środa, 19 lutego 2014

Ukrainie NIE !!

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emeryta

            Mam dość ograniczone zaufanie do premiera. Nie mam żadnego zaufania do pozostałych szefów partii którzy wszystko wykorzystują dla własnych politycznych zysków.
Mam zaufanie do własnych oczu i słuchu.
Nie słyszałem żadnej rzeczowej opinii w sprawie Ukrainy ze strony takich instytucji jak Rada Europy, OBWE, ONZ i innych niezależnych organizacji. Te głosy które padają są głosami polskich polityków uczestniczących w poprzednio wymienionych gremiach.
Mam oczy i widzę co na Majdanie się dzieje przy tym nie oglądając szczekaczki TV o nazwie TVN24.

Być może, że Ukraińska telewizja jest stronnicza ale z samego obrazu można wysnuć pewne wnioski. Premier Tusk, nie wiedzieć czemu stwierdził z pewnością, że za wszystko odpowiedzialna jest strona rządowa i wybrany w demokratycznych wyborach prezydent Janukowycz.
Informuję więc, że wobec 5-6 milicjantów, którzy zginęli użyto ostrej amunicji. W ukraińskiej TV oglądałem obrazki ludzi rozdrabniających młotkami płyty chodnikowe ale były poręczniejsze do rzucania. Widziałem także hordy „pokojowych demonstrantów” w kamizelkach ochronnych, hełmach i odpalających koktajle Mołotowa ze wspólnego ogniska. Widziałem płonące 2 ostatnie piętra budynku, widziałem flagi czerwono-czarne oraz z napisem partii „Swoboda”.

Mam nadzieję, że pozostały we mnie szczątki logicznego myślenia i to myślenie sprzeciwia się w tym wypadku w jakiekolwiek wtrącanie się w sprawy ukraińskie. Nikt dziś nie wie która ze stron i gdzie ma demokrację czy w sercu czy w d..... . być może określenie demonstrantów za terrorystów ale jakoś dziwnie kojarzą mi się z „żołnierzami” Piotra Dudy i NSZZ Solidarność.

Na tle Ukrainy widać jaką drogą poszła Polska i jakim rozumem wykazali się Polacy i choć trudno, choć się potykamy i złorzeczymy wystarczy wyjść na z domu aby zobaczyć co zostało za nami.
Nie wiem jaka część społeczeństwa Ukrainy chce wskoczyć w nasz polityczny kilwater ale jak na razie nie jest na to mentalnie absolutnie gotowa.

19 komentarzy:

 1. Oglądam i czytam na różnych TV i portalach Piotrze co się dzieje. Także mam swoje zdanie, a nie jest to opinia czarno-biała. Polecam wpis na blogu pani Zofii, a szczególnie jej ostatnia odpowiedź na komentarz. Blisko mi do takiej oceny rzeczywistości, w tym działań UE, naszego rządu i nierzetelności polskich mediów.
  http://sophico21.blogspot.com/2014/02/ukraina-w-ogniu-wewnetrznej-wojny.html
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadna rzeczywistość nie jest czarno - biała. Masz rację, że po stronie antyrządowych demonstracji nie ma samych aniołków wyciągających rękę ku pojednaniu. Spróbuj jednak odrzucić politykę i spójrz na zwykłych Ukraińców. Sytuacja teraz zaszła już tak daleko, że nie da się po prostu wrócić do codzienności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piotrze - ostatni akapit tej notki, matki tych Dudowych "żołnierzy" powinny wyhaftować i powiesić swym "dzielnym synom" nad łóżkiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Janukowicza wybranow demokratycznych wyborach ale nikt mu nie dal przyzwolenia na okradanie własnego kraju i wzbogacaniu kosztem narodu swojej rodziny. Jakunukowicz nie dotrzymuje tez żadnych ustalen wynikających czy to z UE czy też z opozycja, Janukowicz wykorzystujac władze zmienia tak konstytucje, zeby naród mógł go pocałowac w d... Nie dziwię się Ukraincom, że mają już dość jak kolejne rządy robia z nich idiotow. Janukowicz broni swoich pieniędzy, narodem się nigdy nie przejmowal. Gdyby mial za grosz poczucia przyzwoitości to sam by zaproponował przyspieszone wybory. Ukraina i tak jest bankrutem i tylko zaczęcia od spodu, od samego początku z władza, ktora pzreprowadzi NIEZBEDNE reformy może dać nadzieje na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To także prawda mbpPolko, tyle że te same zarzuty dotyczą Tymoszenko, która teraz za więźnia politycznego robi. Licząc na to, że obecna opozycja znowu wyniesie ją do władzy, a przy najmniej da jej wolność i życie w dostatku na terenie UE.
   Osobiście bała bym się wydawać takie jednoznaczne sądy. Ukraina to nie Polska z tysiącletnią tradycją państwowości i narodowości. Naszych miar demokracji nie da się wprost tam przełożyć od zaraz. Staram się więc uważnie wysłuchiwać każdej ze stron. To że stało się tak jak się stało, nie jest wina tylko jednej ze stron. Splot okoliczności, oraz zmęczenie i zniecierpliwienie protestujących, tez maja znaczenie.
   Pomyślności.

   Usuń
 5. Nie jestem zwolennikiem milczenia, gdy łamane są prawa człowieka, jednak wydawanie jakichkolwiek osądów w sprawie Ukrainy, wydaje się być niemożliwe. Powód jest prosty: Właściwie nie wiadomo kto z kim walczy i za co odpowiada. A już popieranie kogokolwiek przy braku tej elementarnej wiedzy jest czystym szaleństwem. Póki co, nie widzę żadnej innej możliwości pomocy dla Ukrainy, jak zaoferowania mediacji (niech sobie strony ustalą, kogo sobie życzą). W grę, jak wszędzie, wchodzi również pomoc humanitarna. O żadnej innej formie pomocy (ani politycznej, ani gospodarczej, ani tym bardziej militarnej) nie może być mowy, póki nie poznamy stron konfliktu i ich postulatów. Także w kwestii stosunków z sąsiadami (w tym Polską).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka prawda Wolandzie. Nasze media zaś, zajęte Kijowem, przeoczyły wydarzenia we Lwowie i nie tylko. Tymczasem tam de facto dokonano puczu i wypowiedziano posłuszeństwo legalnym władzom państwa. Niby co teraz? Ogłoszą autonomię? Zaczną wojnę domową?
   Tym bardziej więc, bez dokładnej oceny sytuacji, nie należy podejmować żadnych działań, oprócz humanitarnych i negocjacyjnych.
   Pomyślności.

   Usuń
 6. Klik dobry:)

  Piotrze, toż o tym, o czym informujesz, nie Twoje oczy widziały ani uszy słyszały, tylko czyjeś usta i telewizje przekazały. Nie widzimy też i nie słyszymy, o czym rozmawia się w gabinetach.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mni eta sytuacja z polskiej historii najbardziej chyba przypomina (na razie!) Radom'76. Ci sami ludzie z jednej strony pokazywani i opisywani jako "żołnierze wolności", z drugiej jako "warchoły", inni zaś jako "obrońcy prządku" bądź "siepacze władzy"... Różni się tyko nasycenie techniką. Gdyby wtedy w zachodniej telewizji pokazał się bezpośredni reportaż z milicyjnych "ścieżek zdrowia", wzbudziłby nie mniejsze emocje jak dziś zdjęcia z Majdanu.
  Ukraina musi sama zrozumieć, czego właściwie chce.
  Z drugiej strony - Hitler też legalnie doszedł do władzy...

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie rozumiem skąd takie uprzedzenie do TVN 24 "
  Mam oczy i widzę co na Majdanie się dzieje przy tym nie oglądając szczekaczki TV o nazwie TVN24." Prywatnej stacji nie muszącej zgodnie z ustawa "nieść misje" wykorzystującej wszystkie najnowsze środki przekazu łącznie z "wykorzystaniem widzów" jako reporterów terenowych.By było wiadome już teraz i na żywo
  To jedyna stacja gdzie zobaczysz gadające głowy lewej prawej i środka sceny politycznej,To jedyna stacja która nadaje konferencje prasowe tych z prawa lewa i środka.tak samo czas antenowy ma Tusk Kaczyński Miller czy Palikot.I każdy z nich ma dostęp do stacji Kiedy i jak chce.I każdego "racje" sa prezentowane
  Odwrotnie od "nabożnego TRWAM" gdzie oprócz ludzi w" kieckach gender" stałymi występującymi są ci z prawicy.A stacja nigdy nie zhańbiła się zaproszeniem kogoś z lewicy czy nawet środka sceny politycznej.Stacja gdzie stale i wciąż prezentowane sa jedyne i słuszne poglądy Rydzyka.
  Kogo wiec mam "woleć?" Tych "co dają do myślenia" umożliwiają wymianę i prezentacje poglądów czy tych co "jak komunie" podają mi potrawę ulubiona z ulubionych przez,Rydzyka
  O naszej TV publicznej nie wypowiadam się albowiem ona w szybkości informacji daleko za murzynami za TVN
  Nie, nie rozumiem skąd te uprzedzenie do TVN 24 przechodzące w nienawiść.
  Bo każe myśleć,bo nie daje recepty? Bo się nie określa?
  A te adresy http://wwitv.com/tv_channels/b6717.htm http://wwitv.com/ to podane do TVN 24 przez słuchacza, w audycji Miecugowa.Zadzwonił spytał "skąd transmitujecie bo on ogląda to w kamerach przemysłowych na budynku i widać co innego niz wy transmitujecie"
  .Poprosili o adres i zaraz ten obraz z kamer pokazali tłumacząc iz "Majdan jest tak rozległy a ta kamera przemysłowa/na budynku/ transmituje obraz z miejsca,skąd manifestanci zostali wyparci
  I jeszcze jeden słuchacz który mógł się wypowiedzieć w tej audycji/transmisji/ powiedział iż jego przyjaciel Ukrainiec mu powiedział Ze na Majdanie walczą teraz wszyscy ich kibole ktorych życiem jest walka z Policja.Ot tacy ukraińscy kibole.Ludzie w przeważającej masie poszli już do domów.
  Dla mnie ta stacja się rozwija nie pozostała technicznie w tyle jak "Polsat" ,zatrudnia "najlepszych" redaktorów ,"daje do myślenia" nie stawiając recept przez swa pluralistyczna bezstronność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na temat TVN24 raczej dyskusji nie będzie, bo jeżeli sam nie widzisz łajdactwa tej TV to nie bede sie nad tym rozpisywał.
   Akcyjność jest nr. 1. Jak juz pisałem - maja jakis komitet polityczny TVN i np. przez 4 dni pijane matki zostawiaja dzie, przez nastepne 4 TIR-y wjeżdżaja do sypialń spokojnych obywateli, nastepne 4 dni pijani kierowcy itd. Tematy sie nie przenikaja tylko gwałtownie kończa.
   Nr. 2 kłamstwa np. emitowanie obrazu z napisem "live" ktory był realizowany 3 dni temu, korzystanie z głębokiej perspektywy lub panoramy jak sie chce jakis nieistotny szczegól uwydatnić. Czasami kamera sie omsknie i np. dziennikarska cipcia z TVN relacjonująca wielka powódź stoi nad kałuża wody.
   Anita Werner - ta była modelka nie rozróznia cyfr. Dla niej tysiące kg, tysiace ton, dziesiątki tys. to czarna magia.
   Z dziś - w wiadomościach podano że w Willi po cementowni Groszowice przerobionej na pensjonat /na oko ok. 200 m2/ przez ostatni ropk byłó nawet milion /!?/gości................... itd, itd.
   Odnosnie sprawa i transmisji z Ukrainy ogladam ja od 3 tygodni /w sumie jest 11 kanałów/ i dlatego mam inne zdanie o Ukrainie niż tych karmionych papka TVN-owską.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. pardon - w pkt 1. akcyjnośc słowo "dzie" uciekło dokończenie "ci"

   Usuń
  3. Piotr Opolski19 lutego 2014 21:50
   Alez oczywiście ze to nie telewizja, która by nie goniła za sensacja,płytkością tematu czy pokazania "woli Ukrainy" z Majdanu ,i oczywiście ze w niej jak w każdej nie ma "redaktorów" tematycznych/z wyjątkiem pogody czy bankowości/ wszyscy zajmują się wszystkim udając ze się na wszystkim znają.
   Tyle tylko iż gości to oni maja multum/zbyt często tych samych,ale czy inni nie chcą czy nie są zapraszani/ a i zaplecze techniczne znacznie lepsze od zapyziałych innych telewizji.
   Jeśli już porównywać TVN to z jaka telewizja ? Jak inne są znacznie gorsze.Dlatego człek "biega po kanałach" i "obcych telewizjach" Bo to wszystko zebrać na sito rozumu i odcedzić wg swego gustu czy wiedzy.Sorry takie mamy telewizje.A zapewniam iż te "angielskojęzyczne"są znacznie gorsze.
   Dla mnie takie telewizje jakie społeczeństwo "chcą gumę do żucia dla oczu?"to dostają.
   Niestety u nas liczy sie duch a nie rozum.nie nauka.Wiec kto tych przyszłych "redaktorów" ma kształcić
   Biblioteki choćby stawały na głowie nie dostana dofinansowania hojna ręka sypnie się na "muzeum w budowie" muzeum które nie ma jeszcze osobowości prawnej

   Usuń
 9. W naszych mediach o rozmowie Putina z Merkel, raczej cicho Piotrze. To zajrzyj może na ostatni wpis (odpowiedź na komentarze) pani Zofii (link podałam powyżej).
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Juz dawno pisałem, że sprawy Ukrainy decyduja sie w Moskwie. Nasi tego nie widzą i prężą muskuły jakby od nich coś zależało.
   Pozdro

   Usuń
 10. Jest nota o twoich związkach z SB i M.O. Ciekawie i bogato się żyło prawda?
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  OdpowiedzUsuń
 11. Jasne - i bogato i ciekawie. Zapomniałes jeszcze o zydzie i pedale !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzejowi chodziło na 98 % o ikka133
   bo to prawda
   nie znasz figurantów. pozdrawiam

   Usuń
 12. Brawo Piotrze. Może jeszcze dożyjesz czasów, że Twoją osoba zajmie się pięciu profesorów historyków i dwóch prokuratorów - a wszyscy z IPN !!!!
  Wtedy to będzie ciekawie!
  No tak, ale na ciekawe życie, to trzeba ciężko pracować. Dlatego ta Ci go zazdroszczą wszelkiego rodzaju obiboki, lenie i nieudacznicy.
  3.V.się !!!

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>