środa, 13 listopada 2013

Uprzejmie donoszę 53

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emerytaSanatorium Rabczański Zdrój – 13.11.2013Od bieżącej polityki nie da się uciec ale przynajmniej można ograniczyć jej dopływ do swoich uszu. Rezultatem tego ograniczenia jest konieczność w większym stopniu samodzielnego wysnuwania własnych wniosków i refleksji.


            Uprzejmie donoszę, że przed wyjazdem sprawę posyłania bądź nie 6-cio latków do szkół potraktowałem tylko w kilku komentarzach. Później wróciła myśl która także towarzyszyła mi przy sprawach aborcji czy in vitro. Panie-Mamy już w swojej większości decydują o przedszkolu i szkole a czasami nawet realizują w ich studiach swoje ambicje. Język angielski, balet, pływalnia, gra na czymś tam, chodzenie gdzieś tam to wg mam oznaka ich zdolnego dziecka a jak do szkoły o rok wcześniej to z własnych dzieci robią małych, nieporadnych kretynków.

Czy my – panowie mamy jeszcze coś do powiedzenia czy jesteśmy ograniczani do roli byczków rozpłodowych, płatników alimentów, obowiązkowego utrzymania rodziny i do pamiątkowych zdjęć a w sprawach prokreacyjnych i wychowawczych dzieci nawet wypowiadać się to obraza wszystkich pań zrzeszonych w rozlicznych kółkach wzajemnej adoracji.


                       Uprzejmie donoszę, że nie mam zamiaru zajmować się przebiegiem obchodów Świeta 11 Listopada, które zostały zrelacjonowane ale ............. .
Od rana we wtorek trudno było znaleźć sprawozdanie z obchodów z udziałem Prezydenta RP, uroczystej miany wart czy złożenia kwiatów pod pomnikami wielkich Polaków. Media niemal bez wyjątku fascynowały się rozróbami, ilu rannych, jakie straty i wydarzeniami pod ambasadą Federacji Rosyjskiej. Jakikolwiek obcokrajowiec czytając nagłówki portali internetowych musiałby dojść do wniosku, że taki jest obraz Polski.


Pytanie retoryczne – kiedy „dziennikarze” m.in. typu Kuźniar przestaną robić reklamę bandytom


Na wysokości zadania stanęła jedna dziennikarka /niezbyt przeze mnie lubiana/ - Eliza Michalik, dziennikarka "Superstacji", zadeklarowała w Natemat.pl, że nie zaprosi już do swojego programu przedstawicieli Ruchu Narodowego. "Koniec promowania totalitarnych ideologii. Koniec z traktowaniem faszyzmu, kultu siły, chamstwa i warcholstwa jako równoprawnego głosu w debacie publicznej" - napisała. Nazwała Artura Zawiszę faszystą.
                         Uprzejmie donosimy, że wraz z żoną nie jesteśmy w sanatorium po raz pierwszy. Kolejny pobyt może służyć jako retrospektywa, refleksja i dokonanie ogólnego porównania do lat 90 ub. wieku. Przemiany są właściwie takie jak w całej służbie zdrowia tzn. do ideału daleko ale najgorzej już nie jest a w skali od 1-10 określił bym obecny pobyt w Rabczańskim Zdroju w Rabce na 6-7 pkt. 


 

W oczy rzuca się co raz mniejsza siermiężność /oszczędność ?!/Już nie byle jaka pościel, byle jakie legowisko, mikroskopijne szafki a jak telewizor to raczej malutki telewizorek podwieszony gdzieś tam pod sufitem. O tzw. dawnym pełnym węźle sanitarnym lepiej nie wspominać chociaż mistrzostwem świata było i wielu sanatoriach dalej jest, stłoczenie na mikroskopijnej powierzchni umywalki, prysznica i sraczyka.


Nie ma róży bez kolców. Dziś opłata za pobyt sanatoryjny jest niestety o wiele wyższa niż kiedyś. Za 3 tygodnie trzeba zapłacić 360.- zł, opłata klimatyczna 63.- zł. Niby niewiele ale trzeba doliczyc dojazd + miejscowe „przyjemności” np. wycieczkę, imprezę itp. to koszt wzrasta do ponad 600-700.- zł.

20 komentarzy:

 1. Ty się "nie nerwujsia" lecz z zoną /nie małżonka,bo lud takowych nie posiada.Tylko elyty polityczne/
  A w czas wolny od przyjemności.Broń Boże nie przed zaśnięciem pomyśl.
  Prowadzisz sam"stragan polityczny" to co sprzedajesz do czego zachęcasz i co jest kupowane?
  Warzywa które Ty uważasz za zdrowe i smaczne czy te które schodzą od reki jak ciepłe bułeczki.A na które Ty mówisz,prywatnie bllleee
  Ale sprzedajesz te właśnie te i zamawiasz coraz większe ilości bo schodzą bo maja popyt .
  A Twoje może i schodzą ale nie zapewniły by nawet kosztów utrzymania straganu.
  A telewizja to tez taki stragan który sprzedaje to co chce klient,"publika" a Klient i publika to tzw oglądalność A "oglądalność" to więcej ludzi oglądnie reklamy A MY za te reklamy ,zażyczymy sobie więcej.Ot choćby 1,5 miliona za minutę, emisji w czas oglądalności, największej.
  A te telewizje co je wymieniłeś .To prywatne stragany stosujące proste zasady handlowe, jak wyżej.
  I nie Kuźniary czy Michalik prowadza te stragany! I nie Kuźniary i Michaliki zamawiają i sprowadzają ten "towar"
  A te ich "autorskie nagrana" często nagrane przed emisja i sprawdzane nawet pod katem ewentualnych procesów czy kar Krajowej Rady
  My im nie płacimy ani grosza /jeśli już to miejscowej kablowce a i ta nie jest przymusowa/ wiec nic im nie możemy narzucić
  Nawet tzw "MISJI" do której jest zobowiązana tylko telewizja publiczna, żyjąca z naszych abonentów i częściowo z reklam i innych tam dochodów..
  A tamci kupują i sprzedają to co jest NEWSEM bo np co to wiadomość, ze tam kogoś pogryzł pies/no chyba ze niemowlę/
  Wiadomość "kupowana" to to jak "człowiek pogryzie psa"
  Takiego to maja widza tego się naród domaga i tego naród chce i to naród ogląda.!!
  Nieliczni tylko protestują nieliczni chcą co innego ot choćby powrotu Teatru Telewizji cz Teleturnieju Ryster.
  PS A po obiedzie radze coś "dla spokojności wewnętrznie" bo i to "na zdrowotność" pomaga.Wiem to dobrze bo mnie tak w renomowanej knajpie Rabce "załatwili" golonką.
  Kolega się po spożyciu zdezynfekował setką wódki i jemu nic nie było,ja akurat miałem to szczęście "wracać za kierownica" wiec....
  Mnie 2 dni "goniło"
  Po konsultacji z lekarzem dlaczego on nie a ja tak otrzymałem diagnozę "bo on się zdezynfekował przed" a ty dopiero po.
  Wiec owocnej dezynfekcji życzę !! Tak "na wsiakij a pozarnyj" Jak mus to mus.Mimo ze "otrząsa" jak to lekarstwo


  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, tylko jest takie zwierzę jak Krajowa Rada Radia i Telewizji, jest zarząd TV publicznej z Braunem na czele aby przynajmniej kanały publicznej TV trzymała poziom. Pies drapał TVN24 z ich gnojkami ale nie TV1 czy TVP info.
  pozdrawiam
  Ja od niepamiętnych czasów się profilaktycznie dezynfekuję dbają aby powyższe nie przekroczyło znanyvh nam norm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie żartuj "to zwierze" Krajowa Rada Radia i Telewizji pilnuje tylko "wartości albo katolickich albo narodowych" i jak obrażeni w...
   /a obrażanych ci u nas dostatek/.do niej napiszą to przywala kare,rozgłośni.
   Albo im się wypsnie i przywala LUX Veritas każąc im płacić za nadawanie
   A to wtedy tez "prawdziwi" będą maszerowali w obronie wolności i zachowania wartości chrześcijańskich.
   I "kółko się zamyka"

   Usuń
 3. To dziennikarze rozdmuchują ten temat. Masz rację, nic o pozytywnych i pięknych uroczystościach. Oglądałam je całe , na bieżąco - uwierz było na co patrzeć i z czego się cieszyć. Nie darowałam sobie ani 5 minut bo wiedziałam, że potem to już kicha, niczego nie pokażą. Dziennikarze jak psy Pawłowa - wiadomo jak zareagują dlatego " narodowe chłopczyki" rozzuchwalają się coraz bardziej. I tak wiedzą, że w końcu dziennikarze i opozycja na policję zwalą. W zeszłym roku tvn bębniła kilka dni że policja prowokuje, w tym roku policji za mało. Przecież z góry wiadomo co będzie i co powiedzą. Nawet jak narodowcy zapłacą odszkodowanie to kropla w morzu tego, co by musieli płacić za taką reklamę. Na przyszły rok mamy jak w banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Malina M13 listopada 2013 13:09
   No popatrz A w TVN 24 była cała? transmisja uroczystości, z udziałem Prezydenta.
   Ja przepraszam ! Ale o jakich telewizjach my mówimy ?.Bo 'taka jedna" nic nie nadała oprócz wzmianki

   Usuń
  2. W programie 1 TVP była transmisja z przebiegu całej uroczystości na pl. Piłsudskiego, a przemarsz od pl. Piłsudskiego do Belwederu z udziałem Prezydenta transmitowała TVPInfo. Podobnie jak Malina spędziłam przed telewizorem niemal cały dzień i byłam usatysfakcjonowana, dopóki nie dowiedziałam się, jak obchodzi ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI tzw. prawica "patriotyczna" oraz jej liczne młodzieżowe przybudówki, które zademonstrowały swój pełny repertuar.

   Usuń
  3. Przepraszam ale nie chodzi mi o transmisje 11 listopada. Była właściwie pokazana. Mi chodzi o dzień "po" w którym już królowali chuligani i raczej nie było nic o uroczystościach państwowych a wg mnie winno być a na margonesie wspomniane że znalazło się ileś tam bandytów. Proporcje zostały zagubione za cene sensacji.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Piotrze - miłego pobytu obojgu wam życzę. W wolnej chwili kuknij do mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kuknąłem i przepraszam Malinko ale komentarza nie będzie. Moje tłumaczenie, że jestem z dziada pradziada Górnoslazakiem winno wystarczyć.
   Czytam Cie regularnie
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. No, już podejrzewałem, że te zawirowania z Waszym ,,okienkiem'' są wynikiem działania wrażych sił. A to, zdaje się, kaprysy mojego kompa-reakcja na wypisywane bzdury, chociaż ja optuję za starością machiny.
  I chwała Wam za to.
  A w temacie?
  -Dzieci do szkół od chwili złapania równowagi na nocniku.
  -Pani Michalik życzę, by nigdy nie musiała dawać ogłoszenia; ,,Oddam pracę dziennikarki za wolność''.
  -Piotrze. Nie wstępuj do ,,klubu blacharzy''. Pamiętaj, życie przedłuża tylko seks i kobiety.
  Kłaniam się nisko.

  Dyl Sowizdrzał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. .......dzieci, nie dworuj sobie ale ani mnie ani Tobie nic do tego !!.
   .......Michlik jak na razie popołudniowi ludzie 11 listopada jeszcze nikomu wolności nie przynieśli a wręcz odwrotnie.
   ....... przepraszam ale za stary jestem na rebusy i ........seks.
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. To i tak tanio. W sanatorium w Sopocie ponad 4 tysiące.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tomasz Lis też zapowiedział, że nie będzie z nimi gadał więcej.
  Wiesiek ma rację. W TVN24, co by nie mówić, szajs z Kuźniarem włącznie, a najbardziej z Rymanowskim i Morozowskim, calusieńki, od deski do deski Marsz Prezydencki pokazywały (od rana do 15. około, bo potem naziole zagrały w roli głównej) i na drugi dzień duuużo tego też było.
  Pozdrawiam wywczasowiczów z K-K ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sam przyłapałem się na tym, że napisałem o zadymie, a nie o normalnym świętowaniu- naszą uwagę przyciągają anomalia. Swoją drogą, zastanawiam się, co by o Polakach pomyśleli kosmici, gdyby przylecieli do Warszawy 11-go listopada, zobaczyli wszystkie manifestacje i dowiedzieli się, że Polacy właśnie tak świętują Dzień Niepodległości. Rodzi się zatem pytanie: Czy jesteśmy pewni, że zasługujemy na niepodległość?!

  OdpowiedzUsuń
 9. Woland A Ciebie nie zastanowiło i pewno sie nie domyślasz nawet.Wiec ponawiam pytanie "ku zastanowieniu" które juz zadałem
  Dla tych co piszą iż "demonstrowali niezadowoleni?"dorodna, a bezrobotna, młodzież polska" bez pracy wiec i bez środków, do życia.Najczęściej /i chyba tylko/spontanicznie Zapytam, a wy mi "ciemnemu ,wytłumaczycie"
  Jak to się dzieje, ze ludzi bez pieniędzy na życie, stać na
  a/przyjazd do Warszawy z odległych nawet miejscowości
  b/całodzienne "utrzymanie" w Warszawie /kto im zapewnił catering ?/
  c/nie tanie przecież środki pirotechniczne /race, petardy/
  d/"cocktaile Mołotowa" to oni zakupili na miejscu czy wieźli z odległych miejsc Polski, a do tego w środkach komunikacji publicznej ,razem z cała tą"pirotechnika"
  e/jednakowe dla wszystkich kominiarki a dla "służb porządkowych" mar5szu, jednakowe odblaskowe kamizelki jednorazowego użycia bo z nadrukami"stosownymi" na plecach.
  f/ jednakowego kształtu i formatu niesione "banery"transparenty,napisy i sztormówki,flagi długości 150 m w Warszawie, a tylko 50 w Krakowie
  g/skąd wiedzieli przybysze przecież z całego kraju gdzie miejsca zbiorki i jaki będzie kierunek marszu
  h/kto im dowiózł i dostarczył do rak cale te "bojowe wyposażenie" ważące kilkanaście ton a i nieporęczne w tzw transporcie publicznym /o zagrożeniu życia współpasażerów nie wspomnie/
  Wyjaśnicie ??
  Bo będę twierdził iż "bohaterska młodzież wszechpolska" bez grosza przy duszy,głodna i bosa i obdarta z miłości dla ojczyzny, pielgrzymką pieszą, a nabożną ze śpiewem i sztandarami"marszem gwiaździstym" szła "NA STOLYCE" by wspomóc upomnieć się i ŚWIĘTOWAĆ po swojemu NARODOWE ŚWIĘTO
  TAKIE TO W NAS UMIŁOWANIE OJCZYZNY, TAKIE TO W NAS WYRZECZENIA
  Wodzu /jak na razie nie wiem, a pewno podacie który/prowadź na Moskwę na razie tylko podpaliliśmy wrażą /a jak /ambasadę
  Jak w rewanżu zrobią w Moskwie to samo będziemy oburzeni.No jak nie jak tak.NASZĄ !!! podpalać.?
  Barbarzyńcy No jak nie jak tak.
  /a Brudziński juz rzecze To wina Tuska i do dymisji on i Min Sienkiewicz a już i Wojciechowski /e-poseł "jedyny taki prawy i sprawiedliwy"/ daje głos na blogu w podobnej "tonacji"
  BOG HONOR I OJCZYZNA pozwalają....na wszystko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że mnie nie zastanowiło, bo ostatnią myślą, jaka mi przychodzi do głowy, jest traktowanie bandyty, który z pełną premedytacją przygotowuje materiały pirotechniczne do przestępczego podpalenia, jak ubogiego chłopca na schwał bez perspektyw.

   Usuń
 10. Piotrze!

  Jak tam Chabówka?
  Pociągi jeszcze stoją, czy pojechały z obsadą na zlot do Wenecji... (koło Żnina:)?

  W sprawie Święta Narodowego i BANDYCKICH ekscesów polskich faszystów chciałem napisać komentarz, ale "ugryzłem się w klawiaturę" i odpuszczę sobie... Może kiedyś, przy innej okazji...

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Chabówka jest ok. Byliśmy zobaczyć gdzie to jest ale wejście i dłuższy pobyt będzie jutro. Jutro będzie pogoda na maksa tzn. słoneczko i do 8C co jest maksimum w prognozie pogody na listopad.
   W Wenecji koło Żnina tez byłem przed ok. 20 laty przy okazji wywaczasów w Reczu.
   Pozdrawiam

   Usuń
 11. Oddychaj, oddychaj ile wlezie - powietrze masz za jedyne 63 zł! Taniocha!

  OdpowiedzUsuń
 12. Podobnie jak Ty, Piotrze, jako rdzenny hanys, przesyłam Ci taką oto krótkA dezyderatę:

  Myślę, że dobrym pomysłem na rozładowanie napięcia byłoby zrobienie wspólnego zdjęcia przez wszystkich znanych polityków. Takiego wielkiego, które można by umieścić na billboardzie. A potem dać napis "Odpuść sobie stary - te mordy nie są tego warte"

  Do Rabki mam wielki sentyment, choćby z tego powodu, że tam, stosunkowo (sic!) niedawno (1969) odbyłem swą wiadomą inicjację.

  Pod koniec tego miesiąca Twój blogowy partner Leszek będzie publikował u mnie swój gościnny post, poprzedzony wywiadem. Mam nadzieję, że udzielisz mu jak kumpel kumplowi serdecznego wsparcia!
  Tymczasem zapraszam do mnie na podśmiechujki z języka niemieckiego.
  Trzim sie, patrz tam jako i niy rób sie yntóm

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>