poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Ochlokracja !!
                   Ochlokracja – w moim rozumieniu skrzywienie i odłam demokracji polegający na rządach motłochu, tłumu, pospólstwa czyli w swojej większości warstw biedniejszych polegający na ograbianiu bogatszych, nieuznawaniu demokracji parlamentarnej/przedstawicielskiej i bezpośrednim rządzeniu ludu poprzez doraźne komitety, soviety, referenda a także udział we władzy np. związków zawodowych, wyznaniowych, korporacji pracowniczych /górników/ i innych.
       
       Ten typ „poddemokracji” był już ćwiczony w historii i zawsze kończył się tak samo – tyranią, dyktaturą i depresjami wobec tych którzy nie chcą się do motłochu przyłączyć. Suweren czyli lud mógł wszystko włącznie ze ścinaniem koronowanych głów. Nie mógł tylko jednego – nie mógł bo nie umiał rządzić i dlatego ochlokracja szukała swoich idoli i znajdowała ich w najgorszych ludziach różnych epok. Nam szczególnie dali „popalić” panowie Hitler i Stalin których do władzy wyniósł motłoch.

                  
          Dzisiejszym wytworem ochlokracji /tzw. demokracji totalitarnej/ jest Paweł Kukiz. Jakiż z niego byłby piękny zamordysta. Wypluty przez rynek rozrywkowy, /mentalny brat Jan Pietrzaka/ zwykły cham i co typowe dla ochlokracji, nie mający pojęcia o podstawowych zasadach funkcjonowania państwa. Kolejnym krokiem ochlokracji jest faszyzm, który pozostawia po sobie jedynie spaloną ziemię.


Zbliżamy się do bardzo niebezpiecznego momentu w którym pojawiają się dyktatorzy motłochu którzy atakują wprost państwo i jego instytucje. Wykorzystują obowiązujące prawo na zasadzie prawa powielaczowego interpretując je zgodnie z oczekiwaniami pospólstwa uciekając się do jawnych kłamstw.

Czy nasza młoda demokracja to wytrzyma ?.
Sejm został zohydzony, senat przedstawiany jako niepotrzebny a obie izby w sumie jako niemal mafia przestępcza. Kandydat na prezydenta łgał aby po wyborze z obiecanek się wycofywać.
Trybunał Stanu i Trybunał Konstytucyjny milczy, albo są przerażeni albo są tchórzami.

              
Najlepszym przykładem niech będzie załączone video. Stary moher aż prosi się aby dostać w mordę. Kamera na miejscu i byłoby fajnie....Platforma Obywatelska pobiła staruszka który był do niej krytycznie nastawiony. Na tego typu działanie trzeba być nastawionym.

Hejt trwa w swojej najgorszej formie o to nie robią amatorzy ale zawodowcy znajacy się na pozycjonowaniu stron i wciskaniu się w luki na portalach internetowych. Hejterzy inteligentniejsi łażą po blogach i udaja bezstronnych komentatorów.

Czy nasza młoda demokracja to wytrzyma ?.

Refleksja:
Pani premier in spe Beata !, Beata !, Beata ! próbowała malować w Pcimiu coś co nie nadawało się do malowania. Wysiłek nagrano i poszło..........
Jak dowiedziałem się ze źródeł zbliżonych do prawdopodobnych, że Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock poprosił o pomoc panią in spe Beata !, Beata !, Beata ! W przekopaniu i wyprostowaniu rzeki Kamienna która przepływa przez Wąchock. Funduszy nie ma a zakręty na rzece takie ostre, że ryby wylatują na brzeg, ale gdyby pani Beata !, Beata !, Beata ! Raczyła przyjechać z łopatą............
Wszystkie zdjęcia ze strony demotywatory.pl
21 komentarzy:

 1. Niestety – to nie tak:
  - Hitlera poparł wielki biznes i wyższe kręgi wojskowe, a motłoch to on jedynie wodził za nos teatralnymi sztuczkami;
  - Stalin wypłynął zza Lenina, nie przymierzając jak Kaczyńscy zza Wałęsy lub jak Duda zza JK – takie miernoty czają się zawsze za ludźmi wybitnymi i też prostoduszni ludzie dali się nabrać na jego popisy aktorskie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zenjk - kłamiesz jak z nut !!! Hitlera poparł wielki biznes DOPIERO po tym jak poparł go motłoch. Stalin zrobił karierę partyjną za życia Lenina a dyktaturę wprowadził po jego śmierci.Kaczyńscy zaczęli miesząc dopiero jak Wałesa został prezydentem i odstawił ich od koryta.

   Usuń
  2. Hitler po prostu był przydatny wielkiemu biznesowi jako trybun ludowy, więc zamiast wysłać przeciw niemu wojsko (raz próbowali) wykorzystali go do "zaczarowania" tłumu - to nie była ochlokracja.
   Lenin nie zrobił tego, co zrobił Kukiz (nie wyciął cwanych miernot typu Stalina) z najbliższego otoczenia, i w ten sposób nie zapobiegł przejęciu przejęciu przez nich władzy, a Stalin się nie zawahał wystrzelać konkurentów.
   Wałęsa też tolerował Kaczyńskich, bo chciał mieć szeroki ruch społeczny - i doczekał się!
   Mnie tylko lekko dziwi, że zaniedbany został przez prokuraturę art. 5 k.c. - przecież widać, że pis korzysta z prawa wbrew intencjom tegoż prawa.

   Usuń
 2. ...a Kukiza się nie bój - jest jak naiwny dzieciak, jak żaba, co podstawia nogę, gdy konie podkuwają: po prostu widzi, że oszuści rządzą i stara się coś na to zaradzić na miarę swoich możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 3. nawet wiem, dlaczego jesteś za, a nie przeciw - typowe niemieckie nastawienie: lepsza zła władza niż żadna, no przecież w końcu muszą się nachapać dość i wtedy będzie bardziej przyzwoicie - ale to w Polsce nie zadziała!
  a tak przy okazji: bardzo mi się podoba to, co zapowiedział Cameron wobec najazdu imigrantów na anglię: płace w górę, podatki w dół, zasiłki w dół i 4 pierwsze lata pobytu (pracy) w anglii bez żadnych zasiłków - ktoś wreszcie idzie po rozum do głowy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zenjk - te "pisorz blogowy" - wyraz ANGLIA pisze się od zawsze z dużej litery !!!

   Usuń
  2. Posłuchaj Zenkj - jestes na granicy kopniaka. Ja nie jestem Leszek i nie mam tyle cierpliwości a dlatego istniejesz jako komentator pod moimi notkami bo jesteś jak wzorzec metra tylko nie miary a miernoty.
   Poszukaj sobie miejsca gdzie indziej.

   Usuń
  3. kocham Cię: za tą ostatnią notkę z 17:07 :-) - bardzo mi się podoba Twoje pragmatyczne i zawsze racjonalne i "na miejscu" nastawienie, reakcje, jesteś prawie tak konkretny, jak "Stary" ze Szczecina - tak trzymaj!
   Tym niemniej muszę zareagować, gdy upraszczasz rzeczywistość!
   Kukiz to nie arystotelesowska ochlokracja, lecz polskość i obywatelskość, w pewnym sensie powrót do swobód szlacheckich I Rzeczpospolitej.
   Piszesz wzorzec "miernoty", a ja Ci powiem tak: nie obrażam Cię, dyskutuję i przedstawiam konkurencyjną wizję rzeczywistości do Twojej - a to, że zajrzałem Ci parę razy pod czaszkę i wiem jakie jest Twoje nastawienie do życia to tylko powinno pomóc nam się porozumieć, dogadać.

   Usuń
 4. Wszystko to prawda i to nie :ta góralska" tylko brak mi analizy i wniosków kto to napędza i dlaczego..Dlaczego to wszystko ma nie tylko poparcie "z ambon" ale płynie z ambon w każdym słowie i każdym czynie.
  Dla ojczyzny naszej miłej? Bog ,honor i ojczyzna Wolne żarty.Po czynach ich poznaliśmy i "chwatit"
  Oszusta typu "3 hiszpańscy muszkieterowie" wybrało nam na prezydenta 8 milionów coś tam...... ciuli a ten łasi się do kolejnych oszustów.
  Poznał swój swego czy wspólnota interesów?

  OdpowiedzUsuń
 5. Duda w l. 2012-2014 ,,wypełniając obowiązki posła'' naciągnął podatników na 11 tysięcy zł.
  Tusk w l. 2008-20014 ,,wypełniał obowiązki premiera'' za 6 milionów zł.
  Pierwszy przewalał nas rocznie na 5,5 tysiaków rocznie. Drugi na 1 milion.
  Poseł woził do Poznania własne doopsko. Premier poza swoimi czterema literami woził do Gdańska na koszt podatnika rodzinę, znajomych, przyjaciół.
  Duda po dziadowski; lotami liniowymi. Tusk godnie na miarę bizantyjską; jak trzeba było, to i embraerem wyczarterowanym.
  Ależ, nie bronię Dudy. Ja oskarżam ex posła o dziadowskie pełnienie swoich obowiązków. Za 5 i pół tysiąca zł. ,,nie ma frajerstwa, żeby tyrać miesiąc''-jako rzekła ex senatorka Bieńkowska. Obwiniam o niedorośnięcie do poziomu np. rodu z Tusculum. Tego wywodzącego się od Alberyka I nie dziadka z Wehrmachtu. Panów pełną gębą rządzących ochlos Rzymi i papiestwem przez dwa wieki.
  Jak Duduś będzie tak dziadował, to Polska spali się ze wstydu. O ile wcześniej zasromane ochlos impeachmentarnie nie wywali go z roboty.
  Uczyć się od głowy Tuscolanów, bo wiecznie rządzeniem przykładu dawać nie będą.
  PrzeHera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może byś tak czasami napisał cos w ludzkim języku. Nie bardzo jestem za Twoimi kalamburami i mieszaniem wszystkiego ze wszystkim. PrzeHero - kita do góry !

   Usuń
  2. kurcze , nie to , żem blondynka ( jestem w stanie zmienić kolor włosów ) , ale mam w papierach tytuły naukowe (specjalnie dzisiaj sprawdzałam ! ), a tu czytam , czytam i ... niewiele rozumiem ! Dobrze , Piotrze , że się odezwałeś , bo zaniepokoiłam się , że coś mi się porobiło na zwojach ! Uff - jaka ulga , że chyba jednak nie ... ;)))

   Usuń
  3. PrzeHera - a ty jak zwykle - bełkoczesz !!! Odstaw browar !!!

   Usuń
 6. Naszła Cię , Piotrze , refleksja : "Czy nasza młoda demokracja to wytrzyma ?"

  Demokracja nasza , choć młoda , ale już po dużych przejściach. Od samego początku było jakoś "pod górkę ".
  Spójrz jakich mieliśmy prezydentów :
  - facet w okularach , który wprowadził stan wojenny ( ok! "wasz prezydent , nasz premier " )
  - elektryk bez kompletnego wykształcenia ( ok! ikona czasów )
  - komunista , wywodzący się ze znienawidzonej formacji ( ok! zawsze to jakaś gałąź lewicy )
  .... dalej nie będę już wymieniać ...
  Przypomnij sobie teraz , kto startował do pełnienia obowiązków prezydenta (przy pełnej akceptacji ludu ) :
  - niejaki Tymiński z teczką - obywatel z Peru
  - facet w sweterku - Kononowicz
  - satyryk Pietrzak
  i różne inne dziwolągi ( był też producent wkładek ortopedycznych )
  Także , Piotrze - Kukiz ... to dla naszej demokracji mały pikuś ;)))

  Polska to dziki kraj ! ( znasz skądś to powiedzenie ? )

  Za to Duda... ... no cóż , no cóż ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma czym się ekscytować. Za miesiąc Prokuratura Warszawska wyda komunikat, ze wszystko jest w porządku i będzie po sprawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie !!!

   Usuń
  2. Ale przyskrzynili "zięcia" Dubienieckiego - on tez kręcił z Dudą jakieś lody w sprawie ułaskawień. Zięć może zacząć sypać.

   Usuń
 8. Piotrze
  Dzięki, że uświadomiłeś mi na czym polega różnica pomiędzy myśleniem po niemiecku i po polsku.
  Rzeczywiście w myśleniu niemieckim społeczeństwo dzieli się na: ludzi i motłoch. Ludzie to ci, którzy przestrzegają zasad, a motłoch to pozostali. Zasadą niemiecką jest: robię to, co do mnie należy, więc jestem w porządku – jest cel i trzeba go pragmatycznie wykonać.
  W myśleniu polskim społeczeństwo dzieli się na szlachtę i chamów. Szlachcic jest zupełnie wolny, nie ma żadnych nadrzędnych zasad społecznych. On sam we własnej dumie przyjmuje jednak pierwszeństwo zasad katolickich i kleru katolickiego. Kler może pochodzić nawet z chamów, ale musi być niezwykle przyzwoity, bo szlachcic nie uszanuje księdza łapserdaka. Szlachcic, by zachować szacunek do samego siebie, pewnych rzeczy nie zrobi, rzeczy które są poniżej jego godności – np. pewno pamiętasz, że Niemcy wysłali przeciw polskim powstańcom w powstaniu warszawskim czołg wypełniony trotylem, który wybuchnął i zabił coś 700 Polaków. Polak – polski żołnierz (szlachcic), by tak nie zrobił, bo skrytobójcze masowe morderstwo jest poniżej godności polskiego szlachcica.
  A Kukiz jest właśnie polskim szlachcicem. Jakiś łapserdak miał czelność tutaj sugerować, że Kukiz może się sprzedać za 20- 30 mln zł. Zapewniam Cię, że to jest niemożliwe – polski szlachcic z naiwności może popaść w różne tarapaty, ale świadomie się nie poniży, nie sprzeda idei wolności. Szlachectwo zobowiązuje (obliguje do szlachetnego postępowania).
  Dla tej właśnie idei szlachectwa przybywało do Polski przez wieki mnóstwo ludzi innych narodowości ze Wschodu i z Zachodu, zostawali szlachetnymi Polakami, i w końcu to oni i ich potomkowie bronili tego kraju i tej kultury szlacheckiej przed obcymi najeźdźcami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był Twój ostatni wpis, który zostawiam kupamięci ! .

   Usuń
  2. No cóż, To jest Twoja decyzja - zapraszam Cię na mojego bloga na salon24.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>