sobota, 28 września 2013

Uprzejmie donoszę 50

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emerytaUprzejmie donoszę, że byliśmy świadkami po raz pierwszy w historii kościoła katolickiego, który zorganizował konferencję prasową na temat pedofilii w swoich szeregach. Nie mam zamiaru oceniać zawartości merytorycznej konferencji prasowej ale odnotować trzeba, że TVN24 wysłał najwięcej swoich zagończyków w tym najbardziej chamskiego Krzysztofa Skórzyńskiego. Akcja tychże „dziennikarzy” miała moim zdaniem cechy nagonki. Strona kościelna nieporadna i ble-ble-ble........ oprócz inteligentnego i rzeczowego ks. bp Wojciecha Polaka.
Uwaga dla tych którzy potępiają kanclerza Kurii Warszawskiej-Praskiej – to był jedyny duchowny który nie miał możliwości interpretacyjnych i przybył z jasno określonymi wytycznymi.
Mam niejasne przeczucie, że polski kościół katolicki czuje na plecach oddech papieża Franciszka ?!.

Uprzejmie donoszę, że oglądałem spektakl pt. Obrady sejmu RP w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Spektakl chamusiów, niekompetencji, skrajnych opinii a nade wszystko walki politycznej przy braku jakiegokolwiek wysłuchania strony przeciwnej.
Nie mam zamiaru opowiadać się w tej sprawie po czyjejkolwiek stronie bo to ani moja sprawa ani mnie nie dotyczy ale dziwię się, że cyklicznie ten temat powraca i każdy chce na nim coś ugrać. Nieporozumieniem jest także aby sprawozdawcą takiej kontrowersyjnej ustawy była osoba osobiście doświadczona przez los w materii zawartej w projekcie ustawy.
Odniosłem wrażenie że pani Kaja Godek wychowująca dziecko niepełnosprawne mówi do pozostałych kobiet: Jeżeli ja potrafię wychowywać to wy męczcie się też.


Uprzejmie donoszę, że pana Guzikiewicza chronicznie nie znoszę jako przykład tępoty umysłowej jednak popieram w całej rozciągłości siedmiogodzinny strajk załogi Stoczni Gdańskiej którego przyczyną był brak i powtarzające się wypłacanie należności w ratach.. W pierwszym odruchu się wściekłem dlaczego państwo nie wypłaca pensji skoro ma w tej stoczni 25% udziału. Premier chlapnął, że jest to udział pasywny ?!. Co to za zwierz ten udział pasywny ?. Pogrzebałem i wygrzebałem. Prosta zasada dla każdego amatora ekonomicznego, w tym mnie,  jest taka;
Udziałowiec pasywny nie bierze udziału w grze ekonomicznej ale bez jego zgody zakładu nie można sprzedać, podnająć czy uszczuplić jego majątek ruchomy i nieruchomy.
Pamiętamy że już zdarzało się tak, że w nocy wywieziono maszyny lub gdy rano przyszli ludzie do pracy to po zakładzie ani śladu a konto bankowe puste.

Uprzejmie donoszę, że prezydent Bronisław Komorowski zabrał głos na forum Organizacji narodów Zjednoczonych i powiedział to co wszyscy już od dawna wiedzą. ONZ jest organizacja martwą i może służyć jedynie za miejsce międzynarodowych, towarzyskich spotkań.

Rada Bezpieczeństwa ONZ nikomu jeszcze żadnego bezpieczeństwa nie zapewniła i jest organem czysto politycznym i teraz np.
Wespół, zespół USA i Rosja zajmą się bronią chemiczną w Syrii czyli jeden który ją tam dostarcza a drugi który chce aby ją stamtąd usunięto a kto jej użył to już zupełne nieważne.


Uprzejmie donoszę i z wielkim smutkiem, że ubył z ziemskiego peletonu Stanisław Szozda największy rozrabiaka wśród kolarzy i największy kolarz wśród rozrabiaków. Jako jeden z nielicznych potrafił jeździć na tzw. „zapiek” co polegało na tym że jak już nie było siły aby dalej jechać to ........ jechał dalej. Ochrzszczony przez Jana Ciszewskiego cudownym dzieckiem dwóch pedałów.
W mojej pamięci pozostanie na zawsze !.


Uprzejmie donoszę, że czołowe stacje telewizyjne tracą na oglądalności. Od kilku lat twierdzę , że najbardziej łajdacką TV jest TVN24 z jego tzw. „dziennikarzami” i „dziennikarskimi cipciami”.
Cały tekst artykułu z Gazety Prawnej tutaj !!!!!

Życzę wszystkim stacjom powodzenia aż do wyeliminowania TVN24 z rynku.
Nie wiedzieć kiedy a obchodzę mały jubileusz. Udało mi się spłodzić 50 notek pod wspólnym tytułem "Uprzejmie donoszę !!". Już kilka razy przemyśliwałem nad inna formułą tego blogowego "teleekspresu" ale nic mądrzejszego mi do głowy nie wpadło.
Chętnie wysłucham Waszych opinii.
Pozdrawiam jubileuszowo - Wasz:
Piotr Opolski

23 komentarze:

 1. Pani Piotrze, Pańskie komentarze są w pierwszej piatce najbardziej przeze mnie oczekiwanych. Zycze sobie aby pojawiały się jak najdłuże a Panu życzę takiej sprawności analitycznej do 100 lat.
  Serdecznie pozdrawiam i życzę sił do komentowania naszej niezbyt madrej rzeczywistości politycznej, Pana stała czytelniczka.
  P.S. ten operator koparki to mistrz akrobacji, a ja mysłam, że koparę przygotowuje się do przewozu za pomoca dżwigu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj mylisz się.
  TVN wysłał najwięcej bo to reporterzy TVN pierwsi ujawnili "wyczyny" naszego "towaru eksportowego"tfu "misjonarzy"
  tych którym TY,JA, my wszyscy opłacamy 100 % ZUS, boć oni biedni, a dodatkowo jeszcze MSW hojnie dotuje "bo oni są ambasadorami polskości"/tak stwierdził na interpelacje poselska, sam Radosław Sikorski/.
  Rozumiem iz reporterzy TVN nie powinni "naciskać kuriewnych" którzy,gadali takie bzdury i tak kręcili,iż musiał za nich odpowiadać i tłumaczyć, inny dziennikarz. z KAJ,
  Pytac tak ale z z pozycji klęcznej i nie "napastliwie" boć to "sutannowi" i wymagają szacunku
  Przecież "gołym okiem" i na rozum widać było ze,kręcą,ze mataczą. I to miało być nagonka.jak im dowody stawiali do oczu"
  Hoser szybki był, gdy wywalał Lemańskiego ,księdza molestanta,z wyrokiem sadowym, nie ruszał.
  Niestety wbrew temu co mówią "w W polskim Kościele nie ma problemu pedofilii". Są tylko księża pedofile i Bóg raczy wiedzieć ile ofiar...
  http://chomikuj.pl/Seewald/Ciemna+strona+historii+chrze*c5*9bcija*c5*84stwa+-+Free/Pedofilia+w+ko*c5*9bciele+katolickim/Najnowsza+lista+ksi*c4*99*c5*bcy+pedofil*c3*b3w+w+polskich+parafiach,1594631979.doc
  Te zarazę trzeba tępić jak i gdzie można każdymi środkami.I to właśnie w TVN zrobili
  Uważasz ze to źle ze lepiej zamiatać pod dywan?
  Tak jak zamiatano sprawę zabójstwa innego "misjonarza" tłumacząc, iż to napad rabunkowy, które jak się okazało,teraz, zaistniało w trakcie orgii seksualnej, na jego plebanii"
  Dziwne ze nie zauważasz ze"
  "Powoli pedofilia staje się polskim dobrem eksportowym. Tylko czekać na znaczek "Teraz Polska" dla rodzimych misjonarzy w zagranicznych landach, sławiących ziemię przodków w sądach bananowych republik.
  Radio Maryja TV TRWAM maja to w du....i będą ukrywać do końca.Cały świat mówi,wszystkie media,a oni milczą.
  Chwała tym z TVN iz ujawnili,ze są odważni mimo wszystko.
  Bo jesli nie oni to kto ?Jeśli nie teraz to kiedy.?
  Wtedy gdy "mleko sie rozleje "jeszcze bardziej?"

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje z powodu pięknej i okrąglutkiej pięćdziesiątki! Teraz - aby do setki!
  Piotrze w sprawie ustawy aborcyjnej, która powraca jak słusznie zauważasz w różnych okolicznościach, rzadko pada argument dotyczący jakości życia dzieci zaatakowanych nieuleczalnymi chorobami. No i ogólnie - może więcej dbałości o dzieci już narodzone?

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz równą pięćdziesiątkę:*)). Gratulacje***

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje i by Ci tematów zabrakło, a w zasadzie, żeby tylko dobre zostały! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje .Uwielbiam to Twoje donoszenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękujemy za prasówkę, dzięki temu czytając wolno i z dużymi literami utrwalamy sobie wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję jubileuszu! Z przyjemnością oczekuję wpisu setnego i następnych.
  Co do aborcji - problem jest reliktem dominacji KK. Kościół potrzebuje ochrzczonych duszyczek, a nie ludzi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem aborcji kojarzy mi się z dwoma facetami-zakonnikami którzy za naszą południową granicą wdrażali w VIII-IX w. nowa wiarę i robili to tak samo jak zdecydowanie jak o aborcji mówiła sprawozdawczyni. Dziś tylko za to nie straci się głowy.
   Pozdro

   Usuń
 9. Dziękuje za komentarze bo .................są takie dni w tygodniu, gdy nic mi się nie układa...i w tedy zaczynam za dużo myśleć bo w tym wiadomościowym misz-maszu mieli niektórzy uzasadnione pretensje, że ślizgam się po tematach i właściwie nie ma czego komentować.
  Zgodnie z tytułem bloga chcę faktycznie utrzymać się w formule refleksji a nie łatwizny czyli komentowania na bieżąco. Z drugiej strony nikt nie jest wszystko wiedzącym i jak znajduję wiadomość nie z pierwszych stron gazet ale mającą swoją głębsza wymowę np /Tetryku - prosze o komentarz/ w Krakowie władze miasta chcą wprowadzić zakaz wykorzystywania węgla do celów komunalnych. Wiadomo, że jest to podrożenie kosztów ale także świadczy że nasze priorytety zaczynają się przesuwać w inne wymiary.................. wg. mnie super ciekawa wiadomość.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotr Opolski28 września 2013 18:31
   "Krakowie władze miasta chcą wprowadzić zakaz wykorzystywania węgla do celów komunalnych."
   No cóż trzeba tu żyć aby zobaczyć, ten wieczny smog w "mieście w dolinie" utrzymujący się nad miastem .
   Oraz wskaźniki przekroczenia norm zanieczyszczenia, na aparaturze, zafundowanej miastu, przez Unie.
   Pierwsze płoty za płoty.Stare Miasto ma kotłownie na gaz.jakie będą następne działania?
   Nie wiadomo .Często nie jest sprawa palenia węglem"Bo węgiel węglowi nie równy, a pakowanie do pieca tego wszystkiego co to się nie chce wywalić do śmieci, tu jest norma niestety.
   Wszelkie plastiki z guma włącznie.Polak potrafi ...ułatwić sobie życie innym /i sobie je zatruwając/.
   /doszło do tego iz zimowa pora.Straż Miejska miała dawać baczenie na kominy i w przypadku np"ciemnego dymu" sprawdzać co jest w domu,kotłowni domowej czy piecach palone./nie za bardzo to pomogło.Wiec??/
   Pewno za tym zakazem pójdą i inne działania,z podłączeniem mieszkań do kotłowni,centralnej czy kotłowni grupującej pewien obszar.
   Cos trzeba robić bo normy trującego zanieczyszczenia miasta przekraczają wieleset razy dopuszczalne "normy"/co wykazała w/w aparatura/
   I raczej nie chodzi tu o węgiel tylko o to co w piecach węglowych nasi milusińscy spalają.
   Pożyjemy zobaczymy jak gada biskup Hausner

   Usuń
  2. Wieśku - myślałem że władze Krakowa obiora kurs na rozbudowy lub budowy sieci ciepłowniczych bo wtedy koszt jednostkowy dla co i cwu jest niższy. Takie rozwiązanie jest np. w Opolu gdzie działa kotłownia węglowa oraz gazowa a do tego jeszcze tzw kocioł odzysknicowy. Na pewno gaz, zaraz po energii elektrycznej jest najdroższym medium.
   Przy rozbudowie sieci nie ma problemu palenia byle czego bo jak sie cos kopci to wiadomo, że nielegalnie.
   Jestem ciekaw jak się sytuacja w Krakowie rozwinie a Krakusom i Krakusom życzę powodzenia.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Od początku dyskusji nad zakazem było oczywiste, że restrykcyjny program ochrony powietrza musi zawierać czytelny pakiet działań osłonowych dla tych rodzin, którym trudno będzie podołać podwyższonym kosztom ogrzewania.
   Wiele dobrego w celu przełamywania obaw ludzi robi krakowski magistrat, który już pokrywa w 90 proc. rachunek za wymianę pieca węglowego na gazowy. Zamierza też dopłacać mniej zamożnym do rachunków za gaz.
   Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego” obejmuje 11 stref ochrony powietrza, w których stwierdzone zostały przekroczenia poziomów dopuszczalnych i docelowych substancji w powietrzu. Wyznacza długo- i krótkoterminowe działania naprawcze, których realizacja ma pozwolić w ciągu 10 lat na osiągnięcie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń, przede wszystkim pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz dwutlenku siarki.
   A z siecią CO na tzw "starym mieście" to kłopoty bo co rusz zabytek bo stare mury,kanalizacje itp a z gazem "jakoś łatwiej"


   Usuń
  4. No to chyba dobrze. Dzieki za komentarz - jestem mądrzejszy !
   Pozdrawiam

   Usuń
 10. Też słyszałem o takim pomyśle, ale z tego co wiem, nie jest on jak dotychczas sprecyzowany. Idea oczyszczenia powietrza w mieście jest piękna (zwłaszcza dla mnie, mieszkającego w bloku z c.o.), ale odbiór społeczny i ocena zależą od konkretnych rozwiązań w kwestii rekompensat dla zmuszonych do inwestycji w swoje domy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Realia Krakowa pamiętam takie, że chwilami, szczególnie jesienią trudno było oddychać - pewnie dlatego zacząłem palić - zawsze coś się przefiltrowało. :D

   Usuń
 11. Witaj Piotrze, małe sprostowania:
  Konferencję prasową w sprawie pedofilii prowadził Maciej Knapik (z tego co wiem Skórzyński nie prowadzi żadnych konferencji ani programów, jest tylko reporterem). A w kwestii Stanisława Szozdy: to nie On a Ryszard Szurkowski został tak "ochrzczony" przez Bohdana Tomaszewskiego. Skonsultowałam to najpierw z moim Tatą i z mężem a potem dopiero w necie.
  A tak ogólnie to z oceną TVN zaczynam się powoli zgadzać z tymi, którzy twierdzą że obie stacje schodzą na psy.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Konferencje prasowa /o której chyba myslimy/ prowadził bp Polak a dziennikarze byli zaproszeni.
   2. Zjadło mi sporo czasu odszukanie źródła /bo sam nie byłem pewien/ kto był autorem powiedzonka o cudownym dziecku. Nie znalazłem a więc przyjmuję Twoje zdanie - przepraszam - moja culpa !
   Jak jestes taki spryciula to powiedz mi kto jest autorem : "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" bo chcę to miec w nastepnej notce a pretendentów jest dwóch.
   Pozdrawiam

   Usuń
 12. Tym razem to ja czynię "mea culpa", bo przyznaję, że widziałam (a dokładniej słuchałam) ową konferencję bardzo wyrywkowo i Knapik gdzieś tam mi mignął.
  Potwierdzenie "cudownego dziecka dwóch pedałów" znalazłam w "Wikicytatach", ale owo źródło uznałam za wiarygodne dopiero w trzeciej kolejności.
  Co do Twojego pytania... przyznaję się bez bicia że najpierw sprawdziłam w Wikipedii, bo byłam pewna że był to Stanisław Staszic, a okazało się że to Jan Zamoyski. Tam też się dowiedziałam, że owe słowa mylnie są przypisywane Staszicowi albo Janowi Fryczowi Modrzewskiemu.
  I jeszcze tak całkiem na marginesie - jestem TAKA spryciula. :)))
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ........................o teraz mam trzech hahahahahaha !.

   Usuń
 13. Skoro pięćdziesiąt to pięćdziesiątką tego opijał nie będę, bo jestem człek poważny. Ja idę po setkę, a Ty, Piotrze, pisz szybko następne pięćdziesiąt:)
  Kłaniam nisko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak twierdził ś.p. ks. Tischner, nic to jest pół litra na dwóch - zdrówko! :D

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>