poniedziałek, 23 lutego 2015

Normandzki faul !!,
       Pani Merkel i pan Hollande pojechali sobie na spotkanie z Putinem. Skutek opłakany ale z wielce pouczający z naukami na przyszłość. Wielu i słusznie przewidywało, że zawarte porozumienie nie jest warte funta kłaków nawet syberyjskiego niedźwiedzia. Owo porozumienie było bardzo cenne dla Putina gdyż po raz kolejny zakwestionowało działanie Unii Europejskiej jako całości.

       Z tego co jest mi wiadomo to UE nie upoważniła do zawierania w jej imieniu jakichkolwiek porozumień a więc podpisany dokument przez przedstawicieli Niemiec i Francji jest aktem wrogim wobec integralności całej Unii Europejskiej.
Niezależnie od powyższego wszystkie działania świata zachodniego nie docierają do świadomości zwykłych Rosjan.

       Moja optyka w widzeniu Rosjan się zmienia gdyż jak wiadomo prezydent Putin cieszy się olbrzymim poparciem swoich obywateli, którzy bezkrytycznie oceniają jego postępowanie a nawet się tym chełpią.       Rok był wystarczającym okresem aby Rosjanie zastanowili się nad tym co się stało. Płonne nadzieje i dlatego warto zmienić postępowanie na takie, które da do myślenia obywatelom Rosji.

       Dotychczasowe sankcje gospodarcze i personalne działają pośrednio na społeczeństwo i jest łatwo wytłumaczalne np. kryzysem światowym który minie po ok. 2 latach. Niewielkim ale wyraźniejszym sygnałem jest np. zakaz wpływania statków turystycznych do krymskich portów oraz zakaz inwestowania na półwyspie zagarniętym przez Rosjan ale to wszystko mało.

       Nie rozumiem co w Radzie Bezpieczeństwa ONZ robi Rosja? Zgromadzenie Ogólne winno zawiesić jej stałe członkostwo i wybrać nowego.

       MKOL – organizacja szczycąca się ideałami, winna czasowo wstrzymać udział Rosji w imprezach odbywających się po jej egidą.

       W sferze gospodarczej są jeszcze większe możliwości ale wymagają one zgody Unii Europejskiej. Skoro Unia przyznaje rekompensaty za utracone korzyści eksportowe do Rosji np. do jabłek to czy, dopłaty do innych artykułów nie były by logiczną walką gospodarczą. Gdyby zamiast 100 mln zł przeznaczonych dla Ukrainy przeznaczono by je na dopłatę wyrównawczą cen droższego, polskiego węgla do rosyjskiego. To mogłoby dotyczyć innych artykułów, surowców, komponentów i półproduktów sprowadzanych z Rosji.       Inne kraję mają podobne możliwości np. sprowadzane rudy żelaza importowane z Rosji są tańsze od np. Skandynawskich lub sprowadzanych np. z Australii. Czasowa dopłata bezpośrednia /dziś zakazana/ uczyniłaby sankcje skuteczne. W podobnej sytuacji jest wiele krajów które Rosja „łapie” na niskie ceny swoich produktów. Nie mniejsze możliwości drzemią w sferze kultury i wymiany kulturalnej i proszę mi nie gęgać, że kultura czy sport to jest coś co jest daleko od polityki i co winno być zostawione w spokoju.

       Oczywiście żadne działania przeciw Rosji nie mogą być ostateczne i należy zawsze zostawiać alternatywę – wycofywanie się ze swojej bandyckiej polityki będzie skutkowało wycofywaniem poszczególnych sankcji.

       Nasza hipokryzja daje znać na każdym kroku. Krytykujemy na każdym kroku przestrzeganie praw człowieka w Chinach i tamże odbyły się Igrzyska Olimpijskie, podobnie Igrzyska Zimowe w Soczi.
Rosyjscy nowobogaccy rozbijają się po świecie, ba – są w stanie kupić wszystko i wszystkich /vide Abramowicz – Chelsea Londyn/.

       Propaganda rosyjskiej prasy, radia i telewizji wmawia społeczeństwu, że nic się nie dzieje a Rosja rośnie w potęgę bo odbiera należne jej tereny, walczy z faszystami, zdrajcami i wrogami Rosji. Trzeba doprowadzić do świadomości Rosjan, że ogół świata demokratycznego jest przeciwny a Rosja jest agresorem, która napada na sąsiednie kraje i to nie po raz pierwszy.

       Za najpilniejsza sprawę uważam uzgodnienie i zastosowanie wspólnej polityki bezpieczeństwa energetycznego co w sumie może np. skutkować w rezygnacji z kupna przez Węgrów rosyjskiej elektrowni jądrowej.

8 komentarzy:

 1. Od początku twierdziłem i nadal twierdzę, że sankcje (np. wizowe i nie tylko) nie powinny dotyczyć czterdziestu, czy tak stu rosyjskich palantów ale całego społeczeństwa, wtedy będą skuteczne (analogicznie do sankcji nałożonych na Polskę, praktycznie izolacja, podczas stanu wojennego). Wtedy Rosjanin jeden z drugim pomyśli.
  Zgadzam się w kwestii sportowców i przedstawicieli sztuki. To też Rosjanie zapatrzeni w swojego "Zbawiciela Putina" jak w samego pana boga, więc mówienie o tym, żeby nie mieszać sportu i polityki powinno się im, tym sportowcom, aktorom i literatom, wytłumaczyć. Im, piszącym listy wiernopoddańcze i pod niebiosa wychwalające Pana Cara "Putina - niczym Jezusa z Nazaretu" - obiektu wiary, miłości i oddania bez żadnych warunków. To dziwi jeśli zważyć, że ten typ to tylko zwykły, komunistyczny "ubek", który oprócz manipulacji wyuczonej na kursach dla agentów KGB, niczego więcej nie umie.

  Pozdrawiam z K-K :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytam sobie: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/ i jeżeli Rosjanie chcą aby z nich robić głupków to trzeba także na nich podziałać. I Hitler i Stalin mieli niemal pełne poparcie dokonując swoich zbrodni a Putin idzie ich drogą.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ukrainie za rezygnację z nietypowych bombek obiecano pokój i spokój. ,,Pięć miliardów dolarów'' (słowa tej pani od ,,Fuck UE'') i kieszonkowe Sorosa and Company zakłóciło sielskość. Rosji. Której z kolei obiecano zaszczepić NATO tak, by nie przechodzili boys Odry. Zachorowali-sforsowali.
  Skojarzyli nie w porę Niemcy, że gdy tylko Amerykanie maszerują pokojowo przez Europę oni przegrywają. Zorientowała Rosja; Hannibal ante portas. Moskwy. Gdyby przywódcami naszych odwiecznych wrogów byli panowie; ,,H'' i ,,S'', już dokonano by IV rozbioru Polski. Ale rządzą ,,eMPi'' przeto mamy rozbiór Ukrainy. Tylko światowego Military Police żal, że tę wisienkę, za którą zapłacili słono, sprzątnięto im sprzed nosa. Crime jej ponoć.
  ,,Trollem Rosyjskich'' nie jestem. Dlatego, mimo naoglądania się (mea culpa) zafałszowanych przekazów, nie zwątpiłem w Armię Amerykańską. Czekam na bis ,,Lądowania w Normandii''.
  A, co do Abramowycza to jednak nie rosyjska szczypatielnaja ne'fesz.
  PrzeHera

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapomina Pan o jednym,to nie na Rosję nałożono sankcję ale Rosja nałożyła sankcje po których
  Europa pęka dosłownie i w przenośni.Co mądrzejsi powoli z nich się wycofują.
  Tylko nasi politycy chodzący na pasku Amerykanów gardłują o kolejne sankcje,ale jakie?
  Myślę,że jedyną odczuwalna dla Rosji sankcją jest rezygnacja z zakupu gazu.
  No to nie kupujmy,pokażmy Putinowi swoja mocarstwowość bo głupotę polityków już zna.
  W.Rusek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś byłem na zakupach i nie widziałem pękniętej Europy i chodzę nie tyle na pasku co z paskiem, żeby mi gacie nie spadły. Zabrakło mi w komentarzu żydów, pedałów i motocyklistów.
   Jeszcze troche a będziesz na naszym blogu dyskutował sam ze sobą !.

   Usuń
 4. andy_lighter23 lutego 2015 15:48
  Z całym szacunkiem ale mylisz się i to grubo.Wyizolujesz jakaś społeczność a ta się zasklepi poczuje się skrzywdzona i osaczona i zbuduje sobie mechanizm obronny I będzie sprzeciw,i będzie zal i będzie wrogość przeciw tym , co im nałożyli sankcje.Bo sankcje nie uderzają w wodzów czy "oligarchów" zawsze w d...dostaje prosty człowiek.
  A "prostemu" trzeba pokazać jak "żyją za miedza" dać mu możność nieskrepowanego przyjazdu, a nawet pochodzenia po naszych sklepach gdzie wysupła ostatnie pieniądze.Bo u "nas tego niet"
  Dac możność spotykania się z tubylcami ,prywatnie,artystycznie"festiwalowo" itp By zwyczajnie jak człek z człekiem Słowianin ze Słowianinem otworzyli swe dusze i serca.nawet przy butelce !
  A naszym zdjąć z oczu te postać "rezuna żadnego naszej ziemi naszych majątków naszej krwi' A wtedy zobaczysz takiego samego człowieka wplatanego w politykę ogłupianego przez wyizolowaną informacje
  Nie wierzysz jedz do Górali na Podhale i zapytaj pierwszego lepszego o "kontakty i stosunki z Rosjanami" co tam niedawno masowo przybywali. Ze mieli dutki,ze wydawali.No to co, ale złego słowa nie dadzą powiedzieć.
  Tylko kontakty międzyludzkie,tylko wyjazdy,spotkania artystyczne,prywatne czy handlowe przeorują ludzka świadomość wiedze o sąsiedzie zza miedzy "bo nagle on nie jest żelaznym wilkiem"
  Naprawde wierzysz ze to "nasz ustrój" rozwalił Walesa co to skakał przez płot a i w tym "zasługa JP II "
  Nie, to talerz telewizji satelitarnej/początkowo u nas limitowany i "koncesjonowany" tak jak CB radio./ a w NRD "werboten/ pozwolił rodakowi zobaczyć jak się żyje na zachodzie "przeciętniakowi" /oraz łykać zachodnia propagandę/ To wyjazdy zagraniczne które to zawdzięczamy Gierkowi pozwolił nam poznać "zgniły zachód" Z jaki skutkiem Dzis juz wiemy/
  Pamiętasz TPPR i jego starania "o zacieśnienie więzi" a tak naprawdę te wieź "z prostym człowiekiem"zacieśniły "Pociągi Przyjaźni" a z nimi przemyt i handel na niewyobrażalną skale naszych i Ruskich./przy cichym przyzwoleniu naszych władz celnych/
  Wszyscy wtedy chcieli jechać takim pociągiem by "zacieśnić więzy" a tam już czekali znajomi umówieni co to mieli na wymianę na handel A ile przy tym wódki się wylało Jak to u Słowian.
  Mozna tak długo przedstawiać argumenty,za
  Które sa ważne dla zwyczajnego człowieka, dla narodu, a władzy, nie
  Tak miedzy nami w całkowitym zaufaniu to cale "embargo" o d,,,,, potłuc
  Zwykły człowiek potrafi wejść oknem jak go drzwiami nie puszczają,gdy to mu się opłaca.
  A cały krzyk o sankcje jakoś tak obejmuje tereny do Uralu, tam za, interesy robią wszyscy od USA,Włochów,po Japonię Indie czy Chiny
  Bo oni tam od lat zagospodarowywuja Syberie i na tym nieźle zarabiają.Jedz zobaczysz, ze we Władywostoku więcej jest japońskich samochodów.niż u nas O innym sprzęcie w tamtejszych sklepach nie warto.
  Oni gdzieś maja nasze europejskie fobie i embarga.
  Wiec po co robić coś co dla nas jest nieskuteczne ?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku, nie wypowiem się odnośnie Twego komentarza. Powiem tylko, że warto go przeczytać ze dwa razy i mocno się zastanowić.
   Oczywiście, co głowa, to inne wnioski. Ale czytać warto.

   Usuń
 5. Ba gdybyśmy do tego pamiętali słowa Wieszcza
  "Polsko! lecz ciebie błyskotkami łudzą!
  Pawiem narodów byłaś i papugą;
  A teraz jesteś służebnicą cudzą —
  Choć wiem, że słowa te nie zadrżą długo
  W sercu — gdzie nie trwa myśl nawet godziny:
  Wyrzuty sumienia
  Mówię — bom smutny — i sam pełen winy!"
  Jak odpowiedzieć gdy nie takie "embarga" nie były skuteczne nawet w czas II wojny gdy je "podpierano"U - botami
  Czy słowami Bryla
  "Nocką do niej chadzał,
  Listy do niej pisał,
  Tylko o niej myślał
  l świata nie słyszał.
  Ona go puszczała
  Tylko do okienka.
  Popatrz se przez szybkę,
  Bo jestem panienka!
  On przez szybkę patrzał,
  Wielce się nasładzał,
  A drugimi drzwiami
  Żandarm do niej chadzał!"
  Gdy tylne drzwi to daleki wschód
  Jak wytłumaczyć komuś komu bliższą własna miedza a za miedze sąsiada nigdy się nie wybierał.Nawet turystycznie
  Jak wytłumaczyć komuś co to za "święte słowa"przyjmuje wypowiedzi polityków lub szamanów ,nabożnych
  Jak wyjaśnić ze tam, gdzie nie wsadza swych brudnych palców, polityk szaman religijny i ten co czuje interes, ludzie żyją spokojnie bez waśni i awantur.
  Jak wytłumaczyć tym co to nigdy nie wyleźli poza własna miedze ze tam za miedza żyją tacy sami ludzie jak my z takimi samymi pragnieniami odczuciami jak my i pragnący jednego żyć w spokoju może nawet i nie dostatnio i "nie demokratycznie/wg naszego wzorca/ ale żyć.
  Grzecznie - dajcie im czas na rozwiązanie własnych problemów.
  Czy niegrzecznie?
  Odpierdolcie się od nich, bo ich chcecie uszczęśliwiać na siłę nie pytając nawet czy oni chcą żyć wg "waszego wzorca"
  Gdyby im było tak zle Putin nie miałby tak wielkiego poparcia.Ze co propaganda?Ze oni jej ulegają
  Bajanie 75 % czy więcej narodu ulega propagandzie .Tyle procent to matoły.
  Widocznie im to odpowiada Czy oni muszą ale to muszą kochać i pokochać nasz demokracje?A niby to dlaczego Bo my tak chcemy Bo nam tak sie podoba Bo nasza taka dobra?
  Nie chcą no to łubudu po łbie cały naród Zamiast stosować inne środki."przekonywania" i przykładów"
  Tatulo tez nas lał po dupie bo nie chcieliśmy wg jego woli lub coś mu się tam nie podobało
  No i tak nam juz pozostało.Przenieśliśmy sobie tatulowy sposób postępowania w życie dorosłe,ba w stosunki międzynarodowe.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>