czwartek, 9 lutego 2017

ŚWIATŁO I DŹWIĘK !!                    Jestem pod wrażeniem wystąpienie ministra Waszczykowskiego, który zgrabnie odczytał to co inni napisali i wyreżyserowali i to dosłownie.
W czasie odczytywania TVP włączała obrazki pod właśnie wygłaszany tekst. To jest nowość bo jeszcze nikt nie wpadł na to aby wystąpienie sejmowe okraszać dla gawiedzi odpowiednimi obrazkami. Rada dla rządzących – jak szaleć to szaleć – idźcie na całość i podłóżcie podkład muzyczny i tak przy tekście o Rosji rozlegałby się marsz żałobny, przy Ukrainie może jakas dumka a przy wypowiedzi na temat Niemiec rozległoby się jodłowanie.
             Po ble-ble Waszcza tzw. marszałek sejmu ogłosił pół godziny przerwy aby............... swoje ble-ble mógł wygłosić Duduś Łan chwaląc wystąpienie ministra sprawa zagranicznych. Dostałem lekkiego oczopląsu bo widziałem Dudusia na sali sejmowej a tu sru i gaworzy na temat co dopiero zakończonego tekstu z sali kolumnowej.


Ja już zrozumiałem dawno że od roku nie rządzi ten czy ta która gada a Gensek jest zupełnie gdzie indzie. Wystąpienie Waszczykowskiego jest dowodem na traktowanie nas jak kretynów a co gorsze nie próbują już nawet zachować pozorów.
Należy oczekiwać na dalsze, rozwinięte teatrum pn. Dźwięk, obraz i taniec /tylko nie Pawłowicz !/.

             Merytorycznie chciałem się odnieść tylko do jednej sprawy tzn. odtwarzania ambasad i konsulatów które zlikwidował min. Sikorski. Ówczesny minister tłumaczył logicznie, że nie widzi sensu utrzymywania placówek w krajach z którymi praktycznie nić nas nie łączy. Zaznaczył także że ewent. sprawy polskie będą reprezentowane przez dyplomatów z sąsiadujących państw a posiadających tamże placówki dyplomatyczne.

               Pisząc te słowa słucham wystąpienia wybitnej znawczyni spraw zagranicznych posłanki Gosiewskiej i dalej ble-ble np. drążenie temat „polskich obozów śmierci”, patriotyzm ale mam stracha przed tzw. akademia polityczną. Jak słyszę młodych i gniewnych z PIS to przede wszystkim brakuje im wiedzy historycznej. Sprzedano Białoruś – teraz Łukaszenka kumpel.


Wystąpienie Schetyny utwierdziło mnie po stronie Platformy Obywatelskiej.
Ryszard Petru – do odnotowania; kierunek EURO.
Kociniak – Kamysz, usnąłem...........a debata trwa sia-la-la-la
zdjęcia - demotywatory27 komentarzy:

 1. Jestem tez pod wrażeniem, iz potrafisz jeszcze słuchać ten "Narodowej" I Twojej odporności psychicznej.
  Ja nie daję rady !!
  .Widze PAD i sru, łap za pilota,tę z broszką, jak zaczyna coś nosowo gaworzyć to samo.
  I bogom niech bedąąąąąąą dzięęęki i temu co wynalazł pilota, bo inaczej nie można by było żyć./i za kilkaset innych kanałów TV gdzi można "zbiec"/
  Jak widzę tych, którzy złapani za rękę, twierdzą, że to nie ich ręka. Jak są samobójczo pewni siebie i swoich racji,/ bo w niezwykle krótkim czasie zdołali osaczyć cały system polityczny, który okazał się beznadziejnie nieodporny na bezczelne kłamstwo, zmianę znaczeń słów, odrzucenie zasad współpracy.
  Łap za pilota
  Wiem ze zdołali też przekonać całkiem sporą część społeczeństwa, że ważniejsza jest sama skuteczność działania niż jego sens i prawomocność.
  Ja wiem iz wielu ukrywa zadowolenie (jeśli nie zachwyt), że znalazł się ktoś, kto „wziął to wszystko za mordę” i zaczął głośno i oficjalnie mówić językiem, jakim dotychczas mówiło się tylko wśród swoich i przy wódce.
  To postępowanie i język ludu, pozostawionego samemu sobie przez dotychczasowe elity, stał się językiem nowej elity.
  To tam się narodziła propaganda posługująca się językiem nienawiści, wykluczenia, obrzydzania,
  To u nich zrodziło się swobodne posługiwanie ,w obiegu publicznym obelgami, insynuacjami i zniewagami.
  To dzięki temu duża (przerażająco duża) część "suwerena" może dziś powiedzieć o obecnej władzy: oni są nasi, krew z naszej krwi, kość z naszej kości, są tacy jak my, a jak daleko zaszli!
  A ja nie mogę i dlatego łapie za pilota.
  Bo oni "nie są moi"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami słucham TVP i TVP info jak ma lepszy przekaż dźwieku. Dziś np. sluchałem dźwieku z TVP info "międląc" mielone i tylko przypadek sprawił, że zobaczyłem, że w czasie wystąpienia Waszczykowskiego są wyświetlane obrazki.
   W dalszym ciągu uważam, że juz bliżej niż dalej do agonii tej zorganizowanej grupy przestepczej.
   Chwyty sa coraz prymitywniejsze i jasne dla kazdego.

   Usuń
  2. Wieśku,
   mam to samo. "Oni" nie są moi.
   Ale chyba już niedługo "oni" będą niczyi. W Gazeciepolskiej red.(sic!) Sakiewicz poprosił najważniejszego kaczora w Polsce o komentarz:

   S - "...niezwykle powolne zmiany w kadrach MSZ" (...). "Wygląda to trochę tak, jakby PiS pod tym względem nie był przygotowane do przejęcia władzy"

   K - "Szanowni państwo, jeśli jakaś formacja jest nieustannie atakowana, poniżana, ciągle zapowiada się jej upadek, anihilację, powszechnie używa się wobec jej przedstawicieli określeń obelżywych, to prędzej czy później jej zaplecze zacznie topnieć. Będzie miała problem w jakichś dziedzinach z tzw. krótkimi ławkami. Niezadowalające tempo zmian w szeregach dyplomacji jest spowodowane w znacznej części przez to zjawisko. Dlatego tym większy mój szacunek dla tych wszystkich, którzy mimo tej agresji, zastraszania, niekiedy wręcz prześladowania wytrwali."

   Usuń
  3. PS.
   Jak widzisz, Kaczor już zauważył, że trochę inteligentniejsi ludzie opuszczają ze wstydu jego szeregi. Wiernie stoją przy nim tylko buraki, którzy nie znają pojęcia "wstydu".
   Jak tak dalej będzie, to pis powróci na drzewa. Zresztą tam jest ich miejsce.

   Usuń
 2. Piotrze, mnie też często kusi, by choć na chwilę włączyć "narodowo-socjalistyczne" media. Zdarza mi się to w momentach, gdy zamierzam coś na blogu napisać i szukam inspiracji.
  jednak wytrzymuję tylko 45 sec. Może gdybym prowadził bloga satyrycznego, wytrzymałbym dłużej. Jednak chcę pisać poważne rzeczy. A tam widzę tylko broszkę przed lusterkiem - lustereczko powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w świecie? I wtedy odzywa się głos niewidocznego zwykłego posła: Ty, ale tylko wtedy gdy mówisz to co ci każę.
  No więc powiedz sam, czy szanujący się, poważny bloger może dłużej słuchać tego ble, ble, ble.....
  Na szczęście wypełniałem dzisiaj PIT-y, wysłałem je elektronicznie i ten obowiązek wobec państwa mam już z głowy. To dało mi dużo większą satysfakcję niż stwierdzenie po raz kolejny, że "Broszka jest gupia, Waszczu to słoń w składzie porcelany a Macier jest brzydki".
  Nie mniej cieszę się bardzo i dziękuję Ci, że odbyłeś chociaż w części ta katorgę niejako za mnie. Na naszym blogu musimy przecież jakoś dzielić się pracą, no nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja faktycznie nie oglądam naszych mediów publicznych bo to jest zbyt wkurzające.
   Przyznaje, że czytam rózne szmatławce np. Niezalezna, Gazeta Polska itp. bo to pozwala mi wyrobić sobie pogląd na wiele spraw. Czytając mogę przeskakiwać całe partie tekstu nie zawracając sobie głowy bzdetami. Czasami trafiam na perełki które póxniej weryfikuję w innych źródełkach.

   Usuń
 3. Nie samą pracą człowiek żyje, trochę rozrywki też się przyda:
  Spóźniona nieco szopka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tetryku wielkie barawa!!!! I to na stojąco - czyli po naszemu - standing ovation!!!!!

   Usuń
 4. Matko moja Piotrze !
  Ty wpierw sprawdź te swoje "zmiedlone mielone, na wrogach swoich"
  Nauka, szczególnie ta słuszna, odnotowała już takie przypadki trucizn, sączonych do uszu,przechodzących do głowy i spływających do kończyn.
  W szczególności do rąk./praw fizyki Pan nie zmienisz no chyba ze ona "smolenska" jest/ A potem przenikających w potrawy
  No chyba ze Ty"nowocześnie" w rękawiczkach.A to przepraszam Choć sprawdził bym i te rękawiczki.Czy nie dziurawe.
  /Jeśli obrońcy życia poczętego dziurawią prezerwatywy, to nie dałbym głowy czy nie zabrali się i za rękawiczki./
  Jest jeszcze nadzieja jeśli do tej pory u Ciebie nie wystąpiły jakoweś, drętwienia,mrowienia czy bolesność kończyn,"filtr mózgu" działa jeszcze prawidłowo.I trucizny zatrzymał
  U wielu, niestety, filtry już się zatkały,a niestety nie jest on wymienny jak w "gas-masce/
  PS
  Moja znajoma/normalna,normalna/ do mielonych dodaje odrobinę ...majonezu

  OdpowiedzUsuń
 5. Swiatło !Więcej światła ! Mozę mnie ktoś oświeci
  Jak wynika ze źródeł Onetu, przestępczy proceder miał związek z obrotem granulatem złota. Grupa przestępcza kupowała za granicą złoto inwestycyjne, co jest zwolnione z podatku VAT, a następnie....... przerabiała je na granulat......., którego sprzedaż w kraju obłożona jest 23-procentową stawką podatku.
  Gdzie tu widzicie przestępstwo ?
  Dla porównania To samo i tak samo czynił Prezes Optimusa tyle ze z komputerami które montował Dzis jest on uznany za męczennika PO i uznany za "ściganego za przedsiębiorczość"
  PS
  Nawet za PO umorzono mu sprawę gdy swoim zyskiem "podzielił się"z siostrzyczkami od miłosierdzia" w Krakowie.Przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 6. Słów brak! Ręce i gacie opadają. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie na temat wiec przepraszam "właściciela bloga"
  No widzisz teraz Sobiepanie co to znaczy mieć "żołnierskie szczęście na drodze"
  Skręcasz spokojnie bo nie dojrzałeś kolumny, a tu ci BORowik z b.ważną osobistością na podwójnej ciągłej "wyprzedza"
  Fachowcy wymieniają liczne nieprawidłowości jakie popełnił BOR "prowadząc" niby kolumnę, a oni obciążyli bogu ducha winnego chłopaka, A ten" bidak " juz sie przyznał przyznał.
  Świadkowie zdarzenia co innego, prokurator/zauważ prokurator/wmawia co innego
  Teraz rozumiesz już chyba co to znaczy "żołnierskie szczęście"
  PS
  Jak widzisz też"fizyka smoleńska" działa i ma się dobrze
  Po "obcierce" z samochodem ważącym 700 -900 kg 3 tonowa limuzyna BOR wali czołowo w drzewo.A jest wyposażona we wszystkie bajery co to i usuwają ciążę i krawaty wiążą.Takie to "umiejętności" maja ci "nowi" z BOR -u
  Jaka była szybkość jazdy i uderzenie w drzewo przelicz już sam,zakładając. iż 1 cm zgniotu blachy przelicza się na szybkość 10 km/godz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek !!! Wywiesiłem kartkę na drzwiach z napisem "nie ma mnie w domu" - nie zauważyłeś ??? (;-))) ).. Wszystko poszło o to, że Piotr mi napisał 9 lutego 2017 r - godz.15,26 taki oto "respons" do mojego komentarzyka: "dla mnie osobiście ten kto pisze jak to dobrze było w PRL-u, każdy miał pracę, mieszkanie itc nie jest dla mnie partnerem do dyskusji" (pisownia oryginalna). TAK JAK GDYBYM MU NAPISAŁ NIEPRAWDĘ !!!!!!! No to mnie też trochę ruszyło, bo z tekstu Piotra wynika wyraźnie, ze jak masz inne zdanie niż on - to nie zasługujesz na to aby z nim dyskutować. ARGUMENTÓW ŻADNYCH tylko pogarda. W związku z tym pytam Ciebie Wieśku - może mi powiesz kto po wojnie wybudował w Polsce te ponad 4 miliony mieszkań - nie licząc wyremontowanych budynków uszkodzonych działaniami wojennymi. Napisałem Piotrowi WE PEOPLE - MY NARÓD. Też jak gdybym grochem o ścianę przywalił. W tej sytuacji - nie wiem, czy jestem tu dla Piotra "persona non grata", czy też mogę jeszcze coś napisać. Dlatego wywiesiłem kartkę na drzwiach - "nie ma mnie w domu". Drugi współgospodarz bloga - Leszek milczy na ten temat - co różnie mogę sobie interpretować. Wyszło głupio, ale nie ja zacząłem.

   Usuń
  2. P.S. - a co do "strefy zgniotu" bryki pani Szydłowej - według mnie było na liczniku 110-120 km/godz. Widziałem w moim życiu kilkadziesiąt wypadków samochodowych to mam wiedzę, jak wygląda karoseria po uderzeniu z szybkością (podobno 50 km/godz.). Z szybkością 50 km/godz, mógł jechać kierowca tego seicento, bo w wyniku kolizji odpadł mu tylko plastikowy błotnik z przodu. To już druga "kolizja" pani Szydło - a ludzie powiadają - do trzech razy sztuka. Oby nie - bo szkoda każdego życia. I na koniec - może się wreszcie dowiemy jakich obrażeń doznała pani Szydło. Pasy mogą narobić kłopotów - jeżeli szybkość była nadmierna - zwłaszcza zaś kobietom a tu "fala zgniotu" była dość pokaźna.

   Usuń
  3. O Q Cos taki obraźliwy, jak szklarz On tez się obraza jak mu tafla szkła spadnie I to tak ze jej nawet nie podnosi.
   Ot starsi panowie/gdyby wiedzieli ze my bardziej/maja prawo swe humory mieć,i swoje zdania i "są u siebie"
   Powiedzmy sobie tez ,iz nie proszeni wleźliśmy im tu z butami,a i często pisujemy "nie po linii i bazie" z ich "myślą przewodnia"
   A do tego dużo i rozwlekle.Wleźliśmy i to w przedpokoju butów nie zdejmując i "zadzierając" z ich /lakonicznie sie wypowiadającymi/ blogowymi przyjaciółmi Kilku nawet się wystraszyło lub z obrzydzeniem "na nasze wejście" przestało pisywać.
   Co tam Ty. Mnie już stad relegowano, "zachęcano?"do prowadzenia własnego odrębnego bloga, lub kazano "wklejać na klik"Bo inaczej.A ja trwam i trwam mać mam. Bo niektórzy nam tu "obozami pracy" zaczynają grozić.Gdzie u nas czy na Białorusi u "ciepłego człowieka" jeszcze nie napisali.A może my tą mierzeję będziemy przekopywać.Jak zwykle Piotr go wyp....ł i c.d.brak
   Co do Polski Ludowej?
   Jednym było lepiej, drugim gorzej.Ale na pewno było weselej Przypominasz jak to cała rodzina się cieszyła, gdy do domu przyniosłeś papier toaletowy.Dzis przyniesiesz i pies z kulawa noga nawet tego nie zauważa
   Kupiłem a jak/na talon/"malucha" Cała rodzina stała w oknie i podziwiała A na parkingu stały tylko 2 samochody "maluchy" i jedna "warszawa"
   Zagonić musiałem do wyrka, bo całą noc by stali,podziwiając A dziś bryka za kilkadziesiąt tysięcy i jeszcze wybrzydzają. Taki kolor wybrałeś/o parkowaniu,bo nie ma gdzie nie wspomnę/
   Na Śląsku zakupiłem/od górnika z Geweksu" pralkę automatyczną i tymże "maluchem" ja dowiozłem.Sąsiedzi podziwiali pomagali wnieść a baba jak zaczęła pranie to w łazience zniknęła na cały dzień.Tak się wpatrywała w bęben Dzis kupisz ,słyszysz. E a dlaczego bez suszarki.No dno
   A te dziewczyny za PRL chętne młode i wilgotne.Dzis berety radio Maryjan i maja za złe "skrobanki " i życie poczęte A suche sa !Tu i tam
   A my Silni zdrowi wątroby i serca jak dzwon I "pociąg był" i lokomotywa pod parą.Dzis pociąg jest, tylko cholera, lokomotywa odjechała.
   /jak mowi przyjaciel.Pamiętasz ten brom co nam w wojsku w kawie podawali? Musi cholera działać z opóźnieniem./
   Dobrze było w tym PRL!!
   Patrząc na lata zdrowie,wygłupy I w kościach nie strzykało.Dzis mamy z górki /zobacz to u Malickiego jak przekonuje Laskowik/ a Piotr i Ty zrozumiecie.
   A polityka? Była jakoś tak z boku.
   Wiec pisz bo'adam się uaktywnił" i tu i tam"trza mu dać odpór" By zrozumiał Co wątpię

   Usuń
  4. Wieśku - ja nie mam w zwyczaju włazić w gumofilcach do cudzego salonu. Nim zacząłem komentować tu na blogu - zwróciłem się do obydwu panów z pisemna prośbą (e-mail) oraz podałem wszystkie niezbędne dane personalne i nr telefonu. Uważam, że tak powinno się robić, jeżeli chcesz postępować w miarę kulturalnie.Czasami pisuję też coś na innych blogach - kiedy temat dyskusji jest mi bliski i też "loguję" się według wymogów na danym blogu. Po prostu dlatego, że odpowiadam za to co piszę i uważam, ze tak powinno być. Zobacz co się dzieje w Onecie i Internecie - plugawy język i wyzwiska - Ci "suwerenni" czuja się u siebie - jak w chlewiku. No ale dość o tym - idę posłuchać ministra policji - na pewno nam wyjaśni, że niczego nie wyjaśni. Normalka.

   Usuń
  5. Piotr - co Ci tak mowę odjęło ???

   Usuń
  6. Nie odjęło ale w tej kwestii jestem wredny i wiem o tym. Zamiast całego dyskursu tylko jedno stwierdzenie/pytanie; skoro wszyscy mieli pracę, mieszkanie, młodzież się uczyła, opieka lekarska i szkoła bezpłatna etc, etc.........to dlaczego to rypło w kalendarz ?.

   Usuń
  7. Piotrze - to proste jak drut kolczasty ciągnięty przez dziurkę od klucza - ludzie (WE PEOPLE !!)chcieli więcej samorządności bez partyjnej opieki. Chcieli być bardziej gospodarzami - bez partyjnej" monowładzy". Wydawało im się, że potrafią już to udźwignąć i decydować o wielu codziennych sprawach w swoich małych ojczyznach. No i chcieli aby więcej środkow państwowych poszło w lepsze zaopatrzenie a nie tylko w uprzemysłowienie. Tzw. "dekada" Gierka to była jedna wielka budowa - moze zbyt rozbuchana jak na możliwości finansowe państwa - ale i to było potrzebne . Gdyby nie elektrownie zbudowane w tych czasach - dzisiaj siedział byś przy świeczce. A przy tym - wszystko to było NASZE. Gdyby nie restrykcje Reagana - sadzę, ze Polska mogła stać się jednym z czołowych krajów w Europie. W końcu "zadłużenie" z czasów Gierka w bankach zagranicznych to było zaledwie około 30 miliardów dolarów + odsetki od kredytów. Gdyby dzisiaj Polska miała takie zadłużenie wszyscy politycy i ekonomiści śpiewali by "hosanna" i puchli z dumy.
   Są dostępne roczniki statystyczne z tamtych lat - weź, poczytaj i porównaj. Przypomnij tez sobie ile milionów dolarów CIA wpompowała w polska "opozycję" - są takie publikacje w Europie - poczytaj sobie . A "polityka" Watykanu - to też jest temat na kilka wieczorów. Ja nie chcę abyś Ty to odczytywał, że jestem zaślepiony np.dekadą Gierka i nie widzę nic ponad to. Widzę także wiele spraw dobrych po tzw. transformacji ustrojowej ALE NIE W GOSPODARCE. Popatrz jak mądrze np.Czesi poprowadzili swoja transformację i nie wyprzedali za frico swoich sreber rodowych. Mieliśmy kilkadziesiąt bardzo dobrych nowoczesnych olbrzymich producentów przemysłowych i roztrwoniliśmy to "w trzy dudy" - dokładając nawet do interesu, byle tylko zniszczyć w szale niszczenia. Ktoś to ówczesnym politykom podpowiadał - jak myślisz - kto ???. Może wystarczy tych dywagacji, bo i tak ja nie przekonam Ciebie a Ty mnie. No i dobrze - mamy "demokrację" - każdy ma prawo mieć własne zdanie. Jak nie - jak tak !!!!
   Piotrze - ja cale swoje życie zawodowe przepracowałem w hutnictwie - ciężka to praca. Wiem ile trzeba było się na główkować aby zrealizować jakąś nowoczesną inwestycję. Dzisiaj z mojego nowoczesnego zakładu pracy nie pozostał nawet kamień na kamieniu. A dawał pracę i niezłe zarobki 6.000 pracownikom. Dlatego szlag mnie trafia, jak ktoś to neguje - tak jak Ty !!! Przepraszam za mocne słowa, ale to prawda !!!

   Usuń
  8. No to jeszcze troche złosliwości na zakonczenie:
   1. Socjalizm tak - wypaczenia nie,
   2. Socjalizm z ludzka twarzą.
   Powiadasz Waćpan - /.../Dzisiaj z mojego nowoczesnego zakładu pracy nie pozostał nawet kamień na kamieniu/.../. ...........a pamietasz jaka mielismy nowoczesna flotę kutrów rybackich...Dalmor a w sklepach.......... itd, itd.
   /.../ Widzę także wiele spraw dobrych po tzw. transformacji ustrojowej ALE NIE W GOSPODARCE /.../ gatki mi opadły !.
   Myslę że tego tematu wystarczy !.

   Usuń
  9. Piotr - mam zapas gumek do "gatek" - podesłać Ci ???

   Usuń
 8. Leszkowi z przeprosinami dedykuje Młynarskiego "Balladę o szewcu Dratewce"
  a kończy się ona tak
  "Wędruj po świecie ma śpiewko i wkrąg rozgłaszaj przepięknie,
  Jak trudno być szewcem Dratewką, kiedy się smok już rozpęknie...
  Wkrąg swary w rodzinnym domu, nowe afery od rana,
  Kłótnie i złość, i ni ma komu podrzucić z siarką barana.
  Trudno mieć Dratewki wdzięk, ster rządów z wdziękiem chwycić
  Kiedy mu krzyczą: Bodajś pękł! wkurzeni emeryci.
  On na ugodę iść nie chce i nowa robi się heca;
  Oj, trudno być Dratewką szewcem, gdy się zbyt wiele obieca!

  Dratewka wbija w sufit wzrok i myśli, gryząc palce:
  Oj, przydałby się nowy smok, znów bym się sprawdził w walce...
  Lecz zamiast smoka, proszę najzacniejszych pań i panów,
  Szewca Dratewką, mróz czy maj, otacza tłum baranów.

  I pochylając łby ponure, barany ryczą chórem:
  Łby nasze twarde jak taran, w nich jedna myśl, bądźmy szczerzy:
  Toć smoka zmógł nasz przodek, baran! I nam się za to należy!
  Ten weź, Dratewko, kierunek, bo chcemy lubić swych władców,
  Zapewnisz nam wikt, opierunek, i `z nasz' wybierzesz doradców!
  Serce Dratewki stuk, puk, twarz do baranów się szczerzy;
  `Mam u nich dług, wdzięczności dług!' myśli - i prawie w to wierzy...
  A morał świeci z wysoka: ten świat jest źle pomyślany:
  Poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Wieśku za wierszyk mistrza Młynarskiego. Jego "Śpiewane felietony" możesz mi podrzucać nawet bez żadnych przeprosin.
   Zresztą za co Ty masz mnie przepraszać? Ty właśnie jesteś najlepszym przykładem, że ani ja, ani Piotr nie żywimy gniewu, złości i uprzedzeń. Każdy komentator, który dostaje odpowiedź na swój komentarz jest przeze mnie (i jestem pewien, że i przez Piotra) oceniany tylko za treści zawarte w komentarzu.
   A nasze spojrzenie przecież nie musi być jednakowe. Przyznam się, że na komentarz Sobiepana, będący powodem nieporozumienia, zareagowałbym "trochę" inaczej niż Piotr. To "trochę" wynika z tego, że obaj z Piotrem "jedziemy na wspólnym blogu".

   Usuń
  2. Leszku !!! To może Ty potrafisz wytłumaczyć Piotrowi, że ma kłopoty z rachunkami a już zwłaszcza tymi ekonomicznymi. Pieje chłop z zachwytu - jaki (tfu.,.,.tfu... Jaki)to mamy obecnie dobrobyt. Jest BILION powodów ku temu aby mu nie wierzyć. Dlaczego akurat BILION ??? Bo tyle aktualnie wynosi zadłużenie Polski - BILION złotych. Czyli ostatnich 27 lat żyliśmy na kredyt w myśl staropolskiej zasady - ZASTAAW SIĘ - POSTAW SIĘ. Od 27 lat jeszcze ani razu nie udało się żyć bez deficytu budżetowego. W tym roku bilansowym padnie rekord zadłużenia a Pankaczyński zapowiedział, ze gotów jest jeszcze zwiększyć to zadłużenie - byle PiS utrzymał się przy korytku.Może dlatego twierdzę, ze za czasów PRL-u, mimo wszystko - na GOSPODARCE rozumiano się trochę lepiej - Piotr twierdzi, że to nieprawda. Jeszcze jego prawnuki będą spłacać te kredyty. Chociaż - rodzinę ma zdaje się w Holandii - to ich minie. I tak to jest z ta naszą gospodarką. Teraz tez - prędzej kury zaczną znosić kwadratowe jajka niz super wicepremier Morawiecki wybuduje nam super nowoczesną Polskę. Taki z niego ekonomista jak za przeproszeniem Piotr. Naprawdę przykro mi to pisać, ale skoro Piotr mnie sprowokował - to musiałem. Pewnie najlepiej było by obecnie wypowiedzieć wojnę Chinom - maja ci oni kupę forsy, nawet Trumpa w USA mogą wykupić. Jak by nas zawojowali - musieli by spłacać nasze długi. Sprawę trochę popsuł pan Antoni - bo odmówił budowy chińskiego terminala kolejowego w Łodzi, ale może jeszcze nie wszystko stracone. Leszku - pogadaj z Piotrem, może mu to i owo wyperswadujesz - ja już zrezygnowałem. Pozdrawiam !!!

   Usuń
  3. P.S. - a co powiesz Leszku o planie budowy stoczni Marynarki Wojennej w Radomiu ??? Jak sie ktos uprze - jest to możliwym. Będzie jednak problem z wodowaniem tych naszych kontrtorpedowców i fregat bojowych. Wisła jest jak gdyby trochę za płytka a i przegrodzona tamą we Włocławku - jak to żelastwo przepchnąć. Gdybym ja miał coś do gadania w tym kraju, to jest pewne, ze wysłał bym twórców tego projektu na badania i zarządził im kuracje odwykowa.Stocznia wojenna w Radomiu - no jak tu kuźwa pokazać się za granicę i pogadać z ludźmi - wyśmieją, albo popukają w głowę. Oto dobra zmiana.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>