poniedziałek, 19 maja 2014

Głosuję na PO !.

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emeryta
                        Przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu oświadczam, że jest mi znana zła sytuacja w służbie zdrowia. Boleję nad atomizacją społeczeństwa, małą dzietnością oraz zbyt dużym bezrobociem. Mam nadzieje na ograniczenie emigracji zarobkowej, redukcję ilości biednych i wykluczonych. Wiem, że niektóre gałęzie przemysłu nie są w najlepszej sytuacji ekonomicznej.

Znana jest mi także zwiększona zasobność polaków, wzrost prestiżu i zaufania do Polski jako państwa.

                      Wybrałem świadomie ugrupowanie na które będę głosował i nie próbujcie mi wmawiać, że skreślenie wszystkich lub świadome niepójście do wyborów to patriotyczna, obywatelska postawa – nie to nieodpowiedzialna postawa dająca zielone światło ugrupowaniom oszustów, neofitów i kłamców.

Ja będę głosował ZA !!!.

ZA tymi którzy zapewniają bezpieczeństwo w tym energetyczne, spokój społeczny, postęp i ład gospodarczy, są przewidywalni chociaż czasami czynią wiele rzeczy w sposób nieporadny.

Jestem zniesmaczony wybrykami tzw. klasy politycznej ale jest ona prostą emanacją nas, społeczeństwa.

Będę głosował na PO dlatego, że pamiętam teściów mojej córki którzy przyjechali do Polski – co wy chcecie, jesteście super, /pozytywne zaskoczenie/. Jak wyjechaliśmy autostradą znad Morza Północnego tak autostradą dojechaliśmy prawie do Opola.

Będę głosował na PO dlatego, że miło słucha się własnej wnuczki – mamusiu, dlaczego nie możemy mieszkać w Polsce.

Będę głosował na PO dlatego, że miło słucha się własnej córki – Tato, w Holandii takich parków linowych nie ma.

Będę głosował na PO dlatego, że nie można już w Polsce za smrodem trafić do sracza bez papieru i możliwości umycia rąk.

Będę głosował na PO dlatego, że chodzę po mieście i mam wzrok i słuch. Widzę piękniejsze i bardziej kolorowe miasto i uśmiechniętych ludzi. Słyszę uprzejmie odzywających się do siebie i sprzedających i kupujących.

Będę głosował na PO dlatego, że widzę obok straganów coraz więcej przecenionych warzyw i owoców, których jednak niewielu kupuje.

Będę głosował na PO dlatego, że rzadko widzę na ulicach maluchy czy polonezy a coraz częściej nowe nawierzchnie i chodniki i nowoczesne samochody.

Będę głosował na PO dlatego, bo widzę ile w moim mieście buduje się nowych domów i osiedli mieszkaniowych oraz nowych zakładów przemysłowych /m.in. największa w Europie fabryka quadów/.

Będę głosował na PO dlatego, że jak widzę młodego człowieka w mundurze to wiem, że to polski żołnierz a nie szwej sprzed 25 lat.


Będę głosował na PO dlatego, że Polska liczy się w Europie i Świecie a głos w sprawach międzynarodowych jest brany pod uwagę.

Będę głosował na PO dlatego, że chcę mieć w dalszym ciągu ciepłą wodę w kranie.

Będę głosował na PO dlatego bo wierzę,że dzisiejszy wysiłek będzie skutkował dla przyszłych pokoleń.

Będę głosował na PO dlatego, że za porównanie ćwierć wieku temu Polski do Niemiec spotkało by się z uśmiechem politowania a dziś ?.

Będę głosował na PO dlatego, że tylko przygłup nie widzi skoku cywilizacyjnego ostatnich lat.

Będę głosował na PO dlatego, że Polska odniosła sukces i nie chce oddać Polski w ręce obiecywaczy.


35 komentarzy:

 1. To już jest nas dwóch! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czterech (chyba, że anonimowy to Ona, to czworo - jak do Bridge'a) . Super argumenty. Gratuluję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiscie, anonimowy to ona, czyli ja.

   Usuń
 3. To już tłok, ale trudno - i ja się wciskam!!!
  Piotrze, wypunktowałeś chyba wszystko.
  Przeciwnikom pozostało już tylko lamentować, że Tusk jest wrogiem chrześcijaństwa. A przecież wiadomo, że bez chrześcijaństwa nie będzie sprawnej opieki zdrowotnej i wrośnie bezrobocie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz jeszcze trochę się posunąć?

   Usuń
 4. Przede wszystkim należy pamiętać, że to są wybory do Parlamentu Europejskiego - niektórzy zdają się o tym zapominać. Teraz wybierać trzeba ludzi, którzy będą dbali o wspólną Europę, a nie o lokalne interesy - od tego są wybory samorządowe. Trzeba wybierać ludzi świadomych, po co tam są, a nie tych, którzy chcą rozwalić Europę od środka, albo ewangelizować europarlamentarzystów, wbrew ich woli.
  Ja akurat w tych wyborach zawsze głosuję na osobę, a nie na partię. Moja kandydatka akurat nie jest z PO, ale wiem, że wstydu nam tam nie przyniesie i z pewnością dogada się z europosłami z PO.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekajcie - przyjdzie Wiesiek a i ząbki ostrzy Kneź !!!!!

   Usuń
  2. A co mi tam - piszcie sobie te pochwalne pienia - przecież mi od tego nie ubędzie. Ale żeby mnie porównywać w taki sposób, to nie wiem - rzeczywiście aż tak źle jest? Gdzieś napisałem nieprawdę, zajmuję się jakąś agitacją, szkodzę komuś, czy może mówię, że nie pójdę na wybory? Odwodzę kogoś od głosowania? Naprawdę nie bardzo rozumiem czym się aż tak zasłużyłem? Tym że nie będę popierał kogoś kim gardzę szczerze? Piotrze, litości! :)

   Usuń
  3. Macie Kneziu moje rozgrzeszenie - idź do wyborów i głosuj na tego kogo szczerze kochasz albo na.......wiesz kogo, bo ja tez będe na nich głosował.
   Bez porównania byś nie przyszedł - porównanie może i średnie.
   Pozdrawiam rubieże RP.

   Usuń
  4. Jestem tu cały czas, co nie znaczy, że mam się na każdy temat wypowiadać. Propaganda i agitacja to nie moja działka. :)

   Usuń
 5. Piotrze, masz bardzo mądrą wnuczkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja będę głosował na JKM, bo uważam, że rozwalenie UE jest podstawowym warunkiem, aby Polska mogłą się bezpiecznie rozwijać. Wiem doskonale, że droga do rozwalenia UE jest długa i ciężka, ale kiedyś trzeba zrobić pierwszy krok. Na pewno w żadnych wyborach, krajowych, czy unijnych, nie będę głosował na PO, bo jest to najbardziej szkodliwa dla Polski partia, jaka mogła nas doświoadczyć.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście - Adasiu, głosuj sobie na kogo chcesz tylko zachowaj przynajmniej logikę myślenia i nie zaprzeczaj sam sobie. Rozwalenie Unii oznacza odebranie przyznanych środków, które jak ślicznie piszesz "aby Polska się mogła rozwijać. Nawet terza używając internetu nie zdajesz sobie sprawy, że wymuszono nie tylko na Polsce niższe opłaty za korzystanie internetu, telefonu komórkowego /na pewno masz/ i roamingu.
   Mam tez i dobra wiadomość - jesteś tak młodziudki, że szybko sie wyleczysz i wyrosniesz z krótkich majteczek.
   Wiesz jaki ja byłem anty ? - do dziś się dziwię. Wiesz kim byli bikiniarze ?...............
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Wiem, panie Piotrze, kim byli bikiniarze, z krótkich spodenek wyrosłem tak mniej więcej około roku 1960-tego. A te środki, o które się Pan boi, to są środki odebrane krajom członkowskim, nam także w coraz większym stopniu. Natomiast szkody, jakie generuje przynależność Polski do UE, są już w całości nasze. Za internet od poczatku jego posiadania płacę z grubsza tyle samo, za telefon płacę najniższy abonament, bo większych limitów mi nie potrzeba (nie jestem bezrozumnym gaduła, dzwonię tylko wówczas, gdy mam potrzebę), za granicę jeżdżę średnio raz na dwa lata, więc opłaty roamingowe mnie nie porażają, jakie by nie były. Natomiast lekarstwa w moim wieku kupuje się kilka razy w miesiącu i to dla mnie stanowi problem, zanim polski przemysł farmaceutyczny zostal rozbity, kosztrowało mnie to znacznie taniej, itd, itd.. Również pięknie się kłaniam.

   adam

   Usuń
  3. @Adam - zmieniam - opinię, widocznie zgorzkniałeś na starość. Rozni ludzie maja rózne koleje losu i szukaja wytłumaczenia w najróżniejszych rzeczach. Mnie widocznie się udało lub miałem szczęście. Kiedys przychylałem sie do poglądów Unii Polityki Realnej /nawet prenumerowałem "Czas Najwyższy/ ale potem jakoś ich członkowie zaczęli szaleć. Michalkiewicza ani czytać ani słuchać nie potrafię a JKM stanowi folklor polityczny który przyciąga wszelkich frustratów a trochę przez lata się nazbierało.
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. Dzień dobry Piotrze

  Wprawdzie ciężko mi to pisać :(( ale ja też zagłosujęna kandydata PO!
  Sam się sobie dziwię, nigdy nie głosowałem na kandydatów tej partii, ale doszedłem do wniosku, że ich kandydaci są najlepsi!
  Nie stać mnie (obywatela) na eksperymentowanie z osobami, które nie mają pojęcia na czym polega PE. Nie stać mnie (obywatela) na powierzanie mojego głosu bandzie oszołomów w stylu ... (tu można wpisać przedstawicieli kilka partii chcących pluć na UE za pieniądze UE - szczerze mówiąc jest to jakaś paranoja:))).
  Ergo (pomimo, ze nigdy wcześniej na nich nie głosowałem) zagłosuję na kandydata PO , o którym wiem, że ma doświadczenie w pracach instytucji europejskich i jestem w stanie przewidzieć co zrobi na tej funkcji!

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  p.s. Czy ja naprawdę to napisałem ? :)))
  p.s.2 Za to w wyborach samorządowych tak wypunktuję POwców że im "w pięty pójdzie" :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. p.s. 3 Uprzedzając teksty "prawdziwych patriotów" oraz "prawych i sprawiedliwych" informuję że:
   1) nie jestem Żydem (trochę tego żałuję ;)))
   2) nie jestem byłym SBkiem (za młody byłem i nie miałem szansy się załapać:)))
   3) nie jestem obecnym SBkiem (tak mnie wychowano :)))
   4) nie jestem "lewakiem" (mam wprawdzie poglądy lewicowe, ale umiarkowanie :)))
   5) nie jestem wielbłądem (to z kolei wina genetyki i moich rodziców ;)))

   Krzysztof z Gdańska

   p.s. 4 - Właśnie "leci" w radio (godz. 8.20) wywiad z JKM. CO ZA BEŁKOT!
   Wdybym kiedykolwiek chciał głosować na jego partię, to po tym wywiadzie NA PEWNO straciłbym ochotę!

   Usuń
 8. Vulpian de Noulancourt20 maja 2014 08:49

  Niezależnie od tego, kto się do Brukseli załapie, to chciałbym, żeby później tam siedział, a nie większość czasu spędzał rezonując w polskiej telewizji. Tak robi spora część obecnych polskich europosłów, co mi się bardzo nie podoba. W końcu przez okres kadencji ich miejsce jest tam, a nie tu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz cłkowita racje ale chyba i Polska i Unia jest tak bogata że może płacic za nicnierobienie.
   W któreś notce pisałem, że sejm na czas swojej sesji winien byc zamknięty /w środku maja wszystko/ a wyjście poza budynek powinno odbywac sie za zgoda marszałka sejmu potwierdzone pisemna przepustką. Za nieobecności nie powinno sie płacić a za działalność partyjną w czasie obrad sejmu karac finansowo.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Wreszcie zaczynasz mówić rozsądnie. :D

   Usuń
 9. Klik dobry:)
  Chcesz mieć w dalszym ciągu ciepłą wodę w kranie. A na kogo ja mam głosować, żeby mieć wreszcie ciepłą wodę w kranie?

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, że się wtrącam ale P.E. nie zajmuje się ciepłą wodą (no, może nie bezpośrednio). Na takie głosowanie trzeba poczekać do jesieni. W związku z wyborami samorządowymi można (należy) poruszyć sprawę ciepłej wody!
   Ja, w związku z wyborami samorządowymi, oprócz zaopatrzenia w ciepłą wodę, zamierzam poruszyć sprawy remontu ulic, chodników, elewacji domów itp. "drobiazgów".
   Na pewno przepytam kandydatów w tym zakresie.

   Pozdrawiam
   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Otóż to. Dlatego zapytałam o to, bo Autor notki chyba pomylił wybory do PE z samorządowymi.

   Usuń
  3. To znaczy nie do końca :) PE może oczywiście uchwalić np. "dyrektywę ciepłowodną" zgodnie z którą każdy kraj członkowski ma zapewnić mieszkańcom ciepłą wodę w kranach (najlepiej ze źródeł odnawialnych :))). Potem kraje członkowskie uchwalają ustawę zgodną z dyrektywą UE, potem minister daje rozporządzenie wykonawcze... Można więc wywnioskować, że PE może (pośrednio) zapewnić ludziom ciepłą wodę w kranach... Sądzę jednak, że lepiej załatwić to na gruncie lokalnym np. przez doprowadzenie do uchwalenia odpowiedniej uchwały Rady Gminy. Łatwiej i szybciej :)))

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  4. Rada Gminy musi mieć pieniądze. Sama uchwała nie wystarczy. Dlatego jestem za kandydatami, którzy stawiają na zrównoważony rozwój kraju. Piotr stawia np. na PO, bo za rządów PO obserwuje rozwój, a ja natomiast widzę cofanie się do czasów króla Ćwieczka, bo już nawet latarnie się wyłącza przy drogach. Nie jestem za partiami, które w jednym mieście budują "kosmiczne" toalety publiczne (widziałam taką w Gdańsku), podczas, gdy w innym miejscu ludzie szambo wylewają za płot, bo nie stać ich na wywózkę. Woda, świecące latarnie przy drogach, ogrzewanie, gaz, kanalizacja... to w dalszym ciągu nieosiągalne marzenie rzeszy ludzi na niektórych terenach Polski.

   Usuń
  5. Za "kosmiczne toalety" oraz "obsr... bunkier przy Stoczni Gdańskiej" (Gdańszczanie wiedzą o co chodzi:)) chętnie rozliczę jesienią naszych radnych! Natomiast TERAZ uważam, że w wyborach do PE należy postawić na osoby, które mają tam coś do powiedzenia i (jak to słusznie zauważył Vulpian) będą spędzały czas na rozwiązywaniu spraw europejskich w BRUKSELI.

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  6. I jeszcze nawiązując do notki. Nie mam: ciepłej wody, ogrzewania, gazu, a chodnik mam przedwojenny z wyrytymi napisami na płytkach PKP. Rozwój na zasadzie ogromnych kominów i kontrastów to żaden rozwój kraju po mojemu i nie podoba mi się, bo los zrządził, że znalazłam się na tym drugim - gorszym biegunie.

   Usuń
  7. ...w wyborach do PE należy postawić na osoby, które mają tam coś do powiedzenia i (jak to słusznie zauważył Vulpian) będą spędzały czas na rozwiązywaniu spraw europejskich w BRUKSELI
   Mądrych rad zawsze słucham.

   Usuń
  8. @alELLa - nie bierz ciepłej wody w kranie dosłownie ale jeżeli jest tzn stabilizację, ciągłość. Podobnego schematu mogłem uzyć np. chcę mieć ciepłe kapcie, pilota TV w ręce i w lodówce coś do zjedzenia. Nie chcę tych którzy mój spokój chca rozwalic.
   Pozdrawiam

   Usuń
  9. Piotrze, w kwestii spokoju pełna zgoda. Też cenię spokój.

   Usuń
  10. Krzysztofie - piszesz i masz. Zanim napisałeś komentarz o remoncie chodników, zdążyłem napisać felieton na ten temat Do poczytania wieczorem.
   Ale generalnie masz rację. Obserwuję dziwne zjawisko, którego przykładem jest Adam. Nasi euroosłowie zawalają wiele spraw na forum unijnym. Zajmują się tam katastrofą smoleńską, radiem maryja itp. Nie wszystko w unii jest bezbłędne - tak jak w naszym parlamencie. Ale zamiast to naprawiać, ulepszać czy choćby nie pozwalać psuć - pojawiają się głosy by to, czyli unię rozwalić.
   A co w zamian? Czy Polska samodzielnie może skutecznie konkurować na rynkach światowych ze Stanami czy Chinami? NIE !! Czy zjednoczona Europa może to robić? TAK !!!
   Wszystko zależy od ludzi, którzy będą nadawali kierunek i kształt UE. Od rządów państw członków, ale też i od parlamentarzystów.

   Usuń
 10. Jeśli dobrze policzyłam, to jestem szósta! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja???

   Krzysztof z Gdańska (7-my)

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>