środa, 22 kwietnia 2015

Ja ci pokażę! !
Ну, погоди!
 
No i niektórzy mają pasztet pod tytułem Nocne Wilki a ja pasztetów nie lubię, wolę konkret niż przetwory.
Owiani są złą sławą. Gang liczący około 5 tys. członków jest blisko związany z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, znany jest też z gloryfikacji ZSRR, a w związku z udziałem jego członków w aneksji Krymu grupa została objęta międzynarodowymi sankcjami co oznacza, że bez podania przyczyny można cofnąć ich z granicy .
            Pytaniem które należy sobie zadać brzmi czy owi motocykliści jadą z palemką oliwną i nie mając podtekstów politycznych w celach jakie oficjalnie przedstawiają ?. Odpowiedź winna brzmieć jasno bo tak jak Władimir Putin jest wrogiem Polski takimi też są jego wysłannicy.
Zdjęcie wykop.pl
Chirurg jest założycielem ruchu Antymajdan który w założeniu zwalcza w Rosji ruch opozycjne.
Motocykliści wspierają także samozwańcze „republiki” na wschodzie Ukrainy. Niedawno rajd bikerów przyjechał do Ługańska, a przywódcy gangu wielokrotnie wypowiadali się pozytywnie o działaniach wspieranych przez Rosję separatystów.
Na ich poparcie i sympatie wielkomocarstwowe Rosji można by pominąć gdyby nie wypowiedzi
Aleksandra "Chirurga" Załdostanowa;  Jeżeli spojrzymy na historię naszego kraju w ostatnich stuleciach, to zobaczymy, że za Stalina, gdy państwo było najwyższą wartością, państwo osiągało niewiarygodne sukcesy. W XXI wieku przejadamy resztki tego, co zostawił nam Stalin„
              Przypomnieć należy, że w Polsce gloryfikacja systemów totalitarnych jest karana i nigdy nie ukrywał zresztą swojego stosunku do Stalina. Chirurg nie używa np. obecnej nazwy Wołgograd, lecz stosuje sowiecką nazwę Stalingrad.
Dyskwalifikacją i powodem niewpuszczenia ich do naszego kraju jest wypowiedź lidera grupy motocyklistów „Nocne Wilki”, że przejadą przez Polskę bez względu na protestujących Polaków /następcy zielonych ludzików ?/.
              W związku z niedawnymi incydentami Rosji na Spitzbergenie wypowiedział się minister rządu norweskiego „Informowaliśmy jasno stronę rosyjską o tym, że niechętnie widzimy obecność na Svalbardzie osób umieszczonych na liście objętych sankcjami /.../ i taką wypowiedź winno dać Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Putin musi zrozumieć, że nie wpuszczamy do naszego kraju  wrogów Polski. Poważnym powodem ich niewpuszczenia jest....................... ich bezpieczeństwo /co będzie jak się zmówią kibole i spuszczą im manto ?/.
Putin może sobie poszczekać i to wszystko bo jeżeli ich wpuścimy to każda opinia Rosji będzie nie do obalenia np.
Nocne Wilki zostały w Polsce przyjęte z wielka życzliwością. Widać Polacy mają już dość nieudolnych rządów i biedy.
Nocne Wilku zostały w Polsce przyjęte z wrogością. Polacy już zapomnieli, że to my wyzwoliliśmy ich kraj a dziś są rusofobami.
Nie daj Bóg poleci jakaś butelka i spadnie np. 100 m. od motocyklistów to ............Polacy brutalnie zaatakowali naszych biednych motocyklistów.
Niech ktoś poda motocykliście rękę lub szklankę wody to ..............Nocne Wilki są entuzjastycznie przyjmowani przez Polaków tak jak wyzwolicielska armia radziecka w 1945 roku.
Przykłady można mnożyć.
Po wjechaniu Załdostanowa i jego kumpli jesteśmy zdani na rosyjska propagandę.

Jeżeli Rosja w ramach retorsji postanowiłaby wstrzymać lub ograniczyć dostęp do Katynia to propagandowo Polska może to rozegrać na o wiele wyższym i lepszym poziomie.

            Nie wiem na jakiej zasadzie premier Kopacz opiera swoja decyzję wpuszczenia naszych jawnych wrogów do kraju. Władymir Putin nie rozumie subtelności polityki, on rozumie język siły i jak nie  zobaczy zdecydowanych kroków to niewiele zrozumie a uzna to za słabość.21 komentarzy:

 1. Problem jest i zgadzam się, ze niezależnie od rozwoju wypadków - propagandowo zostanie to wykorzystane przeciwko nam.
  Natomiast jeśli chodzi o wizy - to sprawa wcale nie jest taka prosta. Jesteśmy w strefie Schengen i zdaje się, że nie muszą mieć naszych wiz, wystarczą wizy jakiegoś kraju członkowskiego. A jak wiadomo - Putin ma w UE kilku przyjaciół.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marztelo, mają oni wizy wystawione przez Niemców. Dlatego dziwię się, że prawica nie trąbi jeszcze o kondominium.
   Piotrze, takie są zasady funkcjonowania w UE.
   Jasne, że nie wszyscy równo je przestrzegają. Zgodnie z zasadą z podstawówki - duży więcej może.
   Jeżeli jednak Polska, chce wymuszać dla swego dobra stosowanie równych kryteriów i jednakowe ich przestrzeganie, nie może tego robić wyłamując się jednocześnie z tych zasad.
   Co do Nocnych Wilków. Nie wiem jak jest ich status na dzisiaj. Złożony chorobą, coś tam usłyszałem, jakoby Niemcy dopatrzyły się jakichś błędów czy braków formalnych w ich podaniach o wizy. Mogą więc im je cofnąć.
   Nam pozostaje tylko dopilnować, by tranzyt był tylko tranzytem. A najlepszą bronią na wroga propopagandę jest kontrpropaganda.

   Usuń
  2. Marzatelo - jeżeli ich nie wpuścimy to propaganda musi się ograniczyć do tego faktu i koniec.
   Jeżeli wjadą to maja szerokie pole do popisu.
   Faktycznie, w strefie Schengen wystarczy jakakolwiek wiza tego kraju ale także każdy kraj tej strefy może wizy cofnąć pomimo, że sam ich nie wystawił.
   Leszku - oni nie przejeżdżają tranzytem. Oni chcą być We Wrocławiu, Oświęcimiu i tam co sobie wymyslą. Kombinują także coś na kształt zlotu gwiaździstego także z terenu Czech i Słowacji.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Przecież już jedzie jeden Rosyjski rajd samochodowy I co?I nic?
  Co piszą w prasie
  "Rosyjski rajd samochodowy "Drogami Chwały” wjechał do Polski. Ok. 20 samochodów przekroczyło przed południem we wtorek granicę w Terespolu. Odprawa celna poszła sprawnie."
  " Nie było żadnych zakłóceń. Rosjanie przeszli standardową procedurę kontroli. Nie utrudniła ona przekraczania granicy innym podróżnym – relacjonuje rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk.
  W Terespolu uczestników rajdu przywitali tylko polscy dziennikarze. Konwój to ok. 20 terenowych samochodów z naklejkami organizacji paramilitarnych, ale raczej bez symboli narodowych"
  "Głównym organizatorem rajdu jest Ochotnicze Towarzystwo Wspierania Armii, Lotnictwa i Floty W skrócie to DOSAAF i wywodzi się z paramilitarnej sowieckiej organizacji. Obecnie, jej głównym zadaniem jest patriotyczne i wojskowe wychowanie młodzieży, która może do niej wstępować od 14 roku życia. Do tego ma wsparcie Kremla. Ale uczestnicy samochodowej kolumny odcinają się od polityki. – To żadna polityka, ta akcja to demonstracja pamięci o naszych przodkach, bohaterach – mówią. "
  "Mniej oglądajcie telewizji i tego medialnego szumu, lepiej spotkajcie się z nami, zwykłymi ludźmi – podkreśla jeden z uczestników Roman Czerniak, nauczyciel z Moskwy. Ma polskie korzenie. – Co roku jeździmy do Torgau. Po drodze składamy kwiaty na grobach żołnierzy, którzy walczyli z faszystami, spotykamy się z kombatantami. To historia, o której trzeba pamiętać – zaznacza Czerrniak.
  Czyli ten "Wołk "na UAZIE to oni! I jakoś spokój i jakoś cisza.Nikt niczym nie rzuca, nie krzyczy nie manifestuje.
  Kolejna "wielka wraża siła to Nocne Wilki których podobno ma być aż 30 tu
  By było śmieszniej jednogłośnie przyjęto na zjezdzie w Częstochowie iz będą oni chronieni i dobrze przyjęci przez naszych motocyklistów tych co przez 14 lat już jeżdżą do Rosji
  30 000 motocyklistów rezolucje dot ochrony "poparło"klaksonami
  http://ekai.pl/diecezje/czestochowska/x88398/zjazd-motocyklistow-na-jasnej-gorze-motocyklisci-rosyjscy-przejada-bezpiecznie/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestań mieszać - tematem są "Nocne Wilki"

   Usuń
 3. Przepraszam ale chciałem Ci wykazać "straszliwa różnice w agresorach" /zachęcony obrazkiem Wilka na masce samochodu/
  Przecież taki samochod to i może być pancerny albo opancerzony i jak w Bondzie uzbrojony po zęby A tu nic Nawet telewizja ucichła i zawiedziona nie relacjonuje na żywo.Nic! Nul !Zero! Taki zawód im zrobili
  I idę o zakład, iż to samo i tak samo będzie z tymi "Wilkami" co groźne lub zagrożeniem som!
  A jak jeszcze na granicy powita ich przyjaźnie kilka setek naszych na motorach,to dopiero będzie zawód i "dupa blada"
  No bo jak to tak? Kwiat narodu wieszczy i przestrzega przed katastrofa ,przed "incydentami" a tu znów cisza Zero Nul Nic.
  Juz widzę nawet takiego odważnego co rzuca w butelką w tych chronionych przez "naszych motocyklistów" jak wraca karetka do najbliższego szpitala.
  Panie i Panowie ! Brac motocyklowa to zupełnie inni ludzie.Ojczyznę,patriotyzm to oni noszą w sercach a nie międlą przez okrągłą dobę w gębach A politykę i polityków to oni maja głęboko w ...sakwach motocyklowych.
  Oj widać że nigdy nie dosiadaliście motocykli a pojecie "bractwa motocyklowego"zupełnie wam obce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgodnie z Konstytucją , Polska jest demokratycznym państwem prawnym i na tej jedynie podstawie można traktować przejazd jakiejkolwiek grupy ludzi. Musi być to zgodne z polskim prawe. Jeżeli są podstawy prawne do nie wyrażenia zgody to należy przejazdu zakazać. Jeżeli nie ma przeszkód prawnych, to mogą przejechać. Po przekroczeniu granicy obowiązuje ich przestrzeganie naszego prawa, a od naszego państwa wymagane jest zapewnienie im bezpieczeństwa i egzekwowania przestrzegania tego prawa przez wszystkich. I to tyle. Reszta, to medialny szum. Inna sprawa, że nasze państwo zapewne może mieć problemy nie tylko z egzekwowaniem prawa, ale nawet z jego interpretacją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Zgodnie z polskim prawem gloryfikowanie systemów totalitarnych jest karane.
   2. Czy aby groźba wkroczenia na obce terytorium nie jest agresją /.../ „Nocne Wilki”, że przejadą przez Polskę bez względu na protestujących Polaków /.../ ?.
   3. Czy popieranie agresji /Krym, Wschodnia Ukraina/ nie jest w Polsce karalne ?.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Decyduje wyrok sądu. Od każdej decyzji jest prawo do odwołania, aż się uprawomocni. Doniesienia medialne takim wyrokiem nie są i nie są też decyzją administracyjną. Tak wiec na jakiej podstawie stwierdzasz że popełnili przestępstwo na terenie RP?
   Jeżeli wyciągną flagę z sierpem i młotem albo np. swastyką na czerwonym tle, to jest to propagowanie totalitaryzmu. Zrobili to na terenie RP?
   Jeżeli przejada na czerwonym świetle albo na przykład przekroczą dozwoloną prawe prędkość na drodze, to złamią prawo i powinni zostać ukarani mandatem karnym lub stanąć przed sadem grodzkim. Cmentarzy nie dotyczą przepisy o zgromadzeniach publicznych, wiec mogą się gromadzić na cmentarzach. Dopóki nie sprofanują pomnika czy grobu, mają do tego prawo. Każdy kto im przeszkodzi w przejeździe lub okazaniu szacunku zmarłym złamie prawo. Każdy kto na to nie zezwala, jest barbarzyńcą.

   Usuń
  3. Z Tobą czasami trudno sie dogadać !.
   Cytat "Zrobili to na terenie RP?" czyli uważasz, że jeżeli Ty jesteś swołocz i bijesz swoje dzieci i zonę to ja mam cie przyjmować z szacunkiem bo nie bijesz moich dzieci i mojej zony !?.
   Jeżeli jawnie popieraja agresje na Krym i ukrainę to cytat "Decyduje wyrok sądu. Od każdej decyzji jest prawo do odwołania, aż się uprawomocni" ?. Eeeeeeee - jaja sobie ze mnie robisz !!
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Nie, wydanie wizy jest decyzją administracyjną. Ona musi być wydana zgodnie z prawem. Amen!
   Jeżeli wystarczy tzw. wiza Schengen to to samo - odmowa wjazdu jest decyzją administracyjną - nawet nie wiem jakie są te procedury wizowe, ale musza być zgodne z prawem. To żadne jaja. :)

   Usuń
  5. Jeżeli jest w Polsce takie prawo, że ktoś bijący swoją żonę w Rosji, nie karany za to, nie może wjechać do Polski, to nie ma prawa wjechać, ale zdaje się że takiego prawa nie ma u nas? Czy ja o czymś nie wiem??? :D

   Usuń
 5. Niewpuszczanie tych Wilków to jakaś dziwna gorączka. dajmy na to, ze nie wpuścimy.
  Założę się wtedy o każde pieniądze, że żaden polski TIR do Rosji nie wiedzie. Nie ma takiego samochodu, w którym nie znalazłaby się jakakolwiek usterka - taki samochód nie istnieje. A powód do zawrócenia z drogi - absolutnie usprawiedliwiony.
  Więc co się lepiej opłaca: niech ci motocykliści sobie przejadą, nawet przez Oświęcim i przez Wrocław (nie rozumiem dlaczego nie mieli by złożyć kwiatów w miejscach gdzie ginęli Rosjanie - ja składał nie będę, bo to mój przeciwnik, ale dla niego to ojciec, stryj, wujek, dziadek, itd.).
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście ta "dziwna gorączkę" zweryfikuje życie. Po drugie jak Putin będzie chciał uderzyć to uderzy i pretekstu nie potrzebuje i dlatego uważam temat z TIR-ami za nietrafny.
   /.../dlaczego nie mieli by złożyć kwiatów w miejscach gdzie ginęli Rosjanie /.../. Przeciw temu także nie miałbym nic a mój pasus w notce dotyczył wypowiedzi prasowych jakoby Nocne Wilki chciały przez Polskę przejechać tranzytem.
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Wybacz, Piotrze, ale nie czujesz bluesa. Szlaban Nocnym Wilkom stawia się słusznie. Jednakże nie z racji transformowania ich motorów w czołgi, gdy dotkną naszej świętej ziemi ani popadnięcia proputinowców w likantropię. Nic z tych rzeczy. Otóż zachodzi obawa, że tamtejsze wołki mogą dogadać się z naszymi wilczurami, co groziłoby wyprowadzeniem psów w pole. W wyniku dowarczenia się mógłby zapanować pokój miedzy wilkami. Odżyłyby sentymenty niedźwiedziowate, TPPR-y, flirty Moskwy z Warszawą. A to byłoby nie po myśli gajowych i bushujących po świecie. To, po prostu, pachnie majdanem. Antysystemowym.
  Dlatego uważam, że nie należy witać ,,gości'' ze Wschodu chlebem i solą tylko szlaban na miedzy z wywieszką; No passaran.
  PrzeHera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może nie czuję ale czuję, że nie nalezy ich wpuszczać. Będą warczeć tak czy tak. Tak jak ja Ty także wybierasz opcję najbezpieczniejsza dla nas.
   Pozdro

   Usuń
  2. Nie nie będziesz warczeć gdy spotkasz się z nimi i ich rodzinami akurat przebywającymi gdzieś "na wczasach" a to w Zakopanem czy gdzieś na Podhalu .Gdy spotkasz się z nimi "oko w oko"a to w domu wczasowym,czy nawet na basenie.Albo na zakupach.I może to być market,sklep czy bazar
   Nie będziesz warczeć i to nie dlatego żeś człek kulturalny ale zbudowany ich zachowaniem ich sposobem nawet rozmów czy gestami gościnności./zapewniam Cie ze zachowują się niejednokrotnie lepiej niż nasi nowobogaccy/
   Wtedy popatrzysz na nich jak na ludzi.Co to gdzieś maja wielka politykę przywódców,partie i odłamy.Ot zwyczajni,zwykli ludzie których z racji języka da się zrozumieć.Przekonali sie nawet do nich i górale żałując ze ich mało w Zakopanem i okolicy.Ze co "ze dutki"Warszawiacy tez maja dutki a Podhale do dziś jakoś do nich nie ma przekonania.I niech Bóg broni wyznać im "żeś warszawiak"

   Usuń
 7. Piotrze, Władimir Putin jest przeciwnikiem politycznym, ale jeszcze nie wrogiem. Będzie, gdy Polska będzie w stanie wojny z Rosją. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie przeciwnikiem politycznym jestes Ty co mi nie przeszkadza w koleżeńskich stosunkach między nami. Putin jest wrogiem, którego bym do domu nie wpuścił - amen !

   Usuń
  2. My nie jesteśmy nawet przeciwnikami - raczej partnerami w dyskusji.

   Usuń
 8. Anonimowy22 kwietnia 2015 14:48
  A ottoooo kolejnaaaa teoriaaaaa spiskowaaaa .Bogu niech bedą dzieki Ameeen.
  Ludzie od kiedy zaczęliście wierzyć ze wszystko to podstęp i spiski? I zamachy.
  Tak jakby świat a w szczególności Putin i jego kamaryla nie miał nic innego do roboty jak tylko dniem i nocą myśleć o Polsce i jak nam dokuczyć.No bo przecież "my mocarstwom som" tak nas się bali ze nawet nam prezydentatysiaclecia zestrzelili ,a wcześniej mocą swego wywiadu co jak wiadomo powszechnym jest posadzili za sterami "ludzi z łapanki"
  No jak nie tak.Przecież od dawna wiadomo ze cała gospodarka światowa obraca się wokół Polski a oczy świata na nas zwrócone są.
  Nikt nas nie kocha nikt nas nie lubi a wszyscy dokuczają nawet przyjaciel z FBI.
  Przejedzie 40 bab i chłopa samochodami -inwazja.Dalsi w ilości 30 "zachodzi obawa, że tamtejsze wołki mogą dogadać się z naszymi wilczurami," Gorzej jak mniej zdrowa cześć narodu zacznie z szaf i szuflad wyciągać a to bojowe ordery "za Lenino" a to legitymacje TPPR a to PZPR-u
  Oczywista oczywistość ze najlepiej dogaduje się jadąc motocyklem przy 90 km/godz i huku ich tłumików.
  Dlatego tez proponuje rekwizycje motocykli na ten czas ,a motocyklistów internować w Kiejkutach niech ich Amerykanie "przepytają".
  No jak nie jak tak Wrog u bram!! Okopy kopać wilcze doły na drogach , zasieki ,przydomowe bunkry a niektórzy niech już zapodają jak konserwować z trudem zdobyte mięsiwa.Na wsjakij pozarnyj
  Takie Chiny to przy nas "mały Pikus" bo myśmy Moskwę kiedyś zdobyli" a żaden Chinczyk jeszcze nie
  I pomyśleć ze choroba psychiczna Macierewicza jest taka groźna i taka zaraźliwa.
  A Majdan?
  Z założeniem "Majdanu" a raczej z jego próba mamy do czynienia od dawna co miesiąc 10 tego.
  Nie stał się katalizatorem krzyż,znicze świece i spiewy "łojczyzne wolna" nie stały się katalizatorami paranazistowskie przemarsze z pochodniami czy stawiane namioty sceny estrady "artyści" i krzyki Brudzińskiego.nawet "kibole"spasowali.
  Jak widać trzeba nam Wilków zza Buga bo nasze Wilki leniwe są jakoś tak spsiały czy zeszły na psy
  łoj oni to dopiero gieroje niech no tylko z naszymi się zwąchają !

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>