piątek, 24 kwietnia 2015

Ja ci pokażę ! /2/
                 Na razie mam małą satysfakcję, gdyż wbrew zdaniu premier Kopacz optowałem za niewpuszczaniem Nocnych Wilków do Polski. Wg oficjalnego komunikatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych tak też się stało. Podano, że strona Polska nie wiedziałaby jakimi drogami, gdzie się zatrzymają i za co będą żyć trasie. Enigmatycznie podano naszemu MSZ co mają w planie motocykliści „Chirurga”.
Każdy kto zajmował się organizacją zbiorowego wyjazdu np. wycieczki wie ile strona inicjująca musi wypełnić formalności aby wyjazd mógł się odbyć.

              Podejrzewam, że przejazd gangu motocyklowego był próbą Putina na ile sobie może pozwolić i jak może to wykorzystać propagandowo. Nie sądzę aby racje mieli ci, którzy wieszcza czarną przyszłość w postaci retorsji. Przypominam, że wstrzymanie dostaw drobiu, wieprzowiny, owoców itp. odbywało się na zasadzie, że produkty te nie spełniały norm i nie trzeba żadnych pretekstów.

Jestem pewien, że przejazd Nocnych Wilków zostałby wykorzystany hasłami – jesteśmy otoczeni wrogami, nie pozwalają nam czcić naszych bohaterów, oni nas opluwają za wyzwolenie ich z rąk hitlerowskich oprawców.......... itp., itp.

              Nie znam przepisów unijnych ale nie tylko ja wiem, że przyznanie wizy i wpuszczenie do dowolnego kraju, członka UE otwiera możliwość podróżowania po wszystkich krajach Unii ale także każdy kraj UE ma prawo odebrać wizy co wiąże się z wydalenie poza kraje UE.

Uważam, że na podstawie zakazu wjazdu do Polski, polskie służby celne winny anulować wizy wszystkim motocyklistom znajdujących się na liście przedstawionej naszemu ministerstwu.

              Raczej jestem spokojny ale i ciekawy jak sprawę rozwiąże Putin wiedząc, że Polska jednak jest partnerem największych krajów Europy i liczącym się członkiem UE. Do czasu podjęcia decyzji to my byliśmy w kłopocie a teraz Putin nie ma za dobrego wyjścia..............................a to wszystko nic wobec śmierci prof. Bartoszewskiego.
Cześć jego pamięci !!!26 komentarzy:

 1. Dałbyś już spokój Piotrze. Tak Cie cieszy, ze w ramach retorsji nie odbędzie się już żaden Rajd Katyński ani inna taka impreza? To powód do radości?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W chwili obecnej odbywają się na terenie Polski przynajmniej 2 rajdy samochodowe z udziałem Rosjan i kompletnie nic si nie dzieje.
   Uważasz, że Putin taki głupi i nie widzi różnicy pomiędzy swoimi zielonymi ludzikami na motocyklach a Katyniem ?.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Tak to jest gdy się jest przekonanym iz w stosunkach międzynarodowych nie obowiązują zwykle ludzkie zasady A przecież "politykę"czynią zwykli ludzie, z takim samym jak my myśleniem i czuciem,To potem my wstawiamy ich na piedestał i robimy z nich bogów Z różnym skutkiem.
  A przecież w stosunkach międzyludzkich obowiązuje także zwyczajna przecież "zasada wzajemności" Jak ty mnie tak ja tobie Lub wg przysłowia "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"
  I ta "bolszewicka podejrzliwość"Jeszcze ich nie widzieliśmy,nie znamy ale juz WIEMY ze to "gang Putina" i popierają agresje na Krym.
  Bo z ich ogromnej liczby paru z nich widziano na Krymie czy Ukrainie lub telewizja pokazała.
  I ta śmieszność i ta wiara ze parudziesięciu ludzi na motocyklach przemykających sie przez nasz kraj dla nas jest zagrożeniem i wywrócą lad społeczny.Biedna Polska która obawia się garstki ludzi, na motocyklach
  I na nic rekomendacje naszych klubów motocyklowych którzy wystosowali apel do społeczeństwa i swych kolegów. Ba obiecali nawet asystę i pomoc.
  Nie bo nie ja wiem lepiej Bo ja nie siądę na motocykl i nie pojadę z "pielgrzymką "do Katynia" wiec nie muszę liczyć na ich pomoc czy wsparcie tak dotychczas pozytywnie oceniane przez "naszych"
  Moja chata z kraja Oto Polska właśnie" Polskie?"myślenie
  Cheronea ! A co będzie gdy Rosjanie zezwolą nam na kolejny 15 rajd do Katynia,a nocne wilki jak zawsze będą służyć rada i pomocą.
  Bedzie nam głupio ?Czy jak zwykle powiemy Bo nam sie to q-rwa należy.Bo my !!Ech.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdaje się, że najpierw Niemcy odmówili im wizy schengeńskiej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze Ci się zdaje. Teraz nikt się nie chce przyznać kto im dał /Węgrzy, Bułgarzy ?/.
   Przeczytałem, że Czesi tez im postawili szlaban.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Jest odmowa, podany powód i tylko nie wiem dlaczego to aż przez ambasadora? To już nie ma urzędników niższych rangą?

   Usuń
  3. Ja też nie bardzo rozumiem ale może chodzi o to, że odpowiada na prośbe jej adresat ?.
   Jeszcze 40 dni.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Czy ktoś z was wyobraża sobie ten moment w którym Putin, zmęczony ciągłymi sankcjami ogłasza iż Rosja dla świętego spokoju wypowiada
  układy jałtańskie?I to w całej rozciągłości,argumentując to chęcią dobrosąsiedzkich stosunków z Polską i żeby zaspokoić jej wielkomocarstwowe aspiracje.Ot mówisz i masz.A w chwili obecnej tylko Putin jest gwarantem granicy na Odrze i Nysie.Przecież wszyscy czekają aż skończymy autostrady.Więc pilnujcie swoich napletków bo nie znacie dnia i godziny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry

   A tak w ogóle, to gdzieś ty był(a) przez ostatnie 25 lat, skoro przegapiłaś układ Polski z Niemcami (1990) sankcjonujący naszą granicę na Odrze i Nysie?

   Na chwilę obecną jesteśmy w Unii Europejskiej i nie musimy się oglądać na Rosję jako gwaranta naszych granic!

   A co do zakupu ziemi u sąsiadów, to obecnie więcej Polaków kupuje nieruchomości w Niemczech niż Niemców w Polsce, więc to raczej My repolonizujemy ziemie niemieckie niż odwrotnie. Zapraszam do Uckermark, Gartz albo Randow żeby zobaczyć jak wykupujemy niemiecką Brandenburgię...

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Krzysiu, ze starych magnetofonów da się jedynie kawałki starych taśm odtwarzać, często z niejakimi przesłuchami...

   Usuń
  3. @Krzysztof z Gdańska.Chyba cię ciężka obstrukcja wzięła w tym gimnazjum.W 39r mieliśmy ciut więcej układów i wszyscy wiedzą (lub nie) jak się to skończyło.Nigdy nie słyszałeś o kolorowych rewolucjach?Przecież od tych 25 lat bez przerwy protestujemy przeciwko Jałcie.Przecież to my jesteśmy pierwszymi podjudzaczami przeciwko status quo w Europie.To my mamy najbardziej bezmózgich (i sprzedajnych) polityków w tej części świata.Zgodnie z kilkusetletnią tradycją władców i personel musimy importować.

   Usuń
  4. @tonette'
   żeby kogoś na tym blogu zniechęcić do tych "najbardziej bezmózgich (i sprzedajnych) polityków" musiałabyś, Kochanie, sama mieć mózg!

   Usuń
  5. @tonette

   "NIE CHCE MI SIĘ Z TOBĄ GADAĆ"

   B. Linda - "Psy"

   Przecież ty nigdy nie uwierzysz, że białe jest białe, więc jak sens ma nasza dyskusja?

   Owszem, masz rację. Z perspektywy historii ludzkości, każde porozumienie może zostać kiedyś złamane. Jedne po 5, inne po 50, jeszcze inne po 100 latach! Jednak, z drugiej strony niektóre układy NIE BYŁY NIGDY złamane a obowiązują już dziesiątki a nawet setki lat! W związku z tym mamy dwie możliwości:
   1) przyjąć, że I TAK wszystkie porozumienia zostaną kiedyś złamane, kupić sobie trumnę i zamieszkać w niej do końca życia aby zaoszczędzić rodzinie pracy, bo za 5, 50 albo 100* lat ktoś NA PEWNO złamie porozumienia i napadnie na nas z północy, południa, wschodu, zachodu*
   albo
   2) przyjąć, że w interesie państw europejskich (a przynajmniej UE) jest dotrzymywanie porozumień wzajemnych i wywiązywanie się z ich postanowień przez następne 5, 50 albo 100 lat*, gdyż TO SIĘ WSZYSTKIM OPŁACA
   Ty wybierasz opcję 1) a ja opcję 2) więc nasza dyskusja nie ma sensu.

   Krzysztof z Gdańska


   *niepotrzebne skreślić

   Usuń
  6. Anonimowy25 kwietnia 2015 16:57
   No co Ty! Niektórym tu nie chodzi o to kto i skąd napadnie, byle tylko gwałcili
   A co? Jak wojna to wojna !
   Co do tego maja nasze napletki, dalibóg nie rozumiem

   Usuń
 5. Oczywiście nie musicie stosować się do moich sugestii, ale gdybyście chcieli wziąć je pod uwagę, to ignorujcie osobnika podpisującego się "tonette". Czas poświęcony na odpowiadania na jej/jego enuncjacje lepiej spożytkować idąc na spacer z psem - przynajmniej się zwierzątko ucieszy. Ktoś piszący takie rewelacje jest, moim zdaniem, albo niespełna rozumu albo przepełniony złą wolą. W jednym i drugim przypadku szkoda czasu na próby odpowiedzi.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastosuję się z przyjemnością, bo zwykle udzielasz dobrych rad. Niestety nie mam psa :(

   Pozdrawiam

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Vulpianie, ja do tego samego wniosku doszłam zaraz po napisaniu, ale dzięki. Psa niestety też nie mam.

   Usuń
 6. Odszedł człowiek wielkiego serca prawdziwy patriota który nigdy nie bał się mówić prawdy prosto w oczy Bartoszewski Gdyby Polska miała więcej takich ludzi,polityka dzisiaj wyglądała by zupełnie inaczej CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam!
  W kwestii formalnej: wizami to zajmuje się Straż Graniczna. Odebrać wizę na granicy to nie takie hop siup, wymaga albo umieszczenia delikwenta na liście osób "trefnych" lub na bazie informacji o popełnieniu wykroczenia. Generalnie to tak jak w Policji musi być argument.
  Służby celne natomiast mogły by co najwyżej zabrać im nadwyżkę "Stolicznej", albo papierosów.
  Swoją drogą gdyby tak tą nadwyżkę wypili ... pretekst by się znalazł. ;-)))

  A Bartoszewski i tak to jest wyjątek, bo tacy ludzie zazwyczaj krótko żyją. Ale co najmniej tej setki mógłby dożyć.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziadzio - stronę masz, napisz na niej coś bo jesteś w wieku zbieżnym i sklerotycznym chyba, ze jesteś organiczny leń.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Piotrze
   Rozszyfrowałeś mnie. Zawsze miałem skłonności do listów typu: "Kochane pieniążki, przyślijcie rodzice."
   Ale zasada: Niedowidzi, niedosłyszy i wszystkiego się czepia powoduje u mnie nieodparty impuls komentowania.
   A swoją drogą próbuję coś wymodzić, ale za dużo się u mnie dzieje.
   Jeżeli Ci napiszę, że córka dostała kontrakt daleko na północy w Norwegii i cała czwórka etapami się tam przenosiła, to kto jak kto, ale Ty zrozumiesz.
   Pozdrawaiam

   Usuń
 8. Kochani blogujący Jeśli weźmiemy na serio "preambułę" zapisana w Blogu Gospodarzy
  "Witaj Łaziku Sieciowy!.
  Cieszymy się, że podczas swej podróży w necie, trafiłeś do nas.
  Na tym blogu staramy się pisać zgodnie z zasadą, którą lapidarnie wypowiedział Mark Twain:
  "Jeżeli mówisz prawdę, nie musisz sobie niczego przypominać"
  Nie powinniśmy na siebie warczeć a już "banowanie " to pomyłka"
  Chyba ze "zapis preambuły" został zmieniony "myślowo" a z jego ogłoszeniem są jakieś trudności nazwijmy to "czasowe"
  Do prawdy Marka Twaina dodałbym jeszcze
  Kazdy ma dupę i prawdę....... własną.
  Wiec zamiast w nią kopać należy cierpliwie po /chrześcijańsko podobno/przekonywać adwersarzy do swojego ,oczywista oczywistość,właściwego oglądu i zdania
  Ja rozumiem iz to ciężko i często praca na ugorze ale warto, bo szacunek dla człowieka tego wymaga, nieprawdaż
  Chyba ze zostanie zmieniona "preambuła"
  Moze byc na historyczną"spieprzaj dziadu" jeśli masz zdanie odmienne klub nie jesteś naszym kumplem.
  Pozdrawiam wiec "paputczików sieciowych" /a co to znaczy poszukać gdzie trzeba proszę/
  PS Podziwiam Piotra co to taki wpływ ma na rzad i jego ministrów Usłuchali /pewno czytali bloga/ i zatrzymują na granicy "wrogów naszych groźnych na motocyklach"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w.i.e.s.i.e.k !!! Każdy mizdrzy się na blogu - jak może. Ty też (nawet na kilku blogach). Przeważnie aby dowalić adwersarzowi - "bo moja prawda jest najmojsza". Ty też (nawet na kilku blogach). Co nie - jak tak !!!

   Usuń
  2. "Dischner"28 kwietnia 2015 07:44

   Szczyro prowda !!!

   Usuń
  3. Sokole Oko28 kwietnia 2015 07:41
   No i co mam ci odpowiedzieć kiedy ty ani "sokole" ani "oko"
   Moze tylko przysłowiem "Nie każdemu psu Burek" Wez okulary,lupę lub coś powiększającego i spojrzyj w.i.e.s.i.e.k to jednak trochę inaczej niż wiesiek.
   PS Czy NFZ "refunduje" szkła bo i mnie wypadałoby "zanabyc" lepsze szkła.

   Usuń
  4. wiesiek - no, no - skorzystaj z własnej rady i kup sobie okulary !!!! Mój koment skierowałem do w.i.e.ś.k.a a nie do "wieśka" - widzisz gamoniu różnicę ???

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>