze SKOK-ów i kasa gra i buczy.Nikt nie mówi skąd na te "dobrości" weźmie pieniądze. Gdzie nie gdzie ekonomiści szepczą, że zlikwidują szereg ulg - jak choćby wspólne rozliczanie PIT-ów przez małżonków. Nikt nie powiedział ani słowa jaka będzie skala i progresja podatkowa. Od dawna jest już przygotowana ustawa o podatku katastralnym - tam dopiero złupią skórę wszystkim posiadaczom mieszkań i nieruchomości. Nie da się stworzyć dobrobytu z niczego.

   Usuń
  4. Może jeszcze coś dorzucę. Pankaczyński obiecuje, że stworzy 1.200.000 nowych miejsc pracy. Ucho od śledzia stworzy !!!! Gdyby przyjąć. że duży zakład pracy - wytwarzający towary rynkowe zatrudnia - powiedzmy 5.ooo pracowników, to Pankaczyński musiał by wybudować w Polsce co najmniej 240 takich zakładów pracy. GDZIE, KIEDY I ZA CO ????
   Druga sprawa - dla gospodarki i budżetu liczą się tylko takie zakłady pracy, które wytwarzają TOWARY, które można sprzedać na rynkach krajowych i zagranicznych i zamienić je w PIENIĄDZ.. Pamiętamy bowiem, że PIENIĄDZ jest EKWIWALENTEM TOWARU. Tworzenie miejsc pracy w urzędach instytucjach i różnorakich spółkach pośredniczących w obrocie towarowym - jest niczym innym jak obżeraniem budżetu państwa z rezerw finansowych i pogłębianiem istniejącego deficytu budżetowego. A deficyt budżetowy mamy PERMANENTNIE od 26 lat, zaś zadłużenie Polski stale rośnie a nie maleje.To wszystko jest chyba jasne, nawet dla tych co nie są ekonomistami.Pankaczyński nie jest ekonomistą i niema pojęcia o tych sprawach. I tyle !!!!

   Usuń
  5. Sobiepanie - od obfitości tych obietnic, zaczyna mi się mieszać: kto i co obiecywał.
   Odnośnie tych miejsc pracy, to obiło mi się o uszy, że ma być stworzony system promujący tych pracodawców, którzy zatrudniać będą ludzi młodych po szkołach.
   Pięknie, ale gdzie wtedy mają szukać pracy ludzie 40+, którzy stracili pracę z powodu upadłości firmy?
   Zamienimy bezrobocie absolwentów, ludzi raczej bez obciążeń rodzinnych na bezrobocie ojców dzieciom. Oprócz bezrobocia w tej grupie przybędzie nam "dzieci niedożywionych".
   Czyli - jak by się nie kręcić i tak doopa zawsze z tyłu.

   Usuń
  6. Leszku - Polska tzw,.transformacja ustrojowa" została przeprowadzona "bez instrukcji obsługi" i na podstawie chciejstwa. No choćby dzisiaj - pokaz mi w Sejmie, Senacie lub w Rządzie jakichś wybitnych znanych ekonomistów. Sama nawiedzona amatorszczyzna i politykierzy, którzy w czasie "kadencji" chcą się nachapać.Co taki Pankaczyński wie o gospodarce i ekonomice, a handlu zagranicznym, o nowych technologiach wytwarzania - NIC !!!!!, Zresztą - to jest facet, który przez ostatnie 25 lat nie skalał się żadną pracą. Co on robi w Sejmie - jako poseł - NIC !!!

   Usuń
  7. Zante - myslę, że bon ma byc przypisany do ubezpieczonego a nie do chorego.

   Usuń
  8. Piotrze, na bankier.pl jest napisane tak: "Premier zaznaczyła, że propozycja bonu refundacyjnego jest wyjątkowo bliska jej sercu. "To bon refundacyjny dla tych, którzy dzisiaj są obciążeni zbyt wielkimi dopłatami do leków. To jest ulga dla ludzi chorych, zarówno młodych, jak i tych starszych" - powiedziała. Jak oceniła, bon refundacyjny będzie dla ponad trzech milionów Polaków."

   Usuń
  9. To nie fajnie. Jestem przeciw kazdej uznaniowości.
   Poczekajmy az sie sprawy wajaśnią tak jak to zrobił dziś w innych sprawach pan Lewandowski.

   Usuń
  10. W ogóle na realizację obietnic pani Premier trzeba i tak czekać parę lat. Ujednolicony podatek najwcześniej w 2018.

   Usuń
 7. Piotrze.
  Ciepło, ciepło, ciepło. Czekam, kiedy będę mógł, po przeczytaniu Twojego posta zawołać; Gorąco!
  Raczyłeś zauważyć, że
  nie to złoto, co się świeci,
  a Kopacz też w kulki leci.
  Odnośnie przyczyn ,,wielkiej wędrówki ludów arabskich'' polecam wypowiedzi przywódców Węgier i Słowacji.
  ,,Nie myśmy bombardowali Libię i Irak. Nie my okupujemy Afganistan. Nie my szkolimy i opłacamy Al. Qaidę oraz ISIL do wojen bliskowschodnich''.
  Ciepło, ciepło....
  PrzeHera (ten sam, którego wpisów się boisz-więc je profilaktycznie kastrujesz).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przechwalaj się bo Twojego wpisu jeszcze nie skasowałem - za miękka kita.

   Usuń
 8. Piotrze - ja jeszcze na chwilę wrócę do tematu tych uchodźców ! Obejrzałem na "satelicie" kilka niemieckich stacji telewizyjnych i widzę, że Niemcy nie są zaś tacy zachwyceni tym desantem. Z niemiecką skrupulatnością wyliczają ile to będzie "kosten geld" i gdzie to towarzystwo ulokować. Tak na oko - podzielili się "fifty - fifty" na tych co są za i tych co są na nie, a o pani kanclerzynie wypowiadają się negatywnie nawet członkowie jej własnej partii - CDU. Coś mi to przypomina własne nasze podwórko, chociaż takiego chamstwa tam nie widać.
  A tak w ogóle to sobie kombinuję, czy nie wylaliśmy dziecka z kąpielą i czy znów "Polak będzie mądry po szkodzie". Bo pomyśl - starożytny Sumer, Babilon, Persja - starodawne to kultury i cywilizacje. U nas w Lechistanie w tym czasie jeszcze ludziska na drzewach mieszkali. Musi być coś na rzeczy, że nakazują oni aby kobiety chadzały po ulicy w tych ichnich burkach i czarczafach. I powiem Ci - to nie jest wcale takie głupie, taka moda mogła by się przyjąć nad Wisłą. A już gdyby kazali ubrać te burki niektórym naszym posłanicom - jestem za. Widzisz to - panna Pawłowicz, Pani Wróbel, pani Kempa i inne takie - ubrane w burki - przed kamerami, albo na mównicy w Sejmowni. Dało by się popatrzeć - aby nic nie widzieć. A pierwsza dama - w dzisiejszej "Angorze" na pierwszej stronie pokazują aż trzy najnowsze kreacje, nawet z plisowanymi falbankami. Było by skromniej w tym biednym kraju pokazywać się w burce - było by !!!!
  Pankaczyński też będzie miał przechlapane w Tatrach i na Podkarpaciu. Wiadomo nie od dzisiaj, że ci islamiści jedzą tylko baraninę i od święta kaczki i kury. Bacowie wyrżnęli stada baranów a na halach, gdzie je wypasali zaczęli z biedy stawiać wyciągi narciarskie i robić nartostrady. To jeszcze pół biedy, ale niektórym zachciało się tam jakieś SPA budować. Nagie dziewoje latają po wsi, zgorszenie czyniąc, starsze góralki okiennicami okna zakrywają - Sodoma i Gomora. A gdyby były te burki, czarczafy, jakieś tam galabije - spokojność by była, chłopy mieszali by bryndzę i uklepywali oscypki, zamiast po karczmach wysiadywać i na rozpustę spozierać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Burki mają więcej zalet. Nic nie uciska. Nadmiar fałdek oraz zbytnia chudość daje się ukryć.Kupę czasu rano można zaoszczędzić, gdy się nie układa fryzury. Buty nie muszą być najmodniejsze, bo i tak stóp nie widać. Tylko kosmetyki do makijażu oczu bardzo pożądane. Ale już szminki i błyszczyki niekoniecznie.

   Usuń
  2. zante - hmmmm....a ja niedouczony myślałem, że kobiety uwielbiają, jak je coś uciska,,,,, no....np. dżinsy. Podobno - aby tu i ówdzie uciskały, należy do nich wskakiwać inaczej "treszczit, piszczyt i nie zalezajet" - jak mawiają "amierikańce". Taaaak - burki to sama wygoda, nawet bez gatek można w tym chodzić.

   Usuń
  3. Sobiepanie - z wiekiem ceni się coraz bardziej wygodę ;-)))

   Usuń
  4. zante - :-)))))))) to prawda, że z wiekiem cenimy sobie takie czy inne udogodnienia. I dobrze - po to człowiek ciężko pracuje, aby mu było lepiej. Inaczej cała ta nasza cywilizacja była by o kant antypodów rozbić. Gdyby mi ktoś powiedział 50 lat temu, że będę sobie łaził po lesie, zbierał grzybki i jednocześnie rozmawiał przez "komóre" z moim kumplem w Australii, to "poklupał" bym go w głowiznę. A jednak to mamy. Albo te pierwsze "komóry" - było to wielkości mniej więcej cegły i tyleż ważyło. A dzisiaj - gdzieś ci tam popiskuje w kieszeni takie maleństwo. A możesz jeszcze pooglądać sobie w tej "komórze" telewizję, zajrzeć do internetu, napisać list, albo wysłać zdjęcie. Jak widać - człowiek jest nieograniczenie kreatywny i aż dziw bierze, że jednocześnie taki krwiożerczy.
   Wracając do "meritum" naszej wymiany zdań. Jak już w Polsce te burki nie mogą się przyjąć, to powinno się wydać ustawę zakazująca włażenia w dżinsy niektórym kobietom. Bez obrazy - ale jak widzę czasami takiego kaszalota wbitego w ciasne dżinsy firmy bylejakiej, to tracę humor i zapominam o dobrych obyczajach. Obrzydliwe !!!! Chłopy też to robią, ale jakoś to mnie razi.

   Usuń
  5. ha! ha! Sobiepanie , "uweseliłeś" mi poranną kawę :-))) (dygresji ciąg dalszy ... )
   ubolewając nad krwiożerczością człowieka , stwierdzasz - na jednym oddechu - że "kaszaloty w obcisłych dżinsach" budzą w Tobie mordercze instynkty !
   ... a cóż to za młodzieńcza przewrotność i niekonsekwencja u Ciebie ...
   oj ,niezły z Ciebie szelma ! :-)))

   Usuń
  6. PS. hmm..a sutanny , habity i kornety ... czy to nie odmiana burek i galabii ?

   Usuń
  7. Lidko - ale się rozpędziłaś, byle tylko przywalić biednemu Sobiepanowi. Taaak.... wiem....wiem.... babska solidarność. Ale po kolei : szelmom wcale już nie jestem - dawne to dzieje. Dzisiaj jestem "dostojnym seniorem", którego chcą obdarować darmowymi tabletkami, aby tylko popierał odpowiednie opcje. To ja powiadam - nic z tego nie będzie. Ostatecznie "w starym piecu diabli palą" a w kociołku woda wrze.. Co mnie tam będzie ktoś klasyfikował, że jestem już starym ramolem i należą mi się jakieś tabletki. W życiu - nieeeee....
   Co do sutann, habitów i kornetów - zauważ ze ci nasi "mufti" tak wszystkiego nie zakrywają. Buźka jest zawsze odkryta, a po buźce można wnioskować, że i pozostała reszta jest owszem...owszem !!! Gdybym miał "okoliczność" z taka w burce i taką w habicie, wybiorę ta ostatnią - widziały gały, co kupowały !!!
   I nie przypisuj mi aż morderczych instynktów wobec naszych rodzimych "kaszalotów". To tylko taka obserwacja naukowa - kaszalot zawsze będzie kaszalotem i nie pomogą żadne suplementy diety. Polki po 40-ce zaniedbują się i już.

   Usuń
  8. nooo , nie dość , że ancymon , to jeszcze ( z tak nieczystymi myślami ) zadatki na satyra ! :-))))
   znaczy tak : "stary piec" bucha , a i "kociołek" też żwawy ... ergo piguły zbędne !
   ale , ale ... kiedy zaczynałam służyć w resorcie zdrowia - leki były dla nas BEZPŁATNE ;-) . W aptece podawało się receptę , legitymację - i ... hulaj dusza !
   Inna sprawa , że wtedy wielu leków nie trza było , witaminy jakieś , co najwyżej.
   Potem nadejszły czasy , kiedy do szpitali czy innych placówek znosiliśmy , co kto miał w nadmiarze : ligninę , bandaże , plastry , strzykawki ... Za to spirytusu do odkażania - było w nadmiarze .Jak się trafiła jakaś "babka ze wsi" - dobrze mieszał się z jajkami .To ci był dopiero przedni ajerkoniak !! :-)))
   Tak więc przeżyłam różne , różniste wzloty i upadki naszej służby zdrowia i jedno "pikowanie" więcej już mnie pewnie nie ruszy.
   Jest tylko jedno małe ale ...wraz z upływem czasu zmieniają mi się "zainteresowania" lekarzami - specjalistami... coraz częściej puszczam oko do kardiologów i ortopedów ;-))
   Geriatrów zostawiam na deser:-))))))

   Usuń
  9. Lidko...Lidko.... - jaki zaś tam ancymon. Starą harcerską piosenkę Ci zacytowałem (o tym kociołku). Widać, że jesteś współczesna młodzież i nie znasz pioseneczek, które się ongiś śpiewało przy...ognisku. A było to jakoś tak:

   "W starym piecu diabli palą,
   a w kociołku woda wre.
   Jak dziadulo do babuni,
   No to babcia che,che,che...
   Włazi babcia po pierzynę,
   Za nią dziadek grzebie się.
   Chciał by dziadek, a nie może,
   No to babcia che,che,che.......
   Dalszych zwrotek nie przytaczam, bo są zbyt frywolne, a na blog Piotra i Leszka młodzież też zagląda. Ale jak poprosisz wujcia Google, może pogrzebie w archiwach . Taką harcerską piosenkę śpiewał jeden "zapiewajło" a w tyle chórek powtarzał po każdej zwrotce - umfa...umfa... - umfa....umfa... Było wesoło i melodyjnie. A dzisiaj - szarpidruty i takie tam "kukizowanie".


   Usuń
  10. Zante - przy burce nie trzeba. Nie widać oczu. Burka to takie giezło z siatką na wysokości oczu.

   Usuń
 9. Leszku a czy to takie trudne "każdemu stempelek na łeb" tfu kartę chipowa "od urodzin aż do śmierci" zafundować gdzie "stajało by zapisane" wszystko0 o danej osobniczce czy osobniku Oprócz zdjęcia DNA odcisków palców zanotowane wszystkie historie chorób i co dany delikwent zażywał czy mu przepisano ,jakie ma schorzenia gdzie i jak był leczony A i apteki zmuszane by były do "zapisania" co dany delikwent otrzymał.
  A tu tony papierów w przychodniach,,czasami coś tam zapisane w komputerach i ciemna strefa :gospodarki" lekami.
  Czy przy tak rozwiniętej jak dziś informatyce byłoby to trudne Wszak i kiedyś Boni był ministrem od cyfryzacji'.a Sośnierz u siebie w NFZ takie coś chciał wprowadzić.No i co Od morza do Tatr rozległ się krzyk .Nie nie można bo.....np "ustawa o danych osobowych a na drugiej strony karty co będziemy malować bo i to można wykorzystać na reklamę
  I sprawę udupiono/podobno gdzieś na śląsku funkcjonuje szczątkowo. A udupili ci co to z bałaganu czerpią zyski.A to wpisują "martwe dusze jako pacjenci" i czerpią z NFZ za ich leczenie A gdyby co jakoś tak papierowe archiwum się spaliło lub zostało zalane przez pęknięta rurę lub zagubiło się.
  Złodziejom i aferzystom przejrzystość i łatwość kontroli nigdy nie będzie i nie była na rękę
  PS Kto z Pan Panów zna sposób dotarcia do systemu gdzie NFZ odnotowuje pacjentów i ich "przynależność czy leczenie"
  bo nękają mnie dziwne telefony typu "czy pan skorzysta dalej z naszej..."A byłem u nich, tylko raz.Obawiam się iz moja "martwa dusza "istnieje dalej w ich rozliczeniach z NFZ .
  Wiec jesli bony to ze szczegółowym odnotowaniem kto gdzie ile i za ile.Darmowo?Juz przezywaliśmy I były pełne śmietniki przeterminowanych lekarstw Branych bo mi się należny jak dają itp.A nie zażywałem "Bo po nich czułem się gorzej, albo zwyczajnie oj tam zapomniałem.
  Pamiętacie jeszcze "wódka na kartki"Iluż to zagorzałych abstynentów miało jej pełne barki i tapczany.A kupowali "bo im się przecież należało"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - na Śląsku funkcnjują takie karty, o których piszesz od czasu kiedy je Sośnierz wprowadził. Mam taką. Raczej dość dobrze, chociaż też zdarzają się "códa" - np, zawiesza się "kompiuter" w przychodni, albo ktoś tam coś tam skasował. Ale tak ogólnie - jest to dobry system. Kartki, bony - tylko nie to. Co za problem - przypomnieć sobie jak ludziska kombinowali w PRL-u. Każdy narzekał, ale miał zapas na kilka lat.Każda reglamentacja czegoś powoduje nadużycia, to "normalne".

   Usuń
  2. Zintegrowany Informator Pacjenta.
   https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/user/menu/open@info?view=001

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>