wtorek, 28 lutego 2017

SALWĄ PAL !!!.
            Nie trzeba dowodzić, że salwa, palba przynosi większy skutek niż pojedyncze strzały.
Nie trzeba dowodzić, że zbiorowy opór przeciw PIS-owskiej hordzie jest bardziej skuteczny niż opór pojedynczych mniejszych lub większych ugrupowań politycznych.      Wydaje się więc być uzasadnionym twierdzenie, że jeżeli opozycja parlamentarna i poza parlamentarna nie połączą swoich sił to wszyscy niezależnie od różnic światopoglądowych znajdziemy się w tym samym szambie.

      Jest problem i wszyscy go znamy a polega na tym, że wielu przywódców i „przywódców” uważa siebie za pępek opozycyjnego świata. Wielu już na tym poległo – vide Janusz Palikot, lewica.
      Na dobrej drodze do politycznej śmierci jest Ryszard Petru a już po drugiej stronie jest Mateusz Kijowski.
.................a wybory samorządowe co raz bliżej !!!.
Pytaniem retorycznym jest czy wybory samorządowe umocnią PIS w dziele niszczenia naszego kraju?
             Dziś słuchałem w telewizorni Pani Lubnauer, która bezwzględnie uwierzyła, że Nowoczesnej przypadło w udziale dzieło zbawienia a w kwestii wspólnego działania w wyborach samorządowych łaskawie przyznała, że jeżeli np. w drugiej rundzie na Burmistrza lub Prezydenta znajdzie się przedstawiciel PIS-u to poprą kandydata np. Platformy Obywatelskiej!!!
Wiadomym jest, że Nowoczesna nie stoi p. Ryszardem Petru ale kilkoma rezolutnymi dziewczynami z jajami a tą deklaracją jestem zdruzgotany.
Wobec takiego dictum trzeba sprawę przedstawić z innej strony.
Oto kto jest liderem opozycji i krótkie uzasadnienie:

1. FORSA.
Chyba nikt nie zaprzeczy, że najlepszy komitet wyborczy, z najlepszymi kandydatami trzeba przedstawić i przekonać wyborców. Plakaty, broszury, imprezy, spotkania itp.
Kto poza rządzącymi ma najwięcej pieniędzy na ten cel?

2. MOŻLIWOŚCI ORGANIZACYJNE.
Biura, dostęp do obiektów samorządowych na konferencje, tink-tanki i uczestnictwo w nim aktywistów społecznych, dostęp do środków masowego przekazu.
Kto poza rządzącymi ma największe możliwości?  
3.NEGOCJACJE.
Wszyscy wiedzą, że przed każdymi wyborami trwają targi/negocjacje/dogadywanie się i nikt tego nie lubi i udaje także, że nic nie wie. Dotyczy to i list wyborczych a także miejsca na nich. Nie wiem czy punkt „Negocjacje” nie powinien być na miejscu pierwszym.
Właściwie negocjacje winny nazywać się handel funkcjami i stanowiskami. Możemy się zżymać ale tak jest na całym świecie.

4. IDEE.
.......włożyć między bajki!

5. OBIECANKI CACANKI.
Pamiętacie – 500.- na każde dziecko, przewalutowanie frankowiczów, Gowin min. Obrony Narodowej............ oraz szkalowanie poprzedników. To jest żer dla gawiedzi i to należy bezwzględnie stosować. Czy to jest uczciwe? - pytanie uzupełniające, czy polityka jest uczciwa?          Nie zapomnieć przypadkiem o opozycji poza parlamentarnej „nie czas żałować róż gdy..........”

  Więc przygotowywać się do salwy wszystkimi siłami.
Na początek robić to co robi PIS tzn. obsrywać ich w każdym temacie a prawdę i uczciwość traktować jako pojęcia względne. Nasza prawda, nasza uczciwość – przykład dał nam ostatnio niejaki Bartosz Kownacki. Drugi niemal z ostatniej chwili - Duduś Łan zwany dowcipnie prezydentem - podpisał ustawę, która weszła w życie w dniu poprzednim /ciekawscy niech sobie poszukają/.
Znam jednego, który chciał być uczciwy a nazywał się Bronisław Komorowski.
do poczytania

Jeżeli opozycja nie zbierze się do kupy to po wyborach samorządowych będziemy się pytać jak kotek z obrazka poniżej:


ps.
Z ostatniej chwili:
Znalazłem super kandydata w miejsce Donalda Tuska – BARTŁOMIEJ MISIEWICZ !!.


Zdjęcia - demotywatory, facebook18 komentarzy:

 1. Jaki to kraj Piotrze opisałeś,i chyba nie opierałeś się na przykładach ostatnich wyborów w Polsce gdzie
  Biskupi szli po władzę wraz z PiS.
  Koszty Jakie koszty gdy darmo oddawano sale. kruchty i plebanie na spotkania wyborcze Gdzie od ołtarza i z ambon wychwalano "właściwych "kandydatów .Za darmo za friko za obietnice dziś hojnie spełniane.
  Gorzej bo w tym marszu nie chodziło jednak o obronę wartości chrześcijańskich, ale o pchnięcie Polski w przepaść anachronizmu.I pchają szybko i za całych sił "projektami poselskim" księcia Radziwiłła
  Prezydent Andrzej Duda przemawia z ambon i łapie w locie upadającą na ziemię hostię. Kandydatka na premiera Beata Szydło jest matką początkującego księdza. Patron obojga – Jarosław Kaczyński – spędza wieczór wyborczy na Jasnej Górze i deklaruje: „Nie ma Polski bez Kościoła”.
  Także prawdopodobny koalicjant PiS, Paweł Kukiz, niesie na sztandarach Boga, Honor i Ojczyznę, siebie samego mianując „agentem Pana Boga”.
  Prawica ma nawet własny, odmienny od konstytucyjnego, hymn. „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie” słychać w kościołach całej Polski.
  A pielgrzymki Rodzin Radia Maryja – w czasie której prezes PiS deklarował, że nie ma Polski bez Kościoła – odbywała się pod hasłem „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”. Ale nie Polskę „PO-płuczyn” i „V rozbioru” (jak głosiły transparenty pielgrzymów)
  I teraz "bądź mądry i pisz wiersze' Co opozycja ma zrobić z takim przeciwnikiem.I to tych "zaczadzonych" zmanipulowanych należy przekonać.
  Jak na razie nawet zjednoczona opozycja, nawet jeden kandydat,nie m szans intensywnie opluwany z ambon.przez miejscowych proboszczów.
  Obiecać coś kościołowi, ale co ?Gdy co chcieli dostali a i fala gotówki i przywilejów wali do nich szerokim strumieniem
  Obawiam sie nawet, iz ta zgoda na wycinkę drzew Ta ustawa, dla nich była pisana, bo tylko kościół może dziś handlować ziemia /o ANR nie wspomnę/ a zalesione działki jakie dostał nikt nie chciał kupić Dzis problem maja z głowy Nie ma drzew można sprzedawać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No własnie - trzeba utworzyc własne sale, kruchty i plebanie a skoro wspomniałes o Jasnej Górze to aby było jasne to mój pogląd brzmi tak: Częstochowa rządzi prezydent z lewicy i ludzie go akceptują. Trzeba pójśc z nim na układ - popieramy na nastepną kadencje ale przew. Rady Miasta nasz. Koalicja anty-PIS bierze 50% dyrektorów w RM a resztę wyznacza Prezydent miasta itd, itd.
   Ja bym to akceptował a Ty ?.

   Usuń
 2. https://valconetti.files.wordpress.com/2017/02/c5vtfzhvmaa42cn.jpg

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaja sobie robisz Piotrze? Czy udajesz, iz nie masz pojęcia jak to toczyła się walka wyborcza
  Bo gdzie znajdziesz darmowych a liczących na dalsze profity,współpracowników/ bo nie wolontariuszy jak u "cywilów"/ ktorych nakazano promować i popierać jedną słuszną opcję.Proboszczowie i wikariusze "głosili ludowi swemu"i wskazywali na kogo maja glosować bo inaczej "spowiadać sie będziesz oczywiście "we własnym sumieniu.
  Ktoz to, ach ktoz to, potępiał "in vitro" "aborcje" "antykoncepcje" "bezbożny handel w niedziele"
  I nie tłumacz iz to były jednostkowe przypadki i oni tak sami od serca.W tej hierarchicznej instytucji z takie coś wywalają z roboty,dają nakaz milczenia lub występowania czy udzielania sie w mediach vide ks Boniecki czy Lemański
  A potem te materiały promocyjne "właściwych kandydatów" ministranci roznosili i wrzucali do skrzynek.Darmowo.
  Kudy tam Platformie Nowoczesnej czy Lewicy do" trzeba utworzyc własne sale, kruchty i plebanie" Jak i gdzie.Gdy tamto przez stulecia wierni budowali i "oddali w pacht"
  Kto z wym zaproponuje "dostaniecie więcej"poprzemy wasze veto.więcej naszych państwowych koncernów będzie zamawiać i płacić, co najważniejsze za msze,więcej będzie "zawierzać i powierza" za "co łaska" więcej pracowników będzie do was prowadzone na nauki, pielgrzymki i dni skupienia' Wiecej was i Rydzyka zasilimy rzeka pieniędzy "suwerena".
  "Trzeba z nimi pójść na układ"
  Wolne żarty.Śmichy chichy sobie robisz?
  Ja napisałem "tak jak jest" Ty zaś nie zauważasz lub nie chcesz zauważyć "nowej siły przewodniej w gustownym czarnym kolorze" Ktora poparła nakazała i jakoś tak liczba glosujących tożsama jest z liczba uczestniczących na msze w kościołach.
  Ja rozumiem "temat na przemilczenie"każdy wie jak jest ale woli milczeć.Albo strach"ze się obrazi,nie rozgrzeszy odmówi pochówku.Rożne tego sa powody Nawet liczna tu, ilość dyskutantów, woli zmilczeć.
  By wygrała opozycja "suweren" czyli"lud pisowski" musi dostać w d..poczuć na własnym grzbiecie "iz coś nie tak"Iz przewodnicy duchowi" delikatnie mówiąc, ich wrobili a wtedy,poprze dzisiejszą opozycje.Nawet po cichu w głosowaniu.
  Teraz opozycja więcej liczy na tych co nie sa strachliwi i nie boja sie ogni piekielnych,"pomysła"rządu ich bezpośrednio dotyczą,utrudniają i zabraniają.
  Pierwsze niestety wkur..sie kobiety Zobaczymy co będzie na 8 marca.br

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesku - wiem jak wyglądaja wybory i to od kuchni gdyz sam brałem w nich bierny udział.
  Zgadzam sie, że lud PIS-owski musi poznac na własnym grzbiecie skutki swoich wyborów.
  Odnosnie siły przewodniej w czarnym kolorze to mam zdanie odmienne. Ta siła przewodnia skrupulatnie zagląda do swojej kiesy i jak będa pierwsze symptomy wysychania zródełka to zmieni zdanie.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8 marca poprę nasze panie. Wepnę sobie swój znaczek Solidarności z roku 1980 i pójdę w miasto.

   Usuń
  2. No to jesteśmy zgodni Ja zajrzałem od kuchni gdy mi ministrant przyniósł, chałupniczo robiona ulotkę /kartka pisana na komputerze a do niej przyczepiony zszywkami kolorowa podobizna Wassermann startującej z listy PIS.Czyli prymitywnie i jak najmniejszym kosztem/Ktora to zapraszała "na spotkanie wyborcze" w sali "katechetycznej" pobliskiego koscioła.
   Zebranie otworzył jegomość w sutannie, sławiący jej ojca no i zalety kandydatki "wiernej córy koscioła"
   Sala była pełna słuchaczy w wieku tzw "moherowym" No i oczywiście, w tym okręgu, wybory wygrała.
   A "nowa siła przewodnia w GUSTOWNYM czarnym kolorze"/to z kabaretu Lipińskiej/od wieki wieków wiedziała gdzie "rozdają miodzik" i gdzie materialna korzyść.
   Nawet hymny zamawiali na cześć carów, aby dziś gawiedź uznała go za swój i "patriotyczny"
   Lud czasami się wk*** a zobaczywszy dowody zdrady, wieszał na latarniach.
   Chwale dojrzała decyzje
   "8 marca poprę nasze panie. Wepnę sobie swój znaczek Solidarności z roku 1980 i pójdę w miasto."
   I radze zabrać parasol 'w gustownym czarnym kolorze" nawet gdyby nie padało i to nie składany a "normalny"
   Pomijając ,iz to już stanowi symbol protestu, to doskonale służy celom samoobrony.Bo i zasłonić się można przed ciosem.Oddać komu trzeba i to "ostrym końcem" lub użyć jako laski.O ochronie przed deszczem ?Norma.
   Tez idę, choć znaczka nie mam Bom wq*** doskonale "Razom nas bahato, nas ne podołaty"śpiewali Ukraińcy na Majdanie
   Pozdr


   Usuń
  3. Wiesku - sa pola niezagospodarowane.
   Centrum handlowe X - ludzie chodźcie na spotkanie z Kowalski z komitetu obrony przed sektami - bedą losowane kielbaski.
   Teatr/kino zaprasza na spotkanie - będą darmowe bilety np. na Smoleńsk /hehehe !/.
   Klub AA zaprasza na spotkanie rozdawane beda nieuzywane kieliszki.
   Spotkajmy sie pod siedziba PIS i zaprotestujmy przeciw zgodzie na bicie staruszek ! /...co ? , że nieprawda nie ma znaczenia/.
   Restauracja Bristol zaprasza na darmowa kawę z ciastkiem oraz prelekcję pana X który sprzeciwia
   czemus tam propagowanemu przez PIS.
   itd, itd, itd. - mozna !!!

   Usuń
 5. Wybacz, ale mam nadzieję, że cały POPiS odejdzie w niebyt i nie tylko dlatego. Tak mocno się różnią od siebie PO i PiS?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załóżmy, że tak się stanie i co dalej.
   Na pewno masz koncepcje ratunku przed PIS-em !?.

   Usuń
  2. Na pewno przed PiS - em nie uratują nas ludzie, którzy doprowadzili swoimi działaniami PiS do władzy. To jest pewne.

   Usuń
  3. Ja Cie pardon ale pytałem kto nas uratuje a nie kto tego nie zrobi !.

   Usuń
  4. Piotrze, niestety wielu rodaków rozumuje w takich właśnie kategoriach.
   Nie lubię kogoś, więc nie będę go popierać! A jak wygra ktoś o wiele gorszy? - Nie szkodzi, ważne by ten nie wygrał.
   Taka paranoja została rozpętana ostatnio wokół Tuska. Nie ważne, że ewentualny kontrkandydat może nie wiedzieć nawet gdzie leży Polska. Ważne by ten znienawidzony Tusk nie miał za dobrze.

   Amerykański rolnik modli się:
   - Panie Boże! Sąsiad dokupił sobie dwie krowy. Spraw, by tegoroczne zbiory pozwoliły mi również dokupić sobie dwie krowy.

   Polski rolnik modli się:
   - Panie Boże! Sąsiad dokupił sobie dwie krowy. Spraw, by na te krowy padł pomór, by on nie miała więcej niż ja.

   Usuń
  5. Na takie zachęty do rozmowy, nie odpowiadam.

   Usuń
 6. Jeśli już w szeregach panów"w gustownym czarnym kolorze"pojawiają się sprawiedliwi i nie bojąc się konsekwencji głoszą.
  "Warto w całości zacytować ks. Walczaka.
  „SKOŃCZYĆ ZE ZGORSZENIEM,
  Człowiek, który w imieniu duchownych i świeckich narodowych katolików w Polsce, nieustannie czyni wysiłki, by zniszczyć Unię Europejską, staje sobie przed kamerami i łże w żywe oczy: „Tusk łamie wszelkie zasady Unii Europejskiej!”
  Ten łgarz ma poparcie silnej grupy polskich biskupów i wielkiej rzesz polskich duchownych! To oni popierają kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej, to oni szczują Polaków przeciw wszystkiemu co obce i inne. A on, prezes, bezkarnie, rzuca oszczerstwa i kłamie! Jego konekcje z Radiam Maryja i TVTrwam dowodzą, że kłamstwo stało się oficjalnym orężem katolików narodowych w Polsce.
  Niszczenie dobrego imienia Kościoła Katolickiego przez prezesa i jego popleczników musi mieć swój kres! Nie ma zgody na to, by ludzie uczciwi byli skazani na codzienne zgorszenie siane przez tą grupę duchownych i świeckich, którzy, delikatnie mówiąc, pogubili się.”
  Widac iz jednostki zaczynają myslec.
  PS
  Poszukajcie w Gogle kto to zacz ks Walczak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ano... jednostki... Na razie skutecznie tłamszone przez "dobre paniska".

   Usuń
 7. By ułatwic a "klik" nie jest pewny
  http://natemat.pl/202629,ksiedz-lewak-nikt-w-kosciele-nie-krytykuje-tak-mocno-pis-i-polskiego-nacjonalizmu
  https://www.wprost.pl/kraj/10044719/Klamstwo-stalo-sie-oficjalnym-orezem-katolikow-narodowych-w-Polsce-Ks-Walczak-ostro-o-politykach-i-duchownych.html

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>