sobota, 20 września 2014

Czy już się bać ?

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emeryta

Czy już należy zacząć się bać ?.
Świat ulega niesłychanej brutalizacji przy jednoczesnej bezradności opinii publicznej krajów, kontynentów i świata. Czy nie nadchodzi czas aby rzeczy zacząć nazywać po imieniu ??. Przy granicy z Ukrainą krążą w nieznanej ilości mobilne krematoria  w których spalane są zwłoki ponoć żołnierzy rosyjskich, którzy polegli w walkach na Ukrainie – patrz video.


Szariat - policja patroluje Wuppertal
WUPPERTAL. W Wuppertalu od niedawna na patrole wyruszyła "Szariat-policja", która sprawdza zgodność zachowań przechodniów z prawami islamu. Na opublikowanym w Internecie filmie widać, jak grupa Svena Lau znanego jako Abu Adam zagaduje grupę Salafitów i uświadamia ich o ich rzekomo nieislamskiej postawie.

Widoczny jest plakat z napisem: "You are entering a Shariah controlled zone. Islamic rules enforced" (Wchodzisz do strefy kontrolowanej prawem szariatu. Obowiązują zasady islamu).

Mamy także zaczątki rodzimego szariatu:
/.../Nie godzimy się na stosowanie niemoralnej metody poczęcia dziecka, zwanej metodą in vitro - mówił kard. Stanisław Dziwisz do tysięcy uczestników pielgrzymki rodzin archidiecezji krakowskiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej /.../.
Sejm RP powraca do sprawy uboju rytualnego pomimo istnienia od lat ustawy o ochronie zwierząt.
Do kraju zaczynają także przenikać farbowani Polacy , którzy w połączeniu z naszymi szajbusami tworzą wybuchowa mieszankę, która może eksplodować w najbardziej zaskakującym momencie;
Mordy dokonywane przez islamistów w Syrii, Iraku wykluczają ich z człowieczeństwa, to są chwasty w ludzkiej skórze i jak chwasty należy ich tępić. Być może jakimś sposobem jest postępowanie gen Perschinga:

Być może już czas aby Islam uznać jako religie zbrodniczą i zakazaną w Polsce ?!.
Czy już należy zacząć się bać ?.
Może jeszcze nie ale należy zacząć przeciwdziałać. Najważniejszym krokiem jest ścisłe przestrzeganie a być może nakreślenie od nowa zasad Konkordatu w rozdziale kościoła katolickiego od państwa. Państwo nie żąda ani nie narzuca wierzącym sposobu postępowania a jedynie stwarza możliwości np. in vitro, nauka religii bądź etyki. Kościół próbuje relatywizować kto jest a kto nie jest dobrym katolikiem podobnie jak PIS rości sobie prawa do tego kto jest a kto nie jest Polakiem. Ostatnim wybrykiem PIS czyli p. Błaszczaka jest stwierdzenie, że prokuratura umarzając jakieś śledztwo jest na usługach PO. Zupełną paranoją była próba rejestracji kościoła Latającego Kościoła Spaghetti. Takie postawu winny być tępione nie tylko w sferze moralnej ale także karnej.

Ostatni demot z pozdrowieniami dla Ojca Dyrektora;

17 komentarzy:

 1. Piotrze piszesz: "Świat ulega niesłychanej brutalizacji przy jednoczesnej bezradności opinii publicznej krajów, kontynentów i świata". Zamachy, terroryzm w imię wolności wyimaginowanej czy rzeczywistej, to nie jest wymysł naszych czasów i obcych nacji. Podsyłam link do bloga, gdzie przeczytałem te słowa: .."tylko w 1906 roku Polacy dokonali 1245 zamachów terrorystycznych. Znaczy to tyle, że statystycznie każdego dnia tego roku miały miejsce co najmniej trzy zamachy"... . Pozdrawiam. Jurek.
  .http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/09/11/polscy-terrorysci-uprowadzaja-samolot-uderzaja-prosto-w-moskiewski-wiezowiec/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zamachy, terroryzm w imie wolności...................../.../".
   Dla mnie terroryzm jest czym innym i nie można go stawiać w jednej linii z zamachami w obojętne jak głupiej sprawie a jeszcze czym innym stwarzanie klimatu dla poczynań terrorystycznych. Temat rzeka.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Anonimowy20 września 2014 12:53
   No co Ty MY Nasi ?zamachowcy Niemożliwe Kiedy my "dla wolności milej" wojowaliśmy "czystymi metodami" Gdzie tylko było Honor i Ojczyzna bo Boga "dodaliśmy" na sztandary i szable oficerskie teraz.
   Kto dziś wie,kto pamięta "nasze zielone ludziki" czyniące dywersje na wschodzie,pod auspicjami wojska/ i to po I wszej światowej ,czy udział "ochotników" co to w pełnym umundurowaniu i sprzętem zasilali powstania śląskie co tak pięknie pokazał rez Kuc gdzie grający porucznika Daniel Olbrychski melduje się z działem i obsługą do pomocy w powstaniu?
   A Zaolzie itp Zawsze byliśmy "tacy cacy "
   Acha My za "wolność naszą i waszą" a inni nie ?? Tak to znamy,albo nas karmią,własną historią

   Usuń
  3. Wieśku
   Niedawno czytałem artykuł o tym jak w 1938 roku nasze "zielone ludziki" robiły na Słowacji wszystko (napady, zamachy bombowe itp.) doprowadzić do zaboru części Czechosłowacji (do podziału między Polskę a Węgry). Niestety cała akcja naszych "terrorystów" przydała się... Niemcom, bo to oni skorzystali z destabilizacji państwa Czechosłowackiego.

   "Za wolność naszą i waszą" psia ich mać!

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
 2. Spokojnie z tymi nerwami.To juz wszystko ludzkość przerabiała I było jeszcze gorzej.Można poczytać podręczniki historii by się przekonać.
  Przerażenie budzi........, informacja i to szybka ,oraz nagromadzenie tych informacji szczególnie "w jednym z mediów" Internecie a i telewizji.
  To o czym dawniej dowiadywaliśmy się po latach \albo i wcale\ dziś mamy "podane na talerzu" w "czasie rzeczywistym?" i to do domu
  Kiedy dawniej media były cenzurowane dziś "hulaj dusza piekła nie ma"
  Bo na miejscu znajdzie się jakiś"reporter" z komórką nagra każde okropieństwo i zamieszcza w internecie.Ktos potem to moderuje wycinając drastyczne watki ale informacja juz poszła.
  I ten natłok i ta ilość budzi przekonanie jest coraz gorzej.A "podsycają to żurnaliści" dla ktorych "zwyczajność" nie jest medialna i obniza "słupki oglądalności"\to o telewizji\ Wiec z tym "baniem" spokojnie
  Moje przerażenie?? budzi natomiast stwierdzenie....... Twoje
  "Zupełną paranoją była próba rejestracji kościoła Latającego Kościoła Spaghetti. Takie postawu winny być tępione nie tylko w sferze moralnej ale także karnej."
  A dlaczegoż i z jakiego to powodu"proponujesz" takie restrykcje? Czy każdy z nas nie ma prawa wierzyć w to co chce,czy zakładać własne kościoły
  Jakie to przesłanki obligują Ciebie do takich skrajnych wypowiedzi.
  Czy ci "od spaghetti" domagają się dotacji państwowych,"katechetów" w szkołach i przedszkolach,kapelanów "od szpitali po służby mundurowe"Czy krzyczą precz z tęczą,in vitro be a związki partnerskie \przy gotowaniu makaronu\ podważają rodzinę
  Czy zakładają szkoły i uniwersytety \gotowanie na gazie bez gazu makaronu\które to my mamy dotować
  Czy domagają się miejsca na multipleksie lub zakładają swoje radyjo by w nim promować makarony a w tym celu wyłudzać ostatni grosz od emerytów i rencistów.Czy stworzyli "Komisje Majątkową" by "odzyskać" fabryki durszlaków ?
  No to dlaczego ich tak osadzasz i domagasz się sankcji kiedy nawet oni na co dzień nie używają stroi służbowych,i nikogo nie spotkasz z "durszlakiem na głowie"
  Nic od nas nie żądają nic nam nie narzucają Nie twierdza iż ten co nie lubi makaronu jest be...i nie jest Polakiem ect.ect
  PS
  Ja tam lubię makarony w każdej postaci ale do tego "kościoła" się nie zapisze,niemniej istnienie takiego"ruchu" mi nie przeszkadza.
  "nutki wola tańczyć solo"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...............................dlatego, że prawo do rejestracji kościołów i związków wyznaniowych jest dowodem także demokracji ale z demokracji nie wolno sobie robić jaj a jeżeli ktoś to robi to po nich powinien oberwać.

   Usuń
  2. Dziwny punkt widzenia
   Czy chęć rejestracji czegokolwiek od samochodu po związek wyznaniowy to robienie sobie jaj ,akurat z demokracji.? Czy "wystąpienie" z czymkolwiek do organów władzy państwowej to robienie sobie jaj I należy za to karać,z urzędu?"
   Dziwne masz "zrozumienie" pojęcia demokracja? Czy "tyrania większości" jest demokracja.Wątpię.
   Czy urzędy,instytucja w imię tak pojętej "demokracji" maja prawo czy obowiązek narzucać jednostce swoje warunki metody postępowania czy wierzenia.
   Ich "religią" jest może wesoła może jajcarska ale to nie znaczy, iż ludzie ci nie mogą się zrzeszać,zarejestrować swoje zrzeszenie i tam się "bawić"po swojemu.Jesli tylko nie szkodzą innym,nie wywołują zgorszenia \nie mylić z obrażaniem uczuć religijnych\
   Jednak w Tobie drzemie "homo sovieticus" /jak w większości z nas\ bo to co piszesz to nie demokracja ale totalitaryzm gdzie "wódz,,grupa ludzi" nie pozwala robić z siebie jaj i nawołuje do ich urwania.

   Usuń
 3. Pytanie, które stawia nam twórca "wyznania" LPS, brzmi: czy aby oficjalni wyznawcy już uświęconych kościołów nie robią sobie z nas większych jaj niż on? Próba karnego ścigania takiego pytania rzeczywiście nie jest dobrym pomysłem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam się ale ze względu na starą znajomość się zgadzam.
   Pozdro z Opo

   Usuń
  2. Odpowiem, na ile zrozumiałem: odwzajemniam pozdrowienia! ;)

   Usuń
  3. Witaj Tetryku!
   Z Kościołem LPS jest jak z Januszem K-M w europarlamencie.
   Nawet jeżeli ten kościół wskazuje na to, że "oficjalni wyznawcy już uświęconych kościołów nie robią sobie z nas większych jaj niż on", to jednak próba jego rejestracji już na wstępie miała etykietę - "Uwaga! To wszystko jaja!".
   Korwin też szedł do parlamentu UE z wyraźnym zamiarem - psuć i ośmieszać.

   I chyba o "penalizacji" takich zachowań mówił Piotr.
   Gdyby Kościół LPS miał autentycznych wyznawców, gdyby posiadał wszelkie atrybuty świadczące, że jest religią a nie organizacją - nie byłoby problemu. Powinien być zarejestrowany.
   Niestety, demokracja z istoty nie jest najmądrzejszym z ustrojów. Jeżeli dodamy do tego błędy przy jej instalowaniu w społeczeństwie - to mamy takie dylematy jak: aresztować Korwina przed wyjazdem do Brukseli, czy dać mu wolną rękę?
   Zasady demokracji jasno wskazują na drugą opcję. Jednak instynkt samozachowawczy i poczucie przyzwoitości wybierają pierwszą.

   Usuń
  4. Witaj, Leszku!
   Gdyby pastafarianin rejestrował się po to, aby zaraz udać się na mszę katolicka i tam demonstrować swoje "wyznanie". byłoby to wbrew poczuciu przyzwoitości. Podobnie zresztą, jak skrzykiwanie się katolików, aby nie dopuścić innych do ćwiczeń jogi. Pozostaje zatem kryterium uznania przekonań za religię... Jeżeli widzisz lepsze (czy w ogóle jakiekolwiek inne) niż poczucie (czyli oświadczenie) wyznawcy, podaj je, proszę...

   Usuń
  5. Na tym polega cały dramat - nie widzę żadnych kryteriów. Moja ocena jest hiper subiektywna.
   Zresztą - dyskutując w takich tematach skazani jesteśmy wyłącznie na subiektywizm.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Dzień dobry

  Ludźmi, którzy się boją łatwo jest manipulować. Tacy "bojący" chętnie zgodzą się na oddanie części swoich praw obywatelskich za zapewnienie im bezpieczeństwa.
  Wiedzą o tym różni demagodzy i wykorzystują do SWOICH gier...
  Weźmy kilka przykładów:
  Władimir Putin, gdy przejął władzę w Rosji nie był zbyt poważanym politykiem. Ta sytuacja zmieniła się po serii tajemniczych wybuchów w moskiewskich blokach mieszkalnych (sprawców do tej pory nie znaleziono). Po tych zamachach terrorystycznych (?) mieszkańcy zwrócili się z nadzieją do W. Putina jako do sprawiedliwego "szeryfa" który zaprowadzi porządek i bezpieczeństwo... Później ilekroć mieszkańcy zaczynali się burzyć, w Rosji wybuchały bomby "terrorystów" (metro, teatr, lotnisko, szkoła...).
  Teraz trochę dalsza historia...
  W 1934 roku Hitler nie miał jeszcze 100% poparcia wśród Niemców. Wszystko zmieniło się po pożarze Reichstagu dokonanym przez komunistów (odpowiednik obecnych "terrorystów"). Potem nazistom poszło już łatwo...

  Dlatego z dużą ostrożnością podchodzę do "zamachów terrorystycznych" i idących za nimi ograniczeń praw obywatelskich jednostek... Te prawa (obywatelskie) łatwo jest zabrać, jak się odpowiednio postraszy ludzi, trudno jednak później je odzyskać.

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  p.s. Jacek Kleiff śpiewał kiedyś (cytuję z pamięci :))
  "...świeże groby zawsze wzruszą, niezależnie gdzie kopane
  gdy porosną się dowiemy: kto szczuł i co było grane..."
  Dlatego poczekajmy z ograniczaniem praw obywatelskich w celu wojny z terroryzmem, bo wciąż nie wiemy "kto szczuje i co jest grane"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysztofie - nie mogę się z Tobą zgodzić z czystej pragmatycznej przyczyny. Nie da sie juz tak prymitywnie manipulować chociazby ze względu na współczesne przekaziory. Przykład Putin - widzimy manipulację ale on tego nie robi pod katem innych ale tylko swoich obywateli bo zyskał argument złego zachody i tym będzie mógł wszystko wytłumaczyć.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Ale ze swoimi obywatelami poradził sobie doskonale, dzięki prostym zabiegom socjotechnicznym ma chyba 90% poparcia wśród Rosjan.

   Czy myślisz, że nasi PRowcy są mniej profesjonalni?
   Zapewniam, że potrafiliby zbudować taki nastrój zagrożenia, że obywatele naszego pięknego kraju na kolanach oddadzą "władzy" swoje prawa obywatelskie za cenę świętego spokoju i bezpieczeństwa...
   A potem to już będzie "po ptokach".

   Dlatego wołam! Wyluzujmy. Lepiej najpierw usiąść i zobaczyć co się dzieje... Pośpiech jest dobry TYLKO przy łapaniu pcheł...

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.