poniedziałek, 23 czerwca 2014

J-23 nadaje !!

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emeryta

     Polityka dopada wszędzie i używając bardzo oszczędnie naszych kochanych przekaziorów nie można się od niej wykręcić.
     Kilkunastodniowy wypoczynek w mojej ukochanej Wiśle spowodował, że pomimo ogólnego, jak to trafnie określił Leszek, gęgania moje priorytety znajdowały się bliżej oscypka, wiślańskiego kołocza i pieszych wędrówek niż tzw. afery taśmowej.

     Nie będę wdawał się w długie i mądre dyskusje gdyż mniemam, że prawda leży niezmiernie blisko i błąka się po opłotkach rozumienia sytuacji politycznej.
     Jestem zaskoczony jakością szerokiej dyskusji /gęgania/ na temat gdyż moje zdanie w tej materii różni się od ogółu.

     Dotychczasowe afery podsłuchowe polegały na zasadzie strony lub osoby„dobrej” i „złej” - Michnik i Rywin, Begerowa i Lipiński a także Nowak, Parafianowicz i polegały na różnego typu próbie korupcji.     Tzw. afera taśmowa - nazwijmy wprost, podsłuchiwanie przedstawicieli najwyższych organów państwa nie mieści się w enigmatycznej nazwie afery podsłuchowej, taśmowej nawet poprzedzającej te określenia skrótem „tzw.”


TO JEST SZPIEGOSTWO


     W tym przestępstwie nie ma dobrego i złego, nie ma stron a jest nielegalne i karalne zdobywanie wiadomości o działalności PAŃSTWA, jego organach i przedstawicielach co zagraża naszemu krajowi i durniem jest ten który nie widzi w tym podważania podstaw funkcjonowania państwa.

     Wokół nagrań tworzy się krąg przestępczy, w którym mafijna dyskusja obraca się wokół tematu - jak najlepiej ten fakt wykorzystać ku pożytkowi tego, któremu marzy się najbardziej wykończenie rządu, Platformy Obywatelskiej bez względu ma konsekwencje. Każdy z uczestników mafijnego sprzysiężenia od początku zdawał sobie sprawę z popełnianego przestępstwa.

     W wypadku szpiegostwa podstawą są odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: Kto i dla kogo ??
     Dziś nie wiemy kto, bo tygodnik Wprost jest tylko sutenerem politycznym i wykonawcą.
     Odpowiedź dla kogo lub kto na tym korzysta jest bardziej prosta.
     Beneficjentem tego aktu szpiegostwa i jego skutków jest :


PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.


     Na dowód tej tezy postawmy się w sytuacji PIS. Mają w ręku doskonały materiał do szantażu w postaci podsłuchanych rozmów z ostatnich kilkunastu miesięcy /być może wykonanych przez dawnych kumpli Mariuszka Kamińskiego/. Sondaże PIS wraz ze zbliżaniem się wyborów do PE rosną i dają nadzieję na wygraną. Po ich wygraniu Cappo di Tuti Cappi miałby w ręku „atuty” do szantażu wobec np. Szefa Banku Centralnego. Tymczasem PIS doznaje 8 z rzędu porażki wyborczej. Jest decyzja o upublicznieniu materiału, który jest już co prawda mocno nieświeży ale jest bandzior na stanowisku red. naczelnego Wprost który polecenie wykona..


    

 Podobno odmówił upublicznienia Puls Biznesu a więc szukano dalej. Jest Gazeta Polska do usług ale to byłoby szyte zbyt grubymi nićmi, Uważam Rze także podpadające. W końcu z braku laku dobry i Wprost. Wybór nie najlepszy gdyż właścicielem Wprost jest ta sama osoba co Uważam Rze czyli Michał M. Lisiecki, postać nazwijmy szemrana. Cytat: PKP powiadomiły CBA o podejrzanych działaniach wydawcy tygodnika "Wprost". "2 mln zł od Totalizatora Sportowego, 1,7 mln zł od PKP – takie szokujące oferty miał składać Michał M. Lisiecki, wydawca tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”, szefom tych spółek" – napisała "Gazeta Finansowa". Także nieciekawą osobą jest red. naczelny Wprost Sylwester Latkowski kiedyś skazany a działający na granicy prawa - Latkowski - zołnierz mafii. Przestało mnie zaskakiwać, że im większy szmatławiec tym więcej w jej redakcji tzw. dziennikarzy dyspozycyjnych, nieuczciwych lub wręcz oszustów.

     Sprawą publikacji zainteresowano „pobitego przez policje” posła Wiplera i tego który wlezie w każde szambo Piotra Ikonowicz. Ustawka odbyła się także z innymi pismakami jak, Monika Olejnik oraz plejady propisowskich wolaków.
     Paru porządnych dziennikarzy się postawiło a Stefan Bratkowski oświadczył - Podsłuch środkiem wykluczonym.


STRACONA OKAZJA.


     Państwo straciło swoją kolejną okazję aby zorganizowanej grupie szpiegowskiej dać w pysk. Należało zamknąć i opieczętować redakcję Wprost a naczelnego odprowadzić do pierdla za działanie przeciw państwu.
     Państwo straciło swoją kolejną okazję aby w końcu nie pozwolić sobą pomiatać przez różnej maści skurwysynków.


    

 Przypominam sprawy katastrofy smoleńskiej, oskarżeń o fałszerstwa nie tylko wyborczych, prezydenta z przypadku /Komoruski/, kondominium itd. itd.


REFLEKSJE

 •      Czy ktoś chce wiedzieć jak wygląda ubój rytualny – ja nie
 •      Czy ktoś chce wiedzieć jak wyrabia się parówki – ja nie.
 •      Czy ktoś chce wiedzieć jak robi się politykę – ja nie.
     Ale ciekawi się dowiedzieli /premier przed wyborami do PE - musimy wybrać ludzi obeznanych i znającymi języki obce gdyż szereg spraw omawia się i załatwia w kuluarach a na sali plenarnej to tylko formalność/.

Z OSTATNIEJ CHWILI

Podsłuch zorganizowali kelnerzy !!
     Problem – trzeba znaleźć takich którzy w to uwierzą.

20 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. .......bo taka jest natura szpiegów !!!!!!!!

   Usuń
  2. a myślałam, że to mój "odrestaurowany" komputer się zbiesił :-(

   Usuń
 2. Piotrze, celem uzupełnienia informacji o tym szpiegostwie podaję link

  http://www.fronda.pl/a/newseek-nagrywano-w-pieciu-restauracjach,38775.html

  Jako ciekawostka - zwróć uwagę kto to pisze.

  OdpowiedzUsuń
 3. W tej sprawie stoję po stronie Tuska. Ale nigdy się nie zgodzę z kwestionowaniem prawa mediów (nawet szmatławych) do publikacji dowolnych materiałów (prawdziwych) i z kwestionowaniem prawa do ochrony źródła. Nigdy. I wiesz co? Na szczęście w tej sprawie jesteśmy z Tuskiem zgodni. Głupio Piotrze premiera bronisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starszy - tak na pierwszy rzut oka masz rację. Bowiem to o czym mówisz, to filary demokracji.
   Ale tylko na pierwszy rzut. Po dokładnym przyjrzeniu się sprawie widzę tu pułapkę.
   Wyobraź sobie, że jakiś elektroniczny brukowiec dostaje nagranie z brutalnego gwałtu. Nagranie jest prawdziwe, redakcja zna nazwisko gwałciciela, który jednocześnie dokonał nagrania. Na nagraniu widać twarz ofiary.
   Też wtedy powiesz "...nigdy nie zgodzę się z kwestionowaniem prawa mediów (nawet szmatławych) do publikacji dowolnych materiałów (prawdziwych) i z kwestionowaniem prawa do ochrony źródła..."?
   Pewnie powiesz, że to inna historia. Może. Ale wtedy ja Ci powiem "nigdy nie mów nigdy".
   Jeżeli nagrania powstały na zlecenie obcych wywiadów - to też uważasz, że obowiązkiem mediów jest chronić autora? Mediów polskich - chronić szpiegów działających na szkodę Polski?
   Pominę problem, że nielegalne podsłuchiwanie rozmów prywatnych nie tylko, że jest karalne, ale też nie ma żadnego społecznego uzasadnienia. Pominę dlatego, że mam dylemat kiedy jakikolwiek minister może być "prywatnym obywatelem" czyli "cywilem".
   Ale jeżeli te "prywatne rozmowy" mogą zaszkodzić Polsce - to już inna sprawa.
   Przecież ja prywatnie mogę uważać, że sojusz z USA to kpina, nic z tego nie mamy, nawet wiz nie znieśli, pomoc wojskowa to kosztowne symboliczne gesty itp.
   Jednak sytuacja geopolityczna w jakim przedziale czasu wymaga od polityka by mówić coś wręcz przeciwnego. Taką sytuacją może być np. to, że zależy nam na sankcjach nałożonych na Rosję za Ukrainę. Ale sami nic nie możemy zrobić, UE też za bardzo się nie wyryw, raczej udaje niż działa. I na dodatek jest szansa, by USA dopiekły Rosji - to komplementy wobec amerykanów nazwiesz kłamstwami i opublikujesz?
   Starszy - świat nie jest czarno-biały. Wolność słowa i ochrona źródeł wiąże się z dojrzałością mediów. Podniesienie nakładu kosztem interesu Polski to zdrada. Ja w każdym razie zdrajców bronić nie będę.

   Usuń
  2. Odpowiem Leszkiem - Ale tylko na pierwszy rzut........... bo wystarczy aby tak jak w starych demokracjach sądy uznawały powództwa np. rządy kraju-powoda i przyznaw3ały odszkodowania wielomilionowe to odpowiedzialność takich szmatławców jak Wprost zakończyła by sie na finansowej klapie po pierwszej nieodpowiedzialnej publikacji.
   Starszy - wiesz, że pewna gazeta została przez sad ukarana grzywna ...............500.- /słownie pięćset/ zł. a pewien tygodnik zakonczył zywot na grzywnie 5.5 mln dolarów.
   Ja tez stoje po stronie Tuska !!!!.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Uzupełnienie - chodzi o tygodnik Kanadyjski !.

   Usuń
  4. Oczywiście, ze sprawy nie są proste. Przykładów różnych można znaleźć moc. Dlatego mamy prawo prasowe. W miarę możliwości takie rzeczy uwzględnia. Latkowski działał zgodnie z prawem prasowym w tej konkretnej sytuacji. Koniec kropka. I tak ma zostać. Podsłuchy były nielegalne - publikacja legalna. Ochrona źródła - legalna. Zmieńcie to, a lądujemy na Białorusi.

   Usuń
 4. W notkach napisanych na ten temat przez Leszka sugerowałem możliwość spekulacji akcjami. Dziś przeczytałem to:
  http://gielda.onet.pl/prezes-point-group-skupowal-akcje-spolki-na-dlugo-,18489,5643772,1,news-detal
  Oczywiście, to nie jest DOWÓD. Tu na dwoje babka wróżyła, ale faktem jest, że nastąpiło dokupienie akcji WPROST przez osobę, która mogła mieć informacje o taśmach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dr. Woland - Twój wywód jest potwierdzeniem, że redakcję należało zamknąć wraz z jej redaktorem naczelnym /pisownia z małej litery celowa/.
   A propos - USA mają swoje Quantanamo i zaczynam rozumiec dlaczego.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Jesteś najwyraźniej P23.

   Usuń
 5. Dziś jeszcze "odsypiam" Kraków, więc się odniosę później (może jutro). Nie ze wszystkim się zgadzam, np. z tym, że Wprost był tylko sutenerem politycznym. Uważam, że Wprost (czyt. Latkowski), jest za "duży" w kwestiach rozdawania kart np. z zemsty, albo dla zysku nie tylko finansowego, żeby uznać go za tylko sutenera. Jego duma by musiała bardzo na tym ucierpieć. Sądzę, ze był jednym z pomysłodawców, albo inicjatorów i równoprawnych spólkowiczów całej akcji podsłuchowej.

  Pozdrawiam z K-K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsypiaj - odsypiaj, bo ja sie nie zgadzam z twoimi wywodami na Twoim blogu.
   Ja odsypiam Wisłę - jutro dam Ci w nos !
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Obrońcom bezprawia,w wykonaniu redakcji Wprost kierując się „chrześcijańskim /i nie tylko/ miłosierdziem
  oraz
  Dla tych co to zapadli na politycznego Alzheimera lub tych co w „słowie mówionym” znajdują jedynie zrozumienie bo od „czytanego” głowa boli a i ze zrozumieniem kłopot oraz tych ktorych obdarzono „cudem niepamięci”włączając wszystkich tych do ktorych słowo "działanie bezprawne" nie będzie zrozumiane, dopóki nie odczują go na własnej, lub rodziny skórze
  podsyłam ...dla równowagi jak to "drzewiej bywało"
  http://www.youtube.com/watch?v=p3EYg5dglrE
  http://www.youtube.com/watch?v=RMwa583Kk10
  http://www.youtube.com/watch?v=0xdnKHY79ec
  http://www.youtube.com/watch?v=oWNy3yxFxgo
  http://www.youtube.com/watch?v=Gv52AzcoHNo
  Ech ten internet „narzędzie szatana”
  W obawie ze znów podpadnę,bo "gospodarz" nie lubi podsyłania "cudzych tekstów" sami sobie poszukajcie już "mowy obrończe" Prezesa PIS i tych pozostałych jedynie takich prawych i sprawiedliwych" i połóżcie je na sąsiedniej szalce, wag,i Temidy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak to się robi w Wielkiej Brytanii:
  http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/wielka-brytania-afera-podsluchowa-brooks-uniewinniona-coulson-winien/zbyjr

  OdpowiedzUsuń
 8. CHŁOPCY - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA PRZESYMPATYCZNE URODZINOWE ŻYCZENIA ... buzia mi się uśmiechnęła od ucha do ucha !!!!! Piotrze, Piotrusiu - dlaczego wykasowałeś taki cudny komentarz ???? ... ta "gówniara" sprawiła mi wielką przyjemność , to był miód na moje serce ... buuuuuuuu - wykasowałeś ... łezki mi kap, kap ... teraz to jestem szacowna jubilatka ??? - brrrrrrrrrrrrr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ......no i tu widzisz moje watpliwości. Wydawało mi sie, że mój rubaszny humor i chumor wcale nie musi trafić na twój dobry dzień.
   Jeszcze Ci zrobię niespodziankę.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. w złym dniu też by mi się ten komplement podobał, ba powiem Ci KAŻDEJ KOBIECIE by się podobał :-)))

   Usuń
 9. Interesująco skomentował sprawę "taśm" Jerzy Baczyński, naczelny "Polityki":
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/aferatasmowa/1583999,1,jerzy-baczynski-o-aferze-tasmowej.read

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.