środa, 9 października 2013

Uprzejmie donoszę 51


refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emeryta
Uprzejmie donoszę, że w sprawie pedofilii w szeregach ludzi w sutannach jestem przerażony skalą zjawiska. Moje przerażenie nie może być sprecyzowane czy polega ono na:
Skali zjawiska /ilości zachowań pedofilskich/
Skali medialnych doniesień,
Skali głupoty hierarchów kościelnych na czele z bp. Michalikiem.
Oglądałem i słuchałem konferencji prasowej Episkopatu. Uderzył mnie wygląd kard. Dziwisza który musi być  chory, bo taki opuchnięty jak red. Semka. Kardynał pochwalił także ksiąźkę o JPII pt. Papież ciągle żywy wśród nas. No to jest drugi już przypadek po Leninie.

Uprzejmie donoszę, że NSZZ "Solidarność" rozpoczął zbieranie podpisów pod obywatelskim wnioskiem o samorozwiązanie Sejmu. "Wzywamy Sejm do podjęcia uchwały o skróceniu obecnej kadencji" - oświadczyli związkowcy.
Myślę, że związkowi już się całkiem pomieszało we łbach. Zgodnie ze statutem mają dbać o prawa pracownicze /czytaj – działaczy związkowych/ a nie działania polityczne jak. np. wymuszania rozwiązania sejmu. Związek ma gdzieś bezrobotnych, bezdomnych, ludzi starych i chorych. Kto upoważnił związek do działania w imieniu obywateli i składać jakiekolwiek wnioski obywatelskie.
A może tak obywatele zaczną zbierać podpisy pod obywatelskim projektem zakończenia działalności groteski pod nazwą NSZZ „Solidarność” ?.

Uprzejmie donoszę, że Komornik Katarzyna Chudy zajęła przetwory pani Katarzynie z Łuskowa i zamierza wystawić je w przyszłym miesiącu na sprzedaż. Licytacja odbędzie się 12 listopada w Kamieniu Pomorskim.
Z wyliczeń pani Katarzyny wynika, że komornik zarekwirowała 58 słoików syropu malinowego, 22 z przecierem pomidorowym, 27 z ogórkami kiszonymi, 6 z miodem i 13 z grzybami marynowanymi.
 
Komornik zajęła przetwory ze względu na długi męża pani Katarzyny. Przedstawienie dokumentu poświadczającego rozdzielność majątkową między małżonkami nic nie dało. Po obejrzeniu umowy komornik stwierdziła jednak, że nie zamierza przerywać swojej pracy.
Jest pewny sposób na zabezpieczenie się przed tego typu niespodziankami – do każdego słoika napluć !

Uprzejmie donoszę, że za sterami jednego z dreamlinera LOTu zasiadła kobieta. Nie dość, że śliczna, zasiadła i zamiast pooglądać sobie kolorowe lampki to poleciała jako I pilot a niedługo to i za Atlantyk.
To jest mój pierwszy komercyjny rejs z pasażerami na trasie dalekiego zasięgu i to za sterami dreamlinera. Kolejne rejsy będą już za Atlantyk, również B787.
Joanna Bierdermann, pilotka PLL LOT

Ale Jankesi rozdziawią japy – powodzenia pani Joasiu, tylu startów co lądowań !!.
ps.
Tylko nie pilotka, bo pilotka to jest to :Uprzejmie informuję, że Komisja Europejska przedstawiła projekt przepisów do walki z tzw. dopalaczami.Podobnie jak Donald Tusk, proponuje rozwiązania radykalne. Polski premier w 2010 zamykał sklepy z dopalaczami. Bruksela idzie podobną drogą. Chce by - w uzasadnionych przypadkach - natychmiast wpisywano podejrzaną substancję na czarną listę. Oznaczałoby to również zakaz jej sprzedaży.
Komisja chce aby prace legislacyjne zakończyły się do 10 m-cy. W palecie kar jest także kara finansowa do 1 mln. zł.
Szanowna Komisjo Europejska – czasami warta się wsłuchać w głos premiera Polski jak np. w tej sprawie.


Uprzejmie donoszę, że w USA trwa przepychanka wobec postawienia nowego nagrobka Janowi Karskiemu /właściwie Jan Romuald Kozielewski /. Bratanica legendarnego kuriera protestuje przeciw Honorowemu Komitetowi, który otrzymał zgodę dysponenta grobu /Instytut Jana Karskiego w Waszyngtonie/ na zmianie nagrobka Jana i Poli Karskich.
 Wystarczy także nieporozumień przy przyznawaniu najwyższego odznaczenia amerykańskiego i późniejszej wypowiedzi Baraka Obamy o polskich obozach koncentracyjnych.......
Wiem, że Jan Karski był także obywatelem USA ale zastanawiam się czy nie warto aby z inicjatywy pani dr Wiesławy Kozielewskiej Trzaski rozpocząć starań o sprowadzenie prochów jej stryja do Polski i do jego rodzinnego miasta Łodzi.


Uprzejmie donoszę, że na Opolszczyźnie są także zdolni ludzie. Ewa Kosowska-Korniak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Opolu potwierdza informację, że do Sądu Rejonowego w Nysie wpłynął pozew przeciw czterem sędziom orzekającym w sprawie z pozwu cywilnego.
Niezadowolony „pacjent” wnosi pozew przeciw sędziom o ochronę własnych dóbr osobistych, które wg obywatela /dla niektórych Obatel./ Grodkowa zostały naruszone. Do uzupełnienia pozostały mu dane adresowe pozwanych sędziów.
Na wszelki wypadek można już obywatela straszyć: Często barierą jest też samo opłacenie sprawy. – To są duże pieniądze, ludzie często nie mają świadomości, kiedy składają taki pozew. Później okazuje się, że nie spełniają niezbędnych warunków – zaznacza Kosowska-Korniak.
Nie rozumiem o czym mówi pani rzecznik ale ciekaw jestem dalszego ciągu.
11 komentarzy:

 1. Drogi Piotrze, smutna jest dusza moja gdy czytam Twoje "donosy". Niestety - PRAWDZIWE:-( No cóż w takich czasach przyszło nam żyć. Jeśli chodzi o Wielkiego Karskiego (wybaczam Obamie ten lapsus, nie wybaczam purpuratowi Michalikowi). W końcu tylko dwóch czy trzech Polaków w historii otrzymało Medal Wolności i chyba nikogo dziś nie stać na takie wielkie przedsięwzięcia. Poza tym obawiam się, że ponownie wyszłyby z cienia upiory odnośnie pochówku Tego Wspaniałego Polaka. Moim zdaniem Jego miejsce jest na Wawelu, ale...szkoda słów. Eminencja Dziwisz rzeczywiście spuchł, ale to chyba z powodu ścisłego postu, który prowadzi w ramach ekspiacji. Ściskam Cię serdecznie :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. A w sprawie skandalicznej wypowiedzi arcybiskupa M. nasz premier żałośnie zapiszczał: "chciałbym, aby Kościół w sprawie pedofilii stanął po stronie dzieci".
  No nie klęka przed klerem - tylko pobożne życzenie wyraził, o większą delikatność wypowiedzi trudno.
  Śmieszno mi i straszno kiedy czytam te donosy.
  A los naszych domowych przetworów zaczął mi spędzać sen z powiek. Bo to nigdy nie wiadomo, kiedy i z jak błahej przyczyny do szaraczków zapukają....
  Darek_lask

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie pierwsze
  Czy ten "donos" którego tytuł /nazwał/ tak ,zerżnięty, ze wszystkich donosów, w tym słonecznym kraju, to pomyłka czy zamierzona prowokacja lub tak "z przyzwyczajenia?"
  A nie lepiej byłoby to /tytuł/ zamienić na np.
  "Czy wiecie o..?" lub na co innego, ale lepiej się kojarzące i mniejsze mając zaczepienie w "naszej historii donosu narodowego"
  Wszak szuflady wszystkich urzędów a i kosze tez,w tym 'słonecznym kraju" przepełnione są,były "tforczoscia" rozpoczynająca się od "Uprzejmie donoszę" Niekiedy powodowany obywatelską /powinnością/
  To trwało,trwa i trwać będzie do naszej usr śmierci !!
  Wystarczy popytać najbliższy /a przynależny/ Urząd Skarbowy, czy Komisariat Policji
  Po drugie
  To nie jest pisanie"bo nie lubię rodaków",bo rzucam kalumnie" itp itd.
  To nie jest nieprzytomny, a nienawistny atak na...kogokolwiek/potrzebne dodać a niepotrzebne skreślić/
  To jest tylko pokłosie tego
  "Niech twoje słowo tak,tak znaczy a nie, nie znaczy"
  I wiara w to "ze dobre drzewo nie może rodzic złych owoców a złe drzewo owoców dobrych"
  /gdybym napisał co w Piśmie jest nakazane aby i jak postępować 'ze złym drzewem i owocami jego" obwołałbyś mnie, ani chybi sadystą i okrutnikiem.Ale TAM TAK JEST I TO ZALECAJĄ
  Co TAM zalecają !
  W postępowaniu z tymi co "krzywdę uczynili maluczkim" gdzie i kiedy i w co,NALEŻY "z kamieniem u szyi".....
  A ja jeszcze
  "INFORMUJE iż "nasi hierarchowie" czekają na ponowne "przybycie Mojżesza" z "przypisami glosami,i instrukcjami jak maja postępować w przypadkach pedofilii ,w swoich szeregach.
  No bo przecież te 10 przykazań, jest dla nich, tak mało precyzyjne!!
  A to wszystko odniosłem i wyniosłem z najnowszej Konferencji Prasowej Episkopatu wraz z jej "niedorzecznikiem"na czele.
  O odszkodowaniach, jakie powinny płacić pary rozwiedzione i "samotne matki" wprost pchające swe dzieci,w ramiona duchownym gdzie znajda ukojenie i zrozumienie, a potem tych biednych "przewodników duchowych".......... wiodących na pokuszenie
  .Co na tej konferencji powiedział, jeden arcy,arcy /teraz się tłumaczący/Nie wspomnę ,bo mi .....nienawiść do...... zalewa ...klawiaturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym roku nie robiliśmy przetworów i jak się okazuje - bardzo słusznie. Od tej pory będę pluła do każdego słoika :)

  Piotrze Piotrze, te wszystkie donosy są śmieszne - i straszno się robi... Kabaret to ja lubię na scenie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten kabaret na scenie jest w sumie o wiele, wiele tańszy.............
   Pozdro z Opo

   Usuń
 5. Ktokolwiek zorganizuje akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem odprucia nazwy, szyldu i tradycji "Solidarności" od wszelakich Dudów i przeniesienie ich do muzeum - ma mój głos.

  Delegat na I Regionalny Zjazd NSZZ "S" - region gdański
  Leszek Kowalikowski

  OdpowiedzUsuń
 6. Klik dobry:)
  Biegnę ukryć swoje przetwory. Czy kiełbasę z lodówki też gdzieś schować? :)))

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej nagryźć Elu - nadgryźć !!!

   Usuń
  2. Hi, hi, hi...

   Tobie też dam gryza, z drugiej strony.

   Usuń
 7. A mnie jest szkoda lata...i tych lat, i taka osmętnica nadchodzi...
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tym pluciem i nadgryzaniem to ja bym się jednak wstrzymał... Zwróćcie Państwo uwagę na zadziwiającą koincydencję zachodzącą między bezprecedensowym zajęciem słoików przez panią Komornik, a zaskakującym nazwaniem prezydenta Komorowskiego ''Największym Słoikiem'' przez Tomasza Nałęcza. Przecież tu się otwiera wielkie pole do myślenia... zwłaszcza w kontekście zbliżającego się referendum.Nie wiem jak by trzeba to tam z tym, owo z owym i ku czemu, ale że w tych słoikach jest drugie dno... to chyba oczywiste??
  Jak najuniżeniej kłaniam, nexo45

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>