czwartek, 11 czerwca 2015

Pogięci.pl /1/


       Prawie dwudziestodniowa przerwa studzi emocje, pozwala spojrzeć na sprawy z pewnym dystansem a przerwa w regularnym oglądaniu naszych przekaziorów pozwala sobie wyrobić własne zdanie.

       Czasami chce się kląć i złorzeczyć jednak nie uważam bloga za miejsce w którym zdobywa się wrogów. Wolę liczyć na przyjaciół że zdroworozsądkowym myśleniem. Czy ten kto ma inne poglądy jest zdrowomyślącym/rozsądkowym osobnikiem rodzaju ludzkiego ?. Oczywiście tak pod warunkiem, że nie jest mimozą i ma mocne argumenty.

        W dotychczasowej, krótkiej historii naszej demokracji dwa razy na najwyższy urząd w państwie próbowali się dostać oszuści. Pierwszym był Stan Tymiński a próba nie była udana. Druga próba z Andrzejem Dudą jest udana.


Wybraliśmy sobie prezydenta-oszusta.

        Tak – my wszyscy, ja, ty, on, wy itd. Jedni dokonali tego aktu wrzucając kartę wyborczą a inni siedząc w domu kontestując rzeczywistość a jeszcze inni mając wszystko gdzieś i to Ci ostatni będą teraz najgłośniej krzyczeć i lamentować.

        Nie mam zamiaru wchodzić w szczegóły oszustw prezydenta-elekta wystarczy, że opublikuję wykaz obietnic a czytający wybierze sobie już teraz te z których już prezydent-oszust się wycofuje.

        Dziękuję Wieśkowi za sporządzenie wykazu obiecanek cacanek, wtedy jeszcze występował jako kandydat Andrzej Duda – wykaz na końcu notki.

        Dzisiaj widać jak krucha jest nasza demokracja i jej ćwierćwieczne przetrwanie to zbyt krótko aby mówić o jej sukcesie. Splunięciem na demokrację jest wystawienie do wyborów prezydenckich, w końcu Pierwszego Obywatela RP podróbek typu Duda, Ogórek czy Jarubas. Szefowie partii opozycyjnych odmówiły stanięcia w szranki, nie powstało żadne stowarzyszenie, grupa obywateli forująca swojego kandydata.
        Splunięciem na konstytucje było wprowadzenie nowych reguł nie leżących w kompetencjach prezydenta. Mamy system parlamentarno-gabinetowy a nie mamy organu ani przepisów które pilnowałby tego porządku ustrojowego. Mamy Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny, Trybunał stanu i Państwową Komisje Wyborczą i nikt z tych organów nie ruszył dupska aby przynajmniej zaprotestować przeciw przywłaszczaniu sobie kompetencji. Sądzę, że dla urzędującego prezydenta było to tak duże zaskoczenie, że minęło kilka tygodni do przestawienia się jego komitetu wyborczego na nowe tory. Jak zwykle wszyscy wystraszyli się PIS-u i to on zaczął dyktować warunki a na jawne kłamstwa i oszczerstwa nie było odpowiedzi.
Po raz kolejny państwo wykazało swoją słabość.

        Do brzegu jak mówi moja przyjaciólka.

        Refleksja jest niewesoła.
Ja, my, wy oni i ty także tracimy instynkt samozachowawczy i propaństwowy. Oddajemy władzę w ręce oszustów, którzy tylko lepiej łżą. Jarosław Kaczyński /zawsze dziewica/ już zapowiedział, że będzie dążył do zwiększenia władzy prezydenckiej – nazwijmy wprost, swojej władzy.

        Nawet Hitler po legalnym dojściu do władzy kilka lat czekał na uzyskanie wszechwładzy.........

        A może nie zasługujemy na wolność i suwerenność ?. Może dopiero w razie zagrożenia naszego bytu zaczynamy rozumieć słowo patriotyzm ??

        Przesadzam ?

        Proszę więc wskazać możliwość realizacji celów PIS przedstawionych przez ich substytuta Dudę bez przejęcia władzy siłą i wprowadzenia rządów dyktatorskich ?!        Jeżeli był Komoruski, dziadek z wermachtu to dlaczego nie może być Duda z UPA ?

        Obiecanki-cacanki:

        - dołoży na każde dziecko 500zł od drugiego poczynając
        - nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika
        - reaktywacja Stoczni w Szczecinie
        - przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67
        - (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju)
        - obniży VAT do 22%,
        - da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę Program „Twoje mieszkanie”
        - dźwignie pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2
        - przewalutuje frankowiczów,
        - zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku,
        - podniesie renty i zwiększy emerytury,
        - podniesie najniższą krajową do poziomu UE Polacy muszą godnie zarabiać,
        - podwoi nakłady na polską naukę
        - repolonizacja banków
        - nowe opodatkowanie hipermarketów i banków
        - lekarz i dentysta w każdej szkole
        - darmowe przedszkola
        - obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby
        - wycofanie się z pakietu klimatycznego
        - stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z organizacji paramilitarnych
        - likwidacja NFZ
        - konstytucyjna ochrona lasów państwowych
        - będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie
        - będę bronił polskiej ziemi przed wykupem
        - będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia
        - wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników
        - polscy rolnicy powinni dostać należne im rekompensaty związane z embargiem rosyjskim
        - zmian dotyczących tzw. umów śmieciowych.
        - Odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia
        - NFZ powinna być zlikwidowana, pieniądze na ochronę zdrowia przekazać wojewodom
        - informatyzacja ochrony zdrowia
        - sieć szpitali zapewniające pacjentom bezpieczeństwo.
        - wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek
        - prawo rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci
        - likwidacja gimnazjów, przywracanie 8- klasową szkołę podstawową i 4-letnie liceum
        - likwidacja systemu testowego
        - umacnianie polskiej kultury, instytucji jej służących
        - promowania treści, które dają poczucie dumy z naszej wspólnoty
        - zlikwidowanie dysproporcji pomiędzy klientami banków a tymi instytucjami
        - opłaty za usługi bankowe na takich zasadach i wysokości jak w innych krajach UE
        - Bankowy tytuł egzekucyjny, przekleństwo wielu polskich rodzin, musi być zlikwidowany
        - Zwiększenie popytu poprzez podniesienie płac, wsparcie eksportu - program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi
        - rozwój budownictwa mieszkaniowego
        - Program reindustralizacji
        - odbudowanie polskiego przemysłu
        - wycofanie się z paktu klimatycznego
        - instytucje naukowe muszą zostać odbiurokratyzowanie
        - pałac prezydencki będzie miejscem, gdzie na neutralnym gruncie mogą spotkać się przedstawiciele różnych grup społecznych
        - Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, jest arbitrem
        polska gospodarka musi być oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych.
22 komentarze:

 1. Witaj Piotrze !!! No....nareszcie się odezwałeś - ale od razu walnąłeś z "grubej rury". Jeżeli dodać do tego wczorajsze "trzęsienie ziemi" w Rządzie pani Ewy Kopacz, to otrzymaliśmy Mount Everest tematów politycznych lub prawie politycznych. Po mojemu - jest to dość skrupulatnie realizowany scenariusz "demolki" - pytanie tylko, kto reżyseruje ??? A może reżyserów jest więcej, bo można też odnieść wrażenie, że realizowany jest serial. Może coś jeszcze na ten temat napiszę w trakcie dalszej dyskusji - bo chyba taka rozgorzeje.Kluczem, lub wytrychem do wczorajszego trzęsienia ziemi jest osoba pana Prokuratora Generalnego - już w 2012 roku miał go spisać na straty premier D.Tusk. Mamy więc tutaj "grzech zaniechania". "Jak komuś zrobisz piyknie - to ci za to rypnie" - tak powiadają Ślązacy. No i proszę - rypnął a nawet "drzystnął".
  A co do Dudy-elekta, ten "wybór" musi skończyć się katastrofą. Skrupulatnie spisano "OBIETNICE", których wartość określa się na 280 - 300 miliardów złotych - to skąd ta Duda weźmie taką kasę, skoro od 25 lat polski budżet NIGDY nie był zrównoważony i stąd tez polskie "kosmiczne" zadłużenie. Tylko wyjątkowy pustak umysłowy mógł by uwierzyć w Panadudowe bajki. Z tej fantasmagorii obietnic wyłania się też powoli kształt przyszłej "PiSiej" władzy - Duda (prezydent) - Szydlo (premier) i Kaczyński (marszałek Sejmu). Na razie nie wiadomo, kto ostatni wyłączy światło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotrze - jak sam widzisz - "naród" został porażony "trzęsieniem ziemi" w Rządzie oraz mnóstwem obietnic Panadudy. Mowę wszystkim odjęło. Jak tu nie kpić, skoro sami wszyscy się proszą. Od wczoraj "dudni" w telewizorniach a na ekranach jawią się sami specjaliści, którzy od dawna wiedzieli, ale milczeli. Tak mi to obrzydło, ze przerzuciłem się na Viasat Nature i oglądam filmik o małpach białoczubych na Sri Lance. Tamtejsze małpy są ciekawsze niż te nasze.
  Tak czy owak - Pani premier ma orzech do zgryzienia a pan Błaszczak powiedział, że tylko szybka dymisja całego Rządu może jeszcze uratować sytuacje. He....he.... i o to im chodzi. Mają okropne "parcie" do władzuchny. Tuż...tuż.... na wyciągnięcie łapy. Tylko Pankaczyński - jak gdyby zaniemówił, co z tym fantem qrwa zrobić, jak tu zacząć realizować obietnice, skąd wziąć "dutki". Sodoma i Gomora !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie - Pankaczyński doskonale wie, co robić. To Duda wyszła przed szereg i kto wie, czy nie zepsuła misternego planu panprezesa.
   Przecież dla PiS-u wcześniejsze wybory nie są wcale pożądane. O ile można wierzyć w wygraną PiS-u, o tyle mandaty nie są rozdzielane wg "siły wiary". Pomimo wielkiego apetytu na władzę, warto poczekać te parę miesięcy i zdobyć jeszcze jeden oręż do walki z PO.
   Jaki oręż? Ano - komisja śledcza. Wiadomo, do powołanie tej komisji nie dojdzie - ale za to jaki argument w kampanii - PATRZ NARODZIE ! MYŚMY CHCIELI WYMIEŚĆ SPOD DYWANU TE WSZYSTKIE ŚMIECIE, ALE PLATFORMA SIĘ OSTRO SPRZECIWIŁA !!!
   A tu nagle Duda "skracając" kadencję sejmu uniemożliwia skorzystanie z tego argumentu.
   I tylko tak na marginesie zastanawiam się: Duda - odważny, czy głupi?

   Usuń
  2. Leszku - odnoszę wrażenie, że pan Duda dostał lekkiego zawrotu głowy od "sukcesu" i uwierzył w swoja moc sprawczą - czyli chodzenie po wodzie i inne cuda.Nadyma się jak balonik - aż "puknie". A co do wcześniejszych wyborów - koła zbliżone do Panakaczyńskiego wyraźnie to już sugerują (pani Staniszkis, pan Błaszczak). Największym sukcesem PiS-u w tych kampaniach wyborczych będzie jednak odstąpienie od obietnic. Państwo zaoszczędzi w wydatkach te 300 miliardów złotych. Przeto - żądajmy obietnic !!!!

   Usuń
  3. Leszek - to już widać - GŁUPI !!! Do imentu !!!!

   Usuń
  4. Juz widać i zgadzam sie z innymi - głupi !!.
   Przypomina mi nadymająca sie ropuchę aby zrobic wrażenie - biedna ta nasza Polska !!

   Usuń
 3. Do kompletu szykuje się nam "wicepremier wkurzony".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmmm.... nic z tego. Bo wtedy "muzykant" grał by na dudzie.

   Usuń
  2. .......i wtedy my będziemy spiewać - .....ojczyzne wolną itd.

   Usuń
 4. I pomyśleć - od dwóch lat w Sejmie leży wniosek PO o postawienie kurdupla przed Trybunałem Stanu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja z taka jakaś nieśmiałością przypomnę Panom kto to w Polsce popierał gorąco "naszego?" kandydata.
  Kogo to "nowa siła przewodnia" w "gustownych sukienkach" popierała "z ambon ?" "łojczyzne wolną" śpiewając "z ludem"
  Szczególnie było to widoczne na wsiach i małych miasteczkach.
  Pamiętacie jak to ks Małkowski ,co miesięcznicę organizował ,egzorcyzmy pod Pałacem.
  To tak zachęciło kandydata ze
  Na początku lutego na oficjalnym facebookowym fanpage'u kandydata PiS pojawiła się fotografia Dudy z wyrwanym z kontekstu cytatem z Pisma Świętego. Fraza z Księgi Psalmów „Bóg miłuje prawo i sprawiedliwość” (Ps 33,5) miała zapewne posłużyć jako koronny argument na to, że Andrzej Duda jest jedynym słusznym kandydatem na prezydenta, bo popiera go już nie tylko Kościół w Polsce, ale i instancja najwyższa, czyli Wszechmocny. /czyli ma prawo liczyć na cuda lub pomoc niebios w spełnianiu obiecanek,no przynajmniej objecie"płaszczem opieki"/
  Wiec miał komu dziękować w Częstochowie? No nie?
  I jako materiał do przemyślenia /jak u Stirlitza/ zadaje pytanie
  Czy w Polsce jest jeszcze Episkopat, czy już jest "e- PiS- kopat" i na jakie profity liczy lub czego się spodziewa ?

  OdpowiedzUsuń
 6. "Obiecanki cacanki" mnie już nawet nie śmieszą. Bezspornym było, że nie są do zrealizowania, ale "ciemny lud" i tak "oczywista oczywistość" to kupi. Dojściu do władzy pomoże, a potem zapomni.
  Aktualnie wkur...wia mnie jedynie, że "ciemny lud" to także dziennikarze (vide Żakowski), którzy nie tylko już wieszczą całkowity upadek PO, ale stosownie do tych swoich przewidywań już stosują włazidupstwo wobec PiS. Nagle wszyscy zachorowali na odmóżdżenie, z syndromem stonogi na początek?
  No kuźwa, o skróceniu kadencji i.t.p. bzdurach już się mówi? Bo jakaś (rodzaj żeński świadomie zastosowałam, taż to typowa "blondynka" jest) Duda tak sobie życzy? Bo w aferze taśmowej to podsłuchiwani są winni, a nie podsłuchujący? Gdzie ja żyję?
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ikka133 !!! Dziennikarstwo - dotąd popierające PO - jest w szoku, że tak szybko i tak łatwo dobrano się do Platformy, że nie ma "męża stanu" w tej formacji, który rozdał by kilka KUKIZsańców i ustawił w szeregu rozbrykane wojsko. No ale my Polacy mamy od wieków w tradycjach czynić rokosze. Zauważ, ze "ciemny lud" zawierzył "formacji oburzonych" Kukiza a nawet takiemu noworodkowi partyjnemu jak "partia Petru". Jeszcze to to formalnie nie zaistniało, jeszcze nie wiadomo, czy to będzie partia, czy tylko Komitet Wyborczy a już "polacy" na wyprzódki popędzili w kapustę.I wszyscy udają teraz "oburzonych". To jest wtórny analfabetyzm polityczny. Jakże szybko zapomniano, że podobna "akcję" zafundowała nam "AWS" Maniusia Krzak-lewskiego. Rózna zbieranina zebrała się pod "sztandarami AWS" - byle docisnąć się do koryta - ale odpowiadać za państwo nikt nie chciał. JAKŻE SZYBKO ZAPOMNIANO, ze te podrygi polityczne to była sprawka polskiej prawicy i kleru. Dzisiaj mamy powtórkę z rozrywki. Inna sprawa, że pan Miller dobił "Lewicę" tą swoją kandydatką pt.Ogórek. Od strony politycznej mamy więc totalny bałagan na lewicy, po środku i na prawicy. Każdy ciągnie w swoją stronę za ów sienkiewiczowski "postaw sukna". To też tradycja !!!!!

   Usuń
  2. To tez jest "polityczna robota" - skłócić wszystkich ze wszystkimi. W mętnej wodzie łowi się największe "rybki".Widzę tu brudna robotę panów w czarnych sukienkach.

   Usuń
 7. Kto ma dużo "miedzi" - ten w biedzie nie siedzi, jak powiedział ongiś nasz "noblista". Kukiz jest "goły" jak święty turecki a do "oburzania" się potrzeba sporo milionów. Popiera go "samorząd z Lubina" - "stolycy" polskiej miedzi. Tam jest forsa a nawet spora "kupa". Trzeba by się przyjrzeć tym "miedziowym baronom".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znawca - i o to chodzi, i o to chodzi, aby coś mieć - należy mieć miedź. Nawet taki pustak - jak Hofman o tym wiedział i ulokował tam swoją żonę - aby nic nie robiła, ale forsę brała.

   Usuń
 8. Pogieci.pl i słusznie!!
  Tyle,ze jeszcze znani sa "jeszcze bardziej, pogięci.pl " a ich jest 124 tysiące + 1 /dobrze ze nie milion/
  http://epoznan.pl/news-news-58478-Grzegorz_Braun_w_Poznaniu_nowego_krola_Polski_musza_wprowadzic_na_Wawel_komandosi,_nie_moze_to_byc_demokratyczne_dzialanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poznań był od zawsze kolebką endecji, a teraz jest ważnym, a może nawet - obok Krakowa - najważniejszym ośrodkiem kultu "prezydenta tysiąclecia". Nic więc dziwnego, że tamtejsza Politechnika gościła taką niezwykłą personę jak G. Braun, ucieleśnienie katoendeka. Tylko biedni uczeni, którzy niegdyś wykładali na tej technicznej uczelni pewnie przewracają się w grobach.

   Usuń
  2. Eva70 !!! :-)))))))))) Ale mi wbiłaś klina do głowy pisząc powyżej, że ..."Poznań był od zawsze kolebką endecji..." Byłbym BARDZO MOCNO ZOBOWIĄZANY, gdybyś rzuciła jakimiś HISTORYCZNYMI szczegółami i nazwiskami "sławnych poznańskich endeków" z tych "kolebkowych czasów". Najpierw jednak powinniśmy ściślej zdefiniować słowo "endecja" kojarzonej raczej z Romanem Dmowskim (który jednak nie był Wielkopolaninem) i dzisiejszymi "wypocinami endeckimi" - rodem z Warszawy i okolic. Wielkopolska od czasów zaborów wyróżniała się tym od innych regionów Polski, że nie pozwalała się germanizować zaborcy, dbając o zachowanie ojczystego języka, kultury i obyczajów, ale na miły Bóg - co to ma wspólnego z politycznym znaczeniem słowa "endecja". Jako rodowity Wielkopolanin z dziada pradziada - nie mogę zgodzić się z Twoim twierdzeniem, że Poznań był od zawsze kolebką endecji. Owszem - był kolebką polskości tych ziem, ale nie w rozumieniu "endeckim". Mam sporo literatury historycznej na temat "ziemi Piastów", ale nigdzie tam nie mogę się doszukać jakiegoś "Dmowskiego". Od czasów Powstania Wielkopolskiego daje się doszukać nazwiska Nikodema Bończy-Tomaszewskiego lub Władysława Seydy, których można by utożsamiać z "endecją" typu Dmowskiego, ale kim oni byli i co robili - mało kto w Polsce o tym wie.Nie stanowią zatem "kolebki" ani nawet "kołyski".
   I aby wszystko było jasne - dzisiejsze ruchawki "endecko - kibolskie" w Poznaniu trudno też zaliczyć do tej Twojej "KOLEBKI ENDECJI W POZNANIU". Evo70 !!!! Masz głos !!!!!!

   Usuń
 9. Eva7012 czerwca 2015 16:20
  Widze ze tez objawiasz /przepraszam/ "myślenie punktowe."
  Kretyn gada o III wojnie światowej i po niej "oczywista oczywistość" będzie stał jeszcze Kraków,będzie stał Wawel a i biskup się ostanie/tak nawiasem Wawel nie jest siedziba żadnego biskupa tylko Pałac Biskupi Franciszkańska 3/
  No i ostanie się ten kretyn Braun co "wieszczy" i jacyś mityczni komandosi z Doliny Chochołowskiej /szkoda ze nie spod Giewontu rycerze/ no i ocaleje wcześniej "zawierzona" Polska.
  Przypomina mi to dowcip kiedy to pewien Mojsze chętnie wybierał się na wojnę "by sobie postrzelać, do nieprzyjaciół."
  Spytany No tak, ale jak ciebie zabiją? Odpowiedział zdziwiony .......A mnie za co?"
  Ten kretyn Braun /raczej toto kandydujące na Prezydenta to ponoć z proweniencji reżyser filmowy wiec mu się "kojarzą w umyśle" różne scenariusze ale ze tych 124 tysiąca idiotów co go słuchało/i gorzej zagłosowało na niego nie znalazł się choć jeden co mu wyrąbał w oczy
  O czym ty kretynie gadasz III wojna światowa ? Toć kamień na kamieniu z nas nie pozostanie !!
  .Ani kościół ani szkoła ani strzelnica I o dupę rozbić twoje umiejętności strzeleckie gdy ci rąbną atomówką.I te twoje propozycje rodem ze średniowiecza /bo nawet nie z ostatniej wojny/ prowadza do zguby.I inaczej należy "układać nasze stosunki ze światem z sąsiadami.
  O on wieszczy wojnę !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, co znaczy "myślenie punktowe", ale pisząc tę drobną uwagę myślałam, że uzupełniam Twój link o informację, dlaczego ta "impreza" mogła się odbyć na Poltechnice poznańskiej, a nie np. na Politechnice warszawskiej, na której - jak sądzę - odbyć by się nie mogła.

   Usuń
 10. cały program tej Dudy to jest sraliśpapiraliś.Już teraz udzielny elekt UPAtruje co dalej obiecać, a z czego raczkiem drobnym kroczkiem, bo czarnosukienkowi i tak rozgrzeszą. Pozdrawiam ukłony przekazuje

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>